Şimdi Ara

@@!!!!DELL XPS-M1330/M1530 KULLANICILARI BURAYA!!!!@@ (90. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.113
Cevap
5
Favori
178.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bağatur hocam şuan dell xps1530 ve 1330 alanlara lisanslı windows 7 yükseltmesi hediye ediyor. Ara ve durumu anlatıp sende talep et derim
  • Maxutuzun senin bu anlattıkların yerinde destek hizmeti olanlar için. Ben 2007 nin 10. ayında aldım ve bu destek yok. 28 Ağustostan beri cihaz serviste. Hala da sorun çözümlenemedi. Arıza klasik ekran kartı problemi. Ana kart değişecek. Cihaz kont bilgisayar güvencesinde. Allahtan garantinin dolmasına 2 ay kala arızalandı. Adamların söylediklerine göre yurt dışından yedek parçaların gelmesi bekleniyormuş. Aradığımda da 1-2 hafta sonra arayın diyorlar. Çok rahatlar.

Bilginiz varsa bir sorum olacak.

Anakart değişince bu malum klasik problem yeni anakartta da var mı yoksa sorun çözümlenmiş mi olacak. Eğer yeni anakartta da bu arıza potansiyeli varsa yerinde destek hizmeti almayı düşünüyorum. Koçsistem bu hizmeti yıllık 90 2 yıllık 150 dolara satıyor. Ne dersiniz alayım mı?

Bilgisayarım T7300 XPS 1330m
  • arkadaslar hıc M1530 unun tuslarını soken oldumu
    kola damlattıgım ıcın tuslarım yapıs yapıs oldu tusları sokup temızlemek ıstıyorum ama kırmaktan korkuyorum daha once sony marka lebtopun kırlmıstı
  • @bernec ; cihazı neden Kont elektroniğe verdin? Yerinde destek hizmetinden yararlanabilirdin. Koç Sistem bu işte gerçekten başarılı.

Yeni takılan anakartta bir sorun yok. Benim yaklaşık 10 ay oldu, tıkır tıkır çalışıyor.

------------

Bugün Koç Sistemden teknisyen abim geldi ve 15 dakka gibi kısa bir sürede Image dosyasını attı. Bilgisayarda yeniden iki disk var, biri klasik c, diğeri de recovery. Kendisine buradan da teşekkürlerimi sunuyorum. Burayı takip eden birisi. :)

Pil konusunda kendisinden bazı tiyolar aldım. Genelde pilin 1 yıl garantili olduğu söyleniyor ancak öyle birşeyin olmadığını, cihazın tüm parçalarının 2 yıl garantili olduğunu belirtti. Destek hattında bazı müşteri temsilcileri kıllık yapıyormuş ancak garanti olayının üzerine biraz gidilince değiştiriyorlarmış. Ben en kısa zamanda servisi arayıp pilin değiştirilmesini talep edeceğim. Geçen aylarda şarj aletim bozulunca başka bir Dell'in şarj aletini kullanmıştım. Onun da verdiği akım değerleri farklı olduğu için pilin içine etmişti. Şu an max 60 dakika kadar gidiyor şarjı. Aslına bakarsanız kullanıcı hatası ama Destek hattını aradığımda hep kafa temsilciler çıkıyor. Bunda da öyle bir tanesine rastlamayı umuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: buraky88

bağatur hocam şuan dell xps1530 ve 1330 alanlara lisanslı windows 7 yükseltmesi hediye ediyor. Ara ve durumu anlatıp sende talep et derim

Sağol Burak kardeş , yarın soracağım teşekkürler
  • nedemek hocam.
  • Yanlız Bağatur hocam " ne demek diye arkadaşın hesaptan yazmışım"

Bu arada grycftc arkadaşımızda Bilgisayar Mühendisi Dell XPS M1530 kullanıcılarından. Büyük ısralarım sonunda birazcık emri vaki yaparaktan aramızda...
  • Dostalarım benim pilde dün gece kafayı yedi. Gece yarısı Dell Batry baktığımda Your batery is performing normaly yazıyodu. Bu sabaha doğru bi baktım ünlem işareti var bişler yazıyo. Pil bazen dolmuyor. Şey yazıyo prize boşğılı yüzde 70 dolmuyor. Abi bende pilin değişimini isteyeceğim bu neya böyle bi gecede pil ömrümü tükenir pil bozuldu resmen kendi kendine. Ayrıca serviste kaç gündür resimler elimize ulaşmadı diyo ben ekran çıtası ile dokunmatik paneli değiştircektim kaç gündür bekliyodum şimdi bide bu çıktı umarım değiştirirler. Ben hep iyi bahsediyodum dellin servisinden şimdi biraz gızık olmaya başladım kafamı daha bozarlarsa çok çirkeflecem valla dayak istiyolar bu aralar

Ne diyonuz değiştirilermi benim bilgisayrın pilini daha bilgisayar bir senesini bile doldurmadı?!!!

