Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX (162. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
4.683
Cevap
47
Favori
196.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • d00:13kw ve Isıtma Eğrisi 0.1 ile Dış ortam 15C'de d09: 57C kazan ısısında kazanı sürekli 2.Alev modülasyonunda yakarak gayet başarılı şekilde çalışmakta.

d00:27kw aptığımda yaklaşık 15dk. kazanı 57C'de 5.Alev Modülasyonunda yakıp dönş suyu ısındıkça 2.Alev modülasyonuna düşürmekte.

Aynı şartlarda Dış ortam 15C'de iken; gece 19:00 ile sabah 07:00 arasındaki tüketimim;

d00:13kw'da 6m3

d00:27kw'da 8m3

ama her iki durumda da grafik aynı aşağıdaki gibi.

d00:13kw'da evi harlamadan hafif hafif sakince ısıtıyor,

d00:27kw'da ev hissedilir derecede anide ısıtıyor.

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Ihtimalde yok hocam. Dis sicakliga doğru olcmedigi surece ve dis sicakliva göree kazan ayarladigi surece. Bu cihazdan hicbir halt olmaz. Ancak ya kazan sinirlarsin ya kazan gucu dusurursun yada habire egri ile oynar dururusun

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • BART SIMPSON B kullanıcısına yanıt
    Hocam dogalgaz m3 hesabi yapmak zor bir olay. ayni sartlari yakalamaniz cok zor. Her iki guc teki m3 leri karsilastirmaniz icin. Kayiboyu arkadastaki gibi sabit sicakligi saglamasi lazimfix 22.5 ozaman buyuk olcude saglikli olur derim. 13 kv gucte setten asagida kalma durumuyla 23 kv deki sette kalma sureleri gun icinde ayni olmayacaktir. Yani 13 kv de gun icinde 5 saat set ve set ustunde kaldiysa. 23 kv da 10 saat set ve set ustunde kalir dogal olarak fazla yakmis gibi görunur. Bence burdaki baz alinacak ev isisnin sabit kalmasina gire degerlendirmek gerekir. Ilerde havalar sogudugunda 13 kv nin isitma suresi yetmeyeceginden kombi calisirken bile setten dusme durumlari gorulecek.
    Migo exa ya gore az yakiyor suanda neden gun ici genelde setten asagida ben buna migo az yakiyor diyemem konforum caldigi icin az yakiyor. Kayiboyu arkadas bu testleri daha iyi yapar nerdeyse 24 saat otoban gibi grafiğe sahip.

• Alt komsu nihayet geldi. Buseferde kombisi arizali.
    Arkadaslar her nekadar nitromixi pek tavsiye etmesemde yiyidi oldur hakkini yeme. Eca kombiyi gördükten sonra bizim kombi kral kral. Evde durmadiklari icin elektrigi kapatmislar 3 yollu vana sikismis sanirim. 30 saniye calisip duruyor peteklerde su dolasmiyor. Tesisatci tesisatim saglam demis. Kombi servisi kombide sorun yok tesisatta demis. Ben baktim bu kombinin 3 yollu vanasi sikintili. Su devamli eşanjorde dondugunden hemen isiniyor. Ama kombi okadar sikis depis ki el ayak girme sansin yok. 3 yollu vana kafasi cikmis yerine mumkun degil kompi parcalanmadan takamazsin. Dedim servis cagir degistirsin veya yerine taksin bu kafayi duzelecek. Bizim kombide icinde dans et. Eca da elini donduremezsin.

• Hala eğri guncellenmedi guncellendiysede degismedi degeri veya sabit egriye gectiler. 1.2 manuel egride dosarisi 8.9 iken de kazan 38 disarisi 11.9 ikende. Eskisine gore dis sicakliklarda ani sicaklik degisimi yapmiyor veya egri 1.2 oldugu icinde olabilir.

• 1024 oldu versiyon. O kadar numara degisti ama hala bir numarasini goremedik migonun

• Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt
    Versiyon kontrolünü nereden yapıyorsunuz?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Bu aciklama eskiden de mi ayni şekildeydi yoksa degistimi. Birkacgun icinde ibaresi varmiydi onceden. Yaklasil 1 aya yaklasti egri felan degismedi. Duzelen bir durjmda yok suana kadar. 1 kac gun icinde adapte olsa dis sicaklkk yjkselince sete jlasamama duzelmesi lazimdi aynı duruyor.

