Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
3.895
Cevap
33
Favori
117.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 gün
  • Cevaplayan Üyeler 116
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 492
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 55 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 419
  • Favoriye Eklediklerim 39
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Teknoline2002 (1154 mesaj) kayıboyu11 (895 mesaj) BART SIMPSON (492 mesaj) neduda (166 mesaj) kadiremr (136 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (927 mesaj) Mobil (665 mesaj) Tablet (7 mesaj) Mini (14 mesaj) Uygulama (2336 mesaj)
  • @
3 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1743 Mesaj

Hocam beni tam olarak anlayan birisi çıktı sonunda

Grafiğimdeki dalgalanmanın ana sebebi bu işte

Dışarısı ısındıkça müdahale etmem gerekiyor ısı eğrisine yükseltiyorum mecbur. Öğrenme modunun tam aktif olmaması bu yüzden. Yüksek eğri ile öğretip gerisini gerisini sisteme mi bırakmak gerekiyor ne bileyim. Baştan beri çözemediğim olay bu işte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1664 Mesaj

Hocam onu bunu bilmem ama sıkıntı gerçekten büyük. Tecrübeli arkadaşlara ihtiyaç var bu konuda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1664 Mesaj

Kayıboyu11 e yollamışınız sanırım bu mesajdaki eğriği diyorum

|
    |
    Bahsedilenler: osenemoglu, kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    287 Mesaj

tamam teşekkür ederim yardım ve önerileriniz için bi sorumda su devir pompsının ayarını düşürmek doğru olurmu benim balkonda mutfak kobinin sesi duyulmuyor ama duvardan mutfak içine devirdaim pompasının sesi geliyor homurtu gibi azda olsa bunun çözümü var mı

teşekkürler şimdiden
    |
    |
    osenemoglu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    969 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: karanka38

tamam teşekkür ederim yardım ve önerileriniz için bi sorumda su devir pompsının ayarını düşürmek doğru olurmu benim balkonda mutfak kobinin sesi duyulmuyor ama duvardan mutfak içine devirdaim pompasının sesi geliyor homurtu gibi azda olsa bunun çözümü var mı

teşekkürler şimdiden
    Dediğim gibi evinizin tesisat durumunu, ısı izalasyon/ısı kayıp kaçak, vb. etkenleri bilemediğimden sirkülasyon pompasının ayarının düşürülmesi veya çıkartılması evin geç veya gereğinden fazla ısınmasına hem de daha fazla yakıt tüketmenize neden olabilir.

Doğrudur Sirkülasyon pompasının ayarının 3'den 2'ye veya 2'den 1'e düşürülmesi ses problemini ortadan kaldırabilir ama sonucunda başka sorunlara da neden olabilir.
    Size önenerim yetkili servise danışmanız.

Teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 4 Ocak 2019; 16:10:30 >

• Binbaşı
    1743 Mesaj

Benim bildiğim tek grafik bu

|
    |
  • Yüzbaşı
    287 Mesaj

ev 142mt yerden ısıtma ısı yalıtımı var cam balkon otomatik panjurlu bütün camlar giriş kat altımda depolarımız var orasıda ılık soğuk olmuyor. evi genelde evdeyken 22-22.5 derecede tutuyorum yayarken 20 alıyorum sabah kalkıncada evin içi genelde 21-22 derece arası oluyor gündüz eve gelmeye yakında evin içi 21-22 derece arsında devam ediyor gelmeden 1 saat önce açıyorum 2-3 saatte istediğim ısı ya ulaşıyorum günlük ortalamam 4m3 doğal gaz tüketimim şuan için on numara sayılır ne dersiniz
    |
    |
    osenemoglu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1664 Mesaj
    4 m3 bedava. Benim şuan 10 m3 slonu açmazsam 5-6

• Yüzbaşı
    287 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Teknoline2002

4 m3 bedava. Benim şuan 10 m3 slonu açmazsam 5-6
    bütün odalar açık bende yerden ısıtmdan ve yalıtımdan kaynaklı heralde ısınınca geç soğuyor ev termostatı oturduğum odad olursa 23-23,5 lerede geliyor bazen ama holde tutuyorum termostatı 21inde kesildi faturam şuan 92tl lik harcamam olmuş
  • Binbaşı
    1664 Mesaj

