Şimdi Ara

Dell SE2717H 27 '' 6ms FreeSync (HDMI+ VGA) IPS Oyuncu Monitör - 788TL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
2
Favori
14.700
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 Tane HDMI veya VGA yerine DVI gibi bir şey olsa tadından yenmezdi. VGA giriş işimi görmüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hdmi - dvi dönüştürücü ile işini görürsün, hdmi olması kullanım açısından daha geniş seçenekler sunuyor bence.
  • MrKhan kullanıcısına yanıt
    HDMI olmasın dediğimi hatırlamıyorum. 2XHDMI ya da 1XHDMI 1XDVI olsun diyorum. Nvidia zaten VGA desteğini kesti. Bu yüzden benim gibi 2 cihaz bağlayanlar artık Analog çıkış tercih etmemeli bana göre.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • selmand kullanıcısına yanıt
    amazondan rx580 sipariş verdim ama stokta yok eğer vega56 bulabilirsem onuda sipariş vereceğim. çok üst seviyeoyunlarda olmasada cs go gibi oyunlarda 1ms 144hz dahan iyi olur diye düşünüyorum. birde masa çok büyük olmadığı için 24" almayı düşünüyordum. 27" ve ips olması çok iyi ama yinede kararsız kaldım.
  • 27" ve 1080 olması bana yetersiz geldi. Fiyatı iyi her türlü ancak 24" inç ve ucuz versiyonu olsa alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: juba09

amazondan rx580 sipariş verdim ama stokta yok eğer vega56 bulabilirsem onuda sipariş vereceğim. çok üst seviyeoyunlarda olmasada cs go gibi oyunlarda 1ms 144hz dahan iyi olur diye düşünüyorum. birde masa çok büyük olmadığı için 24" almayı düşünüyordum. 27" ve ips olması çok iyi ama yinede kararsız kaldım.

Sadece cs go oynuyorsan 1ms tn panellerden seçim yapmak mantıklı ancak film ve diğer işler için ips her türlü tercih edilir. Hocam uzun süredir böyle bir ekran arayışı içerisindeydim ben.

Freesync 75hz ips deyince fazla seçenek yok ne yazık ki. 200$lık fiyatıyla çok iyi işler çıkarttığını söylemişler tomshardware de.

Ben şu anda AOC L2369V 5MS 60HZ IPS ekran kullanıyorum ips olması güzel ama gözlerimi çok yoruyor ayrıca renklerinden de çok memnun değilim. DELL in ultraharp modellerini istiyordum ancak onlarda da rakam hem çok yüksek hemde freesync ve 75hz desteği yok ( gerçi freesync olmasının bana bir faydası yok çünkü gtx 1060 kullanıyorum ). Viewsonic in bir ekranı var fiyatlarıda yakın ama hem kasası güzel değil hemde ghosting sorunlarından bahsedenler var.

• oyun csgo dışınmda pek oynamıyorum. filmlerire hdmi yda usb ile tvden izliyorum fakat yazılım için ips düşünüyordum. bende 2 sitede incelemeye baktım yorumlar iyi fakat başka bir yerde ürün hakkında bir yazı bulamadım. türkiyede de gidip görebileceğimiz vatan teknosa gibi hiçbir yerde satılmıyor ayrıca bende parafda yok bu yüzden acele etmeyeceğim çarşamba başka bir banka ile kampanya yaparlar ve indirim devam ederse aklıma yatarsa alacağım. 60 hzden 75e geçmek ciddi ciddi fark ediyormu sizin yerinizde olsam almazdım zaten freesync olmasa 6ms monitörü aklıman bile geçirmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: juba09

oyun csgo dışınmda pek oynamıyorum. filmlerire hdmi yda usb ile tvden izliyorum fakat yazılım için ips düşünüyordum. bende 2 sitede incelemeye baktım yorumlar iyi fakat başka bir yerde ürün hakkında bir yazı bulamadım. türkiyede de gidip görebileceğimiz vatan teknosa gibi hiçbir yerde satılmıyor ayrıca bende parafda yok bu yüzden acele etmeyeceğim çarşamba başka bir banka ile kampanya yaparlar ve indirim devam ederse aklıma yatarsa alacağım. 60 hzden 75e geçmek ciddi ciddi fark ediyormu sizin yerinizde olsam almazdım zaten freesync olmasa 6ms monitörü aklıman bile geçirmem.

60 dan 75 e geçince çok farkediyor hocam kendi monitörüme biraz oc yaptım 72de felan görüntü yağ gibi akıyor. Ne yazık ki benim monitörüm OC ile pek akıcı çalışmıyor.

Bende kod ve tasarım işleriyle uğraşıyorum mevcut monitör gözlerimi yoruyor o nedenle dell i denemek istiyorum eğer istediğim gibi olmazsa iade ederim.

Bende paraf var ama paraf kartı daha önce hiç kullanmadım kart aidatı geleceği kesin o nedenle iş bankasıyla aldım. Monitör zaten çok uygun fiyatlı fırsatı kaçırmayım dedim.

Yurtdışı yorumlarda birisi ips değil VA panel kullanıldığını ve ghosting yapabileceğini söylemiş.

• ips paneller kaliteli değilse çok fazla ghosting oluyor. Bende pcpartpicker.com da ve diğer sitelerde doğru düzgün bir yorum göremediğim için görmeden almak istemiyorum. İdare işide sıkıntılı biraz.

• ALınır
  • Almayı düşünüyorumda elimde bir tane vga 21" monitör var buna uydu alıcı felan takıp tv olarak kullanabilir miyiz? Dell'i pc de kullanmak istiyorum
    edit: sipariş geçtim yarın 9-12 arası gelecek. Şimdi şu vga monitörü tv yapmak için uğraşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Management -- 11 Ağustos 2017; 16:14:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Management

Almayı düşünüyorumda elimde bir tane vga 21" monitör var buna uydu alıcı felan takıp tv olarak kullanabilir miyiz? Dell'i pc de kullanmak istiyorum
    edit: sipariş geçtim yarın 9-12 arası gelecek. Şimdi şu vga monitörü tv yapmak için uğraşıyorum.

hocam onu çevirirsiniz ama ses alamazsınız sanırım baya bi uğraşmanız gerekir :D
  • Mr. Management kullanıcısına yanıt
    onlar genelde çalışmıyor :)
  • Monitör geldi de Nvidia ayarlarında felan 75 hz çıkmıyor max 60 hz?
    o ses cikis kismindan aux kablo ile bi hoparlore baglamaniz gerekir, ama once sorunsuz calisan bi kablo bulmaniz lazim

• Arkadaşlar ürünü iade ediyorum. Ben bu kadar berbat bir görüntü kalitesi görmedim. Hatta kalite bile diyemem 4 sene önce aldığım 21' Led Samsung bile bundan 100 kat daha net.
    Hocam 100 tl daha koy git vx2757 al . Renkler ,görüntü kalitesi vs çok iyi . 1ms 75 hz gayet akıcı keyifli bir monitör .yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum sorunsuz ve güzel bir monitör.

24'' in incelemesi burada

https://youtu.be/wm98ZcGPIys

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoodan -- 12 Ağustos 2017; 10:52:19 >
    bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Management

Monitör geldi de Nvidia ayarlarında felan 75 hz çıkmıyor max 60 hz?

hocam hdmi kablonuz 75hz destekliyor mu? (HDMI standardı 1.4b versiyonu üzerinden 1080p@120Hz görüntü verebilir.)

İncelemelerde bu kadar kötü olduğunu yazan olmamış?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.