Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: neyzen_06 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.516
Cevap
27
Favori
83.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 gün
  • Cevaplayan Üyeler 90
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 461
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 saat 5 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 396
  • Favoriye Eklediklerim 32
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Teknoline2002 (1038 mesaj) kayıboyu11 (856 mesaj) BART SIMPSON (461 mesaj) neduda (157 mesaj) elador (117 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (725 mesaj) Mobil (584 mesaj) Tablet (7 mesaj) Mini (13 mesaj) Uygulama (2236 mesaj)
  • @
Giriş
    1526 Mesaj
    Buna benzer bi durum yaşamıştım yenice hatırladım, bi sabah kalktığımda kombi çalışmıyordu peteklerde soğuktu bir iki girişim yaptım sabahın dar vaktinde, işe gideceğim için doğrudan kombi bağlantısını bıçak ile kestim, kombiyi resetledim kombi çalıştı sonra kestiğim kabloyu uçlarını açarak tekrar birbirine ekledim migo ile ateşlemeye başladı, garibime gitmişti ama bi daha tekrarlamadı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1461 Mesaj

Bu sabah ev isisi 29.5 olunca denedim. Egrim 1.8 oda sicakligini 30 yaptim. Ve kombi calisti. Kazani 40 yapti atesledi ve en fazla 3-5 saniye calisti +5 kazan yaptigindan kapandi kombi. Bu dan sonra ateslemesini beklemedim ateslemezdi de zaten cu ku -8 dusmesi cok zor. Ayni durum sizde de olnustur. Benim kombi mutfakta oldugundan atesledigini gorebiliyorum. Eger kombinin basi da degil idi iseniz kacirmis olabilirsiniz ateslemesini

|
    |
    BART SIMPSON kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    931 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Teknoline2002

Bu sabah ev isisi 29.5 olunca denedim. Egrim 1.8 oda sicakligini 30 yaptim. Ve kombi calisti. Kazani 40 yapti atesledi ve en fazla 3-5 saniye calisti +5 kazan yaptigindan kapandi kombi. Bu dan sonra ateslemesini beklemedim ateslemezdi de zaten cu ku -8 dusmesi cok zor. Ayni durum sizde de olnustur. Benim kombi mutfakta oldugundan atesledigini gorebiliyorum. Eger kombinin basi da degil idi iseniz kacirmis olabilirsiniz ateslemesini
    Servis de geldi, onlar da çözemediler. Migodevre dışı bırakılınca ateşliyor, Migo devreye girince sadece sirkülasyon çalışıyor.
    Evde tadilat olduğunan ben de salladım uğraşamam şu an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 5 Eylül 2020; 19:56:5 >

Hocam sirkulasyon ederken d09 kac derece gosteriyor o onemli, bence ariza yok normal bir durumdur

|
    |
  • Binbaşı
    1526 Mesaj

Hocam iyi doğru diyorsun söylediklerine katılıyorum, fakat atladığın bir nokta var, konum İzlanda seçilip dış ısı 8 derece algıladığında vede eğri 5 yapıldığında en azından ilk anda ateşleyip yanar +5 falan takılmaz, bu haliyle hiç pompa çevirmemişse IFTTT konum ayarını iptal etmesi gerekirdi, haa konum takibi kapalıykende ateşlememişse kesin bir sorun vardır, farklı bir migo ilede aynı şey olmuşsa kombinin anakartında bir sorun vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıboyu11 -- 7 Eylül 2020; 8:42:40 >
    |
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    931 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Teknoline2002

Hocam sirkulasyon ederken d09 kac derece gosteriyor o onemli, bence ariza yok normal bir durumdur
    d09:80 gösteriyor ama tık yok.
    lokasyon en kuzey izlanda da bir yer.
    Dış ısı +4C
    İç ısı 15C
    Hedef ısı 30C
    Isıtma Eğrisi 5
    quote:

Orijinalden alıntı: kayıboyu11

Hocam iyi doğru diyorsun söylediklerine katılıyorum, fakat atladığın bir nokta var, konum İzlanda seçilip dış ısı 8 derece algıladığında vede eğri 5 yapıldığında en azından ilk anda ateşleyip yanar +5 falan takılmaz, bu haliyle hiç pompa çevirmemişse IFTTT konum ayarını iptal etmesi gerekirdi, haa konum takibi kapalıykende ateşlememişse kesin bir sorun vardır, farklı bir migo ilede aynı şey olmuşsa kombinin anakartında bir sorun vardır
    IFTTT ile alakalı olduğunu zannetmiyorum çünkü normal program devrede olsa idi haklısın lokasyon İzlanda ben TR de olduğumdan ateşlemeyecekti. Ama biz programa müdahale edip manuel olarak iç oda ısısını 30C yapıyoruz.

Şöyle düşün,

IFTTT uygulaması ile eşleştirdin ama konum olarak evden 50km uzaklıkta ofistesin.
    Evdekiler üşüdü. Ne yapacaksın?
    MiGo'yu manuel olarak 30C yaptığında ateşlemeyecek mi?
    İllaki 60km. uzaklıktaki eve gelmeni mi bekleyecek?

Bence IFTTT ile hiç alakalı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 7 Eylül 2020; 0:12:56 >
    |
    |

• Binbaşı
    1526 Mesaj
    Hocam söylediğim gibi, pompa dönüyorsa başka bir sorun vardır ama tık yok diyorsan ben IFTTT konum ayarında ısrar ederim, çünkü ne yaparsan yap sen menzilde olmadıkça ateşlemez bence

|
    |
  • Binbaşı
    1461 Mesaj

Sorun var gözukuyor hocam,

|
    |
  • Teğmen
    206 Mesaj
    Migo grubu ilginç. Daha kış gelmeden kombi çalıştıran var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bunda bi ilginçlik yok, tedbirli olmak herzaman iyidir.
    Hava soğudu açtın çalışmadı ne yapacaksın

|
    |
    sirinbaba33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1461 Mesaj

Ilginc olan nedir hocam. Bart hocam evinin tesisati da tadilat yapmis. Mecbur kombi calistkrmak zorunda calismamis kombisi. Yani yazilim kaynaklimi acaba diye sordu bunun uzerinde burda birkac arkadas denedi.yani anormal bir durum yom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 16 Eylül 2020; 11:51:21 >
    |
    |
    sirinbaba33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1526 Mesaj
    Migo ya kardeş gelmiş herhal

https://urunler.demirdokum.com.tr/anasayfa/oda-termostatlari/akilli-oda-termostatlari

|
    |

• Binbaşı
    1461 Mesaj
    Son guncellemeden sonra dıs isi olçümü neredeyse nokta atışı migonun.

|
    |
  • Teğmen
    204 Mesaj
    valla benim netatmoya hiç güncelleme gelmiyo niyekineme

|
    |
  • Teğmen
    162 Mesaj
    .,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadiremr -- 31 Ekim 2020; 11:35:51 >
    |
    |
Reklamlar
Radyo Dinle
Gülüş Tasarımı
Sohbet
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.