Şimdi Ara

@@!!!!DELL XPS-M1330/M1530 KULLANICILARI BURAYA!!!!@@ (105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.113
Cevap
5
Favori
178.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben çok memnunum değişmeye kıyamıyorum cihaz şu an mükemmel çalışıyor....tüm bakımları
    yapıldı termal macun v.s. fan da değiştim sıfır gibi ısınma filan da yok.

Yedek bataryam var satıyorum ihtiyacı olan varsa değerlendirsin.Çok kaliteli muadil Batarya sıfır ayarında
    çok az kullanıldı.....Minimum 1.5 - 2 saat gidiyor batarya.....ihtiyacı olan varsa mesaj atabilir.
  • selam beyler.bu ekran kartı chipsetim daha önce üretimden kaynaklanan hatadan dolayı bozulmuştu.servise başvursaydık ücretsiz değişiyormuş ama garantisi doldu diye aramadım.perpa da bir tamirciye götürdüm chipseti sözde değiştirdi ama 4 ay sonra gene arızalandı gene götürdüm bu sefer tamir etti.şimdi gene aynı arızayı yaptı.power tuşuna basınca sadece güç ışığı yanıyor ve işlemcinin fanı düşük devirde çalışıyor onun dışında hiçbir tepki yok.birisi bana ısıt öyle çalışır demişti. saç kurutma makinasıyla ısıtıyorum ve gayt normal çalışıyor.özellikle sabahları ısıtmak lazım .anlayacağınız brodway gibi ısıtmadan hareket etmiyor :) yakında vurdurarak çalışacak :) sizinle paylaşayım dedim.
    yeni makine bakıyorum .bir daha dell alırmıyım bilinmez.almam herhalde ağzım bir kere yandı.servis hizmeti iyi güzel ama garantisi bitene kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkarakus

selam beyler.bu ekran kartı chipsetim daha önce üretimden kaynaklanan hatadan dolayı bozulmuştu.servise başvursaydık ücretsiz değişiyormuş ama garantisi doldu diye aramadım.perpa da bir tamirciye götürdüm chipseti sözde değiştirdi ama 4 ay sonra gene arızalandı gene götürdüm bu sefer tamir etti.şimdi gene aynı arızayı yaptı.power tuşuna basınca sadece güç ışığı yanıyor ve işlemcinin fanı düşük devirde çalışıyor onun dışında hiçbir tepki yok.birisi bana ısıt öyle çalışır demişti. saç kurutma makinasıyla ısıtıyorum ve gayt normal çalışıyor.özellikle sabahları ısıtmak lazım .anlayacağınız brodway gibi ısıtmadan hareket etmiyor :) yakında vurdurarak çalışacak :) sizinle paylaşayım dedim.
    yeni makine bakıyorum .bir daha dell alırmıyım bilinmez.almam herhalde ağzım bir kere yandı.servis hizmeti iyi güzel ama garantisi bitene kadar.

Ekran kartı arızası garanti süresi bitse bile yapılıyor diye biliyorum.

Bir kullanıcının tamir videosunu izledim. Sıcak hava makinası kullanıyordu biraz daha uzun vadeleli bir çözüm olabilir. Sıcak hava makinası kullanırken bios piline dikkat edin.
    Ekran kartı arızası Dellden değil Nvidiadan kaynaklanıyor. Bir ara millet arızalı nvidia desktop ekran kartlarını tamir için elektrikli fırına atıyordu.

• haklısınız dell ile bir alakası yok. ilk arızalandığı zaman delli arasaydım belkide sorunu çözeceklerdi.ben ikinci arızada aradım, garantisi dolduğu için müdahele edemeyiz dediler.neyse, yeni cihaz arayışlarına devam...
  • Eski Xps M1330 kullanıcılarından kim kaldı.

Windows 7 yükledim, canavar gibi çalışıyor halen.
  • Arkadaşlar selam,

Temiz bir win 7 kurulumu yapmak istiyorum. Ancak dell support sitesine sevice tag ımla girdiğimde gerekli gereksiz çok fazla sürücü ve uygulama seçeneği veriyor. Dediğim gibi minimum yükleme yapmak istediğim için hangilerinin ihtiyacım olan temel bileşenler olduğuna karar veremiyorum. Yardimci olablecek var mi? Bu işi kolayı nedir?
  • Şu sürücüleri indir:

Intel chipset driver (infinst_autol)
    285.62-notebook-win7-winvista-32bit-international-whql (nvida görüntü kartı varsa)

Win7 kur ve bunları yükle.

Aşağıdakileri tercihen yükleyebilirsin
    Synaptics_v15_2_20_C_XP32_Vista32_Win7-32_Signed_Marketing_SGS94_UI-Scrybe
    R168331 (kart okuyucu için)
    R261324 (ses kartı)
  • Teşekkür ederim cevap için. Chipset ve görüntü kartı modelimi nasıl öğrenebilirim?

