Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (4 Mobil) - 1 Masaüstü4 Mobil2 Android
5 sn
3.900
Cevap
33
Favori
118.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 14 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 117
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 492
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 56 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 419
  • Favoriye Eklediklerim 39
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Teknoline2002 (1156 mesaj) kayıboyu11 (897 mesaj) BART SIMPSON (492 mesaj) neduda (166 mesaj) kadiremr (136 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (931 mesaj) Mobil (666 mesaj) Tablet (7 mesaj) Mini (14 mesaj) Uygulama (2336 mesaj)
  • @
3 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
81. Sırada  bugün en iyi #21
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX
Giriş
    52 Mesaj

hocam bende bu degerler göstermıyor sağ üstte cıkan ısıtma işlemleri falan.acaba biyerimi kapalı.sizde cıkmıs.

|
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1751 Mesaj

Bu görsel benim cihaza ait değil hocam, böyleyse iyiymiş diye yorum yazmışım
    |
    |
    freecocuuk4646 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • merhabalar.

bir hafta önce migoyu servise kurdurdum. tecrübelerimi paylaşmak isterim.

öncelikle bana denk gelen servis ben evde yokken cihazı kurup gitmiş. detaylı bilgi vermemiş. migo da bir sürü parametre var. bunlara hakim olmak zaman alacak. sanırım onlarda bilmiyor.

bilindiği gibi migonun 2 haftalık bir öğrenme süresi var. bunu açık yaptım. bugün tam bir hafta oldu. bir haftalık ölçüm tablosuna baktığımda migo evi ısıtmak için daha az yükseklikte kazanı çalıştırmaya başladı. sanırım öğrenmeye başladı.

öncelikle ev şartlarından bahsedeyim. 120 net. salonu kışın kapatıyorum. 80 90 metrekare oluyor. evin yalıtımı iyi. alt katımda dükkan var. üst katım dolu. ev sabahtan öğlene kadar her cepheden güneş görüyor.

migo alma amacım evde çocuk olması ve evi sabit sıcaklıkta tutma düşüncesi.

migo uygulamasında evi 20 derecede tutmak gerektiği tavsiye ediliyor. ancak bu derece çocuklu bir ev için düşük olacaktı. ben gündüz 24 gece 25 dereceye ayarladım ve bir haftadır bu şekilde kullanıyorum. evimde bir tane civalı sağlam bir termometre var. ordan da kontrol ettiğimde migo ile oda sıcaklıkları aynı.

migoyu kullanmaya başladığım ilk gün evi soğuk bulmuştum. bunun nedeni daha önce evin 27 28 derecelerde olması sanırım. hatta evi 25 derece gösterdiğinde inanmamıştım. civalı termometre ile karşılaştırdığımda doğru olduğunu gördüm. araştırdığımda çocuklu bir evde maksimum bu dereceler tavsiye edildiği için bu seviyelerde kullanıyorum.

evde üşümeden yazlık kıyafetlerle durabiliyoruz.

migo karışık algoritmalar kullanıyor. bir haftada evdeki konfor seviyesi arttı. ilk 2 gün pişman olmuştum. ama sonra migonun haftalık ayarını yapıp koydum kenara. o da öğrenmeye başladı sanırım. alacak varsa bunu yapmasını tavsiye ederim.

benim migoda asıl amacım evi çocuk için ne sıcak ne de soğuk yapmadan bir derecede tutmak. konfor sıcaklığı 22,5 olarak tavsiye edilir. ama su seviyelere düşmek istemiyorum. tasarruf önemli tabii ki ama benim için konfor daha önemli. ben evde çorap giymeden oturmayı gece ince bir pikeyle yatmayı tercih ederim. kullandığım dereceler tasarruf ile konfor arasında bir denge kuracaktır.

migo ile yakalamaya çalıştığımız konforda şüphesiz evin yalıtımı konumu cephesi de çok önemli. bunlar şahsen ben de iyi durumda. alacaklar evin durumunu da göz önüne alsın tabi.

şimdilik sabırla migonun öğrenme sürecini tamamlamasını bekliyorum. ondan sonra daha iyi olacağını düşünüyorum.

son olarak ölçüm tablosunu koyuyorum.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/67/48/ea/6748ea39b5b290f502b1540e5804bf04.jpeg&t=0&width=480&text=1

• Binbaşı
    1669 Mesaj

Ev her cepheden gunes aldigindan migonun hatalarini bir nebze telore edebilir. Altin dukkan olmasi sikinti, alttan yalitim yapmistir eger insaatin hakkini verdiyse yapan kisi. Sabit sicaklik benim icin en kotu +-0,1 dir, hadi 0.2 olsun. Ogrenme suresince isinmama sorununuz zaten olmaz. Ogrendikten sonra isin sekli degisiyor. 15 gun icinde ogrendigi dis sicaklikta guzel calisir. Ama ustune veya altina indiginde ya asiri isitir yada isitamaz, cizelgeye gire ev yalitimi iyi gibi. Ama bizim gibi hassas iseniz bu dediklerimi yasayacaksiniz,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 1 Aralık 2020; 11:9:29 >
    |
    |
    dextermorganosman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    969 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: dextermorganosman

merhabalar.

bir hafta önce migoyu servise kurdurdum. tecrübelerimi paylaşmak isterim.

