Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX (182. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.684
Cevap
47
Favori
196.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Modem ve migonun fisini cektim guncelledi dis sicakligi hemde hatasiz bir sekilde 1. Derece fark var sadece 8.2 gercek olan migo 7.2

Bunu neden yapiyor modemi .i beyenmiyor yoksa baska bir sorjn mu var

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Hocam statik ip atamistim onu kaldirdim, bu sefer ilk kez sette kombiyi direk kapatti. Grafikler belki bu yuzden duzensiz geliyir bende . Ag gecidi duzenli bilgj aktarimi yapmiyor bu yuzden kapanmiyordu belki de 0.2 derece gectigi oluyordu ve hala kapatmiyordu.modem benim baya gelişmiş bir modem herturlu ayar var

• Dostlar erelax apk dosyasını bulup uygulamayı güncelledim. Bende afaki sapmalar yok. 21,9 sa 22yi görüyor. 21. 9dan direk 22.1 yapmadı şu ana kadar. 22 iken 22.1 getirdiği oldu en fazla. Buna da şükür diyelim. Dış sıcaklık çok tutarlı olmasa da arada güncelleniyor. Kombi - 8/-20 sıcaklıklarda 40-47 derece aralarında yandı hep. Bi kaç da görsel ekleyeyim. Kombi 21,9 çalıştığında 22 görünce brülör kapanıyor. Devamında pompa çalışıyor mu dikkat etmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Hicam bir ihtimalde dinamik kanal degimi var modemde devamli en uyvun kanal hangisi ise ona gecis yapiyor. Sabit 6 yaptim bakalim faydasi olacak mi

• Arkadaşlar Dün gündüz 1 derece kar yağışlı hava vardı gece -2 derce di şu an -1 derece resimde göründüğü gibi dereceler de kullanıyorum ev 125 metre kare güney ve bir cephesi güney batı 24 saat tüketim 6.024mküp normal mi sizce, cihaz erelax bütün ayarları otomatikte tahmin açık.
    Termostattı salon da en büyük oda o 26 metre kare, diğer odalar yarım derece filan daha sıcak oluyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam kombi dediğiniz gibi ayarları yaptım gözlemlerim şöyle tahmin modu kesinlikle açık olmalı kapalı iken d9 sürekli 75 tahmin açık sürekli değişken öğrenme modu burada gizli atıyorum d9 40 yaptı kombi çalışıyor ama derece yi bulamazsa yüksek aleve geçmeden yavaş yavaş yükseliyor d9 devre dışı seti bulana kadar sonraki ateşleme 48 devam ediyor yine derece yi bulamazsa yüksek aleve geçmeden yavaş yavaş yükseliyor seti bulana kadar sonraki ateşleme 55 devam ediyor bu sefer kombi 55 derece yi bulmadan sete ulaşıyor bence öğrenme mekanizması bu grafikleri atıyorum hocam bunların hepsi tahmin kapalı otomatik eğri ne düşündüğünü yazarsanız sevinirim

• ani59 A kullanıcısına yanıt

Usumuyorsan güzel değer bence ortalaman

• kadiremr kullanıcısına yanıt
    Abi ben daha dis sicakligi oturtamadik ki, yine degismiyor ya. Grafikleri cok dengesis gisteriyor. Seninki gibi inci gibi nokta nokta degil. 22.4 oluyir daha atesle komutu gelmiyor. 22.6 oluyor kapan komutu gitmiyor. Esmi surjmu yukledim hicbir sikinti yok dis sicaklik verisinde dire farkli rakam cimti. Tekrat yeniyi yhkledkm yine eski rakam cikti. Modemlik veya telefonluk bir durum degil bu. Elektrigi tak cikar duzeliyor ilk yârim saat anlik yapiyor herseyi,sonra yine ayni.. dns yukleyip ogle bir deneyecegim. Komsunun internet sifresininisteyip birde onla deneyecegim

• kadiremr kullanıcısına yanıt
    Abi grafikler tahmin modu kapaliyken ise cok guzel. Tahmin acik iken. BU grefiyi alamiyorsun. 75 kazan ateslemek zorunda yoksa setten dusuyor. Bu cihaz bu sekilde ogrenmesi cok zor min isjtma suresi hicbir aktivitesi yok. Cok dengesiz calisiyor. 15 gunde bir otomatik duzelir diyor 15 gun cooook uzun sure. En fazla 1 gun veya yarim gunde bu isin bitmesi lazim

• 22.5 set nasil olur 22.2 ye duser ordanda 23.1 e kadar cikar.egri otomatik disarisi 6.1 olcmus

Bende hiç böyle saçmalama olmuyor senin durum enteresan

• hocam bende de erelax var. benim de program sizin gibi. sadece tahmin kapalı. Ağrı ilindeyim. -15/-20 lerde günlük tüketim 5-6 m3 civarı. fakat bu evinizin ısı kaybı, alt üst komşuların etkisi gibi çok nedenden dolayı fazla veya az yakmanıza etki yapabilir.

• karanka38 K kullanıcısına yanıt
    Yok hocam iyi gayet ev güzel, eskiden merkezi sistemdi ev yeni bu yıl geçtik kombiye merkezi sistemde 21 geçmiyordu ev sıcaklı şuan 22 ve 22.5 güzel oluyor bireysel ısıtma güzelmiş:)

• tanjuyildizhan67 T kullanıcısına yanıt
    Hocam tahmin kapalı iken ısıtma eğrisini nasıl kullanıyorsun otomatik mi manuel mi? Buna bağlı bir sorum daha olacak otomatik kullanıyor isen ısıtma eğrisi değişiyor mu tahmin kapalı iken.

• Aklımda deli sorular, acaba sabit sicaklik isterken yakiti yukseltiyirmuyuz ki. Dun ssti allah ne verdiyse gecti fakat yakit olarak dusme var. Bu havalarda 8.5-9.5 herturlu yakar ustelik kar yağdi fakat 6.5 yakti. 22.3-23 arasi degisen sicaklik vardi. 23 ciktimi geri dusmesi 1 saati buluyir. En fazla 20 dak calisiyor 1 saat calismiyor

• Ilk defa mantolamanin is yaptigini dusunmeye basladim. Sicaklik dusmuyir bu yuzdende test edemiyoz. Eskiden 5 dak 0.1 derece duserdi. Veya bu migonun sicaklik hassasiyeti yavasladi. 23 den 22.6 ya 1 saatte dusuyor 22.5 den 22.4 e 10 dak surmuyir

Yok hocam gayet hassas senin yalıtım ise yaramıştır çabuk ısınıyor oda seti geçiyor sonra geç soğuyor ev bakalım migo zamanla bununda ayarlar senin evde ama sen devamlı migonun ayarlariyla oynamadan duramiyorsun :)) migo herturlu en ekonomik seklide evi ısıtmaya çalışyor aslında önemli olan seti çok geçmesi değil konfor ve az yakması bence

Ben son 5 gündür kombiyi yakmadim nerdeyse desem yeridir ev güzel güneş alıyor geç soğuyor :) 15 günlük yaktigim 34m3 ;)

• Son 1 haftadır 21 22 derece aralığında dışarı iyi olunca üşüme hissi de olmuyor bu yüzden 21 gunduz 21.5 da gecede tutuyorum dereceyi

• 
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.