Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX (169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.684
Cevap
47
Favori
196.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ileri moda alin ve egrigi 5 yapin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt

Hatırlar iseniz elekçrik kesilmiş ve kombi ile termostad bağlantısını yeniden kurmuştum. Bi kaç gün sonra konçrol ettiğimde ileri mod uzun süre 2.9 olan eğrim 0,8e gelmişti. O zamandan beri farklı çalışıyır erelax. Yeri geldi 45, yeri geldi 56da yaktı. Bugünlerde (dışarısı - 12/-17 derecelerde değişken) 61 derece de yaktığı oldu biraz önceki gibi 48 derecede de. 22nin altına hiç düşürmeden +0.2-0.3 derece üstüne çıkabiliyor sıcaklık. Bunu tam hesap edemiyor mu bilemedim. Kazanı 75e çekince belki de daha istikrarlı olucaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Hocam bir ihtimal sende egrigi en sona getir esik degerinide en sona getir kazani 75 yapacak sekle sok dene . Eger ilk ateslemede max 20 saniye yuksek alevde yanarsa sendede tutar ama uzun surerse 75 cikarmaga calisirsa hemen eskiye dön olmaz. Denemekte fayda var

İleri modda hocem sürekli. Kazanı daha yeni 75e çektim. Takipteyim bakalım. Grafik daha stabil olursa oldu bu iş derim. Sizin d09 vs kodlarınızı inan hiç bilmiyorum. Kombiye şu ane kadar kazan artırma düşürme dışında başka müdahilede bulunmadım.

• tanjuyildizhan67 T kullanıcısına yanıt
    Hocam egri 5 kazan 75 ileri modda dene zateen ilk ateslemede farki gireceksiniz, egrinin 5 olmasi onemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 23 Aralık 2021; 22:16:51 >
    ilk ateslemede 15-20 saniye yhksek alevde yanacak belki 30 saniye daha uzun yuksek alevde yanmayacaktir yanarsa olmadi demektir. Yine 1 dak bekleyin derim gecerse mudehale edin gerek yom yuksek kazana maruz kalmasin

• Aldım hocam. 5 üst sınırmış zaten. İşe yarar mı şüpheliyim. Görelim bakalım. Daha da istikrarsızlaşmaz inşallah

Eger ki sizin kombi ve erelax bizdeki nitromix ve migo gibi calisihirsa basarili olacak. Olmasa da tekrar otomatige alirsiniz sikinti olmaz. Siz sadece gozlemleyin ilk atesleme sirasinda kombinin basinda olun

Eğri bende 5 bi işe yaramadı manuel eski düzenim olan 1.6 ya getirdim inanın bende hiç bir değişim olmadı evden kaynaklanıyor sanıyorum pencereler den şüpheliyim kombi yanarken bile derece düşüyor yoksa cihazda bir sıkıntı yok

• kadiremr kullanıcısına yanıt
    Hocam ustune basa basa dedim ozelden reglaj ayariniz iyi olacak diye. Dedim ki 75 kazands pals yapyigi vakit o sicak su migonun oldugu odadaki petegin girisinde elinizi koyun max 10 saniyede gelmesi lazim gelmedigi icin setten dusuyor. Ne yapip edin 10 saniyeyi geçmesin dedim. Bu yuzden exa da sizde düzgün calismiyor veya mihonun olfugu oda da petek yetersiz. Bende duzgun calisipta sizde duzgun calismamasi ihtimali yok.Migo ve exa ile ugrasmayin on of general alin takin veya ucuz denk gelirse honeywell alin. Bende bu sekilde 21 saatttir 0.1 in altina 1 kez bile dusmedi ki dusarisi suan 3 derece edkiden olsa 0.4 herturlu dusmustu

Pik yaptigi vakit sicak su en gec 10 saniyede gelecek peteyin basina gelmez ise ne exa da nede nihoda bu 5 egride randman alabilirsiniz. Bunu sahlamanim tek yolu reglaj ayari iyi olacak. En yakin petek ceyrek tur. Sonrazi azar azar acilacak. 1 tur acmak tam acmakla esdeger petegi. Migonun oldugi oda daki petege su hizli gelmesi lazim. Migo hava akisin oldugu yerde olmacak ve petek yeterli olacak. Bunlari yaptin hala olmadiysa kombi min gucunu 6 dan 8 e cikar o sekilde deneyin. Benim evde olduysa sizin evde olmama ihtimali yok. Sete ulasmadan bu ko.bi hicbirsekulde durmaz durmasi icin kazanin 80 e cimmasj lazim. Pik yaptigi vakit o sicak su ulasmasi lazim ki petege destek versin. O sicak su onemli ayri ti

• Bende de değişim olmadı. Resmini atayım. Eğriyi sıfırlayacağım.

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

• Eğriyi sıfırlamadan son bi kez izleyeyim dedim. Düşük ateşleme ile başladı sanırsam kombi. Sonrasında muhtemelen ful alevle çalıştı. Öyle ki evin ısısı artmasa 75e kadar çıkacaktı. Evin ısısı 22,1e gelince kompi kapandı. 5 eğrisi bende işe yaramadı yani. Emin olmuş oldum. Otomatikte iken son kazan sıcaklığına çıkarmıyordu.

