Şimdi Ara

Dell Teknik Servis Telefonu değişmiş!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
42.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün, laptobumda wireles problemi ve birkaç problem olduğu için delli aradım fakat evde sabit hat yok başka bir yerden aradım. 00 800 353 90 002 numarayı aradığımda bana dellin tel nosu değiştiği söyledi ve 0216 lı telefon numarası verdi. Bu numarayı kaybettim, kendi evimdeyim ve sabit hat olan eve gidemiyorum, bilen varsa yazabilir mi yada 00 800 353 90 002 numarayı arayıp öğrenebilir mi bugün acil lazım?

• Yeni tel numarasını öğrendim; 0216 570 8754
  • teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ezmer

Dün, laptobumda wireles problemi ve birkaç problem olduğu için delli aradım fakat evde sabit hat yok başka bir yerden aradım. 00 800 353 90 002 numarayı aradığımda bana dellin tel nosu değiştiği söyledi ve 0216 lı telefon numarası verdi. Bu numarayı kaybettim, kendi evimdeyim ve sabit hat olan eve gidemiyorum, bilen varsa yazabilir mi yada 00 800 353 90 002 numarayı arayıp öğrenebilir mi bugün acil lazım?

Benim de dell 5520 dizustunde wifi sorunu var nasil cozdunuz sorununuzu? Kablosuzu goruyo bağlanio ama hep kopuyo takilamiyorum nette.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kryfb

quote:

Dün, laptobumda wireles problemi ve birkaç problem olduğu için delli aradım fakat evde sabit hat yok başka bir yerden aradım. 00 800 353 90 002 numarayı aradığımda bana dellin tel nosu değiştiği söyledi ve 0216 lı telefon numarası verdi. Bu numarayı kaybettim, kendi evimdeyim ve sabit hat olan eve gidemiyorum, bilen varsa yazabilir mi yada 00 800 353 90 002 numarayı arayıp öğrenebilir mi bugün acil lazım?

Benim de dell 5520 dizustunde wifi sorunu var nasil cozdunuz sorununuzu? Kablosuzu goruyo bağlanio ama hep kopuyo takilamiyorum nette.

Dell'in servisini çağırdım eve geldi. Wireless adaptörü yerinden oynamış onu çıkarıp taktı düzeldi.

• quote:

Yeni tel numarasını öğrendim; 0216 570 8754

teşekkürler. bugün aradım ve hemen hemen hiç beklemeden ilgili kişiye ulaştım.

Bu çok önemli zira "laf ola beri gele" diye açılan çağrı merkezlerini bir kez olsun kullanmaya çalışmış olanlar (Örneğin Akbank, Garanti çağrı merkezleri...) 15-20 dk ve hatta 30 dk hatta beklemenin ne demek olduğunu çok iyi anlayacaklardır.

ben dizüstü bilgisayarıma ram ve ssd takviyesini nasıl yapabileceğimi sordum, uyumlu parçaları kendim alıp takabileceğimi ve hatta montaj konusunda bana yardımcı olabileceklerini söylediler. Bu durumda garantinin bozulmayacağını ima ettiler ama kesin bir şey söylemediler AMAN DİKKAT!

Ayrıca Koç Sistem'in telefonunu verdiler:

0216 556 15 56
    0212 339 23 00

piyasadan kendim parça alıp da buraya taktırmaya götürürsem işçilik alabileceklerini söylediler.

www.dparca.com 'dan parca aldığım takdirde işçilik ücreti alınmayacağını söylediler.

Bilgilerinize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda4 -- 17 Aralık 2012; 12:20:14 >

• Koç sistemi de aradım. Yerinde servis hizmetini kendilerinin vermediğini söylediler.

Onlar da aynı şekilde piyasadan uygun parçayı alıp getirmemi tavsiye ettiler. Montaj ücreti 30$ imiş.

Parçaları kendilerinin de sipariş edebileceklerini ancak piyasaya göre daha pahalı olabileceğini de söylediler.

www.dparca.com 'dan parca aldığım takdirde işçilik ücreti alınmayacağını söylediler.

Ram'i kendim alıp takarsam garantinin bozulacağını söylediler bunun üzerine dell destek hattında bunun tam aksini söylediklerini aktarınca

"Dell'den öyle demişlerse öyledir, garanti bozulmaz ama yarın öbür gün bir şey olursa sizin parça değişiminizi bahane edebilirler" babında konuştular

AMAN DİKKAT

• quote:

Yeni tel numarasını öğrendim; 0216 570 8754

Sonunda aradığımı buldum en azından insan wep sitesine yeni numarasını yazar yahu, bu arada çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykutkk -- 18 Aralık 2012; 9:18:12 >
  • 0216 570 8754. Dell teknik destek
    3 gün icinde geldiler arizali olan hdiski degisip format attilar tes ediyorum kendilerine

