Şimdi Ara

DELL RECOVERY SORUNU ÇÖZÜLDÜ (CTRL+F11'İ YENİDEN ÇALIŞTIRMAK) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
5
Favori
227.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bazı yeni dellerde ctrl+f11 tuşu kullanılmıyor onun yerine bilgisayar açılırken f8 tuşu ile açılan güvenli kip menüsünden system restore seçeneği ile yapılıyor bilginize.
  • çok teşekkürler f8 doğrudur
  • Ben yeni birşey buldum, imagex in grafik arabirimli olanını, gimagex.exe internetten indirip açın dosyayı flash belleğe atın.

Şimdi ben bilgisayar almıştım teşhirden, bilgisayarı kurmuşlar kullanıcı şifresini de bilmiyorum, dvd ile yeni windows7 kurdum ama c:ye format atmadan kinci bir windows7 kurdum, sonra baktımki kurtarma menüsünde "dell f8 bilgisayarı onar dediğimde dell format factory görünmüyor"
    dell format faktory programını internetten indirip kurdum bu sefer f8 bilgisayarınızı onarın dedikten sonra menüde format factory göründü ama bu seferde kurtarma kaydını bulamıyor, neyse windows ortamında ikinci bir recovery oluşturdum, dosyanın oluşma tarihi 1 1 2012, sonradan eklediğim format factory ile bu dosya görünebiliyor. ok dedim kaderime tam razı olacakken, aşağıdaki programı buldum,

İlk önce f8 tuşu ile "bilgisayarınızı onarın" seçin, çıkan görüntüden kullanıcı adınız görünür, parola varsa yazıp entera basın, çıkan menüden (kurtarma seçenenkleri )cmd komut setini açın, flash diskinizde programın bulunduğu yere gelip ismini yazarak çalıştırın örneğin, 64 bit için x64, 32bit için x86 klasörüne girin,
    " f:\x86\gimagex" yazın ekrana grafik arayüzlü imagex çıkıyor, sonra apply menüsünden, source yani (recovery bölümünü silmemişseniz, recovery(d:,e:) "\dell\images\factory.wim" dosyanızı seçin, bir alltaki bölüme de sistemin kurulacağı sürücüyü seçin , örnek olarak "c:\" yazabilirsiniz.", şu anda %62 de yükleniyor eğer çalışırsa detaylı olarak burada, açıklayıcı ve resimli bir şekilde anlatırım. Şu yazdıklarımı düzenlerken şimdi %92 de

Önemli olan recovery bölümüne format atmamış olmanız,

• Bilgisayarı tekrar açtığımda "kurulum bilgisayarınızı ilk kullanım için hazırlıyor" göründü çıktı , sonunda başardım
  •  DELL RECOVERY SORUNU ÇÖZÜLDÜ (CTRL+F11'İ YENİDEN ÇALIŞTIRMAK)

Ben source yerine örnek olarak "e:\recovery\dell\install.wim"
    Destination yerinede "c:\" yaptım

sonra sistem açıldı bot bölümü görmedi, tekrar win7 cd sini takıp onarı seçtim , onar seçeneği ile sisteminizde yüklü bulunan işletim sistemini onarı seçtim. "c:\windows" içinde win7 yi gördü, onardı, sonraki açılışta "bilgisayarınız ilk kullanım için hazırlanıyor" mesajı ile açıldı.
  • Arkadaşlar Ben recovery bölümünü silmedim ama başlatamıyorum F8 tuşundada Dell recovery görünmüyor Win 7 Home Basic yüklüydu hoşuma gitmedi Win 7 ultimate Yükledim sadece yardımcı olabilirseniz sevinirim...

