Şimdi Ara

DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU) (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.147
Cevap
37
Favori
394.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: buyukbang

Merhaba arkadaşlar,

Üç sorum olacak, cevaplayabilirseniz çok sevinirim:

1- Forumda bir iki kere sorulmuş ama verilen yanıtları tatmin edici ve doğru bulmadığım için sormak istiyorum. N5110 ve 5110 diye iki ayrı model mi var ? Aralarında ne fark var ? akakce.com gibi sitelerden fiyat araştırması yaptığımda n5110 ve 5110 için birbirine benzer modeller geliyor. Biri forumda işlemci modeli farklı demiş ama gördüğüm örnekler bu cevapla pek uyuşmuyor. Benim için özellikle HDMI 1.4 çıkışı çok önemli. Her iki modelde de (iki ayrı model gerçekten varsa) HDMI çıkışının versiyonu 1.4 mü onu anlamak istiyorum. Bu konuda net bir bilgisi olan bir arkadaş aydınlatırsa çok memnun olurum.

2- Ben bu laptop'u HTPC olarak değerlendiriyorum. Mac Mini 2011 base model (tek ekran kartlı - HD3000) mi alsam bunu mu alsam arada kaldım. Fiyatlar çok yakın. Tamam mini çok küçük ve şık ama aynı paraya el altında bir laptop buluması, DVD, daha fazla ram olması ve ikinci bir ekran kartı olması çekici kılıyor. Benim için sessizlik çok önemli ve MAc Mini bu konuda çok avantajlı. Bu latop içinde aynı şeyleri söyleyebilir miyiz? Yani 3D 1080P bir film izlerken diyelim ki TV / Ses sisteminin sesini kapattık, fan devri orta/yüksek seviyede mi, yoksa en düşük devirde mi devam ediyor? Oyun oynamak gibi bir amacım yok. Sadece film izleme, download amaçlı ve bu işler için kullanılmadığında da mini server olarak kullanılacak. Devam açık kalacak. Bu şartlar altında bu laptop'ı mı önerirsinzi Mac Mini'yi mi ?

3- MKV izlerken görüntü ve renk kalitesinde Intel HD3000 ve Nvidia GT525 kartları arasında bir fark hissediyor musunuz? Bu başlıkta bir iki kişi Nvidia ile renklerin daha canlı verildiği söylemiş amahttp://www.tomshardware.com/reviews/video-transcoding-amd-app-nvidia-cuda-intel-quicksync,2839-5.html adresindeki incelemelerde ATI / AMD / Nvidia arasında, görüntü kalitesinde birinin önde olduğunu söylemenin zor olduğu sonucu çıkıyor . Sizin bu konudaki kendi gözlemlerinizi almak isterim.

Teşekkürler...

1- 6-8 ay kadar önce aldım, ben alırken N5110 ve 5110 gibi bir ayrım yoktu şu an var mı bilmiyorum ancak, işlemci farkı var deniyorsan şuna bakabilirsin. INTEL yeni nesil işlemcilerin başında 2 rakamı (örnek.:2410M) başındaki rakam 2.nesil olduğunu ve ardındaki 410'da işlemcinin kodunu gösteriyor. Bu kodları intel sayfasından kaşılaştırabilirsin.

2- Aslında Download yapmak için ben olsam notebook kullanmazdım ama sen bilirsin. Sadece bu notebook değil benci hiçbir notebook açık bırakıp download yapmaya uygun değildi. Ama yapacaksan da engel bir durum yok, ben günlerce gecelerce açık bırakıp yaptım.

3- Ben pekçok oyun NVIDIA destekli çıktığından tercih ettim. ATI için ise asla kötü denemez. Tercih meselesi. MKV izlerken görüntü kalitesini ben anlayamadım.

Çok fazla yardımcı olamadım sanırım ama kişisel gözlemlerim böyle. Görüşürüz

• quote:

Orijinalden alıntı: gesenturk

quote:

Merhaba arkadaşlar,

1- Forumda bir iki kere sorulmuş ama verilen yanıtları tatmin edici ve doğru bulmadığım için sormak istiyorum. N5110 ve 5110 diye iki ayrı model mi var ? Aralarında ne fark var ? akakce.com gibi sitelerden fiyat araştırması yaptığımda n5110 ve 5110 için birbirine benzer modeller geliyor. Biri forumda işlemci modeli farklı demiş ama gördüğüm örnekler bu cevapla pek uyuşmuyor. Benim için özellikle HDMI 1.4 çıkışı çok önemli. Her iki modelde de (iki ayrı model gerçekten varsa) HDMI çıkışının versiyonu 1.4 mü onu anlamak istiyorum. Bu konuda net bir bilgisi olan bir arkadaş aydınlatırsa çok memnun olurum.