Şehir neresi hocam

|
    |
    karanka38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    969 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: karanka38

ev 142mt yerden ısıtma ısı yalıtımı var cam balkon otomatik panjurlu bütün camlar giriş kat altımda depolarımız var orasıda ılık soğuk olmuyor. evi genelde evdeyken 22-22.5 derecede tutuyorum yayarken 20 alıyorum sabah kalkıncada evin içi genelde 21-22 derece arası oluyor gündüz eve gelmeye yakında evin içi 21-22 derece arsında devam ediyor gelmeden 1 saat önce açıyorum 2-3 saatte istediğim ısı ya ulaşıyorum günlük ortalamam 4m3 doğal gaz tüketimim şuan için on numara sayılır ne dersiniz
    Bence, şahsen normal, daha aşaığı düşürebilirmisiniz bilemiyorum ama sirkülasyon pompa gücünü azalttığınızda dolaşımdaki sıcak ve soğuk su debisi düşeceğinden normalden daha fazla sürede eviniz ısınacaktır.

Sonuçta yerden ısıtmalı sistemler geç ısınıp geç soğuyan sistemlerdir.

Zemin kaplamanız nedir bilemiyorum ama büyük bir ihtimal parkedir ki parkenin ısı iletim kat sayısı da fayansa ve diğer taş, mermer ürünlerine göre çok daha düşüktür. Dolayısı ile deneme amaçlı isterseniz sirkülasyon pompa gücünü 1 kademe düşürerek hem saat üzerinden tüketim hem de ısınma süresi olarak 1 gün boyunca gözlemleme yaparak ilerleyebilirsiniz.

Çıkan sonuca göre kararınızı verebilirsiniz.
    |
    |

• Yüzbaşı
    287 Mesaj

yer izmir ödemiş aynı binada 4. kata 750 gelmiş nasıl becermiş anlamadım yardımlarınız için teşekkür ederim
    |
    |
  • Binbaşı
    1743 Mesaj

Arkadaşlar ısıtma eğrisini otomatik seçime aldım şuan. Değer 1.4 Otomatik seçim butonuda pasif görünüyor an itibariyle. Kendiliğinden eğriyi değiştirip değiştirmeyeceğini gözlemleyeceğim. Eğer kendisi değişiklik yaparsa kendi adıma bu sorun çözülmüş olacak yok sabit kalırsa sıkıntı devam demektir

|
    |
    Bahsedilenler: osenemoglu, Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    287 Mesaj

bendede ilk taktığımda otomatik 0,9 da idi şuan 1.4 lerde eğrim
    |
    |
  • Binbaşı
    1743 Mesaj

Hocam bu para ile ısınabiliyorsanız ne mutlu size. Hiçbir ayarınızla tesisatınızla oynamayın. Tasarrufun dibine vurmuşsunuz. Alt komşunuzada bi tepsi baklava götürün içimden geldi deyin. Muhtemelen baya bi yakıyor :)))

|
    |
  • Binbaşı
    1743 Mesaj

Siz manuel değiştirmediniz hiç doğru mu ?

|
    |
  • Binbaşı
    1664 Mesaj

Hocam inşallah olur bende otamati ğe aldığımda 2.6 çılıyor sizin nasıl bu kadardüşük çıktı anlamadım. Bu kadar düşük eğride ihtimal yok ısınmaz benim ev

|
    |
  • Binbaşı
    1664 Mesaj

Hocam bende otomatiğe aldım vardır birbildiği bu adamların belki düşer zamanla krndi haline bıraktım

|
    |
  • Binbaşı
    1664 Mesaj

Kaç günde çıktı 1.4 e

|
    |
  • Yüzbaşı
    287 Mesaj

süresini bilmiyorum ama bi batktım otomatik yaptığımda 0,9 olurdu şuan 1.4 oluyor 30 gündür kullanıyorum migo yu
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Sohbet
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,859
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.