Dell Inspiron 5110 Intel Core i5 2450M 2.5GHZ 6GB 750GB 15.6 Laptop bu
  • arkadaşlar dell inspiron 1564 e başka cd ile format atmak zorunda kaldım hdd deki recovery bölümüne dokunmadım bu işlem dell inspiron 1564 de de işe yararmı ?
  • arakdaşlar dell inspiron n 5010 bbilgisayar a sahibim bilgisayarın yanında verılen cd ıle format atayım dedım windows 7 yi tekrar kurdum.ama c de recovery,biçimlendirme vs. gibi bi durum olmadı yanı su anda 2 tane ısletım sıstemı var.fazla uzatmadan dırek konuya gıreyım recovery yapmak ıcın ctrl+f11 diye yorumlar okudum ve calısmıyorsa asagıdakı yazacagım yontemı deneyın diyor

1.Buraya tıklayarak dell'in mbr onarma yazılımını indirin.
    2.İndirdiğiniz bu dosyaya çift tıklayıp çalıştırın ve dizine çıkarın.
    3.Çıkarılan dizine girin ve nero express ile kalıp-tasarı yazma seçeneğini de açın. Normal cd olarak yazdırırsanız çalışmaz ;)
    4.Kalıp olarak az önce çıkardığınız Dell MediaDirect Repair Utility A05.iso dosyasını seçin ve yazdırın.
    5.Yazdığınız bu cd'yi bilgisayarınıza takın ve yeniden başlatın.
    6.Dell logosu ekranında F12'ye basın ve cd-dvd seçeneğini seçin.
    7.Ekrana gelen yazıda herhangi bir tuşa basarak çalışayı onaylayın..
    8.Daha sonra ekranda F:\ görünecek ve bu kısma cd mb2 yazın.
    9.Bu kez F:\mb2\ olacak. Bu kısmada repair yazın ve sorulan soruya OK olarak yanıtlayın ve enter'a basın.
    10.Done! mesajı belirdiyse onarma işlemi tamamlanmış demektir.
    11.restart yazın yada güç düğmesine basın ve bilgisayarı yeniden başlatın...Artık boot seçenekleri onarılmış olması gerekiyor. Dell logo ekranında ctrl + F11 tuşlarına aynı anda basarak recovery'i çalıştırabilirsiniz...

bunlarıda yaptım ve 10. maddedekı ''DONE'' uyarsını da aldıktan sonra ne yapmam gerekıyor. F 11 e basıyorum transıt gecıyor :( done yazısından hemen sonra ne yapmalıyım recovery yapabilmek ıcın takılması gereken cd,izlemem gereken yol vs. nedir ?
    yardımcı olursanız cok ama cok makbule gecer sımdıden tesekkurler cok sagolun

• quote:

Orijinalden alıntı: zapci05

arakdaşlar dell inspiron n 5010 bbilgisayar a sahibim bilgisayarın yanında verılen cd ıle format atayım dedım windows 7 yi tekrar kurdum.ama c de recovery,biçimlendirme vs. gibi bi durum olmadı yanı su anda 2 tane ısletım sıstemı var.fazla uzatmadan dırek konuya gıreyım recovery yapmak ıcın ctrl+f11 diye yorumlar okudum ve calısmıyorsa asagıdakı yazacagım yontemı deneyın diyor

1.Buraya tıklayarak dell'in mbr onarma yazılımını indirin.
    2.İndirdiğiniz bu dosyaya çift tıklayıp çalıştırın ve dizine çıkarın.
    3.Çıkarılan dizine girin ve nero express ile kalıp-tasarı yazma seçeneğini de açın. Normal cd olarak yazdırırsanız çalışmaz ;)
    4.Kalıp olarak az önce çıkardığınız Dell MediaDirect Repair Utility A05.iso dosyasını seçin ve yazdırın.
    5.Yazdığınız bu cd'yi bilgisayarınıza takın ve yeniden başlatın.
    6.Dell logosu ekranında F12'ye basın ve cd-dvd seçeneğini seçin.
    7.Ekrana gelen yazıda herhangi bir tuşa basarak çalışayı onaylayın..
    8.Daha sonra ekranda F:\ görünecek ve bu kısma cd mb2 yazın.
    9.Bu kez F:\mb2\ olacak. Bu kısmada repair yazın ve sorulan soruya OK olarak yanıtlayın ve enter'a basın.
    10.Done! mesajı belirdiyse onarma işlemi tamamlanmış demektir.
    11.restart yazın yada güç düğmesine basın ve bilgisayarı yeniden başlatın...Artık boot seçenekleri onarılmış olması gerekiyor. Dell logo ekranında ctrl + F11 tuşlarına aynı anda basarak recovery'i çalıştırabilirsiniz...

