Şimdi Ara

DELL Studio 1555 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
0
Favori
28.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öncelikle hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.
    1-hdd bölme programları var onlarla bölebilirsin.(partition magic gibi)
    2-xp ile hiç uğraşma değmez win7 geçiş hakkın var onu kullan
    3-klavyede cd çıkarma tuşu var ona basınca çıkıyor

quote:

Orijinalden alıntı: style_ouf_5

merhabalar bu üründen dün aldım çok hoşuma gitti .. yalnız 3 sorum olacak

1- bunun hdd sini 2 ye nasıl bölebilirim

2- bunu xp ye nasıl çeviriirm

3- içine koyduğum cdyi nasıl çıkarırım ? ( her seferinde bilgisarım -- > dvd sürücüsü --> sağ tık "çıkar" a tıklayarak çıkarıyorum )
  • teşekkürler.. ya benim kullandığm programlar var vista desteklemiyor onun için lazım xp yi :( bu arada windows7 e geömek için 40 dolar fln kargo ücretini ödeniyomuş doğrumu ?
  • Dell de win7 dvd si ücretsiz gönderiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: style_ouf_5

teşekkürler.. ya benim kullandığm programlar var vista desteklemiyor onun için lazım xp yi :( bu arada windows7 e geömek için 40 dolar fln kargo ücretini ödeniyomuş doğrumu ?

bana da ücretsiz UPS'le geldi Win 7 cd'm
  • quote:

Orijinalden alıntı: theVATANSEVER

quote:

Orijinalden alıntı: kenanmorbulut

abıler baska makınalarada baktım bazen bass son seste bozuyor ozelıkle ornek muzıklerde dıstance dıe bır muzık var onun baslarında daha barız bellı oluyor bu durum sızdede varmı ?

çok normal bir durum, son seste sesi bozmayan laptop speaker ı yok gibi birşeydir,,, en uyduruk malları koyuyorlar, çok birşey beklemeyin...laptop sonuçta...10liralık harici speaker al çok daha iyi ses alırsınız....

Bu arada Studio 1555 kullanıcıları büyük ihtimal bozuk monitör kullanıyorlar...Konuyla alakalı başlık açtım, bakarsınız umarım.....Studio serisi gerçekten çok ısınıyor,,, internette gezinirken bile dizimde çok sıcaklık hissettirecek kadar ısınıyor,,,touchpad zaten alev alev....

çok ısınıyordan kastın ne kadar bilmiyorum ama sonuç itibari ile buzdolabı almıyorsun touchpad ısısı dersek bendeki 1555 ılık diyebilirim,
    resident evil 5 - nfs shift - call of mf2 oyunlarını rahatlıkla oynadım call of bitti dierlerine vaktim olmadı ama hiç bir takılma sıkıntı olmadan oynuyorum ekran kartının ddr3 olması çok ii. ben şuan için memnunum win7 yükseltmesinde 1 haftada gönderdiler ewe ups le geldi sadece imza karşılığında win7 sahibi oldum :D:D the vatansever bu kadar yazıyı sana atıfta bulunmak için yazmadım. ses için bi lafım yok arkadasın acerla karşılaştırdık 3 tane daha acer olsa delldeki sese ancak denk gelir

• BilgiAlanı Değer
    Kuzey Köprüsü Özellikleri
    Kuzey Köprüsü Intel Cantiga PM45
    Intel Platform Montevina
    Desteklene FSB Hızları FSB533, FSB667, FSB800, FSB1066
    Desteklenen Bellek Türleri DDR2-667 SDRAM, DDR2-800 SDRAM, DDR3-667 SDRAM, DDR3-800 SDRAM, DDR3-1066 SDRAM
    Maximum Memory Amount 8 GB
    Uyarlama / Stepping 07 / B3
    Paket Türü 1329 Pin FC-BGA
    Paket Boyutu 3.4 cm x 3.4 cm
    Çekirdek Voltajı 1.05 V
    In-Order Queue Depth 12

Bellek Denetleyici
    Tür Dual Channel (128 Bit)
    Aktif mod Dual Channel (128 Bit)

Bellek Zamanlamaları
    CAS Latency (CL) 6T
    RAS To CAS Delay (tRCD) 6T
    RAS Precharge (tRP) 6T
    RAS Active Time (tRAS) 18T
    Row Refresh Cycle Time (tRFC) 51T
    RAS To RAS Delay (tRRD) 3T
    Read To Precharge Delay (tRTP) 5T
    Four Activate Window Delay (tFAW) 15T
    Write CAS Latency (tWCL) 5T
    Refresh Period (tREF) 7.8 us

