Şimdi Ara

Dell SE2717H 27 '' 6ms FreeSync (HDMI+ VGA) IPS Oyuncu Monitör - 788TL (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
2
Favori
14.703
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr. Management

Ne kalibrasyonu hocam

Örnek değerler burada var hocam:

http://www.tomshardware.com/reviews/dell-se2717h-27-inch-ips-freesync-gaming-monitor,4859-2.html

Dell SE2717H Calibration Settings
    Mode
    Custom Color
    Brightness 200cd/m2
    70
    Brightness 120cd/m2 34
    Brightness 100cd/m2 26
    Brightness 80cd/m2 17
    Brightness 50cd/m2 5
    Contrast
    75
    Color Temp
    Red 100, Green 97, Blue 97

• Cannondale kullanıcısına yanıt
    Satıcı kim önemli olan o
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cannondale

Fırsata bakarken başka fırsat yakaladım
    Monitörümü çiftlesemmi diyordum, bu çok iyi oldu, hakem heyeti sınırı aldığım fiyattan geçerli değilmi

Dell SE2717H 27 '' 6ms FreeSync (HDMI+ VGA) IPS Oyuncu Monitör - 788TL

Satıcı HB olsa belki derdim de bunlar göndermez. İki ayrı yere dilekçe yazar, bir HB bir satıcı uğraşırsınız. Takip ettiğim bir monitördü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Management

Emin olamadım şimdi ama benim asıl sıkıntım zaten hz ile ilgili değildi ben görüntüden pek hoşlanmadım monitör, tv vs. de görüntüye çok dikkat ediyorum

Hocam monitörü takdım şak diye 75hz gördü.

Driveri kurmadığım için genel monitör olarak görüyor.

Genel olarak ekran güzel standart ayarlarda renkler biraz cansız gibi bu nedenle custom ayarlarda kullanıyorum.

Ayarlarım şu şekilde:
    R100, G96, B96

Brgthes 83
    Kontrast 79

İnput time: super fast
    Sharpness :100

Olarak seçtim.

24" ekrandan buna geçtiğim halde ekran bana tablo gibi geldi. Büyük ekranda oyun ve film zevki başka oluyormuş. Sanki ekranın içinde gibiyim.

Edit:
    Evet ekran büyük 75 hz güzel ama renklerde bir solukluk bir cansızlık var hocam senin dediğin gibi belki sen söylemesen iki ekranı birden takıpda karşılaştırma yapmayacakdım. :)

Bende iade edeceğim sanıyorum.

Edit:2
    Hocam nvidia panelden renk ayarlarını birazcık mıncıkladım.

gamayı azcık düşürüp renk yoğunluğunu azcık arttırdım renkler çok tatlı oldu bir denemelisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selmand -- 14 Ağustos 2017; 13:6:49 >

• hepsiburada yarın kullandığım bir banka ile kampanya yaparsa almayı düşünüyorum. gidip görmeden almakta hiç içime sinmedi ama yapacak birşey yok.
  • selmand kullanıcısına yanıt
    Nvidia ekran kartı ve hdmi bağlantı yapıldığı zaman genel anlamda renkler soluk görünür;resimdeki ayarı yaparsanız sorununuz çözülecektir
    nvidia-hdmi soluk renklerin çözümü
  • quote:

Orijinalden alıntı: spyae

Nvidia ekran kartı ve hdmi bağlantı yapıldığı zaman genel anlamda renkler soluk görünür;resimdeki ayarı yaparsanız sorununuz çözülecektir

Bende zaten tam dı.

Hocam monitörün osb ayarları zayıf gama ayarlanmıyor nvidia panelden ayarlayınca kendine geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

bende aynı monitörden olmadığı için birşey diyemem;doğrudur
    ama default olarak çıkış dinamik aralığı "sınırlı" geldiği için bunu sınırlı veya tam yaparak modlar arasındaki farkı görebilirsiniz
    çözüm bulduğunuza sevindim,hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: spyae

bende aynı monitörden olmadığı için birşey diyemem;doğrudur
    ama default olarak çıkış dinamik aralığı "sınırlı" geldiği için bunu sınırlı veya tam yaparak modlar arasındaki farkı görebilirsiniz
    çözüm bulduğunuza sevindim,hayırlı olsun

Hocam monitör güzel iade edip başka birşey alsammı diye bakdım dün ama 2000 tl ye kadar benzer özelliklerde 27" bir monitör bulamadım.