bunlarıda yaptım ve 10. maddedekı ''DONE'' uyarsını da aldıktan sonra ne yapmam gerekıyor. F 11 e basıyorum transıt gecıyor :( done yazısından hemen sonra ne yapmalıyım recovery yapabilmek ıcın takılması gereken cd,izlemem gereken yol vs. nedir ?
    yardımcı olursanız cok ama cok makbule gecer sımdıden tesekkurler cok sagolun

illa ctrl f11 gerekmez bir de f5 e basarak sistem onarımını dene bunu daha önce de belirtmiştim. aynı yola çıkar. gene olmazsa senin cd sana bir şey sormadan hdddeki factory reset bölümünü siliştir. bir bak bakalım orada mı? ama cd varsa oraya pek gerek duymazsın orası sadece biraz daha hızlıdır.
    ha eğer çift işletim sistemi gözüküyorsa bilgisayarıma sağ tık oradan özellikler oradan gelişmiş sistem ayarları oradan gelimiş sekmesinde başlangıç ve kurtarmadan işletm sistemler gösterme süresinin tikini kaldırarak kurtulursun. bir zman sonra format yemez olablr tabu böyle yaparsan o zman da o mbr fix aracını kullanırsın yani iki cd yi de kaybetme.

• merhaba arkadaslar.
    inspiron 14r 4110 win7 yuklu bilgisayarıma win7 enterprise yukledim. eski haline getirmek ıcın recovery ile formatlayayim dedim fakat recovery tusu calismiyor. recovery partitionu silinmedi. recovery ile nasil format atabilirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratorkunbalik

merhaba arkadaslar.
    inspiron 14r 4110 win7 yuklu bilgisayarıma win7 enterprise yukledim. eski haline getirmek ıcın recovery ile formatlayayim dedim fakat recovery tusu calismiyor. recovery partitionu silinmedi. recovery ile nasil format atabilirim...

sayfayı baştan sona okuyup bir anlatılanları denediniz mi? mesela güvenlik seçeneklerinden dosyalarınızı onarın tarzında bir şık var onunla yapılabilir. bu, recovery yüklü bütün sistemler için sabit olan bir şey.ya da dll in kendi boot programları var. hepsi sayfada yazılı
  • Sayfada solenilenleri yaptim yapinca bilgisayar acilmadi isletin sistemi yok dedi. Ubuntu kurdum. Sonra tekrar win7 kurabildim. Amacin bilgisayarda yuklu olan recovery den sistemi yeniden kurmak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar benim notebook inspiron n5110 CTRL+F11 çalışmıyordu. ama bunu yapabilmek için ona gerek yok başlangıçta F8 e basın ve bilgisayarımı onar diyin. Daha sonra çıkan ekranda "DELL DATASAFE LOCAL BACKUP" YAZAN YERE TIKLAYIN ORADAKİ TALİMATLARI İZLERSENİZ ÇOK RAHAT BİR ŞEKİLDE RECOVERY DEN YÜKLEME YAPABİLİRSİNİZ. BEN YAPTIM ŞU ANDA ÇALIŞIYOR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coreindie

DELL RECOVERY SORUNU ÇÖZÜLDÜ (CTRL+F11'İ YENİDEN ÇALIŞTIRMAK)

Ben source yerine örnek olarak "e:\recovery\dell\install.wim"
    Destination yerinede "c:\" yaptım

sonra sistem açıldı bot bölümü görmedi, tekrar win7 cd sini takıp onarı seçtim , onar seçeneği ile sisteminizde yüklü bulunan işletim sistemini onarı seçtim. "c:\windows" içinde win7 yi gördü, onardı, sonraki açılışta "bilgisayarınız ilk kullanım için hazırlanıyor" mesajı ile açıldı.

