Şimdi Ara

DELL Venue 7 3730 Android Market

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Çin'den gelme DELL Venue 7 3730 model bir tabletim var ancak ürünü Türkçe dil seçeneğine bile alsam android market gelmiyor. İnternette araştırdığım kadarıyla Çine market kapatılmış. Bu konuda ne yapabilirim yada cihaza Türkçe rom yükleyebileceğim bir site yada yöntem var mı teşekkürler.

• Merak ettim takip başarabilirsen ben de aynı tabletten almak istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xbizx kullanıcısına yanıt
    Aradım bişey bulamadım.

Cihaz için rom ve root gibi şeyleri sizin için netten baktım ama offical romları bile bulamadım.Bootloader unlock ve root işlemleri için de xda da 1-2 başlık var tüm postları okumadım ama denemenizi pek tavsiye etmem.Google play i apk olarak netten indirip kurmayı deneyebilirsiniz.Ya da android bir cihazınızdan google play in yedek apk sını alıp(root gerektirmez) tabletinize atıp kurmayı deneyebilirsiniz.Malum nettekiler pek güvenilir olmuyor.Olmadı alternatif marketlere yönelirsiniz.Mesela 1mobile market gibi.

Son olarak dell müşteri hizmetlerine mesaj atıp offical romları sorabilirsiniz.Türkiye de satılmadığı için pek yardımcı olacaklarını sanmıyorum ama yine de bir deneyin derim.

Bir de böyle bir şey var :http://www.chip.com.tr/haber/apk-lari-google-play-den-indirmenin-yolu_43502.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacı1992 -- 7 Şubat 2014; 2:17:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacı1992

Cihaz için rom ve root gibi şeyleri sizin için netten baktım ama offical romları bile bulamadım.Bootloader unlock ve root işlemleri için de xda da 1-2 başlık var tüm postları okumadım ama denemenizi pek tavsiye etmem.Google play i apk olarak netten indirip kurmayı deneyebilirsiniz.Ya da android bir cihazınızdan google play in yedek apk sını alıp(root gerektirmez) tabletinize atıp kurmayı deneyebilirsiniz.Malum nettekiler pek güvenilir olmuyor.Olmadı alternatif marketlere yönelirsiniz.Mesela 1mobile market gibi.

Son olarak dell müşteri hizmetlerine mesaj atıp offical romları sorabilirsiniz.Türkiye de satılmadığı için pek yardımcı olacaklarını sanmıyorum ama yine de bir deneyin derim.

Bir de böyle bir şey var :http://www.chip.com.tr/haber/apk-lari-google-play-den-indirmenin-yolu_43502.html

Dell müşteri hizmetlerini aradım Android işletim sistemine destek vermediklerini söyledi. Destek vermedikleri bir ürünü niye üretirler anlam veremedim :) Android desteği için Microsoft müşteri hizmetlerini aramamı söylediler. Bu konuda başka bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xbizx -- 7 Şubat 2014; 16:05:07 >

O ne saçmalamış öyle.Bunu dell müh de yaparsa biz ne yapalım.Sakın microsoftla bunun için görüşmeye çalışmayın gülerler adama.Dell bal gibi de destek veriyor hatta venue 8 e 4.3 verdi galiba.Dediğim gibi Türkiye de satılmadığı için pek ilgi göstermemişler.
    Siz yine de netten google play apksını indirip kurmayı deneyin.Bir ihtimal çalışır.
  • quote:

O ne saçmalamış öyle.Bunu dell müh de yaparsa biz ne yapalım.Sakın microsoftla bunun için görüşmeye çalışmayın gülerler adama.Dell bal gibi de destek veriyor hatta venue 8 e 4.3 verdi galiba.Dediğim gibi Türkiye de satılmadığı için pek ilgi göstermemişler.
    Siz yine de netten google play apksını indirip kurmayı deneyin.Bir ihtimal çalışır.

Hocam bende aynı şekilde telefonda konuşurken Android işletim sisteminin Microsoft'la ilgisi olmadığını, Google ye ait olduğunu belirttim ama yine de bu şekilde cevap aldım. Hatta bendeki cihaza bile son güncelleme ile 4.3 geldi. Google play apk sini indirdim yükledim ama daha uygulamanın simgesine tıklar tıklamaz beyaz bir pencere gelip kapanıyor.
    http://www.teknosoru.com/913/androidte-google-a%C3%A7%C4%B1lma-sorunu-google-process-gapps-hatas%C4%B1 Bunu bir deneyin belki olur.Çünkü rom ve root ile ilgili herhangi bir kaynak bulamadım.İsterseniz siz yine dell müşteri hizmetletiyle konuşun ama dell Türkiye değil uluslararası dell e ingilizce mesaj atın yardımcı olabilirler belki.O da olmadı ya offical romların nete düşmesini bekleyeceksiniz ya da alternatif marketlere(1mobile gibi) yöneleceksiniz.

• quote:

http://www.teknosoru.com/913/androidte-google-a%C3%A7%C4%B1lma-sorunu-google-process-gapps-hatas%C4%B1 Bunu bir deneyin belki olur.Çünkü rom ve root ile ilgili herhangi bir kaynak bulamadım.İsterseniz siz yine dell müşteri hizmetletiyle konuşun ama dell Türkiye değil uluslararası dell e ingilizce mesaj atın yardımcı olabilirler belki.O da olmadı ya offical romların nete düşmesini bekleyeceksiniz ya da alternatif marketlere(1mobile gibi) yöneleceksiniz.

Hocam 1mobile market ile sorunu gözdüm Google Play' den pekte farkı yok gereksiz yere uğraşmaya bile değmez yardımınız için teşekkürler.

Ne demek ben teşekkür ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.