Şimdi Ara

DELL UltraSharp U2711 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
10.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bizimki haziranın ilk haftası gelecekmıs bi aksilik olmazsa...
  • benim siparişin ne zaman geleceği hakkında bile bir bilgi yok. Sizin siparişlerden bir haber var mı? Sanırım forumda 3 farklı firmadan sipariş veren var ama eline monitor geçen yok.
  • Ben dün erenbilgiişleme sordum, 4 hafta oldu nerde cihaz diye... Gerçi teslimat süresini 4-6 hafta olarak söylemişlerdi başta zaten. Henüz yolda, gümrüğe giriş yapmadı dediler. Beklemeye devam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: husNUKE

benim siparişin ne zaman geleceği hakkında bile bir bilgi yok. Sizin siparişlerden bir haber var mı? Sanırım forumda 3 farklı firmadan sipariş veren var ama eline monitor geçen yok.

seni görünce korktum ya bizimki de gelmezse

yalnız seninki çok uzadı ben kanser olurdum mart -nisan- mayıs 3 ay inanılmaz bi süre
    kesin 2 ci parti ile geliyo belkide 3..
    kesin bi tarih isteyince vermiyorlarmı ? nasıl bi iş bu..

ek:http://www.dellbilgisayar.com/products.php?product_type=4&model=U2711

arkadaş burda ellerinde belki var demiş ..
    buraya sor olmazsa öbür tarafı ara iptal et burdan al..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0924579C4 -- 3 Haziran 2010; 14:25:16 >

• apple cinema display monitörler pc de kullanılmıyor mu ? dell in bu panelleri daha mı üstün ?
  • Buraya yazdıktan yarım saat sonra eren bilgiişlemden mail geldi, dell bizim monitörler için haziran sonunu bulur demiş.

Apple cinema display ne kullanıyor bilmiyorum ama İMac 27 ler le dell u2711 aynı paneli kullanıyor. Imacler LED, dell u2711 ler normal floresan aydınlatmalı. Imac i gözümle gördüm, renkler vs çok güzeldi. Sanırım LED olduğu için Imac daha güzeldir ama emin değilim tabi...
    Gelince görecez... Gelebilirse:)
  • cinema display ekranlardaki 16 ms response time arada bir oyun oynamayı düşünürsek sıkıntı olabilcek bir zaman öle değilmi ? dell de 6 ms görünüyor...
  • http://www.tftcentral.co.uk/news_archive/20.htm#hp_zr30w bu da hp den yeni katılım bu kadar bekledikten sonra biraz daha bekleyin bari seçim yapın.

ZR30W s-ips diye geçmiş bazı yerlerde ama yanılmıyorsam e-ips olması lazım,ya da ben yanılıyorum...

Ayrıyetten bu mönitörler ile oyun biraz pahalı patlar gibime geliyor.Hem de yüksek çözünürlükte sli-crossfire sistemlerde ms problemi çok fazla oyun için alacaklar iyi düşünsün bence

Ben desinatörlüğü geçici olarak bıraktım Dell U2410 bana multimedia için fazla geliyor mesela ama yinede cam gibi mönitör bunlar,birde aşağı doğru yatarak film izlenebiliyor

• benim sipariş de haziran sonuna kalacakmış, mart ayında konuyu açtım, monitor gelince inceleme yapacağım dedim, temmuzda anca inceleme yapacağım
  • Selamlar herkese,

Dell U2711 monitör başlığını görünce yazmadan edemedim. Bende var bir adet :) ingiltere ebay.co.uk'den aldım. İngiltere ve avrupa 5 yıl tam garantili. Şu anda tam çözünürlük yerine 2048x1152'de kullanıyorum bilgisayarımın eksik parçaları geldikten ve su soğutmasını bitirdikten sonra tam performans kullanıcam. "denedim çalışıyo 2560x1440 ama 10 dakika sonra ekran gidiyo anlamadım araştırıyorum oyüzden" Ekran çok güzel ve canlı duruyo IPS panel çok ısınıyo ve göz alıyo "yakın mesafe açık renklerde çok kuvvetli ışığı var" buyüzden ben de 4x14cm coolermasterla üstten soğutuyorum. Ekran kartım EVGA Gtx-470 FTW Hydro Copper su soğutmalı ve fermi kart olduğu için 2560x1440 problem olmaz heralde diye düşünüyorum. 1 ay oldu geleli ama bilgisayarı toplamaktan ona detaylı olarak bakmış değilim. Soru ve tam çözünürlükle ilgili bilgileri olanlar paylaşırlarsa sevinirim.

Cemal AKÇAL

• quote:

Orijinalden alıntı: cemalakcal

Selamlar herkese,

Dell U2711 monitör başlığını görünce yazmadan edemedim. Bende var bir adet :) ingiltere ebay.co.uk'den aldım. İngiltere ve avrupa 5 yıl tam garantili. Şu anda tam çözünürlük yerine 2048x1152'de kullanıyorum bilgisayarımın eksik parçaları geldikten ve su soğutmasını bitirdikten sonra tam performans kullanıcam. "denedim çalışıyo 2560x1440 ama 10 dakika sonra ekran gidiyo anlamadım araştırıyorum oyüzden" Ekran çok güzel ve canlı duruyo IPS panel çok ısınıyo ve göz alıyo "yakın mesafe açık renklerde çok kuvvetli ışığı var" buyüzden ben de 4x14cm coolermasterla üstten soğutuyorum. Ekran kartım EVGA Gtx-470 FTW Hydro Copper su soğutmalı ve fermi kart olduğu için 2560x1440 problem olmaz heralde diye düşünüyorum. 1 ay oldu geleli ama bilgisayarı toplamaktan ona detaylı olarak bakmış değilim. Soru ve tam çözünürlükle ilgili bilgileri olanlar paylaşırlarsa sevinirim.

