Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX (186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.684
Cevap
47
Favori
196.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bu cihaz 15 gun calisti ve egri guncrlledi diyelim. Bu 15 gun eger ogrendihj 1t gjn gibi olursa sikinti olmaz. Egerki egri degistikten sonraki 15 gun olaki hava isinir veya sogursa ya evinisitamaz veya asiri isitir. Hicbirsekilde 15 gun boyunca duzelmez. Bu döngü bu sekilde devam eder gider.. sizin egri degismis ve hava isinmis tahminim o yuzdenn isitamiyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt
    Tahmini kapatıp eğri sabitlemek mantıklı çözüm o zaman.
    Servisi cihazı bu sene 20 ocakta kurdu ve bana kurar iken eğri 2.0 yaptı ve tahmini kapattı bunu kurcalama sapıta biliyor demişti ama ben sonra meraktan tahmini açıp eğri de otomatik e aldım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ben yazmıştım bunu burdan. 0.4 otomatik eğride sapıttı cihaz güncellemeden sonra. Tahmin hep kapalıydı bende. sonrasında otomatik eğriyi .1.2 ardından deneme yanılma yaparak en son 0.9da bıraktım. Öncelerden son güncellemeler olmadan, 22 derece sabit sıcaklığım 22.5leri görüyordu ara ara. Artık bunlar kalmadı. Artık 21.9 iken 22, bazen de 22 düşünce 22.1e çıkartarak çalışıyor. demek istediğim 21.9 dan 22.1e çıkartmıyor direk. Şu aralar 39-45 arası çalıştığına şahit oluyorum kombinin. otomatik eğriyi manuele çekip deneme yanılma yöntemi ile en doğru eğriyi bulma imkanınız olabilir. gerçi cihaz herkeste farklı çalışıyor gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ani59 A kullanıcısına yanıt
    Hocam tahmin acik kullananlarda ve memnunum diyorlar. Ben sapitacagini bildigim icin eninde sonunda memnun olanlarda sapittigini görecek ki cokda uzun zaman surmeyecek bu durum. Lakin tahmin kapali iken cihaz egeyr ki egrigi tam oturtursaniz cok daha stabil valisiyor benim gozlemlerim. Bugun disarisi 12 ile 17 arası degisti dis sicaklik. Tahmin kapali iken en kotu +-0.1 calisti. Aksam eve geldigimde 34 kazan ile seti 22.4 den 22.6 ya cikardi ve disarisi 17 ikende isittigina gore var bit gelisme

• tanjuyildizhan67 T kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı şekilde ısıtma eğrisi mauel 1e sabit olarak mı kullanıyorsunuz, memnun musunuz?

• 11 subatta egri 3 yapmisti, 26 subatta egri 2.6 yapti.
    "15 gunde bir otomatik kendini duzenler sizin birsey yapmaniza gerek yok" diyen bu cihazi yapan eleman her kimse, duzelen hicbirsey olmadi. Ayni eskisi gibi suan ogrendigi dis sicakligin disinda oldugu icin sapitti. Mecbur egrigi dusurnek zorunda kaldim. Yarin hava isinir yine yukseltecegiz.
    Tahmin kapali iken dun bir calisma sekli sabredersek netatmo gibi olacak demistim. Egrigi dis sicaklik en soguk havada isitacak sekilde bir egri secelim gerisini erken ac kapa yaparak duzeltecek dedim. Mantikli bir dusunce idi gel gelelim 1.5 egride 51 yapan cihaz egri gjncelleyince 59 yapti. O tezde çürüdü. Bu cihazin dili mili yok bildigi halti isliyor ama yanlis yapiyor herseferinde. En ufak bir duzelme olmazmi ya.
    Suan +-0.1 calisiyor fakat hic onemi yok egri ayarladik ondzn calisiyor ogle olunca bozulur. Bu cihazdan ip gibi grafik beklemeyin olmaz. Min calisma suresinin en ufak bir katkisi yok. Seti +0.2 gecipte durmak nedir ya. Cok mu zor sete ulasmadan durdurmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 27 Şubat 2022; 8:21:36 >

• Migodan bir halt olmayacagina kendim adıma ikna oldum-:) bu cihazi yapanlar benj ikna etttiler en sonunda. Buzamana kadar degisen frimwareler de gözlemlediğim sadece dis sicaklik olcumlerinde yapilan degisiklik ten ileri gitmedi. Sadece 1024 bana gire farkliydi en azindan 75 kazanda sabit tutunca +-0.1 almistim. Fakaf son guncemeyle yine eski sistemine geri dondu. Tahmin kapali iken ise resmen kombiyi uzaktan kazan ayarla demisler. Dis sicaklikla kazan hic degismiyor kac ayarlarsan ayni kazan hep. Egerki egri guncelledigi de egri degerleri degismeseydk tahmin kapali ile birseyler olabilirdi ama olmadi.
    Exa ile yola devam kis bitene kaadar.
    Asagidaki grafikte migodan devraldiginda aninda sapitmadan ip gibi grafik veriyir ve sapittigi an ki sapitmakfan kasit max 0.1 aninda duzeltiyor. 7-8 saat ip gibi grafik aldigim anlar cogunlukta. Migo 7-8 saatten gectim 1 saat ip gibi grafik versin hatta 45 dak raziyim. Bravo adamlar biseyler yapmis diyecegim

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Hocam sizce tahmin kapalı iken egri manuel 1,5 ayarlı iken dış sıcaklık değişse de kazan hep aynı derece de mi yanıyor şuan ki versiyon ile.

