Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX (176. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.684
Cevap
47
Favori
196.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tüketimi göremezsiniz ayrıca yerden ısıtmayı seçtiğiniz den eminmisiniz Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX radyatör kısmından yerden ısıtmayı seçin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kadiremr kullanıcısına yanıt
    Yerden ısıtma seçili.. Tesisatta mı hava vardır. Veya kombide su filan mı eksik acaba

• Evet arkadaşlar faturam bugün geldi 34 günlük 277tl 2.79 TL M3 zamlı tarife den bide şimdi fatura hesaplardan baktım 1m3 için. 3.02 tl diyor demekki bidahaki ay sahada zamlı olacak ki doğu az öderken biz bu fiyattan ödeyecek %25 değil %35 zamlı ödeyecek Şubat'ta İzmir'de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt
    Otomatik eğriyi deneyelim mi diyorsunuz üstadım

Tamamdır hocam

Benim manuel di benim sete gelince kazanı yakıyor eğer 0.1 alta düşerse kazanı ona göre yükseltiyor baktı olmadı sahada yükseltiyor 0.1 setin altına gece -3 de bile düşmedi en son çalışma bide otomatiğe bakayım nasıl olacsk

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

• karanka38 K kullanıcısına yanıt
    Memnun isen degistirme hocam

Alma hocam eskisi gibi devam et. Hava soğuduğunda sapitiyor. 75 kazan olacak sekilde devam et

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 28 Ocak 2022; 3:29:6 >
  • hocam sizin dediğiniz sistem daha kullanılmaya başlanmadı sanırım. Ben Ağrı ilindeyim. bizim bu ayki faturalar %30dan fazla zamlı gelecek. doğalgaz dağıtım şirketinin sitesinde anlık borç sorgulama sayasından sayaç bilgilerimi girdiğimde m3 fiyatı 3.30 civarına tekabül ediyor. Hele bir fatura gelsin daha net konuşurum.

Isıtma eğrisini 2 yaptım, istenilen dereceye ulaştı...

• Kadir hocam 1025 ile tekrardan egri degistigini soyledi ve akabinde bildigimiz migo eski gunlerine geri dondu.

• Erelax ısıtma eğrisi 0.8 den 0.4 olmuş. Benim de güncelleme hala 1025 te. İlk izlenimim daha istikrarlı gidiyor sanki.
    Bi süre deneyimlemek gerek.

Dışarısı - 7 civarlarında. Grafik bu şekilde. Eğri gün içerisinde değişmiş olmalı.

• Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX
    Bu grafik tam 7 saatlik 24 ile sabah 7 arası ve hala 1mm kıpırdama yok. 22.5 sabit. Bunu migonun becerme şansı yok. 75 kazan devsm etseydi onun uzerinde guncelleme yapsaydi vardi. Sacma sapan dis sicaklik verisiyle bu is olmaz.
    Suan exa 22 ye ayarli pompa devri 1 de ve disarisi 8 derece. Cok sık devreye gir cik yaparsk yapiyor bunu . Gunicinde de ani sıcaklık degisimi yok bir bakmisin 22.6 da 4 saat gitmis sapmadan ama bir 22.4 bir 22.6 olmaz hayatta. Pompa hiziyla veya su debisinde degisiklik otabani bozar. Yani herhangi bir trv acsin veya kapasin exanin oldugu odadaki peteye birim zamabda gelen sicsk su miktari artar veya azalirsa ancak sapma oluyor oda 0.1 en fazla. Egerki evde trv olmasin pompasi erp li olsun ve yeride guzel olsun 7/24 otoban yapar bu cihaz. Pompa hizi exanin verecegi isiyiida belurliyor. 3 yaparsan 22 ye ayarlu exa 22.9-23 oluyor. 1 yaparsan 22.5-22.6 oluyor. 2 yaparsan 22.6-22.7 oluyir bu dis sicaklikta.

• Arkadaşlar bir sorum olacak tahmin kapattığımız zaman yine de dış hava sıcaklığına göre kazan suyu ayarı yapıyor mu ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Min calisma suresi şu durumda devreye giriyir. Egerki eviniz 30 dk sabit sicaklik ta kalirsa kombi calisiyor setteyken ve min calisma suresi kadar calisip duruyor. Sonrasinda yine 30 dak sette kalirsa ve min calisma suresinide iyi ayarlarsaniz otoban gibi grafik alirsiniz yoksa bu calisma şekliyle baska turlu alma sansiniz yok.

• Herkese merhabalar

Evimize Vaillant 286-5/3 24-28 KW kombi bağlatmış durumdayız.

Oda termostatı seçiminde çok kararsız kaldık

Servisler başka marka takarsak kombinin garanti kapsamı dışına çıkacağından bahsediyormuş genelde buralarda da böyle okudum.

Şimdi sormak istediğim durum şu

Kesinlikle modülasyonlu kablosuz ve kaliteli bir oda termostatı seçeceğiz bu noktada Vaillant da öne çıkan model Erelax modeli fakat az çok buralarda okuduğum kadarıyla bir çok insan yazılım hatalarından bağlantı hatalarından vb. şeylerden bahsediyor. bu durumu Vaillant ın kalitesine yakıştıramadım gerçekten

Bu noktada Erelax gibi bir tercihte mi bulunalım yoksa Honeywell in modülasyonlu kablosuz bir cihazını alıp, kombi de herhangi bir durum olursa honeywell i söküp servis çağırma gibi bir duruma katlanalım mı ?

şimdien yardımlarınız için teşekkür ederim.

• AfresiaB A kullanıcısına yanıt
    Kablo sikinginiz yok ise vrt50 al gec

• Selam arkadaşlar an itibariyle exa e nin gerçekten mükemmel çalıştığını gösteren bir grafik sunuyorum ve buradan her soruma bıkmadan usanmadan cevap veren teknoline 2002 kardeşimede teşekkürler imi sunuyorum

• Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Abi 3. Kademe pompa gercekten cok guclu bosuna 2 ve 3 de calistirmisiz bunca zaman 1 bile fazla geliyir. Hadi benim buralar sicak senin oralar soguk ona fagmen yetiyor

• 
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.