Şimdi Ara

DemirDöküm Atron H 24 DG (20.000 kcal/h) Hermetik Kombi nasıldır? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
2
Favori
53.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar bende cihazı ilk kullanacağım yeni ev aldım taktırdım 40-45 su sıcaklığını banyoda kullandım

Isı için önerileriniz nedir ev 90 m2 kuzey cephem kapalı orada bitişik nizam var eco modu 45 iyi midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurkiray

Selamlar bende cihazı ilk kullanacağım yeni ev aldım taktırdım 40-45 su sıcaklığını banyoda kullandım

Isı için önerileriniz nedir ev 90 m2 kuzey cephem kapalı orada bitişik nizam var eco modu 45 iyi midir?

Şu an dışarısı 10 derece ve Demirdöküm Atron kombimiz 40 derece Eco modda çalışıyor. Salondaki termometre 23.6 dereceyi gösteriyor. 45 yapsam fazla gelir. Zevkinize göre ayarlayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: demmurat

quote:

Orijinalden alıntı: ozgurkiray

Selamlar bende cihazı ilk kullanacağım yeni ev aldım taktırdım 40-45 su sıcaklığını banyoda kullandım

Şu an dışarısı 10 derece ve Demirdöküm Atron kombimiz 40 derece Eco modda çalışıyor. Salondaki termometre 23.6 dereceyi gösteriyor. 45 yapsam fazla gelir. Zevkinize göre ayarlayın

Akşam ilk comfort 60 da 2 saat ısıttım sonra eco 45 e aldım öyle yürüdük ama pencerelerde bir sıkıntı var çağıracağım ayarlasınlar. :D

• arkadaşlar bu cihaza uyumlu termostat modeli nedir çok sıkıntılar duydum emin olmak istiyorum
  • ozgurkiray O kullanıcısına yanıt
    Tüm aç-kapa (on-off) oda termostatları uyumludur, bağlantıdan sonra aktif hale getirmek için linkteki parametreleri girmeniz gerekiyor.

http://www.odatermostati.org/termostat-u%C3%A7lar%C4%B1/atron-parametre.pdf
  • Selamlar,

Kombi yaklaşık iki senelik.

Kendi kendine çalışmaya başladı. Hiç açmadığımız halde akşam eve geliyoruz petekler ılıklaşmış.

Kalorifer düğmesi kapalı konumda bu arada.

Bu karşılaştığınız bir durum mu?

Yarın servisi aramam ve çağırmam gerekiyor sanırım.

• ozgurkiray O kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Hatay/İskenderun'da yaşıyorum. İlçemize doğal-gazın gelmesiyle bu sene ilk defa evimizde kombi (dd atron) kullanmaya başladık. Evimiz 130 metrekare ve ısı yalıtımı oldukça iyi . Tesisatımız 6 radyatör ve 1 havlu-pandan oluşuyor. Dışarısı 14 derece iken sizin bahsettiğiniz gibi 40-45 derece Eco modda ratyatörlerin ılıdığını bile hissetmiyorum ve haliyle de ev neredeyse hiç ısınmıyor. Ancak 60 derecede çalışınca ısındığını hissedebiliyorum. Bu şekilde çalışınca da 5 dakika aralıklarla devreye giriyor ve 1 saat boyunca yaklaşık 0.8 metreküp gaz tüketiyor. Bu şekilde gün boyu çalıştırmaya kalksak ocağımıza incir ağacı dikilir. Acaba bu anlattıklarım normal mi? Kombimizde veya tesisatımızda bir sorun olabileceğini düşünüyorum. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Saygılar..
  • giga10 G kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Aynı kombiyi kullanıyoruz. 5 radyatör ve bir havlupan var. Evimiz 110 metrekare. İçten yalıtımlı. Dışarıda kar yağıyor. Dış sıcaklığı şu an kendi termometrem 3.7 derece gösteriyor. Meteorolojinin sitesinde ölçülen sıcaklık -0,1°C. Kombi şu an 52 dereceye ayarlı. Oda termostatı var. Oda sıcaklığı 23.2 dereceye ayarlı. Sorunun kombide olduğunu zannetmiyorum. Zaten yeni kullanmaya başlamışsınız. Ben 60 dereceye ayarlayamıyorum. Çünkü radyatörler el değmeyecek kadar ısınıyor (abartmıyorum). 24 saatte 7 metreküp civarında gaz yakıyor. Demirdöküm Panel Plus radyatörler ve Danfoss termostatik vanalar var. Mutfak hariç hepsi tam açık pozisyonda. Bence tesisata yoğunlaşın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demmurat -- 2 Aralık 2014; 23:00:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: giga10

