Şimdi Ara

DELL VENUE 7 ve VENUE 8 TABLET PC ANA KONU - ROM, ROOT vs PAYLAŞIM - DESTEK (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
477
Cevap
10
Favori
34.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: akinarcak

rootlamadan 3g modem çalışmıyor, pppwidget diye bir uygulama var onun için.

Ben henüz rootlamadım, sonrasında deneyip yazacağım.

Root yaptığınızda nasıl yaptığınızı da yazarmasınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bir haftalık dell venue 7 2gb ramli 16 gb hafızalı tabletimi satıyorum. fiyat: 300 tl. yalnız ptt kargo ile gönderirsem karşı ödemeli olarak, kargo ve kesintileri alıcı öder. o da yaklaşık 15-20 tl civarı tutar. sıfırı hala 399 tl den satılıyor. benim cihaza önerdiğim fiyat gayet makul.
  • anldrms34 kullanıcısına yanıt
    rootladım ancak, denediğim modem çalışmadı.

seri komutları destekleyen modemler ile çalışıyor ppp widget, evdeki başka bir modem ile deneyeceğim.

hilink modemlerle de çalışmıyormuş forumda gördüğüm kadarıyla.

root etme olayı çok basit oldu.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2681783

mykit dosyasını indirdim, içine patch dosyasını attım kitkat rootkit'ini de attım aynı şekilde klasöre.

daha sonra menüden seçip rootla dedim rootladı, işin trick noktaları var, usb debugging'i açmak gibi, ya da windows 8'de imzasız driver kurmak gibi.

Teknolojiye çok hakim değilseniz bence bilen birileri ile yapın kendiniz bulaşmayın.

Bu arada rootladıktan sonra stickmount uygulamasını kurarak 500GB'lık harici diskimi OTG kablo ile çalıştırabildim.

Umarım bazı sorulara cevap verebilmişimdir.

• quote:

Original Dell OTA Venue 7 jb4.3 sw1.25 to kk4.4.2 sw 1.26

Sorumluluk kabul etmemekle beraber, 4.4.2 firmware'i linkte mevcuttur.

01. Usb kablo ile pc'ye bağlayın

02. Zip dosyasını harici sd karta kopyalayın

03. Ses kısma + power tuşuna aynı anda basıp, droidboot moduna geçin.

04. Ses kısma tuşunu kullanarak recovery'ye gelip, power tuşu ile recovery'yi seçin.

05. Bu kısımda yan yatmış bir karnı açık bir android var, onu görünce Power + Ses açma tuşuna basılıp tutup recovery mode'a giriş yapın.)

06. Ses kısma tuşu ile External SD kartın içindeki update dosyasını seçip kurulumu başlatın.

07. Güncellemenin bitmesini bekleyin, misc açılamadı gibi bir hata veriyor, başlamadı zannetmeyin.

08. 10 dk kadar sonra kurulum bitiyor.

09. Reboot seçip yeniden başlatın, önceki uygulamalarınız yeni sürüme uygun hale getirilecek, normalde bir veri kaybınız olmayacak.
    (Belli olmaz yedeğinizi alın.)

DELL VENUE 7 ve VENUE 8 TABLET PC ANA KONU - ROM, ROOT vs PAYLAŞIM - DESTEK

hocam dediğinizi yapıyorum. en son update dosyasını seçiyorum. sistem güncelleniyor deyip bir yerde hata veriyor.

• misc not found ya da not open gibi bir hata veriyordu, ama bekleyince geçti ve güncellemeyi yaptı bende sorunsuz.

Kitkat ile ppp widget çalışmadı arkadaşlar, stock kitkat kerneli desteklemiyor şu an için. 4.2 ya da 4.3 kullanan ve sistemi root yetkisine sahip arkadaşlar deneyip sonuçları paylaşabilirler mi ?

Ne kadar pürüzsüz çalışsa da kitkat, insanın ilk önceliği 3G bağlantısı olabilir sonuçta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akinarcak -- 27 Mayıs 2014; 21:36:59 >
  • quote:

rootladım ancak, denediğim modem çalışmadı.

seri komutları destekleyen modemler ile çalışıyor ppp widget, evdeki başka bir modem ile deneyeceğim.

hilink modemlerle de çalışmıyormuş forumda gördüğüm kadarıyla.

root etme olayı çok basit oldu.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2681783

mykit dosyasını indirdim, içine patch dosyasını attım kitkat rootkit'ini de attım aynı şekilde klasöre.

daha sonra menüden seçip rootla dedim rootladı, işin trick noktaları var, usb debugging'i açmak gibi, ya da windows 8'de imzasız driver kurmak gibi.