Rrsetleme yok, daha once iki hafta burdami yaziyormuydu emi. degilim. Bu min isitma suresindeki aciklama kisminda yazanlar. Yine ilk takıldığında 2 hafta ogrenme yaziyor. Ama bu min isitma suresindeki aciklamada yaziyormuydu emin degilim. Yazilsada yazilmasada ayni calisiyor degisen yok birsey. Ay sonuna kadar deneriz sonrasinda gecerim exa ya.

Bende o anlami çıkardım ama sacma geldi

Eskilerr baktim sansa bu kismi paylasmamisiz

Bunlara baktiakmistim hocam sagolasin, o bolum yok bunlarin icinde. Değişen birşey olsa zaten aninda farkederim. Suan ayni eskisi gibi hatta dis derece olcumu eskisinden daha kotu

• Erelax kullanıyorum 5 gündür, dış sıcaklık ölçümi nokta atışı dışarıda olan termometremle kıyaslandığında. Maksimum 1-1.5 saatte de güncelleniyor. Daha öğrenme moduna gelemedi ama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İstanbul

Evin yalıtımı görece iyi, ev 4 gündür boştu 21 derecede başlayan sıcaklık dönene kadar ancak 17.9 olmuştu dış sıcaklık gece 8 gündüz 15 gibi havada. Şu anda basit modda eğriyi 3.2 yapmış. Kombide sıcaklık 70 derece ayarlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egeym -- 21 Kasım 2021; 11:12:40 >
    Bu sefer farkli hocam , kökten atmışlar cizelgeyi. Dahada gelmez sanirim

• Genleşme tanki nezaman sikinti yapacak diye bekliyirdum. En sonunda yapti. 1-2 senedir zaten sikintiliydi basinc . Bugun hava basayim dedim. Siboptan su cikti. 200-250 masraf var

• erelax kullanıcısıyım 1 yıl oldu. Aynı tas aynı hamam. Kombim 55 dereceye ayarlı. Ağrı ilindeyim. tasarruf anlamında faydası çok ama sıradan oda termometrelerinden hiç bir farkı yok. Nedenine gelince 10-15 dk içerisinde kazan sıcaklığı üst sınır 55e vuruyor. Şu sıralar hava iyi iken neden 55e çıkartıyor. Stabil ama düşük kazanda yakması gerekmez mi. O kadar para bayıl ve bunu yapama. Konfor dolayısı ile olmuyor malesef. Ayrıca ileri modda olmasına rağmen aylardır kendini toparlayamadı. 22 derece ayarlı oda temometresi. 22 de ateşleme yapıyor ve 22.4 kadar gidiyor sıcaklık. Vaillant müşteri hizmetlerini aradım bir hafta önce. Anlayan birim ile görüşmek istediğimi belirttim. Ve bana hala dönecekler. Malesef verdiğimiz paraya yazık. netatmo şu an 1815 tl amazon germany sitesinde. İhtiyacı olan varsa gitsin onu alsın derim.

• tanjuyildizhan67 T kullanıcısına yanıt
    Tasarruf anlaminda elbet tasarruf yapiyordur ama gercek anlaminda yapmaz. 22.4 e cikmasi kabul edilebilur deyil. Kablo cekmek sorun degilse vrt 50 alin bakin keyfinize. Paradal yonden sorun yoksa honeywell veya netatmod dusunulebilir ama gerek yok. Parasini cikaramazsiniz.
    30 kazanla evi isitiyor bu havada exa control e (vrt50 karsiligi). 22.4 e ayari 22.3 de calisir 22.4 de durur 22.5 e cikar en fazla. Bu periyotta iki veya 3 kez kazan isisi belirler.
    Ama uygun fiyatli honeywell t3r denk gelirse hic kackrmayin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 25 Kasım 2021; 18:37:11 >
    Son yazilim sorunlu eskiden 15 gunde bir değişirdi busefer onuda yapmiyor. 1 ayi gecti degisenbjrsey yok. Arkadasta öğle degince beklemenin anlami yok. Exa ile yola devam

5 senedir hicmi duzelmez bu alet. 5 senedir hicmi arayuz degjsmez. 5 senedir hicmi forum okumazlar bunlar ya. Dis havayi baz alarak kazan ayarlamayla bu is olmaz. Iptal edecekler bu ozelligi, kendiliginden cogu şey duzelecek. Bukadar mi zor bunu yapmalari anlamadim. Bu cihaza bu paraları vermek gerçekten cok buyuk hata olur. En dandik ot den daha kotu calisiyor en azindan -0.1+0.4 calisir herzaman onada alisirsin bu cihaz ne yapacagi belli degil. Son yazılımlada 1 milim degisme yok aksine daha kotu

• 
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.