Şimdi Ara

DELL S2716DG/S2416DG KULLANICILAR KULÜBÜ (2K/144 HZ/1MS/G-SYNC) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
888
Cevap
14
Favori
45.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Oyunlarda o kadar fark etmiyor, yazı okumam gerekmiyor o kadar, ama masaüstü kullanımda internet vb diğer işlerimde 27" aynı çözünürlükte daha iyi olurdu benim için.
  • Monitörü response time fast mode mi normal mode mi kullanmak lazım arkadaşlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: otebostan

Monitörü response time fast mode mi normal mode mi kullanmak lazım arkadaşlar?

Bu ayarı "normal" olarak kullanın. "Fast" seçeneği kullanıldığında "inverse ghosting" denilen sorun ortaya çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyau

quote:

Orijinalden alıntı: otebostan

Monitörü response time fast mode mi normal mode mi kullanmak lazım arkadaşlar?

Bu ayarı "normal" olarak kullanın. "Fast" seçeneği kullanıldığında "inverse ghosting" denilen sorun ortaya çıkıyor.

Alıntıları Göster
    @siyau Fast modede 1 ms kullanamıyoruz ama.

Rev07 modelini alan arkadaşlar ghosting, banding vb testlerini paylaşırsa iyi olur kanaatindeyim. Eski sürümlerde birçok kronik sorunu olduğu yabancı forumlarda yazmakta malumunuz.
    Ben rev03 modelini 1 seneden fazladır kullanıyorum. Ghosting hariç hiç bir sorunla karşılaşmadım. Yeni sürümde bu ghosting sorunu çözüldü mü acaba?

Bir de ilk sayfadaki önerilen renk ayarlarını nasıl kullanıyorsunuz siz denedim ben kapkaranlık oldu her şey eski defaulta getirdim direk :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otebostan -- 15 Şubat 2018; 18:4:41 >

• otebostan O kullanıcısına yanıt
    Ben defaultta kullanıyorum ihtiyaca göre parlaklığı kısıyorum sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohackmove -- 16 Şubat 2018; 8:31:21 >

• takipteyim gelen yorumlar eşliğinde almayı düşünüyorum birde yeni bir teknoloji çıkacakmış monitörlerde daha yüksek parlaklık mı ne olcakmış ama gaming monitörleri ne kadar etkiler fiyat ne olur zaten g-sync teknolojili monitörlerin fiyatları yüksek olduğu için sayıları az nasıl yansır tüm bunlara bilemiyorum bir yandan da sistemi yeni yaptım sayılır canını okumanın tam zamanı ne yapsam bilemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkhes -- 18 Şubat 2018; 13:54:1 >
  • monıtorde test ıcın ozellık varmıs altakı tuslarla nasıl yapılıyor bılen varmı arkadaslar.
  • Dell S2716DG Rev 07 İçin Konuşuyorum

Siyah Oranları Gerçekten Süper İlk Defa Tn Panelde Böyle Siyah Gördüm İnanılmaz Memnun Kaldım

Kontrast Yeterli Ve Gözünüzü Yormuyor,Renkler Kutudan Çıktığı Halde Zayf Amaaaa,Kalibrasyonla Çok Güzel Kesinlikle Pişman Olmassınız, Düzgün Bir Kalibre Çok Tatlı Hale Getiriyor

Benim Elimdeki Panelde Arka Işık Sızması,Kenarlarda Işık Sızması Yok Her Yer Ölçülü Burdan Şanslıyım

Gelelim Gsync,Şunu Söylim Bağımlılık Yapan Bir Şey Bu Arkadaşlar
    Oyunlar Gerçek Hayat Gibi Akıyor,Tereyağı Gibi Akışkanlık Var İnsanın Oynadıkça Oynayası Geliyor, Gysnc Bu Panelde Deli Şekilde İşliyor

Ölü Piksel,Diğer Revizyonlarda Olan Banding Proplemi Yok Bazı Sahnelerde Özellikle Mavide Bandig Var Ama Tn Panelin Doğası Böyle Ama Çok Hafif Kesinlik Rahatsızlık Vermiyor Dikkat Etmesem Görmüyorum Bu Kadar Net Söyliycem