2- Ben bu laptop'u HTPC olarak değerlendiriyorum. Mac Mini 2011 base model (tek ekran kartlı - HD3000) mi alsam bunu mu alsam arada kaldım. Fiyatlar çok yakın. Tamam mini çok küçük ve şık ama aynı paraya el altında bir laptop buluması, DVD, daha fazla ram olması ve ikinci bir ekran kartı olması çekici kılıyor. Benim için sessizlik çok önemli ve MAc Mini bu konuda çok avantajlı. Bu latop içinde aynı şeyleri söyleyebilir miyiz? Yani 3D 1080P bir film izlerken diyelim ki TV / Ses sisteminin sesini kapattık, fan devri orta/yüksek seviyede mi, yoksa en düşük devirde mi devam ediyor? Oyun oynamak gibi bir amacım yok. Sadece film izleme, download amaçlı ve bu işler için kullanılmadığında da mini server olarak kullanılacak. Devam açık kalacak. Bu şartlar altında bu laptop'ı mı önerirsinzi Mac Mini'yi mi ?

3- MKV izlerken görüntü ve renk kalitesinde Intel HD3000 ve Nvidia GT525 kartları arasında bir fark hissediyor musunuz? Bu başlıkta bir iki kişi Nvidia ile renklerin daha canlı verildiği söylemiş amahttp://www.tomshardware.com/reviews/video-transcoding-amd-app-nvidia-cuda-intel-quicksync,2839-5.html adresindeki incelemelerde ATI / AMD / Nvidia arasında, görüntü kalitesinde birinin önde olduğunu söylemenin zor olduğu sonucu çıkıyor . Sizin bu konudaki kendi gözlemlerinizi almak isterim.

Teşekkürler...

1- 6-8 ay kadar önce aldım, ben alırken N5110 ve 5110 gibi bir ayrım yoktu şu an var mı bilmiyorum ancak, işlemci farkı var deniyorsan şuna bakabilirsin. INTEL yeni nesil işlemcilerin başında 2 rakamı (örnek.:2410M) başındaki rakam 2.nesil olduğunu ve ardındaki 410'da işlemcinin kodunu gösteriyor. Bu kodları intel sayfasından kaşılaştırabilirsin.

2- Aslında Download yapmak için ben olsam notebook kullanmazdım ama sen bilirsin. Sadece bu notebook değil benci hiçbir notebook açık bırakıp download yapmaya uygun değildi. Ama yapacaksan da engel bir durum yok, ben günlerce gecelerce açık bırakıp yaptım.

3- Ben pekçok oyun NVIDIA destekli çıktığından tercih ettim. ATI için ise asla kötü denemez. Tercih meselesi. MKV izlerken görüntü kalitesini ben anlayamadım.

Çok fazla yardımcı olamadım sanırım ama kişisel gözlemlerim böyle. Görüşürüz

Çok teşekkürler bu bilgiler çok yardımcı oldu. Sayenizde yanlış bir karar verememiş olacağım. Özellikle mkv görüntü kalitesi konusundaki yorumunuz verdiğim thg sitesinin linkindeki detaylı araştırmayla uyumlu. Kafama takılan bu konuda sayenizde aydınlığa kavuştu. Intel HD 3000 işimi görecek gibi, bu durumda daha sessiz olan Mac mini bu işi için doğru seçim gibi gözüküyor.

sağlıcakla kalın.

• merhaba geçen gün de sormuştum fakat cevap alamadım...
    bilgisayarı aldıktan sonra hard diski windows 7'nin kendi imkanlarıyla ikiye böldüm.recovery yaptığımda tekrar tek parça haline gelir mi hdd?

bir diğer sorum da bilgisayarı freedos olarak almış olsaydık recovery imkanı olmayacak mıydı?

son olarak ekran kalitesinden memnun musunuz? sanki pikseller çok belirgin gibi hissediyorum benim mi hüsnü kuruntum?

ve media markt'dan kampanya ile alınan ürünlerin kodu farklı biliyorsunuz bununla ekran kalitesizliğinin bir ilgisi olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cacman7

merhaba geçen gün de sormuştum fakat cevap alamadım...
    bilgisayarı aldıktan sonra hard diski windows 7'nin kendi imkanlarıyla ikiye böldüm.recovery yaptığımda tekrar tek parça haline gelir mi hdd?

bir diğer sorum da bilgisayarı freedos olarak almış olsaydık recovery imkanı olmayacak mıydı?

son olarak ekran kalitesinden memnun musunuz? sanki pikseller çok belirgin gibi hissediyorum benim mi hüsnü kuruntum?

ve media markt'dan kampanya ile alınan ürünlerin kodu farklı biliyorsunuz bununla ekran kalitesizliğinin bir ilgisi olabilir mi?

