Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.684
Cevap
47
Favori
196.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam guzel olan hicbirsey yok. kendimizi avutuyoruz. set altina dusmelerde lek fazla yapacak birsey yok evden kaynakli istese yapar mi yapar. kazan dusurmesinin tek sebebi donusun sik ateslediginden yeterli sogumamasi yoksa seti gectigini anladigindan degil. cok degil disarisi 9-10 olsun kazani setten uzaklasacak adim kadar eminim. yine tekrardan d17:0 a donup egri dusurecegim. denemenin mantigi yok uzun sure

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 8den beri kombi off

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huzey -- 9 Ocak 2020; 12:28:13 >
  • Gayet başarılı,

Aşağıdaki bilgileri paylaşabilir misiniz?
    Teşekkürler,

Lokasyon:?
    D00:?
    D01:?
    D02:?
    D17:?
    D71:?
    D85:?
    Isıtma Eğri:?
    Isı Ayarı Yapılanmasını Zorla:?
  • arkadaslar bu cihazdan hicbir halt olmaz. d17:1 ile bosuna vakit kaybetmeyin derim. dun egri guncellemsi dedigimiz olay migodan kaynakli egri takilmasi. cunku ay ben egrigi otomatige aldiktan sonra oldu. defalarca manuel egrige girip cikmama ragmen hernekadar egri 1.3 gostersede 1.9 egride gizli olarak takili kalmis. d17:1 tahmin ettigim gibi disarisi 9 dan sonra sapitti bu dan sonra denemenin mantigi yok artik. suanda egri normale dondu. devam d17:0 a. sanirim dun serverden kaynaklandi bu olup bitenler. ama d17:1 ciddi anlamda sikintili benim ev gibi arka arkaya atesliyen evlerde sorun. donus sogumadigindan. bosu bosuna bir gun daha gitti. ama sasirmadim bekledigim bir durumdu

• BART SIMPSON B kullanıcısına yanıt
    Eskisehir- d lerin hiçbirini bilmiyorum orjinal ayarlarıdır. Egri 1.1 zorlama 0.0

• aksam d17:1 de 60 kazani yakti cizelgedeki . ama sabah setten uzaklasinca neden kazani yukseltmiyor. set asimi yapmamak icin kazani 60 dan dusurmesini biliyosunda setten uzaklasincami bilmiyorsun. bence pek mantikli hareket etmiyor d17:1 de kazan dusurmesinin tek sebebi donus sicak geldiginden yoksa oda isindigi icin felan degil kandirmayalim kendimizi. egerki oda sogudugunda da 60 kazan yaksaydi tamam derdim bu is oldu ama ogle degil

• setten 1.1 derece uzaklasti bosuna evi sogutmanin anlami yok d17:0 ile yola devam ayin 13 unde egrim deyisecek eminim herzamanki gibi belli bir dis sicaklikta guzel calisacak. suanda disarisi 11 derece d17:0 bile ise yaramiyor egri yukseltiyorum. ayin 13 girelim olmadi zaten sabit sicaklik kullaniyorum elexa control e alip yola devam edecegim migoyuda satipta milletin basina dert atmayalim. onuda wifi oda termometresi olarak kullanalim gitsin. insallah ebus baglantisi olmadan calisir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 9 Ocak 2020; 15:34:40 >
  • arkadaşlar merhaba

Bursada ikamet ediyorum. Evim 2 cephe. çocuk odası ve yatak odası güneye bakıyor
    salon mutfak ve diğer çocuk odası güney doğuya bakıyor. altımda üstümde oturan insanlar var kombilerini yakıyorlar. 7/24

3+1 evim var. Odaların tamamı güneş alıyor. Duvarlarım gazbeton , pencerelerim çift kat camlı .PVC doğrama

Evimde Demirdöküm Nitromix kombivar. Banyo dahil 3 oda 1 salon 1 banyo 1 mutfakta petek ve peteklerde ECA termostatik vana.var
    Evimin planını ekledim. Kombi şu anda 41 veya 43 derecede çalıştırıyorum. Kombi bakımı yapıldı. petekler 3 senedir arka arkaya temizleniyor

Cocuk odaları sıcak. Mutfak normal. Salonda 1 petek var. salon kapısını açarsak salon ısınmıyor.
    Ama en köşedeki yatak odası hiç ısınmıyor. termometre ile ölçmedim ama burada yattığımız için de kafaya takmadım.

