Şimdi Ara

Dell xps15 9550 vs ASUS ZenBook Pro UX501VW

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
1.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar abd den bu iki laptoptan birisini getirtme şansım var.

Dell in boyutları ve görüntüsü çok başarılı ama canlı canlı görme şansım olmadı. Ankarada bu iki laptopu görebileceğim bir yer var mı?

Dell 2000$, Asus 1500$, her ikisi de i7, 16gb ram, 512 ssd ve gTX 960m ekran kartına sahip.

Dell için fazladan 500 dolar vermeye değer mi?

Bir de abd cihazları elektrik konusunda sıkıntı çıkartır mi? Dönüştürücü ile kullanmayı düşünüyorum.

Bu tarz başka öneriniz varsa da değerlendiririm, Alienware vb gaming düşünmüyorum çünkü iş ortamında kullanılacak.

MacBook da düşündüm ama hem çok pahalı hem de istediğim yazılımlar çalışmıyor...

Yorumlar için şimdiden teşekkürler cihaz haftaya alınacak.

http://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/pdp/Dell-XPS-15-9550-Signature-Edition-Laptop/productID.326871600

http://www.amazon.com/ZenBook-Ultra-HD-Touchscreen-i7-6700HQ-Thunderbolt/dp/B018AX3OHO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nosfecagri -- 26 Mart 2016; 20:12:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Xps15 Ankara'da var mı bilmiyorum ama malzeme kalitesini canlı göreyim diyorsanız bimekslerde teşhirde xps13 modelini gordüm. Gerçekten harika.
    Dün akşam tesadüfen xps15-ux501 karşılaştırmasını izledim. Umarım yardımcı olur.
    https://youtu.be/GOVdUtGfteM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acer_sahibi77 -- 26 Mart 2016; 21:54:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acer_sahibi77

Xps15 Ankara'da var mı bilmiyorum ama malzeme kalitesini canlı göreyim diyorsanız bimekslerde teşhirde xps13 modelini gordüm. Gerçekten harika.
    Dün akşam tesadüfen xps15-ux501 karşılaştırmasını izledim. Umarım yardımcı olur.
    https://youtu.be/GOVdUtGfteM

Yorum için teşekkürler. Bu arada baktım da Dell ı 2000 dolara almak çok da mantıklı değil üstüne verdiği gelecek kur yüksekten çevrilecek vb.. burada garantisi olmayan bir cihaz için çok fazla. Novada zaten 7260 TL ye bulunuyor.

Ayrıca bir bilgisayar için 7260 TL de uçuk para. Gerçi iş için. Resmen paramız pul olmuş iki sene önce en baba laptop 4000 TL idi...

Aklım asus tan yana açıkçası. Ekranı azıcık daha büyük olsun ne olacak. Bir kampanya vb.. olursa siparişi verir geçerim.

Asus tr de hiç bir yer satmıyor bu arada...

• nosfecagri N kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah hocam.

Fiyatlar dediğiniz gibi çok uçuk artık. Eskiden dizüstü bilgisayar aldığımız fiyata şimdi cep telefonu alamıyoruz. Asus'un modeli yine biraz daha mantıklı. Bu arada yanlış hatırlamıyorsan ABD'de bazı markalar 1 yıllık uluslararası garanti veriyorlar.

Bu arada Dell Xps 13'ün klavyesi benim hoşuma gitmedi, zaten videolarda dediklerine göre xps15'te de benzer klavye varmış.

Sizin tam olarak aradığınız özellikler nedir? Anladığım kadarıyla hafif, ssd'li, paylaşımsız ekran kartı ve güzel bir ekranı olan bir dizüstü arıyorsunuz.

Benzer özellikleri olan bir dizüstü ben de arıyorum ama ultrabookların fiyatını görünce normal bir dizüstüne mi yönelsem diye aklımdan geçirmiyor değilim.
  • notebookcheck'ten ikisinin de incelemesine bakın. ben ux501jw kullanıcısı olarak kesinlikle xps 15 tercih ederdim. ekran 4k gerekmiyorsa fhd xps 15 alın çok iyi batarya performansı veriyor(notebookcheck.net'ten xps 15 fhd i7 16gb incelemesine bakın).

