Şimdi Ara

Dell n7110 Agir Teknik Yardim

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
1
Cevap
0
Favori
60
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Dell n7110 Agir Teknik Yardim
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    4 Mesaj
    Oncelikle selamlar. sistem ozellikleri 2. nesil i3 2310m islemci + hd 3000 gpu

Dell Inspiron n7110`in kasasini siradan bir fan temizligi icin yaklasik 2 hafta once actim. Fan i sokmek icin anakartla ya da diger onemli bilesenlere dokunmaniz gerekmiyor bu modelde. Yanlis birsey yaptigimi dusunmuyorum. Neyse, fani temizledikten sonra yerine taktim, kasayi topladim ve calistirdim. Windows login ekrani gozuktugu anda uyari yada error vermeden BSOD filan gostermeden direk kapatiyo kendini makine. Elektrigi kesiyor direk. Windows u safe mode ta actigimda sorunsuz aciliyor. Safe mode da ekran karti suruculeri kaldirdim ve hop VGA driver la acildi normal mode da. sonra tekrar Intel HD 3000 driver larini yukledim ve yine ayni seyle karsilastim. Bu gectigimiz 2 haftalik surecte software olarak denemedigim sey kalmadi:
    1. Butun BIOS versiyonlariyla butun GPU driver larini caprazlayarak denedim.
    2. Windows Xp, 7, 8 denedim. 32 bit 64 bit denedim. Ubuntu kurdum ve denedim.
    3. Windows 7 32-bit e kernel patch yaparak windows xp driver i kurdum.

Software cozumler olarak kesinlikle hic birsey fayda etmedi. GPU driverlarini kurduktan sonraki acilista yine login screen de kapatti. Bu denemelerden sonra hardware e odaklandim. Ilk yaptigim sey islemci cekirdeklerinden birisini disable edip GPU driver ini kurup tekrar denemek oldu. Bu kez windows login ekraninda komple kapatmak yerine rasgele kirmizi cizgilerle ekran siyah oldu.

Sorun kesinlikle hardware buna eminim. Arastirmalar yaptim ve elektrolitli kapasitorlerden kaynaklanabilecegini ogrendim. Kasayi tekrar actim hepsini kontrol ettim en azindan gorsel olarak hasarli biriyle karsilasmadim.

Suan ne yapicam bilmiyorum. Ogrenciyim yeni anakart veya CPU alicak param yok anakarti tamir ettirecek bile param yok ki zaten garanti degil. Kendim ugrasmaya devam edicem.

Biraz uzun oldu farkindayim ama caresizim. Herhangi bir fikri, cozumu vb. olan varsa lutfen yardim edebilir mi ?

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.