Şimdi Ara

Dell Vostro 5468 G20F82N 14 nasil? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
3
Favori
6.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Meslektaşız desene :) Dell'in klavyesini normal şartlarda beğeniyorum açıkçası hoşuma gitmeyen 1-2 şey var ama biraz benle alakalı çok ince şeylere takılırım da :)

Klavye ekte .

Dell Vostro 5468 G20F82N 14 nasil?
  • Kardeşim emeğine sağlık. Lenovo 510 ve Dell Vostro arasındayım hala. Dell'in fiyatı 2300TL civarına gerilerse almayı düşünüyorum.
  • muko_60 M kullanıcısına yanıt
    Simdiden hayirli olsun diyelim , istedigin gibi olur ins. 👍

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SigmaTR S kullanıcısına yanıt
    Dell kullanıcısı olarak daha iyi bi klavye kullanmadım , 5 yıldır alıştık artık başka cihaz alırsak napcaz acaba

• i7 ve 1 TB HDD mı yoksa i5 ve 256gb SSD mı daha iyi olur?

7500u ve 7200u arasındaki performans farki HDD ve SSD arasındaki farktan önemli mı?

• deptura kullanıcısına yanıt
    Ssd sonradan takılabilir. Ama işlemci degistirelemez. Ileride 200 300tlye ssd alir takarim diyorsaniz butcenizde el veriyorsa i7 li almak mantikli olacaktır. I7 li olanin fiyati hakkında fikrim olmadan yazıyorum bunları.

I7 ile i5 farki bilgisayara yuk bindiğinde hissedilir.

• Kevin De Bruyne kullanıcısına yanıt
    330 TL fark var hocam
    330 liraya değer mi bilemiyorum hocam

https://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmark-List.2436.0.html

Buradaki siralamada arada 30 40 fark var gözüküyor.

I5 7200u ve i7 7500u yu bulup detayli özellikleri ile kiyaslarsaniz farki görürsünüz.

Ileri dönük i7 iyi olacaktır. Bilgisayarı oyun ve program yönelik kullanacağınızı varsayarak diyorum.

aynen hocam. ileride ram ve m2 ssd eklemek daha mantıklı gibi
    m2 sata ssd yi bence bilgisayar ilr birlikte alın. Bütçe sıkıntısı olacaksa 1tb hddyi satip alin gerekirse. Çünkü ssd ile bilgisayar baya hizlanacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • C.Acar kullanıcısına yanıt
    Hocam cihazın son durumu nedir? Bir problemle karşılaştınız mı?
  • Hocam siz naptınız ne karar verdiniz? Bende bu aralar tekrar vostro düşünmeye başladım. Ya dell 7567 ya da vostro 5468 i alcam.
    i5-7500u lu 300tl fazla demiştiniz. Nerdendi o link atarsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kevin De Bruyne -- 27 Haziran 2017; 16:1:34 >
    Ebrarbilgisayar.com da i5 2564 TL , i7 2870 TL . Son birkaç gün içinde kesin kararımı vereceğim

Hocam biraz araştırdım. İ7 7500u 2 çekirdek olmasi beni düşündürdü. Normalde i7 ler genelde 4 cekirdektir. Hal böyle olunca i5 7200u ile i7 7500u arasında %10-15 güç farkı oluyor.

2 bilgisayarda hdd ssd farkini da fiyata vuralim,

Bir 256gb m2 sata ssd şuanda 400tlden aşa bulunmuyor. 1tb 5400rpm hdd ise 200tl olduğunu düşünürsek fiyat farkı 500tl ye çıkıyor ki fiyat farkı alacağınız ssd ye göre daha da artabilir.

Uzun lafın kısası +500tl farki %10-15 işlemci gücü farkı için verilir mi?

Bayramdan sonra ben hangi marka ssd kullanıldığını arayip öğrencem. Bence iyi düşünerek karar verin hocam ben de kararsızım ama benim 1 ay daha düşünme vaktim var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kevin De Bruyne -- 27 Haziran 2017; 18:3:26 >
    Hocam ben i5 li olanı almayı düşünüyorum. Dediginiz gibi fiyat farkından dolayı i5 daha mantıklı gibi. Benim derdim kargo ve mağaza. Tam güvenemiyorum.

Hocam hepsiburada da 2500 civarinda satılıyor. Geçenlerde hatta 2400 küsür görmüştüm orda. 256gb ssdli 8gb ram 4gb vramli i5 7200u lu modeldi.

Kargo konusunda da haklısınız. Ben alirsam hbyi arayıp kargo konusunda sorun yaşamamak için neler yapmam gerektiği hakkında bilgi alcam. Hatta dağıtıma çıkmadan şubeden almayı planlıyorum. Sonuçta az buz para verilmiyor.

• arkadaşlar bende dell vostro ve lenovo arasında kaldım. Şu bilgisayar 1080p olsa tadından yenmez kıyaslanmazda işte lenovoya sonradan ssd ve ram takarsam sanırım deli sollar. Bu arada 6500 ile 7200u arasında çok bir fark var mı intel işlemcilerde? Ve kullanan arkadaş hala memnun mu? Pili nasıl? Yardım edin
  • Nihayet cihaz elime ulaştı. Şimdilik bir problem yok gayet memnunum.
  • ben her türlü bunun hdd'li olanını alacağım. evde heryer ssd dolu. kafama takılan, bu aletin kapağını kendim açıp ssd takarsam garanti kapsamından çıkar mı? eskişehir'de dell servisi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deptura

Nihayet cihaz elime ulaştı. Şimdilik bir problem yok gayet memnunum.

Lütfen gün ışığında çekilmiş fotoğraflarını paylaşın. Ekran parlaklığını ve açılış kapanış sürelerini merak ediyoruz. Ayrıca pil süresi için de 2 defa tam dolu- boş ölçüm yapmanızı ve paylaşmanızı rica ediyorum. Lütfen.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.