Media markt da ürünlerin kalitesi değişiyormu gerçekten. emin bilgisi olan var mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Berkan_g

quote:

Merhaba arkadaşlar,

Teşekkürler...

Oncelikle cok uzun farkindayim. Ancak isteğiniz üzerine elimden geldiğince goruslerimi sizinle paylaşmaya calistim.
    Ilk sorunuzdan başlamak gerekirse; Bu iki model arasinda pek bir fark yok diye biliyorum.Internetten arastirildiginda da iki urunun ozellikleri arasinda buyuk bir fark göremedim ben. Hem 5110 da hemde N5110 da işlemci ve ozellik bakimdan ayni kalitede urunu bulmak mumkun. Tek söyleyebileceğim sey N5110 diger urunun üzerine cikarildigi için biraz daha ustun yada iyi yani olabilir.Benim kullandigim urun N5110 ve memnunmusunuz diye sorarsaniz evet.

Ikinci soruya gelirsek. Karsilastirdiginiz urunu acikcasi kullanmadigim için saglikli bir değerlendirme yapmam doğru olmaz. Ancak internetten biraz incelemem dogrultusunda yinede bi kac yorumda bulunmam gerekirse; Ilk olarak kalite yönünden tabiki Mac Mini diyebiliriz. Ancak su varki ayni fiyata da ondan donanimsal yönden ustunlukte kullanabileceğin diğer bir urun var. Simdi burada karar tamamen size kaliyor. Mac mini yi kullanmadigim için fan sesi ne boyutta bilemiycem ama Dell den iyi olacagi aşikâr olabilir. Dell de henüz 3D film falan izlemedim. Zaten pek film izlemem. Ancak oyunlardan yola cikarsak haliyle makine isindigi için fanin calismasi da artıyor. Buda sizin istediğiniz sessizliği vermeye bilir. Fakat sahsen benim için cok dezavantaj değil. Masaustu pc lerde bile bilgisayara asiri yüklenince oyun falan oynaninca fan calisma hizi artar buda doğal olarak ses yapabilir birde toz falan dolmuşsa asil sesi o zaman gorun. Ki bu gibi kucuk ve %75 i soğutmaya harcanan makinelerde bu fan seside oldukça doğal. Normalde nette sörf yaparken masaüstünde gezinirken Word yada benzeri programlari kullanirken cok sessiz. Ancak oyun actigimda fan hizi artıyor, doğal ki ses de oluşuyor. Ancak rahatsız edici bir boyutta diyemem. Normal bir pervane yada vantilatör sesi boyutunda olabilir. Bendeki model i7 islemciye sahip.i7 islemcilerde isinma sorunu pek olmuyor diyorlar diğer modellere gore belki bu yondende isinma az oldugundan fan sesi az olabilir. İ3 yada i5 lerde nasil bilemiycem. Sizi tek ilgilendiren sesiyse Mac Mini alin derim. Ancak degisen teknoloji sartlarinda ayni fiyata en yüksek modeli almaniz sizin için daha avantajli olabilir. Daha gecen sene i3 almak için didinirken simdi çoğunluk i7 almak için cabaliyor. Yani demem o ki ayni fiyata yüksek ozellikteki urunu tercih etmeniz sizin acinizdan daha avantajli. Ozellik olarak Dell de cift ekran karti ve Ram kapasitesinin yüksek olmasi işlemci yönünden de i7 gibi bir urunu almaniz sizi tatmin edebilir.Ancak ses,gorunum gibi seyleri on planda tutuyorsaniz Mac Mini daha kalitelidir. Ancak ben ozelligi iyi olan urunu tercih etmenizi öneririm.

