Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.513
Cevap
27
Favori
81.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 gün
  • Cevaplayan Üyeler 90
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 461
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 51 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 13172
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 90
  • Favoriye Eklediklerim 32
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Teknoline2002 (1037 mesaj) kayıboyu11 (856 mesaj) BART SIMPSON (461 mesaj) neduda (157 mesaj) elador (116 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (725 mesaj) Mobil (584 mesaj) Tablet (7 mesaj) Mini (13 mesaj) Uygulama (2233 mesaj)
  • @
Giriş
    150 Mesaj

Exa 20 derecede kombinin yanında mutfakta yaşam alanımız salon 21. 22 arası antrede tvr full açık exa ile evi daha fazla isittigim doğrudur tabi ev o kadar kötü değil sadece ısı yalıtımı yok o kadar yakabileceginin en azını yakacak eminim kurcalamazsam daha az yakacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    150 Mesaj

Geçen yıl on of bir termostat vardı Ocak ayı tüketimim 380 M3 du bugüne hesaplarsak 700 TL

|
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    150 Mesaj

Hocam dediğim gibi exa olmasa 50 ile çalışacaktı mecburen exa günde bir kez 60 üzeri yakıyor diğer tahmini 23 saat 35 ile 45 arası yakıyor

|
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    150 Mesaj
    Kısacası doğalgaza aşırı zam yapıldı ama exa ve netatmo kullananlar bu zamdan en az etkilenenler

• Teğmen
    150 Mesaj
    Bir esnaf arkadaşımız var burada yeni bina yaptı 3 kat altı dükkan üstü boş dış sıvası bile yapılmadı dükkan kapı ve pencere leri takılmadı bildiğin havadar taşınmış dün yazılmış doğalgazı 50 yaptım ısınamadım 60 yaptım ısınamadım 70 yaptım ısınamadım diyor faturayı gösterdi 900 küsur yarın sobayı kurucam dedi..

|
    |
  • Yüzbaşı
    285 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kadiremr

Kısacası doğalgaza aşırı zam yapıldı ama exa ve netatmo kullananlar bu zamdan en az etkilenenler
    Migoyu unutmayalım 24 günlük tüketimim 42m3 :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karanka38 -- 15 Şubat 2020; 21:30:56 >

O yüzden işte hocam siz kombiyi hiç yakmamissiniz:)))

|
    |
    karanka38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    285 Mesaj

haklısınız çok gerek kalmıyor ev 150m2 yerden ısıtma giriş kat çoğu insan şaşırıyor faturalarıma eve gelince hak veriyorlar :) şuan mesalea ev 22 derece genledede geceleri 21-21.5 - gündüzleride 22 -22.5 arası oluyor yalıtım iyi olunca vede güneşide iyi alınca yanmasına çok gerek kalmıyor
    |
    |
    kadiremr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    3 gündür hava kapalı yağmurlu 2 kez çalıştı kombi hava 15-3 derece arası değişiyor termostata salonda biz oturmalı mutfakta oturuyoruz doğal olarak oturduğumuz oda 1-2 derece daha fazla yüksek oluyor üstelik d71:45 d17:0

Çok iyi hocam ikamet Antalya yada Kıbrıs olsa gerek:))

|
    |
  • Yüzbaşı
    285 Mesaj
    quote:

Çok iyi hocam ikamet Antalya yada Kıbrıs olsa gerek:))
    yok abi izmir ödemiş burada 800tl fatura ödeyen arkadaşımda var bana geçen ay 215 geldi karşı komşuma 360 o kuzeyde kalıyor sabahtan tek cepheden güneş alıyor onunki

Ne mutlu size sevdiklerinize bir ömür mutlu sağlıklı bir yaşam dilerim

|
    |
  • Yüzbaşı
    285 Mesaj
    quote:

Ne mutlu size sevdiklerinize bir ömür mutlu sağlıklı bir yaşam dilerim
    saol abim aynı dileklerle Allaha emanet
    |
    |
    Merhaba arkadaşlar,

Daha önceden de belirtmiştim, arkadaşların yaşadıkları tecrübe ve deneyimleriyle, görüldüğü kadarı ile, MiGo tamamen tasarruf öncelikli bir ürün,ısı konforu ikinci planda, Exa ise tamamen ısı konfor öncelikli bir ürün.

Herikisi farklı kulvarlarda iki farklı ürün.
    Her ikisinin çalışma algoritması ve mantığı birbirinden çok ama çok farklı.
    Her ikisinin de özellikle hedef kitleleri çok farklı, birbirleri ile kıyaslamanın doğru olmadığı düşünüyorum ama burada kıyaslanarak kullanıcıların da bilgilendirilmesi gerektiği kanıdayım.

Benim için MiGo, olmaz ise olmaz çünkü kombiye uzaktan erişip işlem yapmam kaçınılmaz.
    Eğer böyle bir ihtiyacım olmasa idi benim de tercihim EXA olurdu.
    Benim de tercihim öncelikli ısı konforu olsa idi, ben de öncelikle EXA'yı tercih ederdim büyük 1 ihtimal.

OT, TRV'ler gibi tamamen tercih ve bütçe meselesi.

