Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.895
Cevap
33
Favori
117.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 gün
  • Cevaplayan Üyeler 116
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 492
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 55 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 419
  • Favoriye Eklediklerim 39
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Teknoline2002 (1154 mesaj) kayıboyu11 (895 mesaj) BART SIMPSON (492 mesaj) neduda (166 mesaj) kadiremr (136 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (927 mesaj) Mobil (665 mesaj) Tablet (7 mesaj) Mini (14 mesaj) Uygulama (2336 mesaj)
  • @
3 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1743 Mesaj

Erelax ın grafik menüsü. Bu değerleri gösteriyorsa iyiymiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çavuş
    62 Mesaj

Merhaba. Nitromix p28 + migo var. Dediğiniz gibi D85 parametresi bende de 6 görünüyordu 8 yaptım.

Migo ısıtma eğrisi 2.5'da. OT 20 derece iken çalışmaya başladı ve 22.5 dereceye ayarlı. Şuan OT 21,5 derece, tam 1,5 saattir 60 derece de 2 alev ve 3 saniyede 0,001 kontür atıyor.

Bir kaç gün durumu takip edip tekrar yazmaya çalışacağım.

|
    |
    osenemoglu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1664 Mesaj

Alın size bir tecrübe daha.
    Kombi 3-4 saatte 22 den 22,5 e çıkaramamış ne hikmetse son 20 dak aniden çıkmış sebebi nedir?
    Ben ısıyı yükseltmedim, dış dıcaklıkta düşmedi, ne oldu pekide aniden çıkış yaptı.

Hocam bende bütün peteklerde trv var. Migonun olduğu salondaki petekte de trv var ama sonuna kadar açtım fakat açmak yetmiyor. Kafayı çıkaracaksın komple çıkardım. Bendeki bütün trvler farklı çalışıyor danfoss fakat kalibreleri bozuk sanırım. 3 tanesi stabil geri kalanı sıkıntı olduğunu biliyordum.

Ben diyorum migo yokken bile bu salon neden ısımıyor iki tane 130 luk petek var niye ısınmıyor. Hatta sabah yazdım ilave petek takacağım diye. Sorun trv nin kalibresi bozuk sonuna kadar acsanızda açılmıyor. Pazar günü kalibre edeceğim nasipse.

Migo okadar akıllı ki bunu anında farketti ve dış sıcaklık çok az düşmesine rağmen gece modu olan 21 derecede kombiyi 58 den 54 e çekti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Binbaşı
    1743 Mesaj

Keşke kullanma klavuzunun içine iki satır bilgi ekleselermiş ısı eğrisi ile ilgili. Bu kadar akıllı kaliteli bir cihazın açıklaması ve teknik desteği olması gerek. Saldım çayıra mevlam kayıra mantığı ile gidiyorlar. İki seferdir Demirdöküm müşteri hizmetlerini arıyorum migo ile ilgili teknik destek istiyorum diye. Tabiki ilgili departmanda uzman bilgili arkadaşlar var sizi aratalım bilgi aktarıyorum diyorlar. Ama arayan soran yok. Demekki uzman arkadaşlar bi halt bilmiyor arayıp bilgi verememekten çekiniyorlar. İnatla arayıp talep edeceğim. Demirdökümün web sayasındaki bize ulaşın bölümüne yazdığım bir konuya (28 ekimde yazmıştım) üç kere arayarak iki gün önce cevap aldım. İkgili departman ne yazmıştınız bize diye sordu. İçler acısı bir durum

Bence bu forumdan bilgi almaya çalışan herkes aramalı demirdöküm müşteri hizmetlerini , migo ile ilgili bilgi istiyorum demeli ( dün biz forumda tartışırken aktif üye 20 kişi 37 kişi de misafir vardı) Farkındalık oluşturmalıyız bence. Daha fazla destek hizmet istemeliyiz

Saçmalığa bakın ki servislere montajı biz öğretiyoruz kullanımınıda tarif ediyoruz birde ukela müşteri hizmetleri ile boğuşuyoruz

Anca ürün pazarlayıp para almanın peşindeler sonrasında kimsecik yok

Kim kime hizmet veriyor anlamadım

|
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1664 Mesaj

Şikayet var.com yazalım bak nasıl dönecekler

|
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1664 Mesaj

Arkadaşlar an itibariyle ayar ekranındaki ve grafikteki çizginin kırmızı veya mavi olması olayı çözülmüştür.