Hocam çok iyi bir seçenek sunmuşsun ve bunu bugün denedim.Kusursuz yaptı ve bilgisayar ilk alınmış gibi açıldı.Yalnız benim farklı bir sorum var.Dell tüm makinalarında artık F8 ile giriliyor.Konu eski olduğundan F11 yazılmış,o eski makinalar içindi.Artık tamamı F8.Aslında F8 fonksiyonu başlangıç kurtarma bölümü,yani windows'a ait ekran,dell o ekrana DELL Date Safe ekliyor ve oradan kendi ufak programcığı açılıp recovery yapıyoruz.

Seni yukarda anlattığın seçenek RECOVERY bölümünden dosyaların tamamını alıp c: de bulunan dosyaların üstüne yazıyor.Mantık güzel fakat dell date safe de şu var,bölümü formatlıyabiliyorsun.

Asıl merak ettiğim F8 işlemine yani klasik dell data safe eklenmiş haline nasıl döneriz.Yani F8 bastığımda gelen date safe programcığı oraya nasıl yerleştiririz.

• İnspiron 5110 15R war fomat attıktan sonra recovery disable oldu. Sorunu çözenler özelden mesaj atabilirlermi.
    YOKSA SON ÇARE PC SUSTURMAK Lütfen yardım edin
  • yeni model dell bilgisayar sahipleri (benim gibi) bu konuyu okurlarsa sorunları çözülür

http://www.patronforum.com/forum/showthread.php?tid=19372
  • Arkadaşlar recovery bölümü sağlam fakat sonradan farklı işletim sistemi kurulmuş pc leri recovery bölümünden boot etmek için,
    alttaki dosyayı indirin arşivden çıkan iso dosyasını cd ye yazdırın bu cd ile sistemi boot edin recovery den önyükleme yapacaktır.

Paket usb den boot etmeyi destekleyecek şekilde hazırlanmıştır.
    usb den bootla ilgili açıklamalar iso dosyasının içindeki USB DEN BOOT klasörü içindedir.
    cd/dvd kullanmadan iso dosyasından ilgili klasörü win-rar ile çıkarabilirsiniz ve usb diskinizi boot edecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Paket benim tarafımdan "BlueLife" arkadaşımızın çalışmalarından hazırlanmıştır.
    Deneyen arkadaşlar olumlu veya olumsuz sonuçları paylaşırsa memnun olurum.

http://s3.dosya.tc/server8/lsCZEd/Recoveryden_Kurtarma.rar.html

ISO SHA1 : 06010B619ECDA4AC67853304132E2EA82EACF4BE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalelibilişim -- 31 Temmuz 2013; 12:51:13 >

• arkadaşlar bende dell inspiron 5520 bir bilgisayar var bilgisayarıma sağ tıkalayıp yönet seçeneğinden girdiğimde recovery diye tanımlanmış bir alan var fakat recovery atamıyorum. F8 den girip bilgisayarımı onar dediğimde dell datasafe local bacup yüklü olduğu halde o kurtarma seçenekleri arasında yok. Allah aşkına biri yardım etsin bu bilgisayarın recovery tuşu nedir yada bu na recovery atmak istersem nasıl atacağım bir bilgisi
    olan var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roger61 -- 15 Mayıs 2013; 2:50:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: roger61

arkadaşlar bende dell inspiron 5520 bir bilgisayar var bilgisayarıma sağ tıkalayıp yönet seçeneğinden girdiğimde recovery diye tanımlanmış bir alan var fakat recovery atamıyorum. F8 den girip bilgisayarımı onar dediğimde dell datasafe local bacup yüklü olduğu halde o kurtarma seçenekleri arasında yok. Allah aşkına biri yardım etsin bu bilgisayarın recovery tuşu nedir yada bu na recovery atmak istersem nasıl atacağım bir bilgisi
    olan var mı ?

güncel

dell inspron 5520 laptopa nasıl recovery yapılır
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.