Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Dell U2713HM - 2560x1440 - 3m DVI Çözünürlük Problemi Hakkında

5
Cevap
0
Favori
470
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Dell U2713HM - 2560x1440 - 3m DVI Çözünürlük Problemi Hakkında
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    28 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar,

DH üyelerinin desteği ile Nisan'da linkte bulabileceğiniz sistemi topladım.

Monitörün içerisinden çıkan kablo ile (1,5m) kullanımda herhangi bir problem yaşamadım fakat yer değişikliği sebebiyle linkte bulabileceğiniz Codegen 3m DVI kabloyu satın aldım.

Codegen kablo ile 1920 x 1080 üzeri çözünürlük seçtiğim anda görüntü bozuluyor.

Kablonun kendisi mi yetersiz yoksa 3 metre kablo kullanımı bu çözünürlükte desteklenmiyor mu, sorunu bulamıyorum. 2 adet Asus Gtx780 ekran kartını SLI konfigürasyon ile kullanıyorum.

Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim,

Şimdiden teşekkürler;
    Selamlar.

@bocekgrafik @Kapkara Kartal @MULTİ_tasking

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archangeluso -- 8 Ağustos 2014; 20:27:32 >

|
    |

• Yüzbaşı
    319 Mesaj
    takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Monitörle birlikte gelen kabloda sorun olmadığına göre, sorun yeni alınan kablo olsa gerek.
    |
    |
    archangeluso kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
    Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
  • Onbaşı
    28 Mesaj

Dell forumlarına bakıyorum, benzer sorunu yaşayan pek çok kişi olmuş.

Örnek1
    Örnek2
    Örnek3

Dual Link kablonun sorun çıkarmaması lazım söylediklerine göre ama benim kablonun da dual link olduğu söylense bile çıkan problemler hep aynı.

Hem monitörüm hem de ekran kartlarım Displayport destekliyor diye biliyorum. Bu kablo ile sorunu çözebilir miyim dersiniz? Bir de 3 metresini bulabileceğim bir yer var mıdır? Şimdilik aklıma başka bir çözüm gelmedi açıkçası.
    |
    |
    bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    18064 Mesaj

Display port varken başka kablo kullanma bence. 3 metresini nerden bulursun, bilmiyorum.
    |
    |
    archangeluso kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
    Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
  • Onbaşı
    28 Mesaj
    Selamlar,

DisplayPort kablo ile sorun çözüldü.
    |
    |
1
Reklamlar
sohbet
e-ticaret
Lastik Fiyatları
haberler
Paykasa
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.