Şimdi Ara

DELL U2312HM IPS MONİTÖR İNCELEME (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
4
Favori
15.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: routemaster

quote:

Orijinalden alıntı: illeg4l

DELL ips monitörler 2010damı piyasaya sürülmüştü ? Gelicek olan yeni monitörler varmı biraz daha beklesekmi :)

Bizim burda konustugumuz UltraSharp serisindekiler gecen yil LED-IPS olarak piyasaya surulmustu, daha onceki seri CCFL-IPS idi.

Ilk ne zaman IPS kullandi, bilmiyorum ama.

calibration performansını bliyormusunuz?
  • merhabalar,

bu monitorun u2412m den tek farki 1'' kucuk olmasi mi?

24'' olan 1920*1200 cozunurluk veriyor sanirim bu buyuk fark yaratir mi?

kisacasi almisken onu mu alsam diye soruyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: routemaster

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    ........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taner-yazici -- 7 Nisan 2013; 15:41:06 >
  • Özellikle bu incelemden sonra 3 gün evvel bende bu monitörü satınaldım.

Ancak üründe canımı sıkan bir sorun var. Aşırı derece özellikle sağ alt köşede ışık sızması mevcut.
    Ahmet kardeşimizin incelemsinde kesinlikle ışık sızması yok demesi ve bunu resimle tastik etmesi benim satın aldığım monitörün ayıplı ürün mü olduğu sorusunu sorduruyor.

Ahmet hocam Işık sızması resminde ekran parlakık değeri kaç

Akşam eve gittiğimde resimlerinide paylaşacağım.
  • ıps paneller renk derinliği ve bakış açılarıyla ilgimizi çekiyor ama bizim gibi oyuncu kitlesi için daha tam anlamıyla yeterli değil. Tepkime süresi ve fiyatı oldukça yüksek. !

Monitörünüz hayırlı olsun İncelemeniz için teşekkürler. .
  • Ben de 2312hm aldım.

iki sorum/sorunum var.

- Şu an bağlantı vga üzerinden, 1920x1080 çözünürlükte kullanıyorum. Özellikle açık renk -beyaz ve beyaza yakın açık gri- görüntülerde ekranda bir dalgalanma var. parlaklık 50, kontrast 55 de.
    Bu analog bağlantıdan mı kaynaklanıyor.

- Dijital bağlantı için dp port kullanmayı düşündüm fakat bilgisayarımda dp port yok, hdmi var. Satıcı dp->hdmi kabloların ters olarak çalışmayacağını, hdmi'dan monitörün üzerindeki dp'a görüntü
    aktarmayacağını söyledi. Vakumlu paket olduğundan deneme imkanı da olmadı. Bu konuda bilgisi olan var mı? Bu kablo tek yönlü olarak mı çalışıyor.

Bu durumda hdmi->dvi kablo almayı düşünüyorum.

Ekleme: Fark ettim ki dalgalanma açık renkte değil, geniş yüzey aynı renk olduğunda mevcut. Ekranın büyük bölümü koyu yeşil olduğunda da dalgalanma mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greentooth -- 4 Ekim 2012; 16:39:18 >

• Bu monitörü kullanıpta multiplayer oyun oynayan var mı aranızda? Özellikle de FPS. Eğer varsa, monitörün oyun performansı sizce nasıl? İncelemelerde pro oyuncular hariç bütün oyuncuların alabileceği geçiyor çünkü...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Bu monitörü kullanıpta multiplayer oyun oynayan var mı aranızda? Özellikle de FPS. Eğer varsa, monitörün oyun performansı sizce nasıl? İncelemelerde pro oyuncular hariç bütün oyuncuların alabileceği geçiyor çünkü...

Monitörü kullanıyorum ama daha oyun yüklemedim, oyun oynadığım zaman görüşlerimi belirtirim. Ama şunu söylemeden edemeyeceğim; şimdiye kadar kullandığım LCD ya da LED monitörler monitör değilmiş...
  • Ben bugün sipariş ettim. Ama senden cevap bekleyeceğim yine de.
  • quote:

Bu monitörü kullanıpta multiplayer oyun oynayan var mı aranızda? Özellikle de FPS. Eğer varsa, monitörün oyun performansı sizce nasıl? İncelemelerde pro oyuncular hariç bütün oyuncuların alabileceği geçiyor çünkü...