Konuştuklarım Sadece Dell S2716DG Rev 07 İçin Geçerli 2017 Ekim Ayında Üretilen Panel İçin Geçerli
    Bununla Oyun Oynamak İnanılmaz Lezzetli

• quote:

Orijinalden alıntı: Roronoa Zoro

Dell S2716DG Rev 07 İçin Konuşuyorum

Siyah Oranları Gerçekten Süper İlk Defa Tn Panelde Böyle Siyah Gördüm İnanılmaz Memnun Kaldım

Kontrast Yeterli Ve Gözünüzü Yormuyor,Renkler Kutudan Çıktığı Halde Zayf Amaaaa,Kalibrasyonla Çok Güzel Kesinlikle Pişman Olmassınız, Düzgün Bir Kalibre Çok Tatlı Hale Getiriyor

Benim Elimdeki Panelde Arka Işık Sızması,Kenarlarda Işık Sızması Yok Her Yer Ölçülü Burdan Şanslıyım

Gelelim Gsync,Şunu Söylim Bağımlılık Yapan Bir Şey Bu Arkadaşlar
    Oyunlar Gerçek Hayat Gibi Akıyor,Tereyağı Gibi Akışkanlık Var İnsanın Oynadıkça Oynayası Geliyor, Gysnc Bu Panelde Deli Şekilde İşliyor

Ölü Piksel,Diğer Revizyonlarda Olan Banding Proplemi Yok Bazı Sahnelerde Özellikle Mavide Bandig Var Ama Tn Panelin Doğası Böyle Ama Çok Hafif Kesinlik Rahatsızlık Vermiyor Dikkat Etmesem Görmüyorum Bu Kadar Net Söyliycem

Konuştuklarım Sadece Dell S2716DG Rev 07 İçin Geçerli 2017 Ekim Ayında Üretilen Panel İçin Geçerli
    Bununla Oyun Oynamak İnanılmaz Lezzetli

S2417dg dusunuyorum. 2k 24 inc icin kucuk mu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Hocam Hiç Bir Şey Diyemiyorum 24 İnç 2k İçin Nasıl Olur,Yanlış Yönledirmek İstemem

Edit 21.02.2018
    Dell S2716DG Rev 07 Oyun Deneyimim

2k 60 Fps Ultra (Gsync) Ac.Origins

Böyle Tatlı Bişey Yok Arkadaşlar,Renkler Keskinlik,Akıcılık,Kontrast Yağlı Boya Tablo Gibi İanın Bu Kadar Beklemiyordum
    Jilet Gibi Keskinlik VAR 2K Da
    Renkler İps Aratmıyor Ciddiyim Bunda (Tft Centraldan İcc Profili Yüklü)
    Oyunda Banding Bulutlnama Kesinlike Yok,Gözle Anlaşılayamacak Kadar Hafif Mavide Var İnanın Belli Olmuyor

İnanılmaz Bir Deneyim Arkadaşlar 2K,Güçlü Ekran Kartı Olan Yaşadı

Panelde İanılmaz Yakışıklı İncecik Oyuna Daha Güzel Odaklanıyorum Ve Modern Bir Tarzı Var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roronoa Zoro -- 21 Şubat 2018; 13:1:13 >

• quote:

Hocam Hiç Bir Şey Diyemiyorum 24 İnç 2k İçin Nasıl Olur,Yanlış Yönledirmek İstemem

Edit 21.02.2018
    Dell S2716DG Rev 07 Oyun Deneyimim

2k 60 Fps Ultra (Gsync) Ac.Origins

Böyle Tatlı Bişey Yok Arkadaşlar,Renkler Keskinlik,Akıcılık,Kontrast Yağlı Boya Tablo Gibi İanın Bu Kadar Beklemiyordum
    Jilet Gibi Keskinlik VAR 2K Da
    Renkler İps Aratmıyor Ciddiyim Bunda (Tft Centraldan İcc Profili Yüklü)
    Oyunda Banding Bulutlnama Kesinlike Yok,Gözle Anlaşılayamacak Kadar Hafif Mavide Var İnanın Belli Olmuyor

