Şimdi Ara

DELL U2312HM IPS MONİTÖR İNCELEME (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
4
Favori
15.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sonicman

Antiglare nasıl sökülür bilginiz varmı acaba? Merak ettim bayağı.

Tekrar yapıştırma imkânın olmayabilir. Hele hele de şöyle ayna gibi bir ekranda gözlerini bozmak istemezsin sanırım. Bu sebeple kesinlikle tavsiye etmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

Tekrar yapıştırma imkânın olmayabilir. Hele hele de şöyle ayna gibi bir ekranda gözlerini bozmak istemezsin sanırım. Bu sebeple kesinlikle tavsiye etmiyorum.

ama parlak televizyonlar var bozma riski olsa üretilir miydi
  • quote:

quote:

Sökmicemde merak ettim nasıl sökülür diye sökünce garantisi gidiyor diye biliyorum

• quote:

quote:

quote:

Sökmicemde merak ettim nasıl sökülür diye sökünce garantisi gidiyor diye biliyorum

ya buldum ben imac için satılıyor film ilerde yapıştırırlır sökülü takılır telefon ekranı gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: ucuß3

Biri 20, diğeri de 27" iki Apple monitör kullandım ve ekranının parlak olmasından aşırı derecede rahatsız oldum. Özellikle de ekranda koyu tonlar hakimken görüntüyü değil, kendinizi görüyorsunuz. Aynen yukarıdaki gibi. Ekranın parlak olmasının tek avantajı, renklerin daha canlı ve parlak görünmesi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ucuß3

Biri 20, diğeri de 27" iki Apple monitör kullandım ve ekranının parlak olmasından aşırı derecede rahatsız oldum. Özellikle de ekranda koyu tonlar hakimken görüntüyü değil, kendinizi görüyorsunuz. Aynen yukarıdaki gibi. Ekranın parlak olmasının tek avantajı, renklerin daha canlı ve parlak görünmesi.

evet daha canlı ama biyanda da göz yoruyor katılıyorum ekrana yansıyan görüntüyle asıl görüntüyü ayrıştırcam diye göz yoruluyor

• Bu monitörü yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum memnunum...http://www.dell.com/support/drivers/tr/tr/trbsdt1/Product/dell-u2312h adresinden driverını yüklediğimde renk profili windows7 ye eklendi... Renkler v.s. gayet başarılı; sorum şu PhotoShop ile bir resim açtığımda "Embedded profile mismatch" çıkıyor seçeneler var ve ne yapmak istersiniz diye soruyor... Ne yapmam gerekir ?

DELL U2312HM IPS MONİTÖR İNCELEME

• Her resmin kendi yüklü profiliyle açılmasında fayda var. Üsttekini seçmeni öneririm.
  • bu monitoru kullaniyorum fotografcilar tasarimcilar icin cok iyi fakat oyun icin degil tepki suresi cok yetersiz 8 ms ondan dolayi gecikme golgeleme yapiyor biraz.
  • Evet gayet başarılı bir cihaz ama oyun tutkunları için uygun olmayabilir...
  • ya arkadaşlar bu monütörü asus ml239h ile karşılaştırma imkanı olan oldumu?? bilgisi olan paylaşabilir mi?
  • http://www.tftcentral.co.uk/reviews/asus_ml239h.htm

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2312hm.htm

İki monitöründe detaylı incelemesi var. Kıyaslanabilecek tarafı olduğunu zannetmiyorum ama yinede incelemenizde fayda var.
    Asus göründüğü kadarıyla klasik sabit ayağa sahip. En başta burdan kaybediyor.

• Arkadaşlar şöyle belirteyim. Bugün Dell Monitör ü kargodan aldım ve bilgisaya teknik servisi olan arkadaşın yanına gittim. Ölü piksel ve ışık sızm olayını test ettik. Bu arada da kendisi Plipsh
    monitör le karsilastirdik adam resmen kahroldu. Eğer Dell ıps düşünüyorsanız hemen alın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tft cantral' a baktım aslında ama kötü ingilizce ve kötü translate ile dell in iyi oldugu kanısına vardım:))) fakat oyun açısından düşündüğümde 8 ms in etkisi ne kadar olur onu kestiremedim!! açıkcası öle pro bi oyuncuda değilim.. o yüzden bi bilene sorayım dedim 2 si arasında kalınsa hangisi tercih edilmeli??? bu arada cevaplar için teşekkürler..:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yu3m

tft cantral' a baktım aslında ama kötü ingilizce ve kötü translate ile dell in iyi oldugu kanısına vardım:))) fakat oyun açısından düşündüğümde 8 ms in etkisi ne kadar olur onu kestiremedim!! açıkcası öle pro bi oyuncuda değilim.. o yüzden bi bilene sorayım dedim 2 si arasında kalınsa hangisi tercih edilmeli??? bu arada cevaplar için teşekkürler..:)

Merak etmeyin 8 ms bir monitör ile de oyununuzu oynarsınız; hiçbir sıkıntı çıkmaz. Ben aynı monitörle uzun zamandan beri BF3 oynuyorum, herhangi bir şikayetim yok.

Saygılar
  • Ben de başta o 8 ms GTG'ye bakıp almaktan vazgeçmiştim ama incelemerdeki sonuçların fabrika verilerinin altında olduğunu fark edince almaya karar verdim.
  • 60ms'den fazla input lag yapan TV'lerde bile oyun oynayan varsa, ki TV bazında 30 FPS altı süper sayılır, 8 ms çok çok profesyonel olmayan oyuncu için hiç sorun yaratmaz.
  • 8 ms GTG olan input lag süresi değil, tepki süresi. İnput lag süresi çok daha düşük.

Ayrıca, fabrika verilerine göre tepki süresi 8 ms GTG (reel 14 ms) olarak geçse de, yukarıda da dediğim gibi inceleme sonuçlarının bu rakamın çok daha altında çıkması sebebiyle almaya karar vermiştim. Bir de kimi kullanıcılar, bazı 2 ms GTG monitörlerde bile ghosting sorunundan şikâyetçiyken, bu monitörde o da yok. Gerçi futbol oyunu yükleyip denemek gerek ama benim de o oyunlarla alâkam yok.
  • quote:

8 ms GTG olan input lag süresi değil, tepki süresi. İnput lag süresi çok daha düşük.

Çok doğru bir noktaya değinmişsiniz. Bu monitörde ölçülen input lag değeri neredeyse sıfır.

Saygılar
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.