Merhaba,

Hatay/İskenderun'da yaşıyorum. İlçemize doğal-gazın gelmesiyle bu sene ilk defa evimizde kombi (dd atron) kullanmaya başladık. Evimiz 130 metrekare ve ısı yalıtımı oldukça iyi . Tesisatımız 6 radyatör ve 1 havlu-pandan oluşuyor. Dışarısı 14 derece iken sizin bahsettiğiniz gibi 40-45 derece Eco modda ratyatörlerin ılıdığını bile hissetmiyorum ve haliyle de ev neredeyse hiç ısınmıyor. Ancak 60 derecede çalışınca ısındığını hissedebiliyorum. Bu şekilde çalışınca da 5 dakika aralıklarla devreye giriyor ve 1 saat boyunca yaklaşık 0.8 metreküp gaz tüketiyor. Bu şekilde gün boyu çalıştırmaya kalksak ocağımıza incir ağacı dikilir. Acaba bu anlattıklarım normal mi? Kombimizde veya tesisatımızda bir sorun olabileceğini düşünüyorum. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Saygılar..

Valla hocam şu an istanbul güzel kar alıyor işe giderken 40 yapıyorum akşam 18 de 60 gece 23 te 50 ye alıp yatıyorum kaç para gelirse önemli değil yeterki kızım hasta olmasın

• merhaba siteye kombi alma arefesinde üye oldum izmirde yasıyorum yeni bu daire 0 yasında yeni insaat ve ben en üst kattayım üstüm düz teras yaklaşık 60 55 m2 evim ve 4,20 metre petek ve havlupan takılacak demirdöküm atron h 24 yada nitron hk f 224 modelleri dikkatimi cekti buderus u72 için anlaşmışken karar değiştiriyorum sanırım lutfen fikirleri olan varsa yardımcı olabilirmi pazartesi montaja gelecekler ve cok fena kararsız kaldım yardımlarınızı bekliyorum
  • minervaesra M kullanıcısına yanıt
    buderus u72 ve bosch class 6000w %100 aynı kombidir hiçbir fark yoktur sadece isim farkı vardır,manisada bosch fabrikasında aynı bantta üretiliyor
    tercihiniz buderus u72 olacaksa kesinlikle almayın, "buderus" logosuna fazladan 200-300lira para yatırmayın
    bosch class 6000w 200-300 lira daha uygun,sonuçta aynı kombi

dd atron ve dd nitron arasında ben nitron derim, minimum ısıl gücü daha düşük 7.7kW civarında
    modülasyon aralığı geniştir,kombinin üstünde timer program özelliği vardır ve fan modülasyonu vardır,nitron çok daha eski bir model

alternatif olarak ferroli diva ve immergas alpha cb 24 tf modelini öneririmferroli diva daha donanımlı teknik özellikleri iyi bir cihazdır
    mesela immergas alpha koşulsuz 7 yıl garantilidir,bence bu kombiyi de araştırın
  • minervaesra M kullanıcısına yanıt
    buderus u 72
    http://www.bolutekmuhendislik.com/wp-content/uploads/2014/03/YEN%C4%B0-KOMB%C4%B0-Buderus-Logamax-U072-KONVANS%C4%B0YONEL-Kombi-Bilgilendirme.pdf

DemirDöküm Atron H 24 DG (20.000 kcal/h) Hermetik Kombi nasıldır?

bosch class 6000w
    http://www.bosch-climate.com.tr/files/Bosch_Class_6000_W_Kombi_Brosuru_TR.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 28 Mart 2015; 11:28:05 >

• Demirdöküm atron h24 hermetik kombi 120 metrekareye kadar olan evler için ideal çözümdür. Eğer eviniz daha büyükse hermetik kombi yerine yoğuşmalı kombi modellerinden birini tercih ederseniz enerji tasarrufu açısından daha iyi olur.