Ben halen, MiGo'nun öğrenme işleminin, TAHMİN Modu ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Kombi çalışmasa dahi, iç ortam ısısı, hedef ısının üstünde olmasına rağmen, TAHMİN Modu açık olduğundan "PROGRAM TAHMİNİ DEVAM EDİYOR" diye mesaj gelmekte. Bu esnada MiGo, evin ısıl ataletini öğrenerek veri tabanına işliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 17 Şubat 2020; 8:41:47 >

• Teğmen
    150 Mesaj

Bilgi paylaştıkça çoğalır teşekkürler hocam

|
    |
    BART SIMPSON kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    285 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BART SIMPSON

Merhaba arkadaşlar,

Daha önceden de belirtmiştim, arkadaşların yaşadıkları tecrübe ve deneyimleriyle, görüldüğü kadarı ile, MiGo tamamen tasarruf öncelikli bir ürün,ısı konforu ikinci planda, Exa ise tamamen ısı konfor öncelikli bir ürün.

Herikisi farklı kulvarlarda iki farklı ürün.
    Her ikisinin çalışma algoritması ve mantığı birbirinden çok ama çok farklı.
    Her ikisinin de özellikle hedef kitleleri çok farklı, birbirleri ile kıyaslamanın doğru olmadığı düşünüyorum ama burada kıyaslanarak kullanıcıların da bilgilendirilmesi gerektiği kanıdayım.

Benim için MiGo, olmaz ise olmaz çünkü kombiye uzaktan erişip işlem yapmam kaçınılmaz.
    Eğer böyle bir ihtiyacım olmasa idi benim de tercihim EXA olurdu.
    Benim de tercihim öncelikli ısı konforu olsa idi, ben de öncelikle EXA'yı tercih ederdim büyük 1 ihtimal.

OT, TRV'ler gibi tamamen tercih ve bütçe meselesi.

Ben halen, MiGo'nun öğrenme işleminin, TAHMİN Modu ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Kombi çalışmasa dahi, iç ortam ısısı, hedef ısının üstünde olmasına rağmen, TAHMİN Modu açık olduğundan "PROGRAM TAHMİNİ DEVAM EDİYOR" diye mesaj gelmekte. Bu esnada MiGo, evin ısıl ataletini öğrenerek veri tabanına işliyor.

Senle ayni sekilde kullaniyorum cokta memnunum migodan. Tahmin modu kombiyi daha once baslatmayla alakali kombiyi mesela ben evde moduna aldigimda diyelim 22 derece gece modundada diyelim 21 derecede tahmin modu benim disarida moduda 20 derece olsun disarida modu 8 de baslayacaksa benim kalkmama yakin yada daha once saat 6_7 gibi kombiyi yakararak evde modunda konfora getirmeye calisiyor yada eve gelmeden once deneyimim bu sekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karanka38 -- 17 Şubat 2020; 20:31:57 >

• Yüzbaşı
    931 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Ben şahsen TAHMİN Modunu sürekli kullanmak istemeyen 1 kullanıcıyım. Gereksiz yere önceden çalışarak yine gereksiz yere gaz tüketimine neden olduğunu düşünüyorum. Benim için TAHMİN Modu olmaz ise olmaz değil, ama eğer MiGo'nun evin ısıl ataletini öğrenebilmesi için TAHMİN Modunun AÇIK olması gerekiyor ise bu neden ile TAHMİN Modunu AÇIK tutmak zorunda kalıyorum. Yoksa TAHMİN Modunu KAPALI tutarım.

Öğrenme süreci tamalandığında, yaklaşık 30 gün AÇIK tututuktan sonra, Öğrenme sürecini tamamladıktan sonra TAHMİN Modunu kapayacağım.

Halen, Öğrenme süreci için TAHMİN Modunun doğrudan ilişkisi olduğunu düşünüyorum çünkü her gün MiGo, aynı dış ısı ve iç ısı ortam sıcaklıklarında Nitromix'i çok daha başarılı çalıştırdığını görmekteyim.

Öğrenme süreci tamamlandığında TAHMİN Modunu KAPALI tutacağım.

Ben Isı Eğrisi ile kesinlikle oynamıyorum sabit "2"
    Hatta şu günlerde, dış ısı değişmemesine rağmen Nitromix farklı davrandığından Isıtma Eğrisini düşürme ihtiyacım bile oluyor. "1,7" bile yapabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 20 Şubat 2020; 12:34:13 >
    |
    |

• Teğmen
    152 Mesaj

Bende size katılıyorum erelaxı kasım ayında taktırdım o günden beri sabit egri ile kullanıyorum tahmini hiç acmadım ısı algoritmam ileri seviyeye geçmedi nerdeyse 4 ay oluyor cihazda holde duvara monteledim hiç ellemedim dediğiniz gibi öğrenme fonksiyonu için tahmin acılmalı gözlemlerime göre benim cihaz suan on off gibi çalışıyor aslında tam on off gibide değil 350f gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    BART SIMPSON kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1425 Mesaj

camsan derim ben. ama ekzantirik renk ve desenler bu markada olmayabilir. koctasta beyenirsiniz ama ayni deseni ve tonu hicbiryerde bulamazsiniz. iki marka arasinda vario derim. hepside suyu gordumu bozulur. dayanikli olanlar varmis denemedim. bu iste ustalik onemli. benim kendi disediklerim ustanin dosediklerine bin basar. benim disediklerimin ekbyerleri belli olmaz ustanin dosedikleri belli olur 2 aya kalmaz aralarina toz girer siyah siyah ek yerleri belli olur. sebine gelince ustalar kolay olsun ve is hizli olsun diye tek tek sokar aralarina zorlayarak ve sira disleri zarar giruyor. ben butun helde bir sirayi yaparim ve butun halde sokarim hicbirsekilde iz belli olmaz zamanla.

|
    |
    kadiremr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
SEO
Bitcoin
bankalar.org
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.