Şimdi Ara

DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU) (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.147
Cevap
37
Favori
394.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Berkan_g

quote:

Orijinalden alıntı: spencerturk

quote:

Yahuu Wireless yazilimini neden sildin ki. Neymis Dell mis Intel degilmis. Birak dell olsun. Bendeki Wireless Dell Wireless 1702 802.11 b/g/n diye geciyor. Baglantida da bir sorun olmuyor. Bos yere kendine sikinti acmissin.
    Baglanti hizininda 54 kb/sn olmasi tamamen wireless den alakali bir durum. Kabloyu baglarsaniz tabi ucacak baglanti hizi. Biraz mantikli dusunun. Ben suan telefondan da girip bakiyorum wireless hizini 54 kb/sn gosteriyor. Yani bir sorun aramayin. Wireless hizlari genelde bu sekilde.Neden sorun yapiyorsunuz yok driver olmadi kaldiriyim yukluyum diye. Eger olmayan bisi olsa zaten hic baglanamazdiniz.

kardes net cok yavaslıyor oyle boyle degil arada kopma oluyor.kardesimdede n5010 var onda takır takır calısıp bende calısıyorsa vardır bir proble degil mi?

Allah askına su tum driverları tek tek indirme linkini verseniz ya da kodlarını soyleseniz bana

destegi aradım ilk once sistem software (işletim sisteminden mi bahsediyor burada anlamadım) kuracaksınız sonra cipsetleri ardından digerleri diyor.onu gectim saldırganın dedigi gibi bluetoothda yok arkadas.
    bak oraya caps koydum bir onceki sayfada seninkiyle karsılastır oyle bir yardım edin bana.

Onceki Wireless driverin dell di degilmi?

aynen yine delldi anlamıyorum niye boyle oluyor destek hizmetini arıyorum soyluyorum dell olmaması lazım ya intel centrino yada intel r olması lazım diyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yahuu Wireless yazilimini neden sildin ki. Neymis Dell mis Intel degilmis. Birak dell olsun. Bendeki Wireless Dell Wireless 1702 802.11 b/g/n diye geciyor. Baglantida da bir sorun olmuyor. Bos yere kendine sikinti acmissin.
    Baglanti hizininda 54 kb/sn olmasi tamamen wireless den alakali bir durum. Kabloyu baglarsaniz tabi ucacak baglanti hizi. Biraz mantikli dusunun. Ben suan telefondan da girip bakiyorum wireless hizini 54 kb/sn gosteriyor. Yani bir sorun aramayin. Wireless hizlari genelde bu sekilde.Neden sorun yapiyorsunuz yok driver olmadi kaldiriyim yukluyum diye. Eger olmayan bisi olsa zaten hic baglanamazdiniz.

kardes net cok yavaslıyor oyle boyle degil arada kopma oluyor.kardesimdede n5010 var onda takır takır calısıp bende calısıyorsa vardır bir proble degil mi?

Allah askına su tum driverları tek tek indirme linkini verseniz ya da kodlarını soyleseniz bana

destegi aradım ilk once sistem software (işletim sisteminden mi bahsediyor burada anlamadım) kuracaksınız sonra cipsetleri ardından digerleri diyor.onu gectim saldırganın dedigi gibi bluetoothda yok arkadas.
    bak oraya caps koydum bir onceki sayfada seninkiyle karsılastır oyle bir yardım edin bana.

aynen yine delldi anlamıyorum niye boyle oluyor destek hizmetini arıyorum soyluyorum dell olmaması lazım ya intel centrino yada intel r olması lazım diyor

Onceki wireless surucun dell ise sana linki veriyim burdan bi indir kur. Ancak oncesinde wireless icin yukledigin tum driverlari kaldir.
    Benim wireless driverida dell Wireless 1702 802.11b/g/n. Intel yada Centrino degil.
    Bunu bir dene sorun halolmazsa tekrar konusalim.

http://ftp.us.dell.com/network/R305773.exe

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Onceki wireless surucun dell ise sana linki veriyim burdan bi indir kur. Ancak oncesinde wireless icin yukledigin tum driverlari kaldir.
    Benim wireless driverida dell Wireless 1702 802.11b/g/n. Intel yada Centrino degil.

senin laptopun modeli ne kardes ? buda dell driverı ise yuklemeye gerek yok yukledim cunku su anda iyi birde obur odalarda cekimi iyi olsa cok guzel olacak

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

senin laptopun modeli ne kardes ? buda dell driverı ise yuklemeye gerek yok yukledim cunku su anda iyi birde obur odalarda cekimi iyi olsa cok guzel olacak

O cekim gucu belki modemden de kaynaklaniyo olabilir. Baska bi laptop varmi onlada bir dene istersen

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

O cekim gucu belki modemden de kaynaklaniyo olabilir. Baska bi laptop varmi onlada bir dene istersen

kardesimde dell n5010 var onunla denedim bir sıkıntı yok kopma filan yok ama bunda genelde 3 4 cubuk arasında alıyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metin110

ve son bir not..bu sürücü güncellemesinde sıkıntı yaşaylar için..

flah belleğinize dell driver adında bir kalsör açın..ve bu klasörün içine dell destek bölümündeki tüm driverları indirin..sadece ekran kartı chip-seti ati olanlar atiyi diğerleri nvidiayı indirsin..diğer tüm sürücüleri driver klasörüne indirin..indirirken o klasörlere isterseniz dell destek bölümündeki isimleri verebilirsiniz ama buna gerek yok..indirilen tüm klasörlerin uzantısı .exe dir..bunları el ile rar olarak değiştirin..daha sonra üzerine maus sağ click yapın ve aynı adlı klasöre buraya çıkart deyin..tamamını bitirdikten sonra driver usb cd niz hazır.
    aygıt yöneticisine gelin..donanımı güncelleştiri seçin..ve usb aygıtınızdaki dell driver klasörünü gösterin..tüm ünlem yada soru işareti olan donanımları böylece güncelleştirebilirsiniz ve tabi yanlış driver yükleme derdiniz kalmaz..

not: dosya uzantısını görebilmeniz için herhangi bir kalasöre tıklayın sol üstte düzenleye gelin orada klasör ve arama seçenekleri sekmesine gelin..görünüm sekmesini açın.en üstte dosya ve klasörler sekmesinin 3. kutucuğu (bilinen dosya türleri için uzantıları gizle) işareti (tıkı) kaldırın tamam deyin..artık dosya uzantılarını görüp değiştirebilirsiniz..

not: yanlış driver yüklediyseniz..örnek wireless n1000 yüklediniz ve sorun çıkardı..aygıt yöneticinizde ağ bağdaştırıcıları bölümünde normal gözüküyor ama sorun var..üzerine sağ klik kaldır deyin..gelen uyarıya sürücü yazılımı silinsinmi kaldırılsınmı diye soracak kutucuğu işaretleyin devam edin..internet bağlantınız kapalı olsun..açık ise aynı aygıtı netten tekarar yükleyecektir..dada sonra aygıt yöneticinizden eylem-eski donanım ekleyi tıklayın..sorunlu aygıtınız soru işareti seçeneği ile bilinmeyen aygıt bölümünde görünecektir..aygıtı güncelle seçeneğini seçin ve usb de oluşturduğumuz dell driver klasörünü gösterin...sorun düzelecektir..

not : ilk kurulumda usb de dell driver klasörüne yüklediğimiz ve daha sonra açtığımız driver paketlerini aygıt yöneticisinden aynı yolla tanıtmak hem hataları engelller hemde gereksiz yazılımları yükleme derdinden ve özellikle ssd kullananlar için disk alanından tasarruf sağlar..

önemli not : ekran kartını raradan çıkardıktan sonra setup.exe kurulum dosyası ile direk kurmalısınız...

kardes bu dell support centerda guncelleme nasıl oluyor sadece test kısımları var goremedim ben orayı ?
    birde oglen bende senin dedigin gibi yaptım driverları ama bluetooth etkinleşmedi bir turlu

support center yazılımı sadece donanım bilgisi ve testi yapıyor.yazılım güncelle için seni dell driver sayfasına yönlendiriyor. bluetouth driverina gelince hangi driverı denedin..mesela tüm driverların blunduğu bir kalsör mü ? örnek bu isimde bir driver olacak onu rardan çıkarıp gösterdiğin klaösörlerde varmı ''Centrino Advanced-N 6230 N 1030 Bluetooth Adapter''

wifi ve bluetouth3.0 ile ilgili intel driverlar
    Realtek RTL8105E-VB 10100 Ethernet Controller
    Centrino Advanced-N 6230 N 1030 Bluetooth Adapter
    Centrino Wireless-N 1000 N 6230 N 1030
    Intel (R) WiMax Link 6150

alltaki resme bak durum bu şekilde olmalı.

DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU)

Uploaded with ImageShack.us

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kardesimde dell n5010 var onunla denedim bir sıkıntı yok kopma filan yok ama bunda genelde 3 4 cubuk arasında alıyor

Su durumda cok fazla birsey aklima gelmiyor. Donanimsal bir sorun olabilir. Dell support center yazılımıni yukleyip donanimlarini test etmeni oneririm. Birde oyle deneyip donanimsal bir sorun olup olmadigina bakabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: yalana borcum yok

İlk önce herkeze merhabalar.

Bu foruma kayıt olmamın tek nedeni sadece bir defalık cevap yazma isteğim olmuştur. Yani sizin anlıyacağınız bu cevap için internet cafeye girdim. Anlamayan liseli ergenler için açıklıyım. Çünkü daha sonra soracaklar; Nokia C7 den okudum yazılarınızı.

Neyse, daha önce bir sitede okuduklarıma bu kadar uyuz olmamıştım. Ha uyuz olduğum pkk, küfür, bilmem ne siteleri oldu ama, kardeşim bu kadar da olmamıştım.

İlk önce kendimden bahsediyim. Gördüğüm kadarıyla yazıları okumadan cevap yazan insancıklar var.
    Ben 32 yaşında, teknolojiyle baya bi uğraşmış, maltepe üni. programlama okumuş, seminer ve eğitimlere katılmış, baya bi cihazıda bozmadan "0" şekilde eskitmiş ( ipad, samsung, msi, exper, acer, cep bilgisayarları, vs. vs. ) biri olarak şunu söyleye bilirim ki en az bu sitedeki insanlar kadar bilgili birisiyim.

Bundan sonrası benim gibi dışardan konuyu okuyan insanlara yardımcı olacak, asıl bundan sonrasını okuyun derim:

Şimdi başlığı açan sağolsunda, gidişatın zerre alakası yok. Ve belliki dell aşığı birisi, yada daha önce bir bilgisayarı olmamış bu kesin. Gezentürk diye kullanıcı kim ne yazarsa cevaben gülüm bu makine, canım bu makine, ahh falan demiş, onu Hunter diye biri ( Belli ki bayan. Çünkü yazışı ve yorumları " bilgisi " sıfır. ) onu desteklemiş. Oda almış makineyi belli. daha sonrada ben ona iki parmak diyorum ( BJK miydi neydi nicki ) oda bu forumun ağası, sözüm ona sokak başlarında bekleyen 10 - 15 kişilik tek gezemeyen ona buna laf atan çocuklar vardırya, onlar gibi Metin110 du galiba, bu kullanıcıya laf atmış.

Şimdi bu forumda belli kişiler belli markaları sattırabilmek için ya kabadayılık taslıyolar, yada hiç bişi bilmeyen benim makinem süper diyen cahil kişilerdir. Nerden anladın dersen başka bir seçenek yok ve ben forumun iyi yolda gitmesi için yazıyorum. Çünkü dışardan takip eden birisiyim.

Ben fazla araştırma fırsatı bulamadan Dell N 5110 İ7 4Gb lık modelini aldım 1 Ay olmadı GOLD tan. tam olarak 1970 TL ödeme yaptım ki EKSEN bilgisayarda bu tutar freedos lu 1500 TL dir. Bilginiz ola.

Neyse, tekrar ediyorum BJK ikiparmak adlı kullanıcı için, şimdiye kadar aldığım her cihazı inceleyip almıştım ama bu aceleye gelmişti. Yani incelemedim. Pişmanım.

Alacaklar için Bu makinenin artıları:

İ7 bir bilgisayar için 1500 TL oluşu ve benim gibi eski kafalar için DELL ( Uzaylı modellerine bile hastaydım halbuki " Allien " ) marka oluşudur. Başka artısı yoktur.

Şimdi gelelim eksilerine :

1 - İ7 owerclock yapmaya niye ihtiyaç duyuyonuz bilmiyom ama bu zaten kendi yapıo hemde biosta ben göremedim, belkide iyi bakmamışımdır neyse. 2 - Dandikmi dandik kir ve parmak izi gösteren siyah plastik kasası var. Hard disk ve DVD sürücüleri çalışınca BA VA BA BOOOOOOOOOOM die sesler çıkarıyorsa sizdede bu normaldir. 3 - Ekran sorunu görmedim ama o ekran tipinde üsteki boşluğu kaldırmak için driverlerını düzgün kurmalısınız. 3 - Driver cd si ve kendisi hiç kullanıcı dostu değil. formattan sonra sadece kendi driverlarını kurmak çok önemli. 4 - Alt bölüm ve klavye eğilip bükülebiliyor. Hiç kendinizi kandırmayın sizinkide öyledir. Parça dizilimi galiba murat arkadaşın dediği gibi aceleye gelmiş. Ve havalandırma dandik. Yok o bişi değil ilk açılışta bile insanı gece karanlığında korkutuyor. 5 - Pil sıradan bir pil ve 6 ay sonra öleceği aşikar. 30 dakka bu makineyi götürse öpüp başıma korum. Batarya komikmi komik. 52 ekran genişliğinde. Tek güzel tarafı içindeki energyi mavi bir ışıkla emiyor. 6 - DVD sürücü bişi yüklerken sanırım hard disk hızıyla uyum sağlamıyor. Ve BIZZIRBOOOOOOOOOOOOOO !!! die inim inim inlio. Ama yolunu buldum. Parmak atıyorum susuyor. 7 - Soldaki hava çıkışına çay çorba kağıt fenan koymayın. Aman diyim hocam. 8 - Bu makina ile owerclock yapmayı düşünen insanlar ( sırf gösteriş için ve test için ) almayın kesinlikle. Alimallah yakarsınız makinayı. bu arada su 100 cantigratta kaynıyo biliosunuz dimi. Yani 90 küsür dienler olmuş ve adam hala mutlu. :S :P :X

Bir soluklanıyım çünkü çok eksi ve eksiklikler var. Bunları nie söylediğimi düşünen insanlar ve hala art niyet arayanlar varsa şunu da söyleyeyim, bundan ne çıkarım olabilir ki. BEn sadece buradan bilmeden WOOWW DELLL die atıp tutanlara sinirlendim ve bir Allahın kulu Metin110 arkadaşa dur bi ya bu adam doğru söylüyor demediği içindir.

Not: Metin110 arkadaşı tanımam ve kötü niyeti olmadığını en salak bir insan bile anlar.

8 - 2 tane grafik kartı var sanırsam bu cihazın ve oyun ve grafi programları haricinde intel kullanılıyor. Bunun nedeni iyi diyenlere bence değil. Çünkü İ7 işlemciler bildiğim kadarı ile kolay ısınmıyolar ama yüksek programlarda gücü adeta emiyorlar ve o sizlerim 500 w 600 w pawersup kasaların yaptıklarını yapmaya çalışıyor bu cihaz ve tek kelime S.Ç.Y.R

Yani Oyunlarda left4dead - crysis - cod felan ben yüklüyorum kuruyor ama açıyor gibi yapıp hata vermeden yanıt vermiyor program die kapatıyor. Servisi aramaya korkuyorum.

9 - İ7 işlemciye gelince ( İ5 olanlarda bu son yazdıklarımda sorun yoksa size ne mutlu ama sorun yoksa burada hala ne işiniz var. Yani gösteriş yapmak için mi hala bu başlıkta yazı yazıyorsunuz. Bırakın sorunları olanlar yazsın. Yok sorun var diyorsanız, o zaman da ben YALANA BORCUM YOK ve METİN110 adlı kullanıcılar haklıyız demektir. Yani DELL cihazlar S.Ç.M.Ş.T.R

Not: Metin110 arkadaş grafik problemi için paslaşabiliriz. Bende hala çözemedim. Keşke 1970 tl yerine 900 tl ye orjinal 2 oyunlu ps3 alsaydım diyorum bende .. :(

Özetçi Gençlik İçin İse : DELL dizüstü almayın. Alın diyenlerede inanmayın.
    Gidin para arttırıp İ5 - Hp alın.

Benden bu kadar. Doğruları eksikli bir şekilde söyledim ( daha çok aklıma gelmeyen problemler var. )

Bye.

Edit: Yine imla hatası yine imla hatası. Bide Murat yazmışım. Adamın nicki metin110..

yalana borcum yok

açtığım DELL 5110 konusu ile ilgili olarak yazdığın eleştiride giriş paragrafında PKK Terör örgütü veya küfürlü yazılarla konuyu kıyaslaman ne kadar sağlıklı biri olduğunu gösteriyor ama ben yine de saygı duyup cevap vereceğim.

özel bir üniversitede 2 yıllık prog. okuyarak ve ipad -samsung-cep bilgisayarı kullandığını söyleyerek, hatta (EN BEĞENDİĞİM KISMI ŞU) birşeyler yazmak için