Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Demirdöküm NiTrOmIx & MiGo Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
1.054
Cevap
10
Favori
20.938
Tıklama
Giriş
      656 Mesaj
      09 Şubat 2019 17:51:21

Migo yu masaya aldıktan sonraki durum. 22,0 set değeri 21.9 da çakıldı ne aşağı iniyor ne yukarı. 41 derece kazan sıcaklıpında devamlı döngü edip duruyorsaat 13 den beri

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      405 Mesaj
      09 Şubat 2019 18:44:52

Hocam düzeltme yoluna girmesi bir hafta sürecek, dikkat düzelecek demiyorum. İki haftayı geçer. Yanılırsam Migo üç puan daha alır :))

|
      |
      Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      656 Mesaj
      09 Şubat 2019 18:46:57

Ben yarına kendini adapte eder diyorum

Masa üstünde hava akımı yok. Diyeri kapının yanındaydı kapıdan 40 cm içerde kapı hole açılıyor. Evin en soğuk odası salondan hole açılan salon kapısının 30 cm içerisindeydi. Şimdi 1,70 m içerde masa üstünde yerden 1 m gibi yukarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 9 Şubat 2019; 18:49:6 >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      405 Mesaj
      09 Şubat 2019 18:48:47

Yer değişikliği program değişikliğinden zor bence. Bakalım ne yapacak

|
      |
    • Yüzbaşı
      656 Mesaj
      09 Şubat 2019 18:49:54

Hocam bu şekil dalgalanma olmayacaksa çok iyi bence yeri bakalım alışsın yerine

|
      |
    • Yüzbaşı
      656 Mesaj
      09 Şubat 2019 18:50:38

Asıl soryn geceleri salonda uyuyaklıyorum kapı kapanınca ve sabah açılınca sapıtıyor

|
      |
    • Yüzbaşı
      650 Mesaj
      09 Şubat 2019 18:55:16 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Teknoline2002

-55
      Benim Nitromix'de fabrika ayarı -78 olarak set edilmiş.

Neye göre, kime göre yapılıyor bu ayarlar anlamadım. Bunun bir prosedürü yok mudur?
      Sizde -55 olan değer neden bende -78???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osenemoglu -- 9 Şubat 2019; 18:56:51 >

• Yüzbaşı
      405 Mesaj
      09 Şubat 2019 19:04:50

Hocam şöyle söyleyeyim her aracın ecu sündeki ayarlar farklıdır marka model aynı olsa bile. Çünkü aynı olsada motorların karakteristiği farklıdır.
      En verimli yanma için fabrika çıkışında cihazın kendine özel ayarlanıyor gaz ve hava karışımları. Yeni nesil cihazların en önemli farklarından birisi bu. Her modülasyona uygun karışım. Eski cihazların fanları nasıl? Bir çalıştımı Allah ne verdiyse atar yanma odasına.
      Ayarlar kaybolduğunda test cihazı ile yeniden ayarlamak için kombinin hemen üstündeki dirseğin baca istikametine doğru küçük vidalı bir kapak var. Kapağı açıp ölçüm pipeti ile içeriden değerler alınarak ayar yapılıyor.
      Teknoline2002 hocamın dediği gibi inşallah o durumlara düşmeyiz. Migo yu bilmeyen servis karışım ayarını ne bilir.
      O değer bende -74

|
      |
      osenemoglu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      405 Mesaj
      11 Şubat 2019 08:34:57

Osman bey günaydın. Bi zamanlar kazan yüksek sıcaklıkta yanmış gibi bir sorununuz vardı. Değerler yüksek çıkıyordu çizelgede. Sorun çözüldümü yoksa halâ devam mı

|
      |
    • Yüzbaşı
      650 Mesaj
      11 Şubat 2019 13:21:08 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: kayıboyu11

Osman bey günaydın. Bi zamanlar kazan yüksek sıcaklıkta yanmış gibi bir sorununuz vardı. Değerler yüksek çıkıyordu çizelgede. Sorun çözüldümü yoksa halâ devam mı
      Şöyleki;

Eğer siz Nitromix'in kazan Max. ısısını, D71'i 50C/55C/60C... gibi fabrika ayarından farklı 1derecede set ederseniz, MiGo'dan çektiğiniz raporlar set ettiğiniz Max. dereceyi 80C olarak kabul edip ona göre raporda gösteriyor.

Örneğin D71'i 55C olark set ederseniz ve kombiniz 55C'de çalışırsa, bu raporlarda 80C olarak gözüküyor.

Sonuçta şuanda ben D71'i 75C olarak set ettiğimden şuanda raporları düzgün alaktayım.