Aralık-ocak döneminde 181 m3 gaz tüketmişim. Geçen sene aynı dönemde 246 m3 tüketmişim. alt kattakinin çocuğu doğdu biraz daha iyi ısınıyorum demekki

Sorum şu:

1- Termostatik vanam var. 2 cocuk 1+1 insan Evde 7/24 insan duruyor . Termostatı hangi odaya takmalıyım?
    Salonda tv izliyoruz ama çocuğun ödevleri olduğu için akşamları cocuk odasındayız

2-Evimde internet var her yerden çekiyor. hangi termostatı önerirsiniz. kablo çekmek istemiyorum

3-Ev planını ekledimDemirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

• D17:1 yapıyorum. Bir süre iyi gidiyor. D17:0 yapıyorum. Bu da bir süre iyi gidiyor. Sonra sapıtmaya başlıyorlar. Ben ileri algoritmadan gecikme süresi(basit) algoritmaya geçip kullanacağım. Sorun çıkarmazsa sürekli basit algoritmaya devam edeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sirinbaba33 S kullanıcısına yanıt
    hocam d17:1 buyuk konusmak istemem ama hayatimdan birdaha denememek uzeree cikti. evethaklisin iliside birsure sonra bozuyor. siz o sekil deneyon ki herkes farkli birseyler denesin ortak akli bulalim

• quote:

Orijinalden alıntı: kayıboyu11

Bu mesaj silindi.
    Yardımınız için teşekkürler

1-Termostatik vana elimde fazladan yok :) Peteklerin hepsinde takılı Yanlış yazdım galiba.
    2- Termostatı dediğiniz yere takarım.
    3- Termostatı dediğiniz yere taktırdığımda nasıl bir program uygulanabilir? Sabah 7 de herkes kalkıp işe okula gidiyor.tabi evde insan kalıyor gündüz
  • Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

+-0.1 şeklinde çalışıyor.
    Eğri 1.5
    Kazan 45 ile sınırlı
    Dış sıcaklık 6C
    D17:0

• İnanılmaz sesli bu kombi, otuyor resmen, almayı dusunen varsa kesinlikle almasın, bin pişmanım

• bukadar sesli oldugunu bilseydim, mutfaga taktirmazdim. ilk kombim ve simdiki aklim oldaydim kombi kullanan arkadaslarin kombisine bakardim. tekrar kombi alacak olsam listeye giremez ve direk ariston, bosch, buderusustan birine karar verirdim. ozaman arastirirken viesmanan karaduzen olduguna karar vermistim, vailantta cok fazla model var ve gereksiz pahali diye almadim, boscha guvenmedigimden almadim. nitromixin tipini ve en azindan dd diye aldim. ama allah var sicak su konforu guzel sade ve anlasilir. tamirini dahi siz yapabilirsiniz okadar musait ici

• 29 aralikta egri degistiginde gecmis 15 gune gore duzen aldi. gecmis 15 gun 12-18 dereceydi ve egri 1.9 yapti bu derecelerde duzgun calisirdi eger olsaydi. ama 29 araliktan sonra hava sogudu ben mecbur egri dusurdum 1.3 ve suan havada sogudu en soguk gun bugun 1.3 de fazla geldi cunku seti 0.2 gecti. herzaman diyorum belli dis sicaklik araliklaroda duzgun calisiyor. (oda cok dar bir alan 5 derece gibi)disina ciktimi mudehale sart. buna aksacli arkadas normal diyor dogalmis, algiritma bunu gerektirirmis. ben bunu gecen seneden beri diyorum ama salakca bir calisma sekli. ogrendigi sicakliklari aklinda tutsa sikinti yok onuda yapmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 10 Ocak 2020; 8:43:2 >
  • Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt
    Pompa dan ziyade çat çut genleşme sesleri var, migo nun 75 derecelik acımasız kazanlarına bağlıyırum bu sesleri, yalıtım sıvılarının kalitesizliğidir ayrıca, bi araştırayım çözümü varmıymış.
    Nitromix listemde hiç olmadı taki çok çok düşük fiyat avantajı olana kadar. Ses haricinde şikayetim yok sıcak su konforunda çağ atlattı bana harika stabil gereksiz aç kapa yapmıyor kazan, tüketim olarak önceki kombimin yarısına indim kombine çözümlerle, bundan sonraki listemde olmaz evet ama şuan ısıtma konforumu ve tüketim hedeflerimi fazlasıyla tutturdum, değer verdiğim forum arkadaşlarıda inşallah bir şekilde bu huzuru yakalarlar

• Ben şu an basit algoritma kullanıyorum. Erelaxa son bir şans veriyorum. Düzgün çalışmazsa honeywell 2090 a geçeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    66 ile modulasyon fulll çizgide yanarken tiiiiiiiiii diye ses cıkıyor, kombi 1 aylık. Tesisat yeni. Ben cok pişmanım bu ses beni cok rahatsız ediyor. Kombiyi aldıgım yeri aradım servis cagırın biz bilmiyoruz dediler. Sorun ne olabilir? Videosunu aldım atabilirim

• hocam normal o ses bosuna ellettirme kombini

• sirinbaba33 S kullanıcısına yanıt
    sirinbabayida kaybediyoruz demekki tek bende sorun yokmus herkeste sorun var aslinda ya farketmiyir yada onemsemiyor

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.