Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.513
Cevap
27
Favori
81.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 gün
  • Cevaplayan Üyeler 90
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 461
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 51 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 13172
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 90
  • Favoriye Eklediklerim 32
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Teknoline2002 (1037 mesaj) kayıboyu11 (856 mesaj) BART SIMPSON (461 mesaj) neduda (157 mesaj) elador (116 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (725 mesaj) Mobil (584 mesaj) Tablet (7 mesaj) Mini (13 mesaj) Uygulama (2233 mesaj)
  • @
Giriş
    1428 Mesaj

Dogru soyluyor, komple calissa bile ayda en fazla 20 tl yazar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    HakunaMatata43 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teşekkür ederim ilginize. Deneyip bilgilendireceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: Teknoline2002 , kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    931 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Evet doğrudur bende de güncellenmiş ama asıl olan uygulamanın güncellenmesi değil mi?

10 Eylül 2018'den beri uygulama sürümüne dokunulmamış.

|
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    6 Mesaj
    Wifi iyi çekmediği için üniteyi başka odaya 2x0.50 mi 75 kablo ike getirmek sağlıklı olur

|
    |
  • Binbaşı
    1428 Mesaj

Hocam frimware yazilim da telefondaki migo yazilimi kadar onemli. Telefondaki Migo yazilimi kombinin yanindaki cihazdaki bilgileri okuyor. Asil butun isi cihazin yanindaki isinma geciti denenn yani frimware yukselrn cihaz yapiyor. Oda duran cihaz oda sicakligini olcup komut gonderiyor bir nevi ic sicaklik sensoru ve onun icinde de yazilim var. Bu her iki cihazdaki yazilim birbiriyle uyum ici de calisiyor. Telefo daki migo yazilimi bu iki cihazin tuslari gorevinde yani bu cihazlarda tus olmafigindan migo app tus gorevini ustleniyor. Migo uzerindeki yaptiginiz her degisiklik asli da cihaz uzerlerinde yapiliyor.

Benim evdeki butür cihazlarin hrpsinde %95 frimvare degisir genelde. Wifi kamera, wifi anahtar hepsinde frimware yazilim guncrllemesi gelir app aynidir genelde gelirsede nadir gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 20 Temmuz 2020; 17:30:44 >
    |
    |
    BART SIMPSON kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    180 Mesaj

Güncelleme otomatik mi oldu, manuel yaptıysanız nasıl yapacağımızı tarif eder misiniz?
    |
    |

|
    |
  • Binbaşı
    1428 Mesaj

Veya su sekilde de dusunun. Telefona migoyu yukleyin. Butun ayarlari yapin istediginiz gibi. Egridir, hassasiyettir, calisma seklidir, programdir vs. Sonra migoyu kaldirin telefondan. Moigo sizin yaptiginiz ayarda calismaya devam eder. Artik butun is iki cihazdaki yazilima aittir. Migo app si sadece cihazi okur ve yazar geri kalan butun isi cihazdaki frimware de dir. Bu yuzden cihaz yazilimi onemli. Gecen yazilimda dis sicaklil verileri daha iyi olmustu bakalim bu yazilimda ne olacak. Butun modulosyonu o cihazdaki yazilim yapiyir. Telefonda migo olmasa bile cihaz egrigi kendi kendine degistirir.

|
    |
  • Yüzbaşı
    931 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Teknoline2002

Veya su sekilde de dusunun. Telefona migoyu yukleyin. Butun ayarlari yapin istediginiz gibi. Egridir, hassasiyettir, calisma seklidir, programdir vs. Sonra migoyu kaldirin telefondan. Moigo sizin yaptiginiz ayarda calismaya devam eder. Artik butun is iki cihazdaki yazilima aittir. Migo app si sadece cihazi okur ve yazar geri kalan butun isi cihazdaki frimware de dir. Bu yuzden cihaz yazilimi onemli. Gecen yazilimda dis sicaklil verileri daha iyi olmustu bakalim bu yazilimda ne olacak. Butun modulosyonu o cihazdaki yazilim yapiyir. Telefonda migo olmasa bile cihaz egrigi kendi kendine degistirir.
    Desene önümüzdeki sezon yine bizi 1 koşturmaca bekliyor...

Valla hocam kis basi denerim nasip olursa, baktim ayni tas ayni hamam exa ya devam ederim

|
    |
  • Yüzbaşı
    931 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Merhaba arkadaşlar, umarım herkes iyidir...

Bu hafta kombi tesisat borularını duvar içerisine gömdürdüm.
    Tesisatı kontrol etmek için Nitromix'i deveye almak istedik.
    Dış ortam 33C, iç ortam 28C olduğundan MiGo ayarlarından;

Lokasyonu en Kuzey Norveç'te 1 köy yaptık. Dış ortam 8C oldu.
    MiGo'yu belli 1 süre buzdolabına koyduk iç ortam 9C oldu.
    Isıtma Eğrisini 5 yaptık.
    MiGo'yada iç ortamı 30C yap dedik.
    Nitromix sadece devir daim modunda çalıştı ve asla atelemedi.