Demirdöküm atron h24 nin iyi bir özelliği LCD ekrandan sıcaklık ayarını, su basıncını görebilmeniz ve büyük düğmeleri ile kullanmayı kolaylaştırmasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi argekutlay -- 10 Kasım 2016; 4:43:14 >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba, en fazla 120 m2 izolasyonlu 10 senelik bir bina olan Ümraniye deki evime kombi yenilemesi yapcağım, mevcut kombim çok eski bir süslrr marka kombi idi, dün patladı... bana marka model tavsiyesi verebilir misiniz? Yoğuşmalı almak için kırıp dökmem gerekir ona da hanım pek yaklaşmıyor, ne hikmetse de nekadar tesisatçıya denk gelsem yoğuşmalıda gerek yok diyor...
    Teşekkür ederim

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=104217842

• Arkadaşlar merhaba, alton h 24, ışıl gücü 20,210 olan kombiden kullanıyoruz. Eskiyen kombiyi değiştirdik ve ev sahibi bunu aldı.

Sorum şu; su yeterince ısınmıyor. Eski kombide su öyle bi ısınırdı ki suya el değmezdi, bu ona göre bildiğiniz ılık. Buz gibi havalarda duşa girmeye korkar olduk.

Sebebi nedir bilen var mı?
  • arkadaşlar demirdöküm servisi petek temizliği için kombiye bir ilaç sıkıyormuş bu ilacın ismini bilen ve bu işlemi yaptıran var mı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliance21

hayırlı olsun herhangibirsıkıntınızda yardımcı olmaya çalışırım herzaman.duş başlıgınızın deliklerinin küçük olmaması ve yeterli su debisinde 45 derecede cihaz modülasyon yaparak su sıcaklıgını olabilecek en sabit sekilde tutacaktır cihaz

merhaba.. Ben de atron aldım ama daha teslim edilmedi. Burdaki yazınızdan sonra biraz hayl kııklığı oldu. Ben 45 derece suda duş alamam. max 40-41 derecedir benim duş sıcaklığım. bu durumda, banyo suyum hep sıcak-soğuk gelgitli mi gelecek?
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    yok hayır yanlış anlatmısım özür dilerim.Siz istediğiniz dereceye ayarlayın suyunuzu kombi o derecede sabit tuttacaktır.Önemli olan sadece gecen su debisinin sabit olması duş başlıklarının çok küçük delikli olmaması.Dakikada 7 litre su akan bi çesmeden kesintisiz sıcak su alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliance21

yok hayır yanlış anlatmısım özür dilerim.Siz istediğiniz dereceye ayarlayın suyunuzu kombi o derecede sabit tuttacaktır.Önemli olan sadece gecen su debisinin sabit olması duş başlıklarının çok küçük delikli olmaması.Dakikada 7 litre su akan bi çesmeden kesintisiz sıcak su alırsınız.

Hocam merhaba dd atron kullanmaya başladım sıcaklığı 38 ayarladım , banyoda su ılık olacak diye epey uğraştım tabi yapamadım bı turlu .sonra geldim kombiye baktım sıcaklık 42 yi gösteriyordu , neden olabilir?

• burakcoskunofficial kullanıcısına yanıt
    hocam meraba dk 7 litre su gecmesi durumunda kartınız modulasyon yapıp suyu +-1c aralığında tutacaktır.Bundan daha dusuk su debilerinde sıcaklık mutlaka artacaktır.2 tane parametre ayarı var.PP13 parametresi içinde bu ayar.Birisi 0 digeri 1.= ayarlandıgında su sıcaklığı gecen su debiisne baglı olarak set +6 c kapatacaktır.Yani 38+6=44c kapanacaktır cihaz.1 olarak ayarlanırsa parametre bu sefer su sıcaklığı 71 c olana kadar cihaz kapanmaz.YAni burdakı su sıcaklıgını sabit tutmanın tek yolu yetrelı debıde su gecmesını sağlamak.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.