Hata Düzeltme
    ECC Desteklemiyor
    ChipKill ECC Desteklemiyor
    RAID Desteklemiyor
    ECC Scrubbing Desteklemiyor

Bellek Yuvaları
    DRAM Yuvaları #1 2 GB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
    DRAM Yuvaları #2 2 GB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

PCI Express denetleyici
    PCI-E 1.0 x16 port #2 Kullanımda @ x16 (ATI Mobility Radeon HD 4570 (Dell) Video Adapter, ATI RV710/730/740 - High Definition Audio Controller)

bu anakart 2*2 gb ddr3 1066 sdram destekliyormu vede mak. kaç gb takabiliriz

• BilgiAlanı Değer
    Algılayıcı Özellikleri
    Algılayıcı Türü Dell SMI (ISA B2h)
    GPU Algılayıcı Türü Diode (ATI-Diode)

Sıcaklıklar
    CPU 48 °C (118 °F)
    CPU #1 / Çekirdek #1 48 °C (118 °F)
    CPU #1 / Çekirdek #2 48 °C (118 °F)
    Çipset 54 °C (129 °F)
    Aux 50 °C (122 °F)
    DIMM 48 °C (118 °F)
    GPU Diode (DispIO) 54 °C (129 °F)
    GPU Diode (MemIO) 52 °C (126 °F)
    WDC WD2500BEVT-75ZCT2 38 °C (100 °F)

Soğutucu Fanlar
    CPU 2844 RPM
    Sistem 2852 RPM
    Fan #1 2848 RPM
    Fan #2 2844 RPM
    Grafik İşlemci (GPU) 21 RPM (30%)

Voltaj Değerleri
    CPU Çekirdek 0.93 V

yüksek performanstaki (everest ve firefoxta açık olan 3 sayfa bazında) sıcaklık değerleri
  • Studio 1555 - B65H43 modelini kullanan varmı aldığımda farkettimki işlemci T6500 deil T6600 olarak gelmişti ama harddiski 320 yerine 230 gb sizdede böle oldumu_?
  • arkadaslar merhabalar
    dün aldım bende bu cihazdan
    sadece bir gün kullanabildim.
    çünkü elektrik elektronık ogrencısıyım kullandıgım programları vista çalıştırmadı yapacak da başka çarem kalmadı güç bela xp ye cevırdım os.u ama wifim çalışmıyor.
    dell in sitesinden xp driverlarını indirdim kurdum kurulum yapmadı 14.6 mb lık bi dosya.
    ancak wifim yinede calısmadı ne yapmamı onerırsınız ılk defa da laptop kullanıyorum.
    hep masa ustu kullandım son sınıf olunca gerekıyordu boyle bır cıhaz.
    açıkcası yorumları okudum kmse xp ile ugrasmayın demıs ama elım mahkum xp ye cunku kullanmak zorunda oldugum programları vista desteklemiyordu.
    herşeyinden gectım, sadece wifi çalışsın benım ıcın yeterlı.
    yardımcı olursunuz umarım.
    tesekkurler
  • bende pek bilmiorum ama win7 ultimate sana çözüm olabilir çünki onda xp modu die bişi war tam emin deilim
  • hayırlısı olsun demeyi unuttum güle güle kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhat_udea

arkadaslar merhabalar
    çünkü elektrik elektronık ogrencısıyım kullandıgım programları vista çalıştırmadı yapacak da başka çarem kalmadı güç bela xp ye cevırdım os.u ama wifim çalışmıyor.
    dell in sitesinden xp driverlarını indirdim kurdum kurulum yapmadı 14.6 mb lık bi dosya.
    ancak wifim yinede calısmadı ne yapmamı onerırsınız ılk defa da laptop kullanıyorum.
    açıkcası yorumları okudum kmse xp ile ugrasmayın demıs ama elım mahkum xp ye cunku kullanmak zorunda oldugum programları vista desteklemiyordu.
    tesekkurler

Cihazı yeni aldığına göre win7 yükseltmesine hak kazanmışsındır, win7 ye geçerek sorunu halledebilirsin herhangi bi driver yüklemene gerek yok OS yi kurduğun an güncellemelerle kendi driverlarını kuruyor ama şöyle bir durum var müh. programlarını çalıştırabilir mi win7 yeni bi OS olduğundan henüz tüm programlarda sonuç vermiyor. Denemedim bende o tür programlar kullanacağım umarım çalışır..Hayırlı olsun