Ucuncu soruya gelince buna yine oyun üzerinden cevap vericem. Intel HD 3000 ile oyun oynadigimda cok fazla donmalar oluyor. Ancak nVidia GT 525 donma olmuyor. Yani kalite ve performansi buradanda anlayabiliriz.Dell de iki ekran kartinin olmasi normal calismalarda Intel ekran kartini asiri yüklenmelerde oyun vb uygulamalarda zorlandiginda ise nVidia ya geçmesinden otururdur. Intell HD 3000 ekran karti film izlerken nasil bir sonuç doğurur bilemem.Ancak oyun oynarken cok fazla kasiliyor. Fakat su genelde değişmez bir gerçektir ki Intel dediğimiz yani paylasimli ekran kartlari doğal olarak harici ekran karti dediğimiz nVidia-ATI gibi ekran kartlarinin yaninda daha dusuk performans göstermektedir. Bu yüzdende bir urun aldigimizda paylasimli ekran kartlarindan cok harici ekran karti olanlari tercih ederiz. Yani sunu diyebilirim ki harici olan nVidia GT 525, Intel HD 3000 den daha performansli ve iyidir.

Berkan Bey,

Yorumlarınızı paylaştığınız için çok teşekkür ederim, gerçekten çok faydalı oldu benim için.

Şu an elimde 4 senelik bir Dell var. Artık eskidiği için çok kullanmasamda inanılmaz kaliteli oluşu ve sessizliğiyle beni Dell'e hayran bırakmıştı. O kadarki, sese çok duyarlı olan ben bile fan çalışıyor mu diye bazen kulağımı kasaya dayıyordum. Cihazdan çıkan maksimum ses fısıltı seviyesindeydi. Şu an toshiba kullanıyorum ve sesi tam sizin anlattığınız gibi. Çok zorlamayınca sessiz gibi, biraz yüklenince ses artmaya başlıyor. Mac Mini'lerle ilgili okuduğum yorumlar çok daha sessiz oldukları yönünde . Dell N5110'un cihazın fiyatına göre özellikleri beni mıknatıs gibi çekti, ama sanırım, sizin de değiniz gibi, salonda sessizlik sağlamak için sanırım Mac Mini'ye yönelmek doğru olacak.

Yalnızca 3. soruyla ilgili beni sanırım yanlış anlamışsınız, orada performans ve takılmalı görüntüden değilde resim/renk kalitesinden bahsediyorum.Bunu en iyi film seyrederken anlarsınız aslında. Mesela bir karanlık sahnelerde bazı detayları kaybeder; diğeri aşırı parlak görüntüyle rahatsız eder; birinin renkleri daha canlıdır, diğerinin satürasyonu aşırı kaçmış, yapaydır; birinde düz bir hat tırtıklı gözükür, diğerinde çok iyi aliasing yapılmış ve yumuşak hatlıdır gibi. Yani tamamen oyun dışında, yüksek çözünürlüklü film izlerken elde edilen deneyimler merak ediyorum. Siz cihazda çok fazla film izlemediğiniz için daha çok oyun performansı açısından değerlendirmişsiniz. Bu konuda belkide bu laptopla daha fazla film izleyen arkadaşların deneyimlerini almak gerekli. Bunu daha çok Mac Mini alırsam beni ne beklediğini anlamak için soruyorum. Değerli yorumlarınız için tekrar çok teşekkürler !!!

Arkadaşlar, üçüncü sorum için yorumlarınıza hala açığım. HD film izlerken HD 3000 kullanmak ile Nvidia kullanmak arasında görüntü kalitesinde (performans değil) bir fark hissedebiliyor musunuz?

Yardimci olabildiysem ne mutlu benim icin.

3. sorunun yanitini sizin istediginiz sekilde veremedigimin farkindayim. Ama belirttigim gibi film izleyen birisi degilim. Bu acidan degerlendiremedim.
    Bunun icin film izleyen kisilerle iletisime gecerseniz onlar daha saglikli bilgiler verir. Ben ekrana bakarim izlerim ama detaylari goremem sadece izlemis olurum.
    Size tum detaylarini bilecek bunlari film izlerken gorecek eksi ve arti yonlerini degerlendirecek kisi daha iyi yardimci olacaktir.

Ben yinede sorunuza cevap verebilmek adina oyun uzerinden yola cikarak degerlendirdim.

Tercih ettiginiz urun her ne olursa olsun simdiden hayirli olsun.Hic bir sorun yasamadan iyi gunlerde kullanmaniz dilegiyle.

