Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.684
Cevap
47
Favori
196.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selam dostlarım iyisiniz inşaallah uzun süre dir giremiyorum forum a kızın düğünü yigenimin nişanı derken vakit bulamadım bendeki migo gayet stabil güzel çalışıyor anlamadım gitti bütün cihazlar aynı güncelleme yi alıyor neden herkes de farklı çalışıyor garip en düşük ısıtma süresi bende 4 tahmin açık sabit program ile sürekli 22 de çalışıyor 22.1 ile 21.9 arasında sürekli kazan 75 i hiç görmedi en soğukta 63 pik den döndüğünü gördüm gerçekten hiç anlam veremiyorum saygılarımla Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• kadiremr kullanıcısına yanıt
    Allah tamamını erdirsin hocam mutluluklar,
    Grafiğe gelince hocam grafigi kuculttugun icin stabil gorunuyor gibi geldi bana. 10 dak grafik bukadar stabil gorunmeyebilir.

• Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt
    Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Teşekkürler hocam Allah geçim versin inşaallah grafiklerde sıkıntı yok hocam şu an petekler geçen yıla oranla daha iyi soğuma hiç olmuyor sıcak veya ılık daha sık ateşleme yapıyor selamlar saygılar bütün forumdaslara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX 10 dakika lik grafiklerde böyle hocam iyimi sizce

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum kardeşim sizlerede sağlıklı mutlu bir yaşam diliyorum 🙏🙏

7/24 hep bu sekildeyse daha iyisi olmaz

• Bugün eğriyi 1.9 yapmış fakat ileri mod açılmadı hala.

Buda benim exanin modulasyonlu modu.22.4 genel sicaklik arada 22.3 oluyor. Exa herseyiyle guzel tek sorun kalibre edilememesi. 21 dereceye ayarli ama sicaklik 22.4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 26 Kasım 2021; 16:42:10 >
    Baskan onun kadar stabil olmasada %95 stabil. Isitamama veya seti gecme gibi ihtimal olmaz. Yani 22.5 ayarliysa 22.7 olmaz 22.3 de olmaz genelde -0.1 set seklinde calisir veya +-0.1 olur migo gibi veya diyer ot ler gibi hayatta harlamaz yani allah ne verdiyse seti gecmez. Disarisi 22 ikende isitir disarisi -20 ikende isitir. 28 derece kazan yaktigi bile olur. Simdiye kadar 50 kazan ustunu gormedim. Tek sorun kalibre edilememesi

• @Teknoline2002 @kayıboyu11 hocam bu sayfayı nerdeyse baştan sona okudum. Erelax sonrası netatmo almak isterim ama bunu keşke erelax almadan yapsaydım. T3R Amazon sitesinde nicedir stokta yok. Takip ediyordum sürekli. İndirime düştüyse kaçırmışım yazık olmuş doğrusu. Bunun haricinde bugün ısıtma algoritmasını ileri seviyeden normale çekip 0.1 hassasiyete ayarladım. Isıtma eğrisini de 2.9 yapmış algoritma. Onu da 1.6 ya çektim. maalesef yine 22 dereceye ayarlı sıcaklığım 22.3 ü gördü. Değişen bişi olmadı. Ben de Isıtma eğrisini 0.8 indirdim. Orta yolu bulmaya çalışacağım. 24 saat petek yanmadı dün ve bugün. Peteğin soğuk olmasındansa devamlı ama ılık olmasını istiyorum ama bu imkansız sanırım. Çünkü bunu siz başaramadınız ben mi başaracağım.

buraya de görselleri ekleyeyim. İleri modda 15 dkda kazan son sıcaklıkta(55 kazan ayarı) ile çalışıyor ve o sıcaklık sonrası 22.4 e fırlatıyor. sonra petekler buz gibi saatlerce.

Örnek 2:

Geçen seneden beridir bu şekilde. ayarları ile hiç oynamamıştım. bugün şu şekilde müdahale ettim. İleri seviyeden 0.1 hassasiyete çektim.

