Şimdi Ara

DELL XPS-502S CORE İ7 2630QM-2.0GHZ-4GB-500GB-15.6'-DVDRWBR-2048MB GT540M-BT-CAM-W7PR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
380
Cevap
3
Favori
38.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yan___
    arkadslar xps 502s HDD si kac rpm acaba...

7200rpm,
    seagate momentus 7200.4
  • quote:

Orijinalden alıntı: i Am Not Dead
    o zaman ne yapmamz gerek ayarlari dusuktemi oynayalim

saglam bir sogutucu almani tavsiye ederim zalman falan. bu sekilde isiyi dusurebilirsin. Eger elektronik bilgin ve kabiliyetin varsa cihazin termal macunlarini yenileyebilirsin, 10 derece civari dusus oluyormus yuk altinda ama saglam macun kullanmak lazim ben AS5 kullanicam. notebookreview forumda dell'in termal uygulama konusundaki ozensizligi konusuluyor surekli. bu arada cihazi acarken,actiginda ve kapatirken en ufak bir zarar vermemelisin, garanti disi kalir yoksa..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkip2

quote:

saglam bir sogutucu almani tavsiye ederim zalman falan. bu sekilde isiyi dusurebilirsin. Eger elektronik bilgin ve kabiliyetin varsa cihazin termal macunlarini yenileyebilirsin, 10 derece civari dusus oluyormus yuk altinda ama saglam macun kullanmak lazim ben AS5 kullanicam. notebookreview forumda dell'in termal uygulama konusundaki ozensizligi konusuluyor surekli. bu arada cihazi acarken,actiginda ve kapatirken en ufak bir zarar vermemelisin, garanti disi kalir yoksa..

tesekkurler...
  • ahmetkip2 arkadasım sana zahmet bizim piiler kaç hücreli ve 6-9 hücreler ne işe yarr dahamı cok sarjı dayanır bir boylermısın bılgın varsa....

ve bizimde artık xps 502 die bir klubumuz olmalı
  • quote:

quote:

ben benimkini xsilence termal macunla yeniledim. kaliteli bir macun olmamasına rağmen i 10 derece civarında düşüş sözkonusu.

İşlemci 87-90 derce görüyordum 80-83 arasına indi.
    Ekran kartı 1920x1080 çalıştırdığım hemen hemen her oyunca 96 derecede sabitleniyordu. Şimdi oyundan oyuna değişiyor fakat 90 ı çok nadir geçiyor. Heleki çözünürlüğü 1280x720 yaparsam 80 i biletek tük geçiyor.
    Garanti konusuna da gelince dedğiniz gibi dikkatli olmalısınız. Dell in sitesinde servis dökümanı var oradan yardım alabilirsiniz olmadı bende yardımcı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@sToR -- 29 Nisan 2011; 12:05:26 >

• quote:

ahmetkip2 arkadasım sana zahmet bizim piiler kaç hücreli ve 6-9 hücreler ne işe yarr dahamı cok sarjı dayanır bir boylermısın bılgın varsa....

aslında bende bir kulüp düşünüyordum. Dell XPS L501 ve L502 Kullanıcıları adı altında açılırsa çok güzel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K@sToR

quote:

quote:

ben benimkini xsilence termal macunla yeniledim. kaliteli bir macun olmamasına rağmen i 10 derece civarında düşüş sözkonusu.

İşlemci 87-90 derce görüyordum 80-83 arasına indi.
    Ekran kartı 1920x1080 çalıştırdığım hemen hemen her oyunca 96 derecede sabitleniyordu. Şimdi oyundan oyuna değişiyor fakat 90 ı çok nadir geçiyor. Heleki çözünürlüğü 1280x720 yaparsam 80 i biletek tük geçiyor.
    Garanti konusuna da gelince dedğiniz gibi dikkatli olmalısınız. Dell in sitesinde servis dökümanı var oradan yardım alabilirsiniz olmadı bende yardımcı olurum.

bu macunu nasıl cekıyorsunuz garantıden cıkmadıgını nasıl anlıyorsun yanı cektıgıdn macunu servıs gorurse anlamıyormu bukadar macun yoktu kullanıcı yapmıstr die...