İnanılmaz Bir Deneyim Arkadaşlar 2K,Güçlü Ekran Kartı Olan Yaşadı

Panelde İanılmaz Yakışıklı İncecik Oyuna Daha Güzel Odaklanıyorum Ve Modern Bir Tarzı Var

Icc profil nasil yukledin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu modelde kullanılan panel 8-bit. Yani gerçek anlamda 16.7 milyon renk gösterebiliyor ve özellikle kalibrasyondan sonra renk üretimi ile renk doğruluğu başarımı çok iyi seviyede. 16 milyon renk üretmek için dithering denen yöntemi kullanan 6-bit TN panellere göre en önemli farkı bu noktada ortaya çıkıyor.

Bende de Ekim 2017 üretimi Rev 07 modeli var. O çok şikayet edilen banding sorunu bu revizyonda giderilmiş gibi, şahsen ben hiç rastlamadım. IPS panellere nazaran görüş açıları çok iyi değil tabii ki, ancak oyun oynarken monitöre tam karşıdan baktığımız için çok mühim bir sorun teşkil etmiyor.

Bu monitörün can alıcı noktası G-SYNC. Eğer GTX 1070 ve üzeri bir grafik kartı kullanıyorsanız, birçok güncel oyunda 2K çözünürlükte 100+ FPS ve G-SYNC ile son derece akıcı bir oyun keyfi sizi bekliyor. Ben monitörü şu ayarlarda kullanıyorum:

2 GHz'e hızaşırtılmış bir GTX 1070
    Panel parlaklığı ve kontrast: 25/75
    TFTCentral'daki Custom Color ayarları ve ICC profili
    NVIDIA Control Panel'de G-SYNC & V-SYNC açık
    Oyun içi menülerde V-SYNC kapalı
    Destekleyen oyun motorlarında 141 FPS limiti
    Desteklemeyen oyun motorlarında RivaTuner Statistics Server ile 141 FPS limiti

Bu monitöre, 24" 144Hz VA panelli bir Samsung monitörden geçtim ve monitörü en pahalı zamanında satın almış olmama rağmen (HB'dan 2600 TL'ye aldım, ki daha sonra kampanya ile 2200 TL'ye kadar düştü fiyatı) şunu samimiyetle söyleyebilirim ki, iki monitör arasındaki 1000 TL'lik farkın her kuruşuna değiyor. G-SYNC (veya AMD'deki muadili FreeSync), bilgisayar oyunları hayatında ciddi anlamda yer işgal eden ve daha iyi bir oyun deneyimi/keyfi için yatırım yapmak isteyen her insanın mutlaka bütçe ayırması gereken bir unsur. Görüntü teknolojileri alanında son 10 yılda gördüğümüz en büyük atılım da diyebilirim G-SYNC için.

• ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Buyrun Hocam
    https://www.technopat.net/2016/12/05/monitorlere-ince-ayar-nasil-yapilir/
    Profil kurulumu
    Eğer kullandığınız monitör TFTCentral’in monitör veri tabanı içindeyse, monitörünüz için ideal ICC profillerini buradan indirebilirsiniz.

Monitörünüze ait ICC profilini bulduktan sonra indirdiğiniz... Diye Devam Ediyor Ben İlk Defea Kullandım Çok Memnunum
  • Gtx 1070 için 24 inç olanını alacağım kesinlikle harika bir monitör verilen parayı fazlasıyla hakediyor düşünmeden alan vatan tarafından neden satılmıyor bu monitör anlamış değilim

• arkadaşlar bilen varmı bu monitörde kendi içinde test menüsü var renk pixel testi tuşlarla nasıl yapılıyor acaba?
  • Dostlar çok iddialı ve güzel yorumlar yapmışssınız. Asus pg278qr ile pg279q modellerine bakıyordum ama dell ile aralarında 1000 tl ve üstünde fark var.

siz nereden aldınız bu monitörüde a07 ekim 2017 üretimi acaba ? şuan fiyat araştırmasındayım zamanla konuya tekrar görüşlerinizi eklermisiniz?
  • MEMATİ kullanıcısına yanıt
    Şimdi Hocam Asus 25 İnç Modelini Bundan 1 Hafta Önce Elime Geçti 3 Gün Kadar Bendeydi
    Asus PG258Q ROG Swift