• Dostalarım benim pilde dün gece kafayı yedi. Gece yarısı Dell Batry baktığımda Your batery is performing normaly yazıyodu. Bu sabaha doğru bi baktım ünlem işareti var bişler yazıyo. Pil bazen dolmuyor. Şey yazıyo prize boşğılı yüzde 70 dolmuyor. Abi bende pilin değişimini isteyeceğim bu neya böyle bi gecede pil ömrümü tükenir pil bozuldu resmen kendi kendine. Ayrıca serviste kaç gündür resimler elimize ulaşmadı diyo ben ekran çıtası ile dokunmatik paneli değiştircektim kaç gündür bekliyodum şimdi bide bu çıktı umarım değiştirirler. Ben hep iyi bahsediyodum dellin servisinden şimdi biraz gızık olmaya başladım kafamı daha bozarlarsa çok çirkeflecem valla dayak istiyolar bu aralar

Ne diyonuz değiştirilermi benim bilgisayrın pilini daha bilgisayar bir senesini bile doldurmadı?!!!

• MaxutuzuN hocam seninle şu pil işini bi konuşalım ya valla sinirim fena bozuldu benimki benim sucum falanda değil birden göçtü pil
  • quote:

Orijinalden alıntı: grycftc

nedemek hocam.

• Burak benim bataryada da sorun var ya da tam anlayamadım belki de Fan'dan dolayıdır,arıza filan yok ama
    prizden çıkarıp şarjıyla kullandığımda çok kısa sürede bitiyor.Sanırım Fan sürekli açık olduğundan !

BIOS sürümünü de değişeceğim , Fan sürekli açık ve malesef cihazı sürekli Prizde kullanıyorum,
    prizden çıkarıp batarya ile kullandığım anda yarım saat , en fazla 1 saat gidiyor ne yaparsam yapayım,
    fan hiç kapanmıyor çünki , bir de en son olarak Termal macununu da değişeceğim...

Yakında DELL Teknik servis açmayı da düşünüyorum , Anormal uzmanlaştım bu cihaz sayesinde
  • Burak özel mesajına cevap verdim.

Önümüzdeki günlerde Dell'i pil değişimi için arayacağım. Laptopı alalı 1.5 yıl oldu, ama ne yapıp ne edip pili değiştireceğim.

@BAĞATUR ; burada da bahsi geçmiştir illa ki. Fanın sürekli çalışması bios'tan kaynaklanıyormuş. Ama hangi bios'ta normal çalışıyor onu tam hatırlayamıyorum. Laptop'ı aldığımdan beri 6 bios güncellemesi oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azofeifa -- 13 Eylül 2009; 2:21:37 >
  • Valla bağatur hocam benim kesinlikle pile bi nane oldu daha dün yüksek performansta 1.5 saat internete giriyodum ve 1.5 saat sonundada %35-30 a falan düşüyodu evet fan biraz fazla yemesine sebep oldu bendede ama şimdiki gibi değil abi 30 40 dakka bile gitmiyo şuan. Hayır o da değil önceden pil simgesini sağ tıklayıp dell battary mettera baktığımda battery healt kısmında yeşil bir tik ve yanındada "Your battry is performing normally" yazıyodu ya daha dün yazıyodu abi zort diye birden bi ünlem işareti çıktı ve pil az gidiyo valla
    MaxutuzuN hocam bende değiştircem ne olursa olsun ya olay çıkartırı hiç acıma daha 8 9 aymı ne oldu ben alalı o ne öyle sort diye ölcekse pil 180 190 tl abi. Valla abi ben bu paratesi sabah erkenden arıycam hemen. Abi sende ara pazartesi Bak Ayse diye bi nanım vardı ben ilk onunla değişim yepmıştım ekran çıtasında baya iilgileniyodu ben yine onu arıycağım ayrıca bu sefer kıaç puan veriyosnuz dediklerindede direk basıcam 1 i hiç acımadan 15 gündğr bekliyorum bana dönsünlerde parça onayı verdiklerini söylesinler diye bun ya busefer çok kafam bozuldu problemli dellteam callcentercısına denk geldik valla. MaxutuzuN ve bağatur Hocam bide siz bakarmasınız bakalım dell battery metterda Batry Healt kısmında sizin ne yazıyo. Bende pil normal dolabilir ama pilin ömrünün kısaldığını görebilirsiniz gibisinden bişi yamış bide bi link çıkmış online shopa yönlendircek galiba tıklayınca