• arkadaslar bnm xps 502 ye SSD harddısk taksam nasıl olur hızı vs....birde takarken garantiden cıkarmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yan___ -- 29 Nisan 2011; 19:19:02 >
  • http://www.vatanbilgisayar.com/casper-cn-vti2630a-core-i7-2630qm--2.0ghz-6gb-ddr3-640gb-15.6-dvdrw-1024mb-gt540m-1.3cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=52442
    Açıkcası 2000 ve üzeri rakamlar bir laptop için deli paralar arkadaşlar ama yinede iyi günler de kullanmanız dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John___Doe -- 29 Nisan 2011; 19:46:44 >

• quote:

Oyunu akıcı bir şekilde oynuyorsanız ayarları düşürmenize hiç ama hiç gerek yok.(Kastım 30 ila 60 kare saniye arasıdır.)Notebook bileşenleri için 80-100 arası sıcaklıklar özellikle yaz ayları için kabul edilebilir.Ama 100 ü geçmesi hayra alamet değildir tabiyki.Bu noktada ekran kartı yada cpu yani hangisi sıcaklık açısından sınır noktalara yaklaştıysa,saat hızlarını otomatikman düşürmesi gerekir yada oyundan atar vs.
    Genel olarak endişe edilecek bir durum olduğunu sanmıyorum.İyi oyunlar.
  • @yan___ dell servisini aradığında laptobu telefonda bile parçalattırabiliyorlar. Bunu yapabilen bir firmanın "sen buna macun sürmüşsün ürün garanti dışı" diyeceğini hiç sanmıyorum. Sıcaklık içinde ekran kartı 96 yı işlemci 90 ı geçiyorsa bir sorun vardır.
  • quote:

Isınma problemi yok arkadaşlar, soğutucusuz masanın üstünde 8 saat 1920x1080 high ayarlarda dragon age oynadım. Isı işlemcide 85dereceyi, ekran kartında 75 dereceyi geçmedi. Touchpad kısmı ısınıyor haliyle soğutucusuz 8 saat o ayarlarda oyun oynayınca. Bir gram kasmıyor yeni nvidia driverlarını kurdum optimusta problemsiz çalışıyor. Alet mükemmel diyebilirim. Macbook pro ile kıyaslamaya bile gerek yok. Mutlaka denemelisiniz... Heryerinden kalite akıyor, gören hayran kalıyor.
    Çok güçlü alet, dragon age 2'yi directx11'de 1080p medium ayarlarda 2x aa ile oynuyorum şimdi tesellation vb. masaüstü kullanıyor gibiyim fiyatını kesinlikle hakediyor..

fazla ısınıyor asus un soğutma sistemi daha iyi diyorlar?
  • istanbul icinde bu macunu guzel sekilde yapabilecek arkadas varmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: sprewellll

quote:

Isınma problemi yok arkadaşlar, soğutucusuz masanın üstünde 8 saat 1920x1080 high ayarlarda dragon age oynadım. Isı işlemcide 85dereceyi, ekran kartında 75 dereceyi geçmedi. Touchpad kısmı ısınıyor haliyle soğutucusuz 8 saat o ayarlarda oyun oynayınca. Bir gram kasmıyor yeni nvidia driverlarını kurdum optimusta problemsiz çalışıyor. Alet mükemmel diyebilirim. Macbook pro ile kıyaslamaya bile gerek yok. Mutlaka denemelisiniz... Heryerinden kalite akıyor, gören hayran kalıyor.
    Çok güçlü alet, dragon age 2'yi directx11'de 1080p medium ayarlarda 2x aa ile oynuyorum şimdi tesellation vb. masaüstü kullanıyor gibiyim fiyatını kesinlikle hakediyor..