Bilgilerinize,

• Yüzbaşı
      405 Mesaj
      11 Şubat 2019 13:37:09

Anladım hocam. Aynen söylediğin gibi şuan 65 set değerle kullanıyorum.
      Migo kibarca kaldır seti diyor demekki. Akşam 75 e çekeyim. Öğrenmeyi tamamlasın
      İşin ilginci bugüne kadar böyle birşey olmamıştı, dün gece 85 derece rapor etmiş. Bu kazanda bu sıcaklık yok zaten.
      Teşekkür ederim bilgi için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıboyu11 -- 11 Şubat 2019; 13:44:31 >
      |
      |
    • Çavuş
      62 Mesaj
      11 Şubat 2019 14:50:02

Öğrenmenin set değeriyle alakası olduğunu zannetmiyorum. Çünkü benim set değeri 50 de olduğu halde öğrendi. Halen de aynı değerde kullanıyorum. Web den verilere bakınca 70C lere kadar çıktığı gözüküyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      405 Mesaj
      11 Şubat 2019 15:02:46

Herşeyden huylanıyorum artık. Bugünlerde sonuçlanması gerek. Programı sıfırladıktan sonra 15 gün oldu bugün. Haftaya pazartesi açılmazsa menüsü servis çağıracağım. Yazılım ile sıfırlanmıyorsa doğrudan değişim isteyeceğim

|
      |
      neduda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Çavuş
      62 Mesaj
      11 Şubat 2019 15:25:12

bir yerde sıkıntı olduğu belli. şimdiye kadar öğrenmesi gerekirdi.
      |
      |

• Yüzbaşı
      650 Mesaj
      11 Şubat 2019 15:28:39 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: kayıboyu11

Anladım hocam. Aynen söylediğin gibi şuan 65 set değerle kullanıyorum.
      Migo kibarca kaldır seti diyor demekki. Akşam 75 e çekeyim. Öğrenmeyi tamamlasın
      İşin ilginci bugüne kadar böyle birşey olmamıştı, dün gece 85 derece rapor etmiş. Bu kazanda bu sıcaklık yok zaten.
      Teşekkür ederim bilgi için
      Nitromix, D71 menüsünde Max.80C yapabileceğinizden +5C'de tölerans koyabilir.
      Siz de D71'i Max.65C yaptığınızdan MiGo 65C'yi 80C olarak algılamış ve kazanınız SET+5 yani 70C olduğunda da rapora 85C olarak gözükmüştür.

• Yüzbaşı
      405 Mesaj
      11 Şubat 2019 15:39:13

Hocam sıkıntıyı tahmin ediyorum. Emin olduğumda yada bu iş sonuçlandığında birkaç not düşeceğim buraya. Son birkaç gün sabırrrr

|
      |
      neduda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      405 Mesaj
      11 Şubat 2019 15:44:52

Osman bey hesabınız bencede doğrudur. Benim migo hep düşük eğriye alıştığı için yavaş yavaş yüksek eğriye gidiyor. Sabit manuel değerim 2.2 şuan. Aynı dış sıcaklıklarda önceden yaktığı değerin üstünde değerler seçmeye başladı.
      Yinede akşam set değeri fabrika ayarı olan 75 e çıkaracağım. Bu tür değişikliklerin öğrenme aşamasını çok etkilemediğini sizlerden biliyorum. 15 gündür seçtiğim oda sıcaklığını çatır çatır yakalıyor ve geçiyor. Bir hafta daha bekleyeceğim olmazsa dediğim gibi servis çağıracağım

|
      |

• Yüzbaşı
      405 Mesaj
      11 Şubat 2019 20:56:54

Bu Migo beni hep ters köşe yapıyor: kazan sıcaklığını düşürmeye başladı diyorum dış sıcaklık değişmediği halde sert bir çıkış yapıyor yalancı oluyorum. Bugün yüksek eğriyi benimsedi dışarısı sıcak ama kazanı yüksek yakıyor dedim demez olaydım, dış sıcaklık 4 derece düşmesine rağmen kazanı 48 dereceye düşürdü
      Artık ne diyeceğimi bilemedim

|
      |
      Bahsedilenler: neduda , osenemoglu , karanka38 , Teknoline2002
    • Yüzbaşı
      656 Mesaj
      11 Şubat 2019 23:08:19

Hocam sizin kombi hiç durmuyor.

Benimde 2-3 günfür hava soğuktu. Bugün ısındı. Kazan düşük kaldı ve set değere ulaşamadı. Eğriği otomstikten çıkarıp 1.1 den 1,5 ysptım anca çıktı set değere. Aslında yarım saate çıkarması lazım set değerine bakton çıkmıyor yükselt kazanı ama yapmadı.

|
      |
    • Yüzbaşı
      405 Mesaj
      11 Şubat 2019 23:21:22

Hocam araları boşalttım (durduğunu gösteren satırları hücre sil ile kaldırdım saatlere dikkat) kombi fazlasıyla duruyor. Migo kazan sıcaklığını seçerken geçmiş zamandaki ısı kaybı hızınada bakıyor bence. Kayıp hızlı olmuşsa yüksek kazan sıcaklığı seçiyor.
      Mesela bende yarım derece düşüşü 1-2 saat aralığında yapmışsa daha yüksek yakıyor kazanı. Bu düşüş 3 saat civarıysa bi o kadar düşük yakıyor kazanı

|
      |
    Hızlı Cevap

Reklamlar
nice türkiye
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.