öncelikle bana denk gelen servis ben evde yokken cihazı kurup gitmiş. detaylı bilgi vermemiş. migo da bir sürü parametre var. bunlara hakim olmak zaman alacak. sanırım onlarda bilmiyor.

bilindiği gibi migonun 2 haftalık bir öğrenme süresi var. bunu açık yaptım. bugün tam bir hafta oldu. bir haftalık ölçüm tablosuna baktığımda migo evi ısıtmak için daha az yükseklikte kazanı çalıştırmaya başladı. sanırım öğrenmeye başladı.

öncelikle ev şartlarından bahsedeyim. 120 net. salonu kışın kapatıyorum. 80 90 metrekare oluyor. evin yalıtımı iyi. alt katımda dükkan var. üst katım dolu. ev sabahtan öğlene kadar her cepheden güneş görüyor.

migo alma amacım evde çocuk olması ve evi sabit sıcaklıkta tutma düşüncesi.

migo uygulamasında evi 20 derecede tutmak gerektiği tavsiye ediliyor. ancak bu derece çocuklu bir ev için düşük olacaktı. ben gündüz 24 gece 25 dereceye ayarladım ve bir haftadır bu şekilde kullanıyorum. evimde bir tane civalı sağlam bir termometre var. ordan da kontrol ettiğimde migo ile oda sıcaklıkları aynı.

migoyu kullanmaya başladığım ilk gün evi soğuk bulmuştum. bunun nedeni daha önce evin 27 28 derecelerde olması sanırım. hatta evi 25 derece gösterdiğinde inanmamıştım. civalı termometre ile karşılaştırdığımda doğru olduğunu gördüm. araştırdığımda çocuklu bir evde maksimum bu dereceler tavsiye edildiği için bu seviyelerde kullanıyorum.

evde üşümeden yazlık kıyafetlerle durabiliyoruz.

migo karışık algoritmalar kullanıyor. bir haftada evdeki konfor seviyesi arttı. ilk 2 gün pişman olmuştum. ama sonra migonun haftalık ayarını yapıp koydum kenara. o da öğrenmeye başladı sanırım. alacak varsa bunu yapmasını tavsiye ederim.

benim migoda asıl amacım evi çocuk için ne sıcak ne de soğuk yapmadan bir derecede tutmak. konfor sıcaklığı 22,5 olarak tavsiye edilir. ama su seviyelere düşmek istemiyorum. tasarruf önemli tabii ki ama benim için konfor daha önemli. ben evde çorap giymeden oturmayı gece ince bir pikeyle yatmayı tercih ederim. kullandığım dereceler tasarruf ile konfor arasında bir denge kuracaktır.

migo ile yakalamaya çalıştığımız konforda şüphesiz evin yalıtımı konumu cephesi de çok önemli. bunlar şahsen ben de iyi durumda. alacaklar evin durumunu da göz önüne alsın tabi.

şimdilik sabırla migonun öğrenme sürecini tamamlamasını bekliyorum. ondan sonra daha iyi olacağını düşünüyorum.

son olarak ölçüm tablosunu koyuyorum.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/67/48/ea/6748ea39b5b290f502b1540e5804bf04.jpeg&t=0&width=480&text=1

Hayırlı uğurlu olsun kardeş,

Konfor ısı tamamen göreceli ve tercih meselesi ona 1şey demiyorum ama evde çocuk olduğu için yazma ihtyacı duydum, ortam ısısının sürekli gündüz 24C, gece de 25C olmasını çocuk Dr.nuza danıştınız mı?

Daha önceleri de evin 27C, 28C olduğundan bahsetmişsiniz, bunu da çocuk Dr.nuza ilettiniz lütfen.

Haddimi aşmış olabilirim ama evde çocuk olduğundan dolayı hassas düşündüm 1an.