Evin sıcaklığı artış eğiliminde ise kırmızı oluyor
    Evin sıcaklığı soğuma eğiliminde veyayatay ise mavi oluyor

Kombi çalıştığı halde eğersıcaklık artmıyorsa kırmızı olmuyor.Kombi kapalıylen sıcaklık düşmediği sürecede mavi olmuyor.

Edit: Yoruma açık bir konu farklı durumlarda olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 5 Ocak 2019; 15:5:46 >
  • Binbaşı
    1664 Mesaj
    Sıra geldi bu "Isıtma işlemlerindeki" % kısmını yorumlamaya üsteki mesajdan yola çıkmakta fayda var.

|
    |
  • Binbaşı
    1743 Mesaj

Hocam peki ben neden hiç kırmızı görmedim görmüyorum

|
    |
  • Binbaşı
    1664 Mesaj

Hocam sizin iphone miydi telefon.
    Belkide dikkat etmemişinizdir. Veya sizdebaşka birşekilde belirtiyordur. Androidde bu şekil

|
    |
  • Binbaşı
    1743 Mesaj

Evet iphone. Android bulursam denerim bende

Montajı yaptığım günden bu güne grafikteki set sıcaklık siyah ortam sıcaklığı mavi renkli

|
    |
  • Binbaşı
    1664 Mesaj
    Bizde devamlı değişiyor kırmızı mavi diye

|
    |
  • Teğmen
    203 Mesaj

Hocam sıcaklık azalıyor halen kırmızıda. Bence kafasına göre mavi kırmızı oluyor 😀😀😀

|
    |
  • Binbaşı
    1743 Mesaj

Uygulama android mi sizdede
    Ayrıca tabloya bakılırsa termostatın refleksi harika :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıboyu11 -- 5 Ocak 2019; 12:59:39 >
    |
    |
    neduda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    203 Mesaj

Evet android

|
    |
  • Binbaşı
    1743 Mesaj

Gecikme süresi eşiği değerini kaç olarak ayarladınız. Ben 0.1 hassasiyetle kullanıyorum. Çizelgenizde sapma baya yüksek geldi bana

• Teğmen
    203 Mesaj

Önceden 0.2 deydi. Şimdi bu şekilde

|
    |
  • Teğmen
    203 Mesaj

Böyle de olduğu oluyor.

|
    |
  • Binbaşı
    1743 Mesaj

Anladım ileri seviyeye geçince hassasiyeti süre olarak belirliyor o zaman. Peki bu 3 yazan değer en düşük 2 mi seçilebiliyor ve bu değer derece olarakta tercih edilebiliyor mu

|
    |
  • Teğmen
    203 Mesaj

2 den 7 ye kadar değerler var. Şimdi 2 yaptım bakalım fark edecek mi

|
    |
  • Binbaşı
    1743 Mesaj

En düşük değerde sapma daha az olur. Ama dur kalk sayısı artar. Sizi rahatsız etmiyorsa çok düşürmenize gerek yok. Alışkanlıklarınız ve konforunuzla alakalı bir durum.

Hassasiyeti ısı olarak belirlemeyi tercih ederim ama bu şekilde kullanmadığım içinde ön yargılı olmak istemiyorum

Ben bu ileri seviyeyi göremeyeceğim bu gidişle. Cihazı sıfırlamak için her yolu denedim. Bütün verileri sil dedim hata verdi defalarca tekrarladım olmadı. Beklemeye devam :(

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
kripto para haberleri
Ekonomi
Bebek Oyunları
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,469
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.