Ekranda Küme Halinde Ölü Pikseller Vardı şaka Gibi Hiçmi Kontrol Edilmiyor 2700 Tl Ver Bunlarla Uğraş
    Gsync Çalışınca Pixel İnverse Denilen İllet Bir Olay Vardıki Deve Gibi Pikselleri Sayıyordum İnanın,Benim Şansıma Böyle Ürün Geldi

Hemen İadeye Verdim Kurtuldum
    Kendi Kullandığım BenQ 2430T Gerçekten Renk Dengesi Oyun Beceresi Yüksek Bir Panel
    Amaaa İşte Dell S2716DG 27" 1ms (HDMI+Display) QHD G-Sync Görüncüye Kadar
    Kıyas Aldığım Panelleri Yukarda Yazdım Bu Panllerler Kıyas Yaptığım Zaman Dell Otomatikme Öne Çıkıyor
    Renk,Keskinlik,Çzöünürlük En Önemlisi Gsync Bağımlılık Yapıyor Diyorum Gerçek Hayat Gibi Akıyor Oyun
    İnanın Forza Horizon 3 Oynuyorum 2K ve Gsync Açık Arabının Üstündeki Su Damlaları Belli Araçdaki Yansımalar İnanılmaz Keskin,2K Başka Bir Olay İddialı Konuşuyorum Çünkü Gördüğümü Olduğu Gibi Söylüyorum Hocam

Ben Burdan Aldım
    https://urun.n11.com/monitor-ve-ekran/dell-27-144hz-g-sync-wqhd-1ms-oyuncu-monitoru-s2716dg-P236967991

• quote:

Şimdi Hocam Asus 25 İnç Modelini Bundan 1 Hafta Önce Elime Geçti 3 Gün Kadar Bendeydi
    Asus PG258Q ROG Swift

Ekranda Küme Halinde Ölü Pikseller Vardı şaka Gibi Hiçmi Kontrol Edilmiyor 2700 Tl Ver Bunlarla Uğraş
    Gsync Çalışınca Pixel İnverse Denilen İllet Bir Olay Vardıki Deve Gibi Pikselleri Sayıyordum İnanın,Benim Şansıma Böyle Ürün Geldi

Hemen İadeye Verdim Kurtuldum
    Kendi Kullandığım BenQ 2430T Gerçekten Renk Dengesi Oyun Beceresi Yüksek Bir Panel
    Amaaa İşte Dell S2716DG 27" 1ms (HDMI+Display) QHD G-Sync Görüncüye Kadar
    Kıyas Aldığım Panelleri Yukarda Yazdım Bu Panllerler Kıyas Yaptığım Zaman Dell Otomatikme Öne Çıkıyor
    Renk,Keskinlik,Çzöünürlük En Önemlisi Gsync Bağımlılık Yapıyor Diyorum Gerçek Hayat Gibi Akıyor Oyun
    İnanın Forza Horizon 3 Oynuyorum 2K ve Gsync Açık Arabının Üstündeki Su Damlaları Belli Araçdaki Yansımalar İnanılmaz Keskin,2K Başka Bir Olay İddialı Konuşuyorum Çünkü Gördüğümü Olduğu Gibi Söylüyorum Hocam

Ben Burdan Aldım
    https://urun.n11.com/monitor-ve-ekran/dell-27-144hz-g-sync-wqhd-1ms-oyuncu-monitoru-s2716dg-P236967991

24 inç alsak bundan pek bir farkı olmaz dimi hocam üstelik daha ucuz ve 165 hz

• ekoko54 E kullanıcısına yanıt
    Hocam 24 İnçde 2K Deneyimim Olmadı Dell S2417DG Hakkında Net Bişey Söyleyemem
    Yanlış Yorum Yapıp ,Yanlış Yönlerdirmek İstemem
    Sadece Gsync 24 İnçde Var Yukarda Gsync İle Aynı Yazdığım Tecrübeyi Aynen Sunacaktır
  • Buı gün aldım demın kurdum şimdilik mutluyum. izlenimlerimi paylaşırım.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.