Şimdi Ara

Dell Vostro 5470 alındı! (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.088
Cevap
22
Favori
70.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: agonfighter

Arkadaşlar Dell Vostro 5470 cihazımın anakartında bir parça yandı ve değiştirilemiyormuş. Yeni anakart almam lazım nerden bulabilirim?

yeni anakartı bulabilcenizi düşünmüyorum türkiyede ancak tamir için kim ne derse desin @tarik.abak abimizle bağlantı kurarsan çok büyük yardımı dokunacağına eminim.
  • Donanımcı Aras kullanıcısına yanıt
    windows 10 kurulu iken, %50 ışık ayarı ile batarya tasarruf modu ile ancak ulaşabilirsin... yoksa ben aldığımdan beri normal balance modunda 4 saat ...gerçi hala 4 saat :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: agonfighter

Arkadaşlar Dell Vostro 5470 cihazımın anakartında bir parça yandı ve değiştirilemiyormuş. Yeni anakart almam lazım nerden bulabilirim?

1-https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-dell-vostro-5470-v5470-dajw8cmb8e1-anakart-core-i5-nvidia-ekran-420391349/detay

2-https://tr.aliexpress.com/promotion/promotion_dell-5470-motherboard-promotion.html

yanlız şunu belirteyim.. biz sadece öneri yaparız.. gümrük olayları vs herhangi bir soruna karışmam.... ben kasa kırıldığında aliexpresten aldım değiştirdim...

• mirahur kullanıcısına yanıt
    Sahibinden'deki iyiymiş teşekkürler
  • Arkadaşlar geçen gün fotoğraflara bakarken ekranda renk dağılımı oldu ve bilgisayar birden kapandı bir daha açılmadı. O kadar bilgisayar kullanıyorum ilk kez böyle bir şey başıma geldi. Muhtemelen anakartı ya da ekran kartı yandı. İşim olduğu için fazla ilgilenemedim ve zaten bilgisayarı da değiştirmeyi düşünüyordum. Menteşe kısmının olduğu yerlerde de çatlaklar meydana gelmişti. Dün Lenovo Yoga 510 aldım. Bu bilgisayara göre biraz daha kalın ama çok daha sağlam bir yapıda görünüyor. Dell in garantisi 2 ay önce bittiği için muhtemelen yaptırmakla uğraşmadan parça parça satışa koyabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞahEser -- 27 Nisan 2017; 8:27:58 >
  • Arkadaşlar hala alınır mı ne dersiniz

İ5 li model olanı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elifednah

Arkadaşlar hala alınır mı ne dersiniz

İ5 li model olanı

Yapacağınız işe bağlı, oyun ağırlıklı kullanmayacaksanız hayli hayli alınır. İncecik mükemmel alet.

• Bu cihaza ram ekleyebilirmiyiz, bilgisi olan var mı?

• exponent kullanıcısına yanıt
    Oyun olarak sadece eski yıllardan kalma adventure oyunları oynamayı düşünüyorum.

Ran tavsiyesi olarak tek slot varmış. 4 ü söküp 8 takanlar vardı

• Merhaba arkadaşlar yaklaşık olarak 3 yıldır kullanmakta olduğum Dell Vostro 5470 cihazımın şarj adaptörünü geçtiğimiz haftalarda kaybettim. Son zamanlarda pek kullanmıyordum ve adaptörü bir yerde unuttum muhtemelen. Şuanda adaptör almak üzere araştırıyorum ancak orjinal dedikleri adaptörler 200TL den yüksek rakamlara satılıyor. Bende acaba Vostro 5470 e uyan universal adaptör bulurmuyum diye araştırıyorum.

Tavsiyelere açığım.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elifednah

Arkadaşlar hala alınır mı ne dersiniz

İ5 li model olanı

düşündüğün kabahat ama bence i7 li modelini al.. ssd yoksa bide ssd tak .. değme keyfine..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nohackmove

Merhaba arkadaşlar yaklaşık olarak 3 yıldır kullanmakta olduğum Dell Vostro 5470 cihazımın şarj adaptörünü geçtiğimiz haftalarda kaybettim. Son zamanlarda pek kullanmıyordum ve adaptörü bir yerde unuttum muhtemelen. Şuanda adaptör almak üzere araştırıyorum ancak orjinal dedikleri adaptörler 200TL den yüksek rakamlara satılıyor. Bende acaba Vostro 5470 e uyan universal adaptör bulurmuyum diye araştırıyorum.

Tavsiyelere açığım.
    Teşekkürler.

tavsiyelere açıksan dinle o zaman :))

1- kesinlikle ama KESİNLİKLE ORJİNAL OLMAYAN ADAPTÖR ALMA !!!!! çünkü çok kısa zamanda tekrar almak zorunda kalırsın... çünkü orjinal olmayan adaptörlerle bilgisayarı takılı kullandığın zaman aşırı ısınmadan dolayı dayanmıyor... tecrübelerle sabittir. ikinci el bozuk olan dahi olsa git yaptır en iyi "uyumlu sıfır adaptör" den iyidir..

2- link olarak sadece öneri veriyorum,(satıcının beyanı "orjinal ürün" , bu beyan doğru kabul edilerek link verilmiştir)
    99 TL

http://urun.n11.com/adaptor/dell-5470-adaptor-sarj-cihazi-orjinal-P115712355

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mirahur -- 31 Temmuz 2017; 21:48:59 >

Merhaba Bu cihazın i7 modeli olmadı ki hiç.
    Farklı modellerde i7 var. 5470 i3 ve i5 olarak çıktığı için yukardaki mesajda i5 li olan yazmış arkadaş.
  • Merhaba bugüne özel fiyatlı ilan açtım ilgilenen varsa yazabilir. Teşekkürler.

• Arkadaşlar msata mini olarak hangi modeli tavsiye edersiniz 5470 için? Daha önce kullanan oldu mu? Normal.ssd ye göre yavaş mı kalır? SSD farkını hisseder miyiz takınca?

Teşekkürler

• Ssd farkını mutlaka hissedersiniz. Diğerini bilmiyorum.

• Arkadaşlar bu laptopa zamanında ssd takıp açılışı 7 saniyeye kadar düşürmüştük. 3 sene oldu neredeyse vay be...

Benim şimdiki sorunum şu; açılış anında ekran "hoşgeldiniz" kısmında takılıyor ve ilerlemiyor.

5 açılıştan 3'ü sağlıklı ve 6-7 saniye ise, geriye kalan 2 açılışta ekran "hoşgeldiniz" kısmında takılı kalıyor.

Güç düğmesine basılı tutup kapatıyorum ve sonra tekrar açıp normal başlangıcı seçiyorum o zaman düzeliyor.

Sizce sebep nedir?

Dediğim gibi her zaman değil ama çoğu zaman bu şekilde olmaya başladı.

Çok teşekkürler yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden....
  • klavye ye su döküldü. bazı harfler çalışıyor bazıları çalışmıyor. Örn: w,e,t, çalışıyor arada r çalışmıyor.
    uygun fiyata nerden bulabilirim?
    bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nohackmove

Merhaba Bu cihazın i7 modeli olmadı ki hiç.
    Farklı modellerde i7 var. 5470 i3 ve i5 olarak çıktığı için yukardaki mesajda i5 li olan yazmış arkadaş.

aynı kasa olduğu için söyledim yoksa model 5468

dell vostro 5468 link i7 li model

Görsel yanlış ilanda
    Bu kasa i3 ve i5 5. Nesil işlemci ile de satıldı ama ülkemize gelmedi sonraki serilerde tasarım değişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohackmove -- 6 Kasım 2017; 0:32:30 >
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.