• dell n5110 laptop bilgisayarımızın cpu fanı çalışmıyordu servisi aradım atakan bey adında çok kibar bi beyfendi bilgisayara donanım testi yaptırdı fanda sorun görünüyordu daha sonra adresimi aldı 2 gün sonra bulundupum ilden elemanlar geldi 20 dakika içinde cihazı söküp yeni fakını taktılar ve hiç bir ücret istemediler ben çok çok memnun kaldım bir daha laptop alırsam dell yine dell :)
  • arkadaslar ben simdi arasam ne zaman gelirler acaba? hafta sonu gelme imkanları var mı?
  • Bence Dell ürünlerinden uzak durun. Ürün kötü demiyorum. Teknik destek alamıyorsunuz. En ufacık soruna bile muhatap bulamıyorsunuz. Örnek olarak yaşadığım iki sorun;
    1)- Lap top açılsığı zaman Catalyst center:Host application düzgün çalışmıyor windows kapatacak diye bir uyarı veriyor.
    2)- Cihazın başından kalktığımda 3 dakika içinde kararıyor ve ancak düğmeden açıp kapatabiliyorum.
    Bu iki sorun için DELL firmasını aradım. Biz teknik destek vermiyoruz Koç sistemi arayın dediler. Koç sistem telefonda destek veremeyiz cihazı tamire getirin diyor. CKlasik KOÇ cimriliği teknik destek için çağrı merkezi kurmak istemiyor. DELL firmasıda Türkiye distüribütörü Koç sisteme baskı yapmıyor. Olan tüketiciye oluyor. Söylemedi demeyin sonra yepyeni cihazınızla koç sistemin yolunu tutarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sazrak

Bence Dell ürünlerinden uzak durun. Ürün kötü demiyorum. Teknik destek alamıyorsunuz. En ufacık soruna bile muhatap bulamıyorsunuz. Örnek olarak yaşadığım iki sorun;
    1)- Lap top açılsığı zaman Catalyst center:Host application düzgün çalışmıyor windows kapatacak diye bir uyarı veriyor.
    2)- Cihazın başından kalktığımda 3 dakika içinde kararıyor ve ancak düğmeden açıp kapatabiliyorum.
    Bu iki sorun için DELL firmasını aradım. Biz teknik destek vermiyoruz Koç sistemi arayın dediler. Koç sistem telefonda destek veremeyiz cihazı tamire getirin diyor. CKlasik KOÇ cimriliği teknik destek için çağrı merkezi kurmak istemiyor. DELL firmasıda Türkiye distüribütörü Koç sisteme baskı yapmıyor. Olan tüketiciye oluyor. Söylemedi demeyin sonra yepyeni cihazınızla koç sistemin yolunu tutarsınız.

benim dell notebookta sizinki gibi hata veriyor, ekran kararıyor açıp kapatarak düzeltebiliyorum çözümü nedir bilgi verebilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ghstdoom

quote:

Orijinalden alıntı: sazrak

Bence Dell ürünlerinden uzak durun. Ürün kötü demiyorum. Teknik destek alamıyorsunuz. En ufacık soruna bile muhatap bulamıyorsunuz. Örnek olarak yaşadığım iki sorun;

benim dell notebookta sizinki gibi hata veriyor, ekran kararıyor açıp kapatarak düzeltebiliyorum çözümü nedir bilgi verebilir misiniz?

Sizinki pc'yi uyku moduna alma. Sağ alttaki pil ikonuna tıklayıp Diğer güç seçenekleri ne tıklayın. Oradan da güç planınız hangisi seçiliyse Plan ayarlarını değiştir e tıklayıp Bilgisayarı uyku moduna geçir kısmındaki seçili 3 dakika yı Hiçbir zaman olarak ayarlayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhanbilgin

dell n5110 laptop bilgisayarımızın cpu fanı çalışmıyordu servisi aradım atakan bey adında çok kibar bi beyfendi bilgisayara donanım testi yaptırdı fanda sorun görünüyordu daha sonra adresimi aldı 2 gün sonra bulundupum ilden elemanlar geldi 20 dakika içinde cihazı söküp yeni fakını taktılar ve hiç bir ücret istemediler ben çok çok memnun kaldım bir daha laptop alırsam dell yine dell :)

Ne yani hiç para çıkmadı mı cebinden? Bu kadar mı yani Hıı 😯😦

• quote:

Orijinalden alıntı: HakanCAT

quote:

dell n5110 laptop bilgisayarımızın cpu fanı çalışmıyordu servisi aradım atakan bey adında çok kibar bi beyfendi bilgisayara donanım testi yaptırdı fanda sorun görünüyordu daha sonra adresimi aldı 2 gün sonra bulundupum ilden elemanlar geldi 20 dakika içinde cihazı söküp yeni fakını taktılar ve hiç bir ücret istemediler ben çok çok memnun kaldım bir daha laptop alırsam dell yine dell :)

Evet.

• quote:

quote:

quote:

Evet.

Bende hoparlör ile ilgili sıkıntı için arayıp gelirler mi acaba..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet.

Bende hoparlör ile ilgili sıkıntı için arayıp gelirler mi acaba..

Şehrinizde teknik servisi varsa ki kıç kadar bartında olduğunu düşünürsek her yerse vardır. Evet gelirler.

• Çağırim gelsinler.. O Vakit.,

• Arkadaşlar benim de bilgisayarım dell dün gece bilgisayarda birsey yoktu bilgisayarı kapattım bu sabah bilgisayarı açtığımda internete baglanmiyordu daha doğrusu wifi acilmiyordu bunun sebebi ne olabilir ??Yardımcı olabilir misiniz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.