Cemal AKÇAL

Oyunlarda performansı nasıl, deneme şansın oldu mu? Oyunlarda çözünürlüğü düşürdüğün zaman görüntüdeki bozulma rahatsızlık verecek düzeyde oluyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: airea

quote:

Oyunlarda performansı nasıl, deneme şansın oldu mu? Oyunlarda çözünürlüğü düşürdüğün zaman görüntüdeki bozulma rahatsızlık verecek düzeyde oluyor mu?

Daha oyun oynamaya " Hatta satın almaya" vaktim olmadı. Monitörü almaktaki amacım Hd kalitesinde DVD ve Blue-ray seyretmek. Ona göre de 7. 1 destekli Auzentech Xi-fi Home Theater HD / HDMI Gold Plated Ses kartı aldım. Onkyo'nun 7.2 kanallı Tx-Sr707 7x100w çıkışlı anfisiyle kullanıcam kartı. 1 tane var salonda kullanıyoruz gayet memnun edici bir ampli. Bir diğeri de Hong-Kong'dan arkadaşıma sipariş edicem. Bilgisayarda biraz fantazi de olsa uygulamakta kararlıyım. Hoparlörler de 2 adet Miller&Kreisel MPS-45 5.1 Pro Studio Hoparlörü var. "Biri önde biri arkada olmak üzere 8.1 sistem oluyor, onu çözmek için orta kanalları paralel bağlamam gerekicek"
    Oyun olarak da ilk planda NFS shift var "daha sonrasında strateji oyunları gelicek ama önce shifti 10 kere kadar bitirmeliyim :)" direksiyon logitech G25 alırım heralde ama dediğim gibi önce bilgisayarın su soğutması bitmeli yoksa ekran kartı hiçbir işe yaramıyo bu şekilde kalırsa!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalakcal -- 5 Haziran 2010; 1:34:00 >

• gtx 470 güzel oyunlarda bi çökme yaşamadık yeni beta driver kurrduysan daha performanslı..
    işlemci yazmamıssın ama oda biraz iyi olmadı sadece ekran kartyla bitmiyo maalesef
    zaten su soğutma düşünüyorsan iyi bir şeyler vardır

ntf shift bitirimedim ama çok güzel oyun
    4 bölümde artık yoruldum ..yaşlandık..

bu hafta tekrar sorucam bakalım bizim lcd ler nerde ??
  • gtx470'in beta sürümünü daha yüklemedim tam olarak gpu'yu kullanamadığım için. İşlemci olarak I7 930 D0 batch# 3001A126 aldım USA-Boston'daki Microcenter mağazasından. (3001A187 numaralı batch'ten sonra idle ve load hallerinde en düşük voltaja sahip bu yüzden su soğutmayla 5.1ghz 'e kadar sabit birşekilde 24saat+ çalışabiliyor.)
    Ekranla ilgili bir önerim var "önceki mesajların birinde daha yazmıştım". Bence arkasında fan kullanmak lazım çünkü ısındığı takdirde ekran kartının da çalışmasını zorlaştırıyor.
  • bizimkiler gelmiş paranın geri kalanını ödedik hemen kargoya verildiği maiili ve linki geldi herhalde öğlen gelir
  • Hadi hayırlı olsun... Kullanıcı deneyimlerinizi lütfen yazın buraya...

Bizimkiler biz ölmeden gelirse biz de görüşlerimizi yazarız:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nofear72

bizimkiler gelmiş paranın geri kalanını ödedik hemen kargoya verildiği maiili ve linki geldi herhalde öğlen gelir

Hayırlısı olsun şimdiden,iyi günlerde kullanın.Artıları ve eksilerini bekliyoruz.
  • Almış olanlara hayırlı olsun.Gerçekten bu mönitörlerden sonra başka mönitör kullanmak olanaksız.Özellikle tasarım-baskı,grafik,fotoğraf işlerinde.

+Alacak olan arkadaşlara bir soru;2560*1440 çözünürlüğü display port olmadan almak mümkün değil sanırım değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbtaskale

Almış olanlara hayırlı olsun.Gerçekten bu mönitörlerden sonra başka mönitör kullanmak olanaksız.Özellikle tasarım-baskı,grafik,fotoğraf işlerinde.

+Alacak olan arkadaşlara bir soru;2560*1440 çözünürlüğü display port olmadan almak mümkün değil sanırım değil mi?

Display port sadece Imac ler için geçerli olan bağlantı türü değil mi? Bu monitörü dvi ile bağlayıp 2560 çözünürlük alamıyor muyuz?
  • Tek) WUXGA 1920 × 1200 @ 60 Hz
    (Çift) WQXGA (2560 × 1600) @ 60 Hz DVİ için desteklenen çözünürlük.

HDMİ 1.3A ve mini hdmi 1440p+dts+dolby truehd destekliyor.YANİ ESKİ SÜRÜM HDMİ SAHİPLERİ 1080P DEN YUKARI ÇIKAMAZLAR.

DisplayPort 3 metrelik bir kablo üzerinde, en fazla 10.8 Gbit/s veri hızını ve WQXGA (2560×1600) çözünürlüğünü desteklemektedir.

kaynak:WİKİPEDİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ForceBeWithYou -- 10 Haziran 2010; 15:59:22 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.