Şöyle birşey mümkün müdür?: Tüm sürücü ve uygulamaları bir klasöre indirsemde kurulumdan
    sonra aygıt yöneticisinde soru işaretli bileşenler için sürücü güncellemesinde
    bu klasörü seçsem mantık doğru olur mu acaba?
  • Service tag girdiğin yerde özellikler sayfası çıkar.
    Klasörü seçmek her zaman uygun sonucu vermeyebilir. Bazı sürücüler setup dosyası ile kuruluyor.
    Win7 zaten donanımların çoğunu tanıyacaktır.
  • Teşekkürler tekrar...
  • Merhaba forumdaşlar.
    Xps m1530 modeli notebook kullanıyorum. 3 yıldan fazladır elimde.
    Son günlerde ekran donuyor ve herhangi bir işlem yapmıyor. Ctrl+alt+del yapsam da nafile. Ya fişi çekiyorum (pilsiz) ya da power düğmesine basılı tutarak kapatıyorum. Hemen arkasında açınca sorunsuz devam ediyor. Bir süre sonra gene aynı oluyor. Geçen donmada ekrandaki renklerin bir hoş olduğunu gördüm. Maviler kırmızıya, kırmızılar mora falan dönmüştü. Başka anormal bir şeyini görmedim.

Virüsten değil zira temiz format attım sorun yok.
    Kesin donanımsal diyorum. Ama sorun nerden çözemedim.

Harddisk mi, işlemci mi, ekran kartı mı yoksa anakart mı? Niye donar kalır bu ekran? Ekran kartı kafamı kurcalıyor.
    Isınınca desem, ısı değerleri normal. İşlemci 45-50 civarı, ekran kartı 60-70 derece civarı. hdD 45-50civarı.
    Eskiden oyun oynar bu değerlerin üstünde rakamlar görürdüm bir şey olmazdı.
    Acaba termal macun ömrünü mü tamamladı.

Ne yapacam ben buna sinir olmaya başladım.

• Arkadaşlar selam, yıllandıkça problemler artmaya başlıyor sanırım (yada garantinin bitmesini bekliyor bu aletler!)

Bataryam tam dolu ve güç kablom takılı olduğu halde internette iken bilgisayar birden kapandı. Mavi ekran felan çıkmadı. Güç kablosunu söküp bataryayla açmaya çalıştığımda yine işe yaramıyor. Bataryanın arkasına bastığımda tam dolu gösteriyor. Bu arada enerji kablosunu prize taktığımda ışığı yanıyor, ama bilgisayara ucunu taktığımda sanırım kısa devre yaptırıyor ve ışığı sönüyor. Ama ilginç olan ara kablosuz neden batarya ile açılmıyor!

Böyle bir sorun yaşayan oldu mu daha önce acaba?

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kazimargun -- 2 Haziran 2012; 11:03:27 >
  • iyi günler m1330 kullanıcısı olarak bu foruma yeni katıldım sizlere bir sorum olacak win7 format attım fakat hoparlörlerden ses gelmiyor sebebi ne olabilir
  • belirtmeyi unuttun ama sadece hoparlörlerden ses gelmiyor kulaklıklar hdmı çıkışı tamam bana geldiğinde yine win 7 vardı ve ses geliyor idi
  • Dell XPS M1530 kullanıyorum.

Garantinin 2.yılında açılmamaya başladığı için anakart değişimi yaptılar. Aradan 1 yıl geçti ve aynı sorun tekrar etti. Garantisiz yaptırmak istedim, Koç sistem anakart bulamadığını belirterek cihazı geri verdi.

Nasıl bir yol izlenebilir?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkanlı

Dell XPS M1530 kullanıyorum.

Garantinin 2.yılında açılmamaya başladığı için anakart değişimi yaptılar. Aradan 1 yıl geçti ve aynı sorun tekrar etti. Garantisiz yaptırmak istedim, Koç sistem anakart bulamadığını belirterek cihazı geri verdi.

Teşekkürler.

Ekran çipini sıcak hava makinası ile ısıtıp bir müddet kullananlar var. Nette videolarını görmüştüm. Eğer böyle bir şey yapacaksan bios pilini çıkarmayı unutma.
    Tüketici hakları konusundan emin değilim. Fakat garanti süresi geçse bile ürünün belli bir süre daha faydalanır olması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akinci

quote:

Orijinalden alıntı: Alkanlı

Dell XPS M1530 kullanıyorum.

Teşekkürler.

Ekran çipini sıcak hava makinası ile ısıtıp bir müddet kullananlar var. Nette videolarını görmüştüm. Eğer böyle bir şey yapacaksan bios pilini çıkarmayı unutma.
    Tüketici hakları konusundan emin değilim. Fakat garanti süresi geçse bile ürünün belli bir süre daha faydalanır olması lazım.

Teşekkürler hocam.

Saç kurutma ile denemeyi düşünüyorum.

• Fedai14 Hocam doğru driver dan yükleme yaptığına emin misin?

R171786

Bendeki bu ve bir sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenanuysaler -- 29 Ağustos 2012; 15:16:20 >
  • Arkadaşlar ekran kartımla ilgili sıkıntı yaşıyorum. Aşağıdaki sürücüye sahibim.

win7_1512754

Siz Win 7 için hangi sürücüyü kullanıyorsunuz acaba.

Çok oluyorum ama termal macunu değiştirmek için pili yerinden takıldığı için zorlayarak çıkardım. Ancak pilim bir yıllık olduğu halde değiştirin ikazı vermeye başladı. Son bios sürümümü yükledim olmadı. Eski bios sürümünü yükleyerek deneme yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim acaba

Teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenanuysaler -- 31 Ağustos 2012; 7:54:41 >
  • Arkadaşlar merhaba Yaklaşık dört yıldır kullandığım bir XPS M1330'um var ve oldukça memnunum ancak SSD ve RAM upgrade'i yapmayı düşünüyorum daha önce RAM ve SSD upgrade'i yapıp önerebileceği marka ve model olanlar bilgilendirebilirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.