• Yuhh 249 dolar diyo bitanesine bi diğerinede 135 dolar diyo ikiside 6 hücreli direk kazık marka değiştirsinler lan piliimiiiiiiiiiiiii

Bağatur hocam GRY= GÜRAY CFT= ÇİFTÇİ dostumun adı. Aadam ballı tabi adamın bilgisayar cillop gibi hiç bi nane olmadı tertemiz kullanıyo Ondada forum takılmıyo vur tahtaya allah nazardan korusun kardeşimin bilgisayarını
    Yaw bizimkinide korusun sırf nazardan oluyo haa. Çekemiyoalr bilgisayarımı. Okadar nazar boncuğuda sallandırdıım yanından nafile

• Hakikaten mükemmel bir cihazdı ilk aldığımda çok da havalıydı valla Nazara geldik heralde,
    şaka bir yana büyük hevesle almıştık ancak tüm yaşananlara rağmen şu an kullanıyoruz sorunsuz,
    umarım daha önemli sorunlar çıkarmaz , bir şekilde hallettik hepsini !
    Ebay.com'da 9 hücreli bataryalar var isterseniz onlara da bakın , güzel kalite bataryalara benziyor
  • Az önce Dell Destek'i aradım ve pil hakkındaki sorunumu anlattım. Birkaç testten sonra pili değiştireceklerini söylediler. Darısı diğer arkadaşların başına.
  • aynen öyle bende sabah 9da aradım 9:06 ya kadar müzik dinledim sonra bir hanfendi çıktı pil sorunumu anlattım tamam dedi bilgisayarı yeniden başlat ve F2 ye bas bastım (bu sırada önce Adaptörü taktırdı başta) girdim biosa Batry healt kısmına girmemi söyledi girdim Not İnstaled yazıyodu tamam dedi şimdi bide şuraya gir dedi ama bende biosta öyle bişi yoktu başladı kızmaya ben her önüme geleni okumaya başlamıştım kadına sonra 90W yazıyo dedim hah dedi onu soruyorum bi saattir dedi bende tamam ya ne kızıyosun hemen zaten uyku sersemiyim dedim Tamam ya problem değil dedi. Sonra ama senin başka parçalarda onaylanmış onlar gönderilcekmiş ne yapalım dedii ya onlar gelcek değişcek sonra yine arıycaksın pil için yada onları yarın iptal edip pil ile beraber aynı parçlara onay vereceğim bende iptal et pille beraber gelsin çok zamanım yok dedim sonra tamam peki dedi yarın onayınızı alırım. dedi dedim dedim dedim ve bu problemde çözülddüüüd.

Eveeet konuşma özetle böyleydi. KAdın resmen sabahın 9 unda aramışım direk beni başından atma derdinde test diye yaptığı şey komedi resmen Valla çok şükür problem çıkarmadan yollayalım dedi ve bende çok rahatladım

• Test dedikleri şey de battery info bölümünde ne yazdığını görmek. Başka birşey değil. Bana evde başka Dell adaptörü var mı diye sordu. (Evde 3 tane Dell var, 2 xps m1330, 1 inspiron 6400 ) Ben de "ondan bol ne var" diyerek diğer adaptörleri taktım ama sonuç aynıydı. Sadece güç değerleri farklıydı, birinde 90 Watt, diğerinde de 65 Watt'tı.

Sonuç olarak... Pil eğer şu uyarıyı veriyorsa değişim yapıyorlar. "Your battery is able to charge normally, however it is reaching the end of it's usable life.You can experience a longer operating time with a new battery. You might want to consider purchasing a replacement battery now."

• aynen dostum ama ben o uyarıyı bile okumadım zira biraz safa yattım başta çünki korktum değiştirmezler diye ama adamların test anlayışı çok hoş
  • 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.