Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.684
Cevap
47
Favori
196.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yazdiklarinin hepsi mantinkli hocam tesekkurler arastirmalarin icin. İnsallah duzelir. Umutlandim tekrardan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknoline2002

Yazdiklarinin hepsi mantinkli hocam tesekkurler arastirmalarin icin. İnsallah duzelir. Umutlandim tekrardan
    vALLAH kardeş yine özellikle belirtiyorum, doğru yerden doğru kişilere ulaşılabilir ise DemirDöküm de Vaillant da kesinlikle Müşteri Memnuniyet ilkesi bulunuyor.
    Ben elimden geldiğince tekrar ve tekrar doğru kişye ulaşana kadar sesimi duyurmaya çalıştım ve Çetin Bey gerçekten bu işi bilen 1 eleman bence.
    Eğer sormak istediğiniz başka soru ve bilgi almak istediğiniz başka konular var ise zor dahi olsa Çetin Bey'e ulaşmayı deneyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayıboyu11

Bu mesaj silindi.
    Kardeş inan iş yoğunluğundan telefon geldiğinde toplantıdaydım ve toplantıdan çıkarak Çetin Bey'ile telefonda görüşebildim. İnan vaktim olsaydı elbette daha detay alırdım. bence siz de ulaşmayı deneyebilirsiniz.
  • DemirDöküm Nitromix ile MiGo'ya bu sezon elimi sürmeyecektim...
    Her zaman Büyük Konuşmamak Lazım...
  • İcimden bir ses bu isin sonuna geldik diyor

• quote:

İcimden bir ses bu isin sonuna geldik diyor
    inşALLAH, gerçi ben sorun yaşamıyordum ama sizin için, bundan sonra MiGo & e-RELAX kullanan tüketiciler için çaba harcadım.
    inşALLAH herkes umduğunu bulur.
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Telefon görüşmesini tekrar dinledim, d17 parametresini değiştirmesinin nedenini, SET+2 ve SET+5 parametrelerine yakalanmamak için diye açıklama yapmış Çetin Bey.
  • BART SIMPSON B kullanıcısına yanıt
    D17 normalde 0 dir. 1 yaparsak bildigim kadariyla gidis sicakligina gore modulasyon yapar. Normalde 0 donus sicakligina gore modulasyondur. Ben sanki 1 i dendim cok kotu olmustu kombi cok cabuk durdu diye hatirliyorum

Hocam deneme yapacagim bu aksam bu d17 yi denedim kotu olmustu ama yinede yanlis hatirliyorumdur diye tekrar deneyecegim

• Ses kaydını tekrar dinledim...

Özellikle sormuşum..."Hedef ısıyı aşmaması için ne yapılması gerekrir diye"
    Çetin Bey'de..."Nitromix'de d17 Gidiş ve Dönüş Sensörüne Göre Modülasyon... Dönüşe göre çalıştırmalısın" diyor
    Ben... "Yani 0 mı gireceğiz" diyorum.
    Çetin Bey..."Hayır 1 olmalı" diye beni tekrar düzeltiyor.

Şunu da belirtmiş...

MiGo üzerinde parametrelerde yapılan değişiklik hemen işleme alınıyor ama kalıcı olarak 12 saat sistemde kalması gerekiyor.

Devam etmiş...Nitromix'in çalışma mantığı siz tesisat su ısısını TC yaparsanız, Nitromix her zaman T+5C daha üstüne çıkartmak ister demiş.
    Servis menüsünden Nitromix üzerindeki SET+2 ve SET+5 değerlerinin "0" olarak değiştirilmesi gerektiğini söylemiş ama ilave etmiş, sadece Servis yapabilir diye
    Bu parametrenin "0" olarak değiştirilmesi Nitromix'in çalışma mantığını tamamen değiştirir diye devam etmiş.
    Ardından tekrar biz Vaillant olarak OT kurulan tüm sistemlerde Dönüş Sensörüne göre Modülasyon yaptırıyoruz diye.

Yani adam tereddütsüz d17 Dönüş Sensörüne Göre Modülasyon çalıştırmalısınız diyor...

Tek anlamadığı konu SET+2 ve SET+5 değerlerinin hangi parametre ile değiştirileceği. Çetin Bey'in de yanında doküman olmadığından d30'dan sonra 30larda diyor.
    Ama dokumana baktığımda ne 30larda ne de diğer parametreler arasında SET+2 ve SET+5 ile ilgili 1 parametre var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 5 Kasım 2019; 19:33:0 >

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Bencede D17 yi yanlis hatirliyor. +5 -8 olayi imkansiz gibi birsey.

D17 1 yaptim siz yapmayin. Cok dha kotu oluyor dakikasina kombi durdu

Sifirladim tekrar salona aldim daha ellemeyecegim

• Merhaba arkadaslar koctas tan nitromix siparisi verdim acikcasi atromix alacakken icime sinmedi. Sizler memnunmusunuz umarim pisman olmam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sifirladim tekrar salona aldim daha ellemeyecegim
    inşALLAH herşey istediğin gibi gider, sonucunu merak ile bekliyorum.

Bu arada ben dün saat 18:00'de;

• İletişim Bilgilerini Sıfırladım.
    • Kullanıcıları sildim/kaldırdım.

Sabah saat 08:30'da tekrar kurulum yaptım ama sıfırlamadı. Dünkü veri ile tekrar karşıma çıktı MiGo.

Bu sabah saat 08:30'da tekrar

• İletişim Bilgilerini Sıfırladım.
    • Kullanıcıları sildim/kaldırdım.

Akşam saat 20:30'dan sonra tekrar deneyeceğim, veya sabahı beklerim tekrar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 6 Kasım 2019; 9:20:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: classmanxx

Merhaba arkadaslar koctas tan nitromix siparisi verdim acikcasi atromix alacakken icime sinmedi. Sizler memnunmusunuz umarim pisman olmam.
    Hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kullanırsınız inşALLAH.

Önceki yazılarımı okumuşsunuzdur. Bütceniz müsait ise lütfen en azından 2 yılda 1 bakımlı ek garanti yaptırmayı ihmal etmeyin.

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Bende aksam yaptim, acikcasi benimde fazla umudum yok. Boyle sacma bisekilde sifirlama sekli olmaz diye dusunuyorum. D17 yi 1 yapin diyen servisin bilgisinide sorgulamak gerekir. Dun yazdiklarinizi tekrar tekrar okudukca tek mantikli gelen egrinin sabit kalmasi. Tahmin modunun kapali olmasi oda baska bir sacmalik veya yazilimsal hata var.

• quote:

Bende aksam yaptim, acikcasi benimde fazla umudum yok. Boyle sacma bisekilde sifirlama sekli olmaz diye dusunuyorum. D17 yi 1 yapin diyen servisin bilgisinide sorgulamak gerekir. Dun yazdiklarinizi tekrar tekrar okudukca tek mantikli gelen egrinin sabit kalmasi. Tahmin modunun kapali olmasi oda baska bir sacmalik veya yazilimsal hata var.
    Aynen katılıyorum, D17 ben tekrar "0" yaptım.
    Siz 12 saat bekledikten sonra tekrar kurulum yaptığınızda geçmiş veriler geldi mi ekrana?
  • classmanxx kullanıcısına yanıt
    Sikintisiz, teknoloji gerisi,kara duzen kombi, ariza cikarmaz reno toros gibi diyelim. Tek beyendigim yani sicak su konforu guzel

• quote:

Bu mesaj silindi.
    Sizi yanlız bırakmamak için. Aynen yaw şimdi pişman oldum.
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.