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX Reglaj sonrası durumu 0.2 aşağı 0.1 yukarı seyrediyor 7 saattir yarın bu saatlerde durum aynı olursa migo nun yerini değiştiriyorum şu haliyle bile gayet güzel çalışıyor yakıt tüketimi olcumlerime göre migo exa dan daha az tüketiyor

Hocam vailantin bazi modelleri bizim nitromixten farkli calisiyor. Biz kazani manuel secemiyiruz sadece kazanin max cikacagi kazani belirleyebiliyoruz oda 75 fabrika ayari. Egrigi 5 yaparak ta migonun direk kazani 75 secmesini sagliyorum. 75 kazana izgu cihaz farkli calisiyor. Sizin kombinin calisma seklini bilmedigim icin zaten kesin konusmadim denemekte fayda var dedim. Kombihe hakim olmadigim icin parametre ayarlarindan degisiklik oneremem. Gerekte yok zaten memnun iseniz. Ben bu ayarla migodan memnunum bundan daha iyisini gormedim. Cihaz termometre gorevinden kurtuldu

Hocam hala regkaj sorunun var yada migonun oldugu odanin petegi kombiden uzak. Metraj yetersiz yada ciddi anlamda soguk giriyor migonun oldugu bolume. Yine diyorum benim bu hava sartlarinda ister exa olsun ister migo olsun 0.3-04 altina herturlu iniyordu ki gecenseneye gore hicbir mudehale yapmadim kombiye ve bu sene mantilama yapuldigi halde yine dusuyor sicaklik diye anlam veremiyirdum. Sabah bilerek balkonu actim soguk girsin diye setin 0.2 altina dustu ve toparladi. Cok zor degil pik yaptigi vakit elinizi peteye koyun sicaklik artmasi lazim yani en azindan giris yeri isinmasi lazim 10 saniye icinde eger 1 dak gibi sureleri bulursa olmaz o is. Reglaj hatalidir ve diger vanaları kismaniz gerekir. En son olarakta min gucu 8 e cikarin o sekilde deneyin. Uzun beklemenize gerek yok ilk periyotta hersey belli olur

Sizin anlattiginiza gire evde bir menfezden giren soğuk var ona ragmen iyi bile denebilir bu grafige ki ekranda ayarkadiginiz derece sonucta degismiyor

Şöyle açıklayayım hocam evde 8 adet petek var kombi altından 2 ye bölünmüş 4 petege ayrı hat diğer 4 petege ayrı hat çekilmiş migo nun olduğu odada 2petek mevcut yaklaşık 30m2 oda toplam petek uzunluğu 3.5 metre her iki petek de kombi çıkışı nin son petekleri su en son bu odaya geliyor ve bizim yaşam alanımız burası reglaj da sıkıntı olduğunu düşünmüyorum bu konuda baya iyiyimdir bu durum u göz önüne alırsak migo görevini başarıyla yerine getiriyor diyebilirim

Tecrubenize saygim sonsuz ama o evde reglaji oturtmak biraz zor ama oturtulur.benim evin petek dizilimide ayni sizin gibi. Kombi mutfakta hemen hemen ortada 1 kolda 4 metre iki adet petek migo bu odada diyer kol daha uzun 5.20 metre toplam 5 petek en uctaki oetek bile 2 tur acik diyerleri ceyregin cegregi acik olan yerler var migonun oldugu kol birinci petek ceyrek diyer 2.80 petek 1.5 tur

• Tam 48 saattir 75 kazanla calisiyor calisma seklinden 1 mm sapma olmadi. Buyuk cogunluk -0.1 ve set srklinde trv lerin acilip kapanmalarina göre arada +-0.1 calisti. D09 degeri 75 olsunda nasil olursa olsun ama egri 0 ama 3 de ama 5 de ben ugrasmama adina 5 yaptim. Artik zerre suphem kalmadi d09 75 iken bu cihaz boyut degistiriyor.
    Asagidaki gfafik artik bunu jesinlestirdi. 22.5 den 23 yapalim dedim bakalim ayni sekilde calisacak mi diye. Korkum aradaki fark buyuk oldugundan direk 75 kazani sete ualasan dek calistirmasiydi. Korkular bosa cikti ayni sekilde calisti. Lineer bir sekilde sete ulasti sete ulasana dek brulor durmadi. En so. 22.5 iken kazani 49 da kapatti akabinde pompa durmasini bekledim durdugu an 23 yaptim. Calisti ve 10 saniye icinde pik yapti belli bir sure sonunda durdu 20 saniye gibi. Bundan sonra 10 ar dak arayla tam 3 kez pik yapti 35-40 dak gibi surede bu havada + 0.5 cikardi. Bakalim setin -0.2 altina inecekmi giruldugu gibi inmedi. 48 saatte 3 kez -0.2 yapti 3 unde benden kaynakli balkon kapisini actim kasitli olarak

22.5 iken 49 da kapatihir kazan 44 misali disarisi 7 derece de
    23 iken 56 da kapatti kazan 49 misali disarisi 7 derecede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 25 Aralık 2021; 12:1:24 >

• 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.