fazla ısınıyor asus un soğutma sistemi daha iyi diyorlar?

tamam belki isiniyor olabilir sana gore yanliz soyle birsey var asusun bu son cikan serilerde hep bi sikinti var ekranla ilgili ben dahil 4-5 arkadasim 2 ser kere degisim aldik ekrandan dolayi.ben vatandan almistim asusu onlarda dedi 1 haftada bilmem kactane gelldi ve degisim verildi bunuda goz onunde bulundurmak lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: John___Doe

http://www.vatanbilgisayar.com/casper-cn-vti2630a-core-i7-2630qm--2.0ghz-6gb-ddr3-640gb-15.6-dvdrw-1024mb-gt540m-1.3cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=52442
    Açıkcası 2000 ve üzeri rakamlar bir laptop için deli paralar arkadaşlar ama yinede iyi günler de kullanmanız dileğiyle.

Hocam casper kullananlara bir lafım yok ama önceki aletim lenovo y550'ydi, okuldaki arkadaşımın casper aynı özelliklerdeki aletle ne sıkıntılar yaşadığını gördüm. ikimizde 2 yıla yakın kullandık onun cihazı o kadar titiz davranmasına rağmen kapanma sorunu vb. haşat oldu 3 kez farklı sebepten servise gitti. Servisi iyi ilgileniyor ama markaya karşı soğuğum gidip casper almam 1600 vereceğime 2300 veririm içim rahat olur. Yarın birgün yenileyeceğim zaman müşterisi olur.

quote:

ahmetkip2 arkadasım sana zahmet bizim piiler kaç hücreli ve 6-9 hücreler ne işe yarr dahamı cok sarjı dayanır bir boylermısın bılgın varsa....

Pili 6 hücreli türkiyeye gelenlerin. Ve avrupa cihazlarda bl keyboard yok. Işıklı yani. Onuda ebay'dan birkaç ay sonra 20 dolar civarına alabiliriz diye düşünüyorum. Şarjını denemedim henüz açıkçası ama notebookcheck'te dengeli ayarlarda 2 buçuk saati geçtiğini söylüyorlar 9 hücreli pil ile bu süre 5 buçuk saati geçiyor.
    Klübü kullanıcısı artmaya başlayınca kuralım bence de, K@sToR'un dediği gibi L501-L502 kullanıcıları için ortak olursa hoş olur.

quote:

arkadaslar bnm xps 502 ye SSD harddısk taksam nasıl olur hızı vs....birde takarken garantiden cıkarmı

Hayır disk değişimi kesinlikle garantiden çıkarmıyor cihazı. Titiz davran yine de

quote:

Orijinalden alıntı: K@sToR

@yan___ dell servisini aradığında laptobu telefonda bile parçalattırabiliyorlar. Bunu yapabilen bir firmanın "sen buna macun sürmüşsün ürün garanti dışı" diyeceğini hiç sanmıyorum. Sıcaklık içinde ekran kartı 96 yı işlemci 90 ı geçiyorsa bir sorun vardır.

Bunu bilmeniz güzel Aynen öyle dell anakart değişimini bile kullanıcıya yaptırıyor anakartı gönderip gerekirse. Zaten cihazın hiçbir yerinde garanti etiketi yok. Termal macunu thermaltake tg-1 ile değiştirdim dün akşam. Çok hassas davranırsanız elinizde yatkınsa sorun yaşamazsınız. Service manual'e uyun yeter. Özellikle ekran kartında 95 dereceyi görürken şimdi 80i geçmiyor.
    Birde cihazı kullanan arkadaşlar Zalman'ın kaliteli soğutucusundan kullanırlarsa iyi olur. Kasayı çok soğuk tutuyor elleriniz terlemiyor ve yük altında 5-10 derece düşük alıyorsunuz.
    Yeni seri sandy bridge çok sağlam ısınıyor arkadaşlar, yüksüzken 45lerde gezen işlemci prime95'i açınca 10sn içinde 85e zıplıyor ama 100'ün altında sorun olmaz. 95'in üstünde throttle'ı kesiyor işlemci zaten. Dolayısıyla sıcaklıklar normal.