• quote:

Orijinalden alıntı: Paul Leonard Newman

notebookcheck'ten ikisinin de incelemesine bakın. ben ux501jw kullanıcısı olarak kesinlikle xps 15 tercih ederdim. ekran 4k gerekmiyorsa fhd xps 15 alın çok iyi batarya performansı veriyor(notebookcheck.net'ten xps 15 fhd i7 16gb incelemesine bakın).

Hocam inceledim de, kararsız kaldığım nokta xps in klavyesinde numerik tuşlar yok, üstelik xps için çok ısınıyor denmiş.

Aslında öneriniz çok mantıklı bir fiyatına da bakayım xps inanılmaz şık bir cihaz, Asus ise kalitesine güveniyorum yarı yolda bırakmaz diye düşünmüştüm...

• quote:

Orijinalden alıntı: nosfecagri

quote:

notebookcheck'ten ikisinin de incelemesine bakın. ben ux501jw kullanıcısı olarak kesinlikle xps 15 tercih ederdim. ekran 4k gerekmiyorsa fhd xps 15 alın çok iyi batarya performansı veriyor(notebookcheck.net'ten xps 15 fhd i7 16gb incelemesine bakın).

Hocam inceledim de, kararsız kaldığım nokta xps in klavyesinde numerik tuşlar yok, üstelik xps için çok ısınıyor denmiş.

Aslında öneriniz çok mantıklı bir fiyatına da bakayım xps inanılmaz şık bir cihaz, Asus ise kalitesine güveniyorum yarı yolda bırakmaz diye düşünmüştüm...

http://www.notebookcheck.net/Dell-XPS-15-9550-Core-i7-FHD-Notebook-Review.158875.0.html
    ekranın parlaklık değeri gerçekten iyi 360nit.,kontrast da gayet yüksek. ısınma olarak klavyenin orta üst kısmında görünüyor bence çok problem değil. batarya performansı çok çok iyi 9 saat wifi 16 saat hafif kullanım. ux501jw varken bu piyasada olsaydı hiç düşünmezdim bile. şık tasarım da cabası. Ayrıca numerik kısım o kadar şart mı gözden geçirin artıları çok fazla. hatta youtube'da xps15 ve ux501 kıyaslama videosu vardı onu da izleyin ama xps çok daha iyi bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

http://www.notebookcheck.net/Dell-XPS-15-9550-Core-i7-FHD-Notebook-Review.158875.0.html
    ekranın parlaklık değeri gerçekten iyi 360nit.,kontrast da gayet yüksek. ısınma olarak klavyenin orta üst kısmında görünüyor bence çok problem değil. batarya performansı çok çok iyi 9 saat wifi 16 saat hafif kullanım. ux501jw varken bu piyasada olsaydı hiç düşünmezdim bile. şık tasarım da cabası. Ayrıca numerik kısım o kadar şart mı gözden geçirin artıları çok fazla. hatta youtube'da xps15 ve ux501 kıyaslama videosu vardı onu da izleyin ama xps çok daha iyi bence

Şimdi tekrar inceledim de, alışverişin yapılacağı Microsoft Store'da FHD versiyonu mevcut değil. New York'ta başka bir mağazada 1080P olan versiyonunu bulsam almak mantıklı olabilir.

Bu gün her iki bilgisayarı da bulamadım ama her ikisinin de klavyelerini inceledim, ( Asus'un başka bir modeline baktım, Dell'de de xps 13'ü inceledim hemen hemen aynı klavye imiş ) Dell mağazada bile sıcaktı ama dediğiniz gibi çok farklı duruyordu.

Yorumlar için tekrar teşekkürler.

Bunlara başka alternatif pek yok gibi değil mi?