Battlefield 3 oynuyorum; herhangi bir şikayetim yok.

Monitörün kendi ayağı yerine Ergotron LX ayağa bağladım; yeri gelmişken birkaç fotoğraf paylaşayım:

DELL U2312HM IPS MONİTÖR İNCELEME |  DELL U2312HM IPS MONİTÖR İNCELEME

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyau -- 27 Kasım 2012; 23:17:55 >

• Cevap ve resimler için teşekkürler.
    Ben de yakında kullanmaya başlarım. Oyunlarda denedikten sonra paylaşırım burda izlenimlerimi.
  • güzel cihaza benziyor sanki iyice test etmek lazım
  • quote:

Single player oyunlarda ne veriyosa monitör sırf kendi açısından bakıldığında multide de aynı sonucu verir ama internet bağlantısı da işin içine girdiğinde oyunun mp optimizasyonuna göre lag yapma oranı yükselir.

Her şekilde IPS, VA panel pro gamerlar için değil hala.
  • Pro gamer konusu ise göreceli sanırım. 120 hz monitör kullanmayana pro oyuncu denmiyor mesela yurtdışında. Bu monitörü alanlar için de pro oyuncu demediklerinin sebebi bu olsa gerek. İmzamdaki konuda, bu monitörü ait 4 inceleme var ve üçünde de bu monitörün pro oyuncular haricinde tüm oyuncular tarafından rahatlıkla sorunsuz şekilde kullanılabileceği yazılı. Onlara bakmadıysanız bakmanızı öneririm. 8 ms GTG tepki süresi, herkesin olduğu gibi benim de takıldığım noktaydı ama test sonuçlarında bu süreler hep daha düşük çıkmış.

Multi ve single konusunda ise şöyle diyeyim. Multisinin bot versiyonu olan oyunlar var mesela. Orada bilgisayarın oluşturduğu sanal düşmanlarla savaşırken genel olarak düşük performanslı monitörle bile fazla sorun yaşamazken, iş online'a geldiğinde nasıl bir kasıntı başlıyor anlatamam. Gecikmede net bağlantısının önemli payı var tabii ki ama kasılmayı neyle açıklayacağımızı bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 28 Kasım 2012; 13:04:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozel_uretim

güzel cihaza benziyor sanki iyice test etmek lazım

Yakınlarda CRT monitör bulabilirsem, bir de input lag testi yapmayı düşünüyorum.
  • quote:

Pro gamer konusu ise göreceli sanırım. 120 hz monitör kullanmayana pro oyuncu denmiyor mesela yurtdışında.

Eğer pro oyunculuk kavramı yetenekle alakalıysa şöyle bir örnek vereyim. Battlefield 3'te istikrarlı bir şekilde, her raundda benden onlarca seviye daha fazla rütbeye sahip oyuncudan daha fazla Kill/Death oranıyla oynuyorum; oynadığım hemen her round'da en yüksek frag sayısına sahip 2 kişiden biri benim (çoğu zaman birinciyim ve ikinciyle aramda en az 10-15 frag oluyor).

Bu pro oyunculuksa, IPS panelli monitörle de pro oyuncu olunabiliyormuş. İyi oyuncu yetenekle olunur, kullanılan ekipmansa sadece birkaç ufak tefek açığı kapamaya yarar; kötü bir oyuncuyu iyi oyuncu haline getirmez.

Not: BF3'te sadece hardcore'da ve bu oyunu hakkıyla oynayan Rus ve Alman sunucularında oynuyorum.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyau -- 28 Kasım 2012; 14:27:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: siyau

Bu pro oyunculuksa, IPS panelli monitörle de pro oyuncu olunabiliyormuş. İyi oyuncu yetenekle olunur, kullanılan ekipmansa sadece birkaç ufak tefek açığı kapamaya yarar; kötü bir oyuncuyu iyi oyuncu haline getirmez.

• İnceleme için teşekkürler. Benim merak ettiğim bir konu var. Bu monitörü kullananlar; ekran mat mı? yoksa parlak ekran mı? Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. Parlak ekran almak istemiyorum. Tamam renkler parlak ekranda daha canlı görünüyor ama ekranda ayna gibi yansımalar çok rahatsız edici.
  • Monitör mat ekrana sahip.
  • Açıkçası ekranın mat olması benim de seçme sebeplerimden bir oldu. Parlak olanlar, gözü çok yoruyor çünkü.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.