• Arkadaşlar merhaba. Geçenlerde aldığım Dell 5110 Markalı dizüstü bilgisayarımı arkadaşım format yaptı ve yanlışlıkla recovery'i sildi. Sizlerden ricam 5110 serili bilgisayarım için recovery cd si olan arkadaşların yardımı.
  • media markt kampanyasından aldığım dell 5110 sol hoparlör arızalı çıktı değişim yaptırdım şimdi bundada bi sorun çıkarmı kafam karıştı makinaya çok güveniyordum en basit yerinde arıza çıktı...
  • 5110-B63P66 Inspiron modelini inşallah pazartesi alacağım.umarım bir sorun yaşamam.genelde bu laptop hakkında olumsuz eleştiri göremedim ama kafama tek takılan nokta ekran kartı.ona da razı oldum ama biraz düşük gibi geliyor bana.gt525m olmasından dolayı :)
  • bende bugünden itibaren bi n5110 sahibiyim. fakat win kurarken Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı diye hata alıyorum. Daha önceden karşılaşmış varmı ?
  • gt 525 540'a göre düşüktür biraz ama uzun vaadede çok da fark getirmez merak etmeyin..
    Benim sorum Dell Data Safe Local Backup programının bilgisayar açılışında çalışmasını nasıl önleyebilirim ?
    msconfig'ten bulamadım... bu programı silersem daha önce oluşturduğum dvd'lerle recovery yapamaz mıyım?
    Teşekkürler...
  • Merhaba arkadaşlar 2 önce Dell Inspiron 5110-B43F45 modelini aldım. Sadece merak ettiğim birşey var herhangi bir tuşa bastğınızda gözle görülür şekilde klavye de bir esneme özellikle orta kısımda bir çökme meydana geliyor kutusunu açtığım anda dikkatimi çekti.Sanki klavye havada duruyormuş gibi zannettim. Sizlerde de durum böylemi acaba merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: origo35

bende bugünden itibaren bi n5110 sahibiyim. fakat win kurarken Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı diye hata alıyorum. Daha önceden karşılaşmış varmı ?

lütfen yardım edin. freedos alıpta kuranlar yardımcı olabilirlermi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iceblue5252

Merhaba arkadaşlar 2 önce Dell Inspiron 5110-B43F45 modelini aldım. Sadece merak ettiğim birşey var herhangi bir tuşa bastğınızda gözle görülür şekilde klavye de bir esneme özellikle orta kısımda bir çökme meydana geliyor kutusunu açtığım anda dikkatimi çekti.Sanki klavye havada duruyormuş gibi zannettim. Sizlerde de durum böylemi acaba merak ediyorum.

evet hocam klavyesi sorunlu bu serinin yapacak birşey yok takmayacaksın kafaya..benim de size bir sorum var bilgisayarı açtığınızda kendine gelmesi ne kadar sürüyor bende dell data safe local backup programı açılana kadar kendine gelemiyor bilgisayar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: upperlımb

5110-B63P66 Inspiron modelini inşallah pazartesi alacağım.umarım bir sorun yaşamam.genelde bu laptop hakkında olumsuz eleştiri göremedim ama kafama tek takılan nokta ekran kartı.ona da razı oldum ama biraz düşük gibi geliyor bana.gt525m olmasından dolayı :)

hocam ekran kartından yana bir sıkıntı yok ama ben olsam bu ürünü tercih etmezdim eğer çok çok cazip değilse başka ürünlere bakmanızı öneririm benim 1 yıl kadar önce aldığım samsung ile karşılaştırarak söylüyorum bunları.. dell'i büyük bir indirimle karşılaşmasam almazdım..gelelim neden almamanızı öğütlememe

*Ekrandaki pikseller belirgin
    *Klavye kaliteli değil bastığınızda 3-4 cm çapında çokmeler oluyor tuşları küçük..
    *en büyük şikayetim ise fan sesi...belirgin bir biçimde ses çıkarıyor ve bilgisayar yorulmamış olsa bile fan açabiliyor...benim eski samsungun sesi duyulmuyor neredeyse bunun yanında...
    yardımcı olabildiysem ne mutlu

• Arkadaşlar elimde windows xp, windows 7 profesyonel, windows 7 home premium orjinal dell cd işletim sistemi var almak isteyen olursa ilhamikayabasi@h... telefonunun mail atsın görüşelim, şirketime aldığım bilgisayarlar ile geldi fazla olduğu için satmak istiyorum
  • Benim modelde açılma süresi normal bende arkadaşın dediği gibi indirim cazip gelip aldım ama klavyesinin böyle olduğunu bilsem inanın almazdım, daha önce packard bell tj65, asus n53 ve sony i5 laptoblarım oldu nakite sıkıştığım için satmak zorunda kaldım ama dellden de böle bir kötü kasa ve klavye kalitesi beklemezdim açıkçası, touchpedin sol tarafında durum ledlerinin üstündeki köşede sanki vida eksikliği varmışçasına hafifçe bastırınca cırt diye ses geliyo çok ilginç ve hala daha işlemci fanını alttan yapmışlar yuh diyorum yarım saat oyun oynadım kullandığım diğer notebooklara göre aşırı sıcak el yakıyo açıkçası pişmanım ve en kısa sürede satacağım. alacak arkadaşlar düşünsün öle alsın derim.
  • n5010 kasa sahibiydim. bugun delli aradım daha önce 2 kere klavyeyi değiştirtmiştim. bugun aradım yeni değişen klavyede yine aynı sorun var dedim. isterseniz değişimini yapalım dediler. bu kasadan almayı düşünüyorum i7 2630qm olanını almayı düşünüyorum. 2 3 gün içinde belli olacak.
  • Arkadaşlar denildiği gibi cihazda klavye bölümünde ortada bir esneme hareketi oluyor benim için pek önemli olmadığı için umursamıyorum, daha önce lcd ekran kullananlar ekrana çok yakın ve dikkatli baktıklarında pikselleri görebilirler bu da led olmasıyla ilgili galiba, yukarıda bir arkadaş recovery dvdlerini paylaşabilir misiniz demiş ama alınan recovery dvdleri o sisteme ait olan serialle alındığı için galiba kimse kendi recovery dvdsini vermek istemez. İlk aldığımda bilgisayarın açılması belirgin olarak uzun sürüyordu ben de gereksiz gördüğüm yazılımları başlangıçtan kapattım bir tek Dell Data Safe Local Backup'ı kapatamadım onu da programlardan kaldırdım ihtiyaç duyarsam tekrar yükleyebilirim herhalde diye düşünüyorum, bu arada cihazın hard diskinde bad sector sorunu mevcut daha kullanamadım bile cihazı şu anda şehir dışındayım eve döndüğümde servisle görüşeceğim inşallah sorun çıkartmazlar hdd değişimi için, sonuç olarak sorun yaşamış olsamda ben cihazdan memnunum verdiğim parayı hak ettiğini düşünüyorum. Almayı düşünenler varsa kampanyalardan cazip fiyatlara denk getirirlerse alsınlar derim, ben vatan kampanyasından 998 liraya aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: cacman7

quote:

Orijinalden alıntı: upperlımb

5110-B63P66 Inspiron modelini inşallah pazartesi alacağım.umarım bir sorun yaşamam.genelde bu laptop hakkında olumsuz eleştiri göremedim ama kafama tek takılan nokta ekran kartı.ona da razı oldum ama biraz düşük gibi geliyor bana.gt525m olmasından dolayı :)

hocam ekran kartından yana bir sıkıntı yok ama ben olsam bu ürünü tercih etmezdim eğer çok çok cazip değilse başka ürünlere bakmanızı öneririm benim 1 yıl kadar önce aldığım samsung ile karşılaştırarak söylüyorum bunları.. dell'i büyük bir indirimle karşılaşmasam almazdım..gelelim neden almamanızı öğütlememe

*Ekrandaki pikseller belirgin
    *Klavye kaliteli değil bastığınızda 3-4 cm çapında çokmeler oluyor tuşları küçük..
    *en büyük şikayetim ise fan sesi...belirgin bir biçimde ses çıkarıyor ve bilgisayar yorulmamış olsa bile fan açabiliyor...benim eski samsungun sesi duyulmuyor neredeyse bunun yanında...
    yardımcı olabildiysem ne mutlu

Samsung da düşündüm hatta alırken de onlara da baktık ama fiyatları beni astı.i7 li istiyordum ve Samsung da 2500 tl civarında fiyat çıkıyordu.bu fiyata alabilsem 1000 tl daha koyar mac alırdım :) tesekkur ederim ilgilendiğiniz icin ama dell hoşuma gitti :)

• bu n5110 un üstündeki hoparlörlerden müzik dinlerken ses bazen kendi kendine alçalıp yükseliyor bu bir sorunmu yoksa özel bir efekt vs var da iptal edersek düzelirmi ?
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.