Genel manada bu bilgisayarda Word, excel, biraz Python ile coding, basit bir SQL DB kurup bazı denemeler yapma gibi işler yapılacak. Oyun oynayacağımı sanmıyorum ama 512GB SSD olunca kafama göre kurarım istediğim oyunlardan.

Önemli olan şık durması, tekleme yapmaması, şarjı güzelse o da artı elbette...

• nosfecagri N kullanıcısına yanıt
    hocam aslında bu 2 cihaz batarya performansı öne çıkan 2 yüksek performanslı cihaz. birinde 96 wh diğerinde 84wh batarya var yani önceliğiniz batarya ve yüksek performans birlikte değilse başka cihazlara yonelebirsiniz. ayrıca 960m size gerekli mi onu da kesin kararlaştırın çünkü ben oyun da oynarım diye 960m olsun demiştim fakat oyun oynamıyorum gerçekten ve ihtiyacımın daha çok xps 13 gibi taşınabilir ve batarya performansı iyi cihazlar olduğunu fark ettim(tabi artık geç ). ve xps tasarımı olarak alternatif yok yani o kadar ince çerçeveli üretim yapan başka firma yok. yeni macbook'ları bekleyebilirsiniz belki ama bence ihtiyacınıza göre şu an xps 13 veya xps 15 iyi olur. 4k ekran ihtiyacınız yoksa da temin edebilirseniz fhd hem mat ekran hem de batarya performansı için daha iyi olur

• Dell tasarım olarak daha çok dikkat çekiyor boyut olarak aynı ekrana sahip olup daha ufak olması avantaj bence. 13 modelini gördüm gayet hoştu bende 15 modeline baktım fakat 7000+ türkiyede. Bundan dolayı msi gs40 a yöneldim ama hala gönlüm dell xps 9550 de
  • Arkadaşlar sizce imzamdaki sistemi 9550 modeli ile takas etmeli miyim beklentilerim kaliteli mobil bir cihaz

• quote:

Orijinalden alıntı: reoix

Arkadaşlar sizce imzamdaki sistemi 9550 modeli ile takas etmeli miyim beklentilerim kaliteli mobil bir cihaz

Hocam o son zamanlarda piyasayı takip etmiyorum bilemiyorum takas işini.

Ama ben baktım inceledim,

Xps çok şık ve kullanışlı bir cihaz. Ayrıca resmen 14 iNC, ekranı muhteşem, özellikleri çok çok iyi. Asus ile kıyaslanamaz devrim gibi cihaz.

MacBook her zamanki MacBook, şarjı çok iyi, ince şık ama 1.5 senedir kasa değişmemiş ve skylake e geçmesi kaçınılmaz sakın almayın diyorlar.

Ama Bizim Dell e baktığımız mağaza Microsoft mağazası idi, esas orada bulunan surfacebook cihazlara aşık olduk. Kalemi var, tablet de oluyor, laptop da oluyor, işlemcisi olağanüstü... gerçekten şu anda bir cihaza para vereceksem bu surfacebook olurdu.

Onun da maşallah en üst modeli 2700 dolardı. Yazık günah dedik almadan geldik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nosfecagri -- 16 Nisan 2016; 17:31:33 >

• Bende xps 13 modeli var cihaz gerçekten çok şık bilgisayarda oyun oynayan birisi olmadığım için ısınma hakkında yorum yapamayacağım bende ısınma olmuyor. Şunu belirtmek isterim bendeki cihaz 4k modeli bu sebeple 3200x1800 pixel çözünürlükte çalışıyor, bir çok programda menüdeki butonlar yada bazı kısımlar çok ufak görünüyor, örneğin müzik yada video oynatıcılarındaki ileri,geri,stop,player tuşları çok ufak, müzik listesindeki şarkı isimleri aynı şekilde yine çok ufak görünüyor. İnternet sitelerinde yada windowsa ait programlarda fazla sıkıntı olmuyor. xps 15 de nasıl olur bilmiyorum ekranı biraz daha büyük sonuçta bu tip sıkıntılar belki onda olmaz.

Servisle görüştüm şu an piyasada 4k yaygın olmadığından program yazan firmalar full hd çözünürlüğe uygun olarak programları piyasaya sürdüklerini 4k laptopların zamanla yaygınlaşması sonucu programlarında 4k uyumlu yapılacaklarını ve bu durumun düzeleceğini belirttiler, ne kadar doğru açıklama bilmiyorum. İleriye dönük bilgisayar aldık sanırım Bunu göz önünde bulundurun yoksa cihaza kimse laf atmasın mükemmel yapmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi molero -- 23 Nisan 2016; 9:58:01 >

• Konuyu hortlatiyorum ama gercekten cok guzel yorumlar paylasilmis.

Bu sure zarfinda asus zenbook pro ve dell xps'in arasina bir de yeni macbook pro katildi.

Asus 1500 dolar-dell 1990 dolar(microsoft store'larda) ve macbook pro 2800 dolar.

16 gb ram ve 512 gb ssd icin gecerli bu fiyatlar.

Gonlum dell xps 15'ten yana fakat 4k mi yoksa full hd mi burada tikaniyorum. (Dokunmatigin bi onemi yok ekran geri katlanmadigi icin).

Kullanan arkadaslar guncel bilgilerini hala memnun olup olmadiklarini belirtirse gercekten super olur.

700 800 usd fazla verip macbook'a yonelesim pek yok. Kurdan dolayi aradaki farka yeni bi pc daha aliniyor nerdeyse.

En son i7 islemcili sony vaio almistim ve 6 7 senedir kullaniyordum. Artik degismenin vakti geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: PCkopat065

Konuyu hortlatiyorum ama gercekten cok guzel yorumlar paylasilmis.

Bu sure zarfinda asus zenbook pro ve dell xps'in arasina bir de yeni macbook pro katildi.

Asus 1500 dolar-dell 1990 dolar(microsoft store'larda) ve macbook pro 2800 dolar.

Gonlum dell xps 15'ten yana fakat 4k mi yoksa full hd mi burada tikaniyorum. (Dokunmatigin bi onemi yok ekran geri katlanmadigi icin).

Kullanan arkadaslar guncel bilgilerini hala memnun olup olmadiklarini belirtirse gercekten super olur.

700 800 usd fazla verip macbook'a yonelesim pek yok. Kurdan dolayi aradaki farka yeni bi pc daha aliniyor nerdeyse.

En son i7 islemcili sony vaio almistim ve 6 7 senedir kullaniyordum. Artik degismenin vakti geldi.

Xps 15 4k aldım, 6750 tl idi, türkiye'den garantili cihaz.

Hayatımda yaptığım en doğru işlerden birisi oldu gerçekten nefis bir cihaz.

Bekleyin, eğer Nvidia 1000 serisi kartlar bu kasaya gelecekse o kartlardan biri ile alın geçin hiç düşünmeyin.

Macbook güzel olmuş bu arada ama xps şıklığı da başka, ayrıca USB takılmıyor bilmemne...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PCkopat065

Konuyu hortlatiyorum ama gercekten cok guzel yorumlar paylasilmis.

Xps 15 4k aldım, 6750 tl idi, türkiye'den garantili cihaz.

Hayatımda yaptığım en doğru işlerden birisi oldu gerçekten nefis bir cihaz.

Bekleyin, eğer Nvidia 1000 serisi kartlar bu kasaya gelecekse o kartlardan biri ile alın geçin hiç düşünmeyin.

Macbook güzel olmuş bu arada ama xps şıklığı da başka, ayrıca USB takılmıyor bilmemne...

Tum kararsizligimi silip attiniz hocam :)

4k ekranli olani 1 ay falan daha bekleyip alayim en iysi. (Guncellestirme gelir mi diye bekliycem).

Bu arada super fiyata almissiniz cidden. Su an 16 gb ram 512 mb ssd 1900 usd.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.