• ahmetkip arkadasim sence ssd almak bize birsey kazandirirmi
  • 1000TL 1920x1080 ekranı var diye vericeksen çok uygun notebook

Asus N serisine yada samsung rf511 daha uygun.
  • 1.277 tl'ye 768 çözünürlükte asus cihaz mı var aynı configde? Hmmm....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metakip -- 30 Nisan 2011; 16:58:06 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: John___Doe

http://www.vatanbilgisayar.com/casper-cn-vti2630a-core-i7-2630qm--2.0ghz-6gb-ddr3-640gb-15.6-dvdrw-1024mb-gt540m-1.3cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=52442

Hocam casper kullananlara bir lafım yok ama önceki aletim lenovo y550'ydi, okuldaki arkadaşımın casper aynı özelliklerdeki aletle ne sıkıntılar yaşadığını gördüm. ikimizde 2 yıla yakın kullandık onun cihazı o kadar titiz davranmasına rağmen kapanma sorunu vb. haşat oldu 3 kez farklı sebepten servise gitti. Servisi iyi ilgileniyor ama markaya karşı soğuğum gidip casper almam 1600 vereceğime 2300 veririm içim rahat olur. Yarın birgün yenileyeceğim zaman müşterisi olur.

Hocam teknoloji şans işidir,İnan bana Teknosa,Bimeks,Vatan gibi notebook satan yerlerdeki satış danışmanlarına sorsan,garanti kapsamında servise giden Casper kadar; Sony,Toshiba,Dell ve Asus'ta var olduğunu sana söyleyecektir.En fazla parayı vererek aldığın ürün daha az problem ve sorun çıkarır diye bir kaide yoktur olamazda.Bunların içinde kullanılan parçalar çoğu aynı,sadece montajı Türkiye'de yapılıyor diye Casper'dan bu kadar çekinilmesine gerek yok.Bende Exper netbook kullanıyorum günde en az 15 saat açık ve inanın baya baya zorluyorum ama banamısın demiyor.Şimdi ben Exper netbook övdüm diye herkes gidip Exper netbook alacak mı?Belkide birkaç kişi bana güvenip alıcak,ama ben Exper netbook ile alakalı birkaç olumsuz şey yazsaydım herkes bir anda soğurdu dimi Exper'den?İşte bu noktada objektifliğimizi kaybetmiş oluyoruz.Örneğin ben hiç bir zaman markaya bakmam f/p birincil önceliktir.Ve inanın yukardaki Casper notebook geçen hafta sonu Vatan'da 1500TL ydi ve ihtiyacım olsaydı gider bende alırdım.Ve hiçte tereddütüm olmazdı.
    Son olarak bu işin 2. elini felan pek düşünme derim,elektronik ürünlerde 2. el,ciddi anlamda aldığın paraya değmeyecek derece ölü rakamlara el değiştiriyor.Ha aynı konfigürasyona sahip Casper ve Dell arasında 2. el de 200-300TL arası fark edebilir ama bunun için 1000TL neden fazladan sıfır alırken veresin ki?

• casper benden uzak allaha yakin.hayatimda birkere casper laptop aldim bidaha altin tepsiyle onume gelse almam.casperin sahibi rizeli hemserim ve babamin arkadasi olmasi ve bir kuzenimin casper bayisi olmasindan dolayi kardesimle 2 tane baskab bir kuzenimede 1 ader casper nirvana aldik lanet olsun iki bilgisayardada senesini doldurmadan isinip zart zurt kapanmalar ve omurgasi kirilmis bir insan gibi ekraninin langur lungur sallanmasi baslicalari...casper almam dostumada aldirmam
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.