Valla hocam benim yorum yapacak halim kalmadi. Denenebilecek herseyi denedim.
    En son gozlemledigim o tahmin kapali egri sabit secerseniz ¥tomatikte olsa fark etmez kazan hep ayni en azindan yukselmiyir arda sacma sapan dusuk kazanlar secigir eskiden de oldugu gibi. Ama ustune cikmadi bende. Disarisi 17 imen de kazan 38 idi disarisi 6 ikende 38 kazan secti. Disarisi soguknolduvunda setten 0.3 uzaklasti ve setin 0.1 ve 0.2 altinda seyretti genelde. 1 kademe egri yukseltince sete ulasti. Buseferde hava isitinca seti gecti 0.3 derece. Yani orta yol yok. Egerki gahmin kapali imen abit egride kazan degismeseydi egri guncellediginde ben raziydim duzelebilecegine karsi umutluydum ama suan yok. Suan vende havalar 15 gibi olursa djzgun calisabilir. Gunduz sicak gece soguk olursa suanki gibi calismaz

Hocam bu cihaz 15 gun calisinca kendine egri belirliyor belli bir dis sicaklikta duzgun calismayi ogreniyor bende bu 3-4 derece dis sicaklik araligini gecmedi simdiye kadar misal 12-15 dis sicaklikta diyelim. Gelecek 16. Gunden itibaren 2 hafta boyunca ogrendigi dis sicaklik devam ederse iyi kotu calisir ki hicbirzaman etmez. Eger ki ogrendivi dis sicaklik disina cilarsa ya isitmaz yadaasiri isitir. Bu 3-4 sene oncede böyleydi simdi de böyle deyisen hicbirsey yok benim acimdan

Benim tahmin açık ve otomatik egri di bir akşam evi ısıtımadı bende tahmin kapattım ve egri elle 1,5 yaptım dış sıcaklık değişti zaman kazan sıcaklığı değişmesin on off termostat gibi çalışsın yeter bana.

Ozaman tahmin kapali herturlu isinizi girur. Duruma gire 45 dereceyi gecmeyecek bir egri belurleyin. 45 derece yeter sanjrim. Sonrada ellemeyin kis bitene kadar gitursun. Baktiniz istmiyor ilerde veya asiri isitiyor muhtemelen egri guncellenmistir tekrar ayar yaparsiniz. Bundan baska yol yok suan

Benim kombinin ekranın da on yazıyor sadece kaç derece de yamdığını bilmiyorum şuan 1,5 te duruyor beni 50 ile 55 arası yanıyordur diye tahmin ediyorum. Ama bilmiyorum

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    3500 tl bu cihaza verilmez. Kombinin yari parasi nerdeyse. Program hic sart bjrsey degil evden yarilirken dusur dereceyi. Eve geldiginde en fazla 1 saat bile surmeden evi istenen sicakliga getirir exa. 0.5 derece yuksrltmek onun dişinin koğuna gitmez. 2-3 derece farklari bile zorlanmadan kapatir. Dedigin gibi yzaktan kontrollu priz ile bile cozulur ki gerek yok. Bu dis sicakligi baz aldigi surece hicbir halt maz bu cihazdan

• Yıllardan beri ortak olduğumuz bir konuyu hatırlatmak isterim.

"MiGo/e-relax" i kur ve bırak dokunma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 28 Şubat 2022; 22:12:2 >

• BART SIMPSON B kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam olay budur

• BART SIMPSON B kullanıcısına yanıt
    3-4gun onceki grafikten bir bolum almissiniz veya ekrani buzmussunuz, Kis ayi boyunca eylül ayindan beri hep bu sekikdemi grafik. Hic bozmadimi. Eger o sekildeyse en azindan +-01 ise bizde var bir anormallik diyecegim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 1 Mart 2022; 10:51:55 >
    Hocam Brat Spson hocanın mesajından sonra otamatik eğri, tahmin açık, algorritma ileri, akşam saat 02.00’den bugün saat 12 kadar grafik resimde sapma yok. 24 saat sabit 23 derece ayarlı,gece dış derece eksi 1 idi şuan 2,3 derece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ani59 -- 1 Mart 2022; 12:2:47 >

Hocam sureklilik onemli. Bu sekil devamli çalışırsa sikinti yok. Gecen ayni sekikde isitmiyor dediniz mrcbur tahmin kapattim egri 1.5 yaptim dediniz. Yine ayni isitmadigi dis sicakliga geldiginde ayni durum olacaktur. Muhtemelern suan ogrendigi dis sicakliktaki bu grafik olusmus. Bende de olusuyir bu tur grafikler ama surekliligi yok

Evet hocam öyle oldu, şuan yine deneyeceğim buraya yazıcam yine sapıtırsa, haftaya havalar 10 derece üstüne çıkıcak gösteriyor hava durumu bakalım ne olacak

• 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.