Şimdilik bundan iyisi şamda kayısı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Tarashman

27 inch icin 1080p dusuk bir cozunurluk. muhtemelen 18.5 inch 768p monitorler kadardir nokta araligi. tavsiye etmem...

neyi etmiyorsun, düzgün kullanıcı seviyesinde 6 yıldız 1080 27 inç monitör kullanıyorum gram daha yüksek çözünürlük lamalıyım, noktaları sayıyorum demedim hiçbir oyunda.

boşu boşuna 2 kat performanslı ekran kartı takmak için sebep sunmayın. bu sefer ufacık oluyor görüntü, internette dolaşmak bile eziyet oluyor.

notebookum 15 inç 1080p yapmışlar, kör oluyorum kullanırken.

gayet yeterli. evimdeki 60 inç tv de 1080p, daha uzaktan izlediğniz için onda da fark etmiyorsunuz. 4k tv manyaklığına da gerek yok hala 70-80 inç almıyorsanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

quote:

Orijinalden alıntı: Tarashman

27 inch icin 1080p dusuk bir cozunurluk. muhtemelen 18.5 inch 768p monitorler kadardir nokta araligi. tavsiye etmem...

neyi etmiyorsun, düzgün kullanıcı seviyesinde 6 yıldız 1080 27 inç monitör kullanıyorum gram daha yüksek çözünürlük lamalıyım, noktaları sayıyorum demedim hiçbir oyunda.

boşu boşuna 2 kat performanslı ekran kartı takmak için sebep sunmayın. bu sefer ufacık oluyor görüntü, internette dolaşmak bile eziyet oluyor.

notebookum 15 inç 1080p yapmışlar, kör oluyorum kullanırken.

gayet yeterli. evimdeki 60 inç tv de 1080p, daha uzaktan izlediğniz için onda da fark etmiyorsunuz. 4k tv manyaklığına da gerek yok hala 70-80 inç almıyorsanız.

48" tv de yaklaşınca ancak görüyorum pikselleri 27"de çok dikkat etmemr rağmen piksel aralıkları görünür değil.

Yüksek çözünürlük nedeniyle gözler gitti iyice.

• kdv indirimi ile 655 e geliyor tavsiye eder misiniz kullananlar
  • dr.tyler kullanıcısına yanıt
    Çakal hepsiburada kaldırdı ürünü
  • 27" monitörüm olmasına rağmen bir adet sipariş geçtim, kaldırırlar diye.
  • bende 1 adet satın aldım. bu fiyata bu özellikte monitör bir daha bulamayız. artık amd kart almak farz oldu 570 ve 580 ya yok yada uçuk fiyata vega 56 yada 64leri bekleyeceğim. rx 560 var ama oda çok kötü kart 1050den bile kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

27" monitörüm olmasına rağmen bir adet sipariş geçtim, kaldırırlar diye.

800e bile çok çok iyiyken 655e aldıysanız resmen bedava olmuş.

bende banka kampanyası olursa alırım belki diyordum 1 eylüle yapmış fakat %10 indirimi görünce düşünmedim bile. siz beğendiniz mi nvidia ile birlikte nasıl? piyasada adam gibi amd kart yok freesnyci kullanamayacağız gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.tyler

Çakal hepsiburada kaldırdı ürünü

Ürün kaldırılmadı, stok bitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: juba09

bende banka kampanyası olursa alırım belki diyordum 1 eylüle yapmış fakat %10 indirimi görünce düşünmedim bile. siz beğendiniz mi nvidia ile birlikte nasıl? piyasada adam gibi amd kart yok freesnyci kullanamayacağız gibi.

İyi bence 75hz ve fastsync iyi iş çıkartıyor. renkler felan harika sadece nvidia panelden biraz gamayı kısmak gerekiyor monitörün parlaklığı baya yüksek.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.