Isıtma eğrisini de ilk önce 2.9 dan 1.9 a çektim. 22den 22.3e çıktı sıcaklığım. Bu sebeple ısıtma eğrisini 0.8e çektim. deneyerek bulmaya çalışacağım. Sizce bundan sonuç alınır mı diyeceğim ama biliyorum ki olumsuz cevaplar göreceğim. Tecrübelerini yine okumak isterim bu doğrultuda. Müdahale etmeyin diyeceksiniz de bir yıl oldu. Değişen bişi yoktu beklenti anlamında, ondan müdahale edip bu şekilde sonucu görmek istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam Isıtma eğrisi ile uğraşıp zamanini harcama. Cihaz Umutsuz vaka :)

• tanjuyildizhan67 T kullanıcısına yanıt
    Hic yormayın hocam kendinizi. Buarada evinizin yalitimi baya iyi. Tek cephemi iki cephe mi ev. Bu sene yalitim yapıldı apartmanımıza fakat ben fark goremiyorum sahsen ilik havada bile 1 saatte 0.3 dererece soğuyor evin ici. Koblo derdiniz yoksa tak vrt50 oda sicakligina gore modulosyon neymis gorun.

• @Teknoline2002 @kayıboyu11 ne diyeyim bilemedim. satsam yerine netatmo alsam diyeceğim ama alan çıkması zor. bu arada Netatmo indirimde hepsiburada sitesinde. sepette %15 indirimli. Fiyatı ben uzun zamandır ilk defa burada görüyorum.

• neduda N kullanıcısına yanıt

normale çekicem hocam ne diyim. iki haftada kendini güncelleme işi de yalan oldu. aylardır aynısı çalışıyor.

Evime geçen sene taşındım altım boştu. -38 dereceleri gördük neler yaşadık bilemezsiniz. Evim kuzey batı cephe alt ve üst dolu. batı tarafımda da yan blok var dolayısı ile güneş görmüyorum diyebilirim. Ağrı gibi bir yerde fransız cam kullanmışlar:) camlar ısıcam konfor(keşke sinerji olsa idi.) Cam kalınlığı 16 mm. Yalıtım malzemesi kalınlığı yanlış hatırlamıyorsam 7 ya da 8 cm idi. buradan yalıtım ile alakalı az çok bilgi edinebilirsiniz. bu sene çok rahatız şükür. Ekim ayı faturam 141 tl geldi(oda sıcaklığım gündüz 22 derece.akşam 22:30dan sabah 10:00a kadar 21.5 dereceye programlı.). Geceleri -5leri gördük. bu ay da yine geçen ay gibi gidiyor hava. 16 günde 40 m3 yakmışım. ort 2.5 m3 güzel. ay sonu faturamı 150 civarı bekliyorum bu şekilde giderse. bu sene havalar iyi gidiyor. inşallah böyle devam eder çünkü Ağrı'da gaz m3 satış fiyatı çok yüksek(2.40 tl) ve havalar özellikle Aralık ocak ve şubat ayları aşırı soğuk oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanjuyildizhan67 -- 26 Kasım 2021; 22:59:2 >

• tanjuyildizhan67 T kullanıcısına yanıt
    3 cephe ev arakat alt ust bos. Fakat busene alttaki geldi ama faydasi yok henuz. 3 cm eps dis sicaklik gece 13 gunduz 19 derece ev sabit 22.5 gunluk 2.5-2.8 m3. Butun odalarda termostatik vana var ev guney-bati-kuzey seklinde. Mantolamanin faydasini gormus degilim henuz

• Hocam burada gündüz bile hava 7-8 dereceleri geçmiyor nerdeyse. Sabaha karşı -5 zaman zaman. Güneşten istifade edemediğim halde halime şükretmem lazım o zaman. Kıyaslandığında iyi durumda olduğumu görüyorum. Alt üst çok önemli. Bunu geçen sene anladım ayaklarımız dondu alt kat boşken. İnşallah alt katınız bu konuda destek çıkar size.

Hocam kendine has bir yazilimi var. Ogrenmede var buyuk ihtimalki hangi sartta olursa olsun 0.1 gecmiyor. Trv ler olmasa eminim her daim otoban olacak grafik. 30 kazan secmis donus suyu sogusa atesleyecek ateslemeyince -0.1 derece ev soguyunca kazani 32 yaparak atesliyor.donus suyu soğusa 30 kazanla da atesleyecek -0.1 yapmadan yoluna deavam edecek,ama bu -0.1 ler arada oluyor..donus suyundan ve evin soguma süresine gore kazani nokta atisi belirliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 27 Kasım 2021; 8:24:6 >
    Süper valla hocam ama ben tasarruf tan yanayım bide hanım işe başlıyor oğlan okulda derken benim program yapmam gerekiyor migoya devam etcem mecburen

• 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.