Ertesi gün DemirDöküm Servis geldi. MiGo'yu devre dışı bıraktığında Nitromix ateşledi ama MiGo devreye girdiğinde ateşlemeyi kesip sadece devir daim çalışıyor.

DemirDöküm, başka 1 MiGo getirip deneme yapacak.

Ben bu sorunun son yapılan güncellemeye bağlıyorum. Eğer öyle ise işimiz iş...

Aslında hiç lokasyon değiştirmeden, dış ortam 33C, iç ortam 28C olduğunda, iç ortamı 30C yap dediğinde bile düşük kazan ısısında ateşleme yapması gerekmekteydi.

Sizlerde durum nedir? Son gelen güncelleme ile sistem nasıl çalışıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 30 Ağustos 2020; 15:16:29 >
    |
    |
    Bahsedilenler: neduda , karanka38 , Teknoline2002 , kayıboyu11

• Binbaşı
    1462 Mesaj

Sağolasın hocam sıkıntı yok bu tarafta
    Bi acayip durum daha, ben bi anlam veremedim migosu takılı olan arkadaşlarda denerse bi fikrimiz olur

|
    |
  • Binbaşı
    1428 Mesaj
    Icerisi 32 derece olfugundan cslismiyor migo. Bahseftiginiz olay garip bir durum. Lokasyon degistirmeden. Migo yu dolaba koyup cikardiktan sonra calismasi lazim. Sizin yaptiginiz sekilde calismiyorsa buyuk ihtimal egri 5 dahi olsa kazani 33-35 yapmistir. Botulardski suda 30 derecelerde ise ateslenez. Doner durur bende cok oldu bu tur ateslememe. Bence normal bir durum

• Yarbay
    6743 Mesaj

Hocamm birşey sorucam hatta bi konuda yardima ihtiyacim var fikir verin,şimdi annemlerin nitromix 28kw tesisat süper 2 veya 3 bölündü ev 180m2 petekler dd heps toplamda 11 petek mevcut kullanim alani kisitli yani 6 petek kapali 5 petek acik şimdi bu kombi set edilen degere ulaşmasi -5+5 şeklinde calişiyor sanirim yani 40 ilen 45 ulaşip kapatmasi lazim değil mi.? Sizde veya kullanici olan arkadaşlar 45 ulaşmasi kaç dakika sürüyor.? Yani araştirmalar neticesinde pompa peteklere fazla geliyor hemen isit dönüş suyu sicak gelince kapatiyor.bu kombide modulasyon yok mu.? Şu 10,15 saniyelik ateşleyip kapatmasi dogal gelmiyor en azindan belli bi süre modulasyon yapmazi lazim,kullanmadigim odalari açmakta işime gelmiyor tabi.zaten 5 petek acik olmasi min 400tl başliyor -4,-5 max 45 yapiyoruz ev maşallah sicak yani ozamanda 600tl kadar cikti bu kombide ön paneli söküp pompa üzerindeki kademe ayarini 2 yapsam sizce düzelme olabilir mi.? Yada öyle bi ayar varmi.? Genelde bazi kombilerde pompa üzerinde kademe oluyor ondan soruyorum..yardim edersen sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    931 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

İçerisi 32C değil, dışarısı 32C, içerisi 28C. Her şartta ateşlediğini geçen yaz yaptığım denemelerde bizzat görmüş ve sonuçlarını buradan sizler ile paylaşmıştım. Kaldı ki, lokasyonu dış ortam ısısı 8C olan yere ayarladıktan sonra kesin ateşlemesi lazımdı Isıtma Eğrisi 5 iken.

|
    |
  • Binbaşı
    1428 Mesaj

Benim evin icerisi 32 derece oldugundan deneyemiyorum onu kast ettim.. peki cizelgede kazan isisini kac gosteriyor atesleyemediginde yani pompa donup durdugunda

|
    |
  • Binbaşı
    1462 Mesaj

Çizelgeyi bi görmek gerek evet, pompa hiç dönmemiş olsa İFTTT ye yoracaktım hatta yazdım geri sildim. Pompa döndüyse sirkülasyon yapmış ateşlememiş.
    Haftalık program yapılırken konfor ısısı seçimi yapıyoruz bu değerde bence ateşlemelerde ciddi etkili, haftalık programda konfor ısısı çok daha yüksek seçilirse de ateşleme ihtimali artar

|
    |
  • Teğmen
    150 Mesaj

Merhaba hocam afiyette siniz inşaallah yazınızı gördüm ve kombiyi çalıştırdım az önce ev içi 28 derece idi 28.5 yaptım ve çalıştırdım hiç bir sorun olmadı bende frimware sürüm 11. 22

|
    |
  • Yüzbaşı
    931 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Migo, kombiye d09:80 diye komut gönderiyor ama kombi ateşlemiyor, sadece sirkilasyon çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 1 Eylül 2020; 21:55:7 >
    |
    |
Canlı Tv izle
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.