Bu arada şehir neresi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 1 Aralık 2020; 10:56:14 >

• Binbaşı
    1669 Mesaj

Aynen katiliyorum, banada cok yuksek geldi, 27 derece yapsam konfor sicakligini benim evde eylul basi yanmaya baslar kombi :-) herkese gire degisir ama 22.5 ideal gibi. Icerisi sicak dugunda disaari cikinca hasta oluyor insan. Gece terler o derececelrde vücut, nemlendirmek te zor olur havayi.
    |
    |
    BART SIMPSON kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• yer bursa hocam. 24 25 derece bir tık fazla tabii çocuk olunca. ama 22 derece de ev derin olur diye o derecelere getirdim. olması gereken 22 dereceymiş çocuklu evde. serin ortamda çocuklar daha rahat nefes alıyorlarmış. şu an 24 derece t-şhirt var üstümde ve çok hafif kollar üşüyor. 22.5 ten biraz daha kalın giyinmek gerekecek sanırım. o yüzden bu dereceleri tercih ettim.

|
    |
    BART SIMPSON kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • bu arada migoyu ilk kurduğumda ısıtma eğrisi fabrika ayrı olarak 2,8 di. şimdi 1,6 olmuş. ısıtma eğrisini sıfırla deyince 1,6 olarak işlem yapıyor.

|
    |
  • Onbaşı
    24 Mesaj
    Arkadaşlar netatmo oda termostatındA homekit versiyonu olan modelde dış hava sıcaklığı gösteriyormu buna göre çalışma özelliği varmı acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    83 Mesaj
    İyi günler. Bende de nitromix var.2. Yılım . İlk takıldığımda rf 6001 kablosuz termostat hediye etmişlerdi ancak hiç memnun değilim. Modülasyonlu bir oda termostatı almayı düşünüyorum ama bazı forumlarda bizim kombilerin ana kartının modülasyonlu oda termostatına uyumlu olmadığı alsak bile tam verim alamayacağımızdan bahsedilmiş . Bı konuda bilgisi olan var mı?

• Binbaşı
    1669 Mesaj

6001 gelmis gecmis en berbat termostat. Onun yerine mekanim termostat taksan daha iyi olur. Nitromix kullanan cogu kullanici 6001 in çemberinden gecmistir. Ben 1 hafta tahamul edebildim aninda soktum siz 2 yil tahamul etmeniz buyuk basari. Nitromixe migo da exa control e de olur. Olmaz diyen bu dunyadan degil. Ama migo yu tercih ederseniz iyi arastirin derim
    |
    |
    ercan585 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    83 Mesaj

çok teşekkürler . Migo yu araştırın derken sorun çok mu çıkartıyor

• Teğmen
    203 Mesaj

Hocam benim naçizane fikrim migoya bulaşma. Biz burda parametre ayarları dahil iki sene boyunca her türlü denemeyi yaptık tam oldu derken kendini guncelleyip basa sariyor. Bir turlu verim alamadik. Netatmo alarak ben kendimce sorunumu çözdüm. Çok memnunum. Sette tutmak için ara ara kazan yakıyor petekler genelde hep ilik. Teknoline hocamın kullandigi exacontrol e de verimli çalışıyor.
    |
    |
  • Çavuş
    83 Mesaj

Teşekkürler . Exaconrol e kablolu olduğundan düşünmüyorum . Sizin aldığınız notetmo bizim kombilerde modülasypn yapıyor mu?çünkü bizim kombiler sadece demir döküm oda termostatlarıyla modülasyon yapıyor diyorlar?

• Binbaşı
    1085 Mesaj
    Hayırlı geceler bende nitron condense kombi var ve Dhs takmak istiyorum bu parametre kısmından anlayan var mı acaba kurulum için
    |
    |
  • Binbaşı
    1669 Mesaj

Hocam modulosyon olayina takilma, nitromixte cok bir halt degil, netatmoyu dusunmeden al kablosuz olacak diyorsan. Modulosyon elzem bir olay degil takilacagin en son şey olsun, nitromixinte modulosyon cok verimli degil. Bende exa var ben on off modunu kullaniyorum(bu on off bildigin on off degil, cok stabil calisiyor netatmoya yakin sicaklik sabitleme performansi var) ama annemde bosh kombi ve modulosyonlu oda termostati var nitromixle alakasi yok cok farkli ve cok duzgun calisiyor.
    |
    |
  • Teğmen
    203 Mesaj

Demirdöküm nitromix bendeki de.
    |
    |
  • Binbaşı
    1669 Mesaj

Kadir abi sesin solugun cikmiyor, pes etmedin mi henüz. Varmi gelişme
    |
    |
    kadiremr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1751 Mesaj

Evet yahu Kadir bey ses soluk vermedi hiç, grafiğini bi görsek ne durumda
    |
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    196 Mesaj

Merhaba hocam sizi takip ediyorum bana kırgın olduğunuzu düşünüyordum bende pes ettim artık iletişim hatası verip duruyordu son zamanlarda ve setin çok üstüne çıkıyor artık sizinle aynı fikirdeyim migonun düzelme ihtimali yok exa on of da çalıştırıyorum 2 gündür peteklerim hiç sogumadi hep ılık yada sıcak ayrıca sizi kıracak bir hareket im olduysa ozurlerimi kabul edin lütfen saygılar sunuyorum
    |
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Masal Oku
En ucuz kedi maması fiyatları
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Ekonomi
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,562
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.