Teknolojiye çok hakim değilseniz bence bilen birileri ile yapın kendiniz bulaşmayın.

Bu arada rootladıktan sonra stickmount uygulamasını kurarak 500GB'lık harici diskimi OTG kablo ile çalıştırabildim.

Umarım bazı sorulara cevap verebilmişimdir.

Teşekkürler hocam xperia sola var bende de onunla bayağı uğraştım root rom falan ama her cihazda aynı yöntem olmuyo bir ara bende rootlarım bu arada modemin olmaması kötü olmuş

• quote:

misc not found ya da not open gibi bir hata veriyordu, ama bekleyince geçti ve güncellemeyi yaptı bende sorunsuz.

Kitkat ile ppp widget çalışmadı arkadaşlar, stock kitkat kerneli desteklemiyor şu an için. 4.2 ya da 4.3 kullanan ve sistemi root yetkisine sahip arkadaşlar deneyip sonuçları paylaşabilirler mi ?

Ne kadar pürüzsüz çalışsa da kitkat, insanın ilk önceliği 3G bağlantısı olabilir sonuçta.

no file context diye bir şeyler yazıyordu hatada. ve devam etmiyordu güncellemeye.
  • Dosya düzgün inmemiştir belki, tekrar indirip deneyin bence.

Ayrıca bu güncelleme Android 4.3 Versiyon 1.25'ten 4.4.2 Versiyon 1.26'ya geçiş.

Sürümünüz eski ise güncellemeyebilir.
  • quote:

Dosya düzgün inmemiştir belki, tekrar indirip deneyin bence.

Ayrıca bu güncelleme Android 4.3 Versiyon 1.25'ten 4.4.2 Versiyon 1.26'ya geçiş.

Sürümünüz eski ise güncellemeyebilir.

en az 3 kere baştan indirdim her seferinde aynı hatayı alıyorum. dediğiniz gibi bendeki sürüm 4.2.2 olduğu için kitkata direk güncellenemiyor. önce 4.3 yüklemem gerekecek fakat internette o kadar aramama rağmen original 4.3 romunu bulamadım.
  • arkadaslar biraz sabretseniz hep kapali kalicak hali yok ya guncellemenin madem ulkemize ozel bir durumda degilmis, inanin gozle gorunur bir farki yok bencmark degerlerinide yazdim, cihaz elinizde kalacak bu gidisle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternetten Teknosa'dan alıcam kaç günde gelir Dell Venue 7.
  • Teknosa'nın sitesindne alışveriş yapmayın falan diye şikayetler duydum onun haricinde de piyasada Dell Venue 7 tablet yok arkadaş nasıl iş bu ya.
  • nazar degdirdik tablete, ne bulunabiliyor nede guncellenebiliyor.

• Ben teknosa'dan aldim siparisimin ertesi günü de sağlam bir sekilde geldi.

Tableti ovduk ovduk simdi elimizde patlamazsa iyidir

• quote:

Orijinalden alıntı: grishnakh

Ben teknosa'dan aldim siparisimin ertesi günü de sağlam bir sekilde geldi.

Tableti ovduk ovduk simdi elimizde patlamazsa iyidir

Ben de bu akşam sipariş vericem hocam ilk izlenimlerin nedir?
  • Bence tablet gereksinimleri fazlasıyla karsiliyor. Tam f/p ürünü. Özellikle internette sörf çok hizli, kaliteli, ses çok iyi vs... Biraz daha beklenebilir en azından dell'in güncelleme sorunu cozulene kadar.

Bazi oyunlarda takilma oluyor onu bir turlu çözemedim. Gpu'nun performansini arttirma ya da azaltma olabiliyor mu bilen var mi?

• Subray surfeste filan biraz kasiyo gibi sizdede oluyomu arkadaşlar

• android surumunden olabilir. bende 4.3 iken asphalt 8 i yuksek ayarda oynatamiyordu, 4.4.2 de ise oynatabiliyor, aksam subwayi denemeye calisirim.

• tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    Hocam bu dediğiniz yüksek ayar android ayarı mı oyun içindeki bir ayar mı?
  • asphaltin icinde 3 tane ayar var, 4.4.2 olmadan once dusuk ayardan baska ayarlarda grafikler sapitiyordu. 4.4.2 den sonra ise en yuksek ayarda bile gayet akici. asphalt8 i yuksek ayarda oynatan tablet her oyunu oynatir.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.