• Arkadaşlar merhaba ben de 10 gün önce studio 1555 B66P43 modelini aldım. cd yi çıkartma tuşuna bastığımda cd çıkmıyor. bir de F3 e bastığımda bataryanın kullanılma oranını göstermiyor. acaba bu tuşlarda bir sorun mu var? ses kısma-açma-kapama tuşlarında sorun yok. yardımcı olursanız sevinirim.

bir de win7 ye yükseltmek için siteden başvurmaya çalıştığımda sorun oluştu uyarısını veriyor. bugün müşteri hizmetlerini aradım onlarda da açılmadığını söylediler acaba bugünlerde başvurusunu yapabilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egeli.fb -- 19 Ocak 2010; 23:31:41 >
  • quote:

arkadaslar merhabalar
    tesekkurler

Dell Wireless WLAN Card Utility adlı programı kullanman gerekiyor. XP sürümünün versiyonu ise 4.170.77.17

Son güncellenme tarihi 6 Ekim 2008.

• http://www.vatanbilgisayar.com/dell-1555-b87p43-studio1555-core2duo-p8700-2.53ghz-4gb-320gb-15,6-cam-dvdrw-512mb-hd4570-vpre/productDetails.aspx?I_ID=39979

vatanda 8700 modelı 6 taksıt 1579 dan satılıo sızce bu paraya degermı yoksa bu fıyattan daha asagı ınermı beklesemmı acaba
    bu modelı aylardr almak ıstıyorum ama fıyat baslarda cok yuksektı 1800 lerı gordu . daha dusmesını beklıımı acaba
    cok buyuk sorun cıkaran bı laptop olmadıgı kanısına vardm okudugum yorumlarda dell 6400 kullanıorm dell den memnunum dell 1555 sızce alınmalımı yoksa yazın arkadasım usa ye gıdıcek ordan bı sony mı aldırsam ama turkıyede garantısı olmucak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemark -- 22 Ocak 2010; 20:33:29 >

• @cemark

yeni inspirona bakmadan karar verme
  • quote:

Orijinalden alıntı: Malko

quote:

arkadaslar merhabalar
    tesekkurler

Dell Wireless WLAN Card Utility adlı programı kullanman gerekiyor. XP sürümünün versiyonu ise 4.170.77.17

Son güncellenme tarihi 6 Ekim 2008.

vtunnel.com dan gir kaydını yaptır 30 ocak son gün

• quote:

Orijinalden alıntı: egeli.fb

Arkadaşlar merhaba ben de 10 gün önce studio 1555 B66P43 modelini aldım. cd yi çıkartma tuşuna bastığımda cd çıkmıyor. bir de F3 e bastığımda bataryanın kullanılma oranını göstermiyor. acaba bu tuşlarda bir sorun mu var? ses kısma-açma-kapama tuşlarında sorun yok. yardımcı olursanız sevinirim.

bir de win7 ye yükseltmek için siteden başvurmaya çalıştığımda sorun oluştu uyarısını veriyor. bugün müşteri hizmetlerini aradım onlarda da açılmadığını söylediler acaba bugünlerde başvurusunu yapabilen var mı?

vtunnel.comdan gir kaydını yaptır son gün 30 ocak ..

arkadaşlar dell 1555 pc öe xp yüklemeye çalışırken resimdeki gibi bi hata alıyorum ne yapmam gerekir ?

DELL Studio 1555

• dell studio 1555 b87w43 modelini aldım armada windows7li olanından getirtmiş.Dell kullananların tavsiyesiye aldım ve 3 4 sene götürmesini istiyorum aletin.Tecrübesi olanlar var mı bu modelle ilgili hd videolarda mesela
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokaliptus

dell studio 1555 b87w43 modelini aldım armada windows7li olanından getirtmiş.Dell kullananların tavsiyesiye aldım ve 3 4 sene götürmesini istiyorum aletin.Tecrübesi olanlar var mı bu modelle ilgili hd videolarda mesela

HD video oynatmak için çok matah bir notebook olması gerekmiyor ancak satın aldığınız ürün ileri-seviyede oyun oynamadığınız sürece bir çok kullanım için kafi gelecektir.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.