Şimdi Ara

@@!!!!DELL XPS-M1330/M1530 KULLANICILARI BURAYA!!!!@@ (96. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.113
Cevap
5
Favori
178.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yine bir soru. Bizim bilgisayarlarımızdaki bluetooth telefonlar ile üzerinden bluetooth kulaklık bağlantısını desteklemiyormu acaba. Bende Motorola v3 var. Arkadaşın HP laptobuna v3 ün bluetooth bağlantı sekmesinden Mikrofon Kulaklık seçeneğini kullanarak bağlanıyorum. Ve telefonda açtığım tüm mp3 ve ses vesayre bilgisayarın hopörlöründen geliyor ayrıca telefonu diğer odaya götürüp bırakıyorum mesala arama yapıyoruz benim telefona bilgisayar üzerinden kabul edip görüşmeyi bilgisayarın mikrofon ve kulaklığını kullanarak yapabiliyorum ancak Benim bilgisayara Mikrofon Kulaklık bağlantısı yapmaya kalktığımda Servis desteklenmiyor uyarısı alıyorum. Konu hakkında bilgisi olan varmı?
  • Burak bunlar elektronik parçalar. Çevresel etkenlerden etkileniyorlar. En önemlisi de ne zaman ne yapıcakları belli olmaz bunların. Benim makina da bazen ilk açtığımda hemen ısınıyor ama bu ayda 3 ayda bi 1-2 gün süresince oluyor. Diğer zamanlarda gayet normal. Üstelik ben makinayı bazen 4-5 gün kapatmam. O zamanlarda bile aşırı ısınma sorunu olmuyor.
  • hoca valla benim makina en düşük 55 60 arası max dada 85 87 arası dolaşıyo bazen 90 a kadar çıkıyo yaklaşık 5 6 derece yükselme var. Söyliycem valla ben tekirdağa döndüğümde böyle böyle diye gerekiyosa değiştirsinler fanıda

Asıl ben bağatur hacamın cevabını merak ediyorum. O fanı değiştirdi. Termal macun olarak ne kullandı acaba aynısınımı kullandı yoksa başka bir termal macunmu kullandı MX-3 ü deneme ihtimali varmı falan ben baya hhevesliyim denemeye ama işte önce konuşmam lazım servisle

• ya çok dengesiz davranmaya başladı anlamıyroum. Dün 2 saat boyunca aralıksız test drvier oynadım hiç takılmadı banamısınemedi max 86 87 dereceyi görüdü.Bu gece daha ilk 5 dakikada direk 90 dereceye fırladıniye böyle oluyor anlam veremiyorum. Yaw yansa değiştircekler gitcek diycem yanmıyoda alet. Bi bişi var . Bence benim fan nanayı yedi
  • dell xps 1640 incelemesi yaptım arkadaşlar buradan bakabilrisiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_35601260/tm.htm
  • Hocam çok güzel. Bide bu makinayı nereden ve kaça aldığını söylersen süper olucak. Ben nette çok baktım Ati 4670 olanını bulamadım. 1530 dan sonra geçebileceğim şu an tek makina bu (hoş başka bişi olması için dellin başka bi ürün piyasaya sürmesi lazım ) Ya xpsin masa üstü makinalarından birini düşünüyodum xps 1530 un yanına ama 1530 anneme verip kendime 1640 alsam mı diye ciddi ciddi düşünmeye. Zaten bu son günlerde çok ısınıyo ekran kartı iyice kafamı bozmaya başladı fanı değiştirmelerini istiycem ama bence fanla alakası yok bu termal macunda bişi var baktım abi açıp ilginç bişi yaw süngere benzeyen mavi bişi

• http://www.youtube.com/watch?v=WXLB1DYYDlA&feature=related

işte bu tarz bişi yapıcam ama benim tasarımım çok daha ergonomik olcuka hala çalışıyorum tasarımı üzerinde bitince paylaşıcam, beklemeye devam
  • Bir arkadaşa 13.3 xps serisi dizüstü almayı düşünüyoruz. Daha çok ofis amaçlı kullanılacak. Fakat XPS serisi pek bulumuyor. Vostro da kaba görünüyor.
    13.3 xps ayarında ne tavsiye edersiniz?
  • Studio XPS 13 tavsiye ederiz Hocam sade Studio olan seriler var XPS olmayan ama onlardada malesef 13 inch yok diye biliyorum. O yüzden pek bulunmuyor soruna cevap vereyim.

Gold
    Vatan
    Metro Elektronik

bunlardan herhang birinde stokta mevcut olarak bulunmas ddahi getirtebilirsin. Şimdiden aramıza hoş geldiniz diyorum
  • Arkadaşlar artık pek sık ziyaret edilmiyor sayfa. Ben biraz canlandırayım ortamı. Şuan Mac Os X 10.5 için yeni bir wireles driveri buldum dwg paket halinde. Bilgisayarımda şuanda Mac kurulu değil açıkçası gecenin bu saatinde oturup mac ilede uğraşacak değilim. Ama mac duygularınız depreşirse (ki bence sırf bu wireless olayı yüzünden soğuduk mac ten şahsen öyle en azından) buyrun link burda

http://iwidarwin.googlecode.com/svn/trunk/iwifi-osx10.5/iwifi.dmg

konu ile ilgili sayfada burda

http://code.google.com/p/iwidarwin/

Kurulumu yapabiln arkadaşlar paylaşsın durumu. Ben bir iki gün içerinsde denerim diye düşünüyorum ancak kesinde konuşmıycam çünkü şuan bilisayarda ısınma problemi var bildiğiniz üzere

• ya arkadaslar gecen xps 1530 uma win7 professional yukledim tum driverlari yuklememe ragmen bilinmeyen bi surucu gozukuyo ve sistem puanlandirma hata verio acaba siz hangi driverlari yuklediginizde tamamlanmis oldu ?

yuklediklerim:

sata
    turbo memory
    parmak izi
    touchpad
    quickset
    webcam
    marvell
    nvidia
    sigmatel
    intel
    ricoh
    sizce eksik var mi?

bi de ısınma sorunu yok ben de oyunlar gayet ii calısıo cod6 ve battlefield2 (online) süper bi sekilde oynanıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa2790 -- 15 Kasım 2009; 12:57:40 >
  • ricoh eksik dosyum kart reader driveri ayrca inteli yükledinmi bide onu yükle dellin sayfasında driverların bulunduğu linkte chipset altında ikisinede ulaşabilirsin

ricoh un linki aşağıda. Sıcaklıkları everest ile takip edip yazarsan memnun olurum.

http://support.euro.dell.com/support/downloads/format.aspx?c=tr&l=tr&s=gen&deviceid=13405&libid=27&releaseid=R201214&vercnt=2&formatcnt=0&SystemID=XPS_M1530&servicetag=&os=WLH&osl=tr&catid=-1&dateid=-1&typeid=-1&formatid=-1&impid=-1

• quote:

Orijinalden alıntı: buraky88

ricoh eksik dosyum kart reader driveri ayrca inteli yükledinmi bide onu yükle dellin sayfasında driverların bulunduğu linkte chipset altında ikisinede ulaşabilirsin

ricoh un linki aşağıda. Sıcaklıkları everest ile takip edip yazarsan memnun olurum.

http://support.euro.dell.com/support/downloads/format.aspx?c=tr&l=tr&s=gen&deviceid=13405&libid=27&releaseid=R201214&vercnt=2&formatcnt=0&SystemID=XPS_M1530&servicetag=&os=WLH&osl=tr&catid=-1&dateid=-1&typeid=-1&formatid=-1&impid=-1

pardon dostum ya ricoh driverı microsoft update indirmisti inteli yazmayı unutmusum aklıma baska bi driver da gelmio malesef...

• dostum driver bulucu programlar var mesala driver geninius diye bi program var gayet iyi onlardan biri ile arama yapıp yüklemesini sağlayabilirsin bide bunu dene. Kusura bakma geç cevap verdim ama artık sıksık bakmıyorum sayfaya arada bir sorusu olanlara cevap vermeye çalışıyorum. Artık pek kimse uğramıyo buraya eski sohbet ortamı olmayınca benimde pek gelesim bişeyler yazasım kalmadı.

Millet 1530 ları satıp 1640a mı geçti ne yaptı sonunda bende satıp 1640 alcam valla
  • ben burdayım satmadım :D
    hafta içi çok yogun geçiyor bakamıyorum hiç.
  • ben bakıyorum ama bişi yazmıyorum artık çünkü yazsamda cevap gelmiyo
  • son mesajımı yazalı 5 gün olmuş ve kimse hala bişi yazmamış bu gidişle benim gereksiz "mesaj yazan yok " mesajlarımla dolacak sayfa
  • beşpara etmez bi seri bu, ruh hastası oldum uğraşırken, kardeşime verdim şimdi o psikopat oldu
  • beni bu denli sarsmadı daha sadece fan bekliyorum şuan üstünüze afiyet biraz tozdan tıkantı galiba aletinin altına kitap cüzdan falan gibi yükselti sağlıycak bişi koyunca sıcaklık düşüyor sıkıntısız oynuyorum testdriverim ama masaya fitken birazcık anlık takılmalar söz konusu şimdilik idare ediyorun hele fan değişsin yazıcam sonuçları
  • arkadaşlar bu gün fanım değişti gönderdikleri fanın üzerinde termal macunlar sürülmüş halde idi. Benim işlemci ve Güney kuzey köprüsü üzerindeki termal macun tamamen akmıştı
    ekran kartı işlemcisi (GPU) üzerindeki pofuduk haliyle dağılmamıştı ama baya yayvanlaşmış ve çatlamıştı şuanda bilgisayarın sıcaklık değerleri gercekten ciddi derecede düştü mas üstünde 50 51 derecede takılıyo ekran kartı Test driver unlimited ile ilk dakkalarda 85 86 derecelere bazen 90 derecelere çıkarken şimdi ise artıl grafiği aşağıdaki gibi max 66 falan uzun süre oynadığım zaman max 75 80 derece görür diye tahmin ediyorum. Bilgisayarım ısınıyor diyorsanız fanınızı değiştirtmenizi tavsiye ederim tabi termal macunlarda muhakkak yenilenmeli. Bu arada uzun zamandır ilk defa fanımın durduğunu görmüş bulunuyorum ekran kartı sıcaklığı 60 dereceye ulaşınca başlıyo çalışmaya 49 dereceye düşünce duruyo tekrar 60 çıkınca yine çalışmaya başlıyo. Aslında sürekli çalışsa belki 45 htaa 40 derecelere düşer normalçalışma sıcaklığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakyilmaaz -- 10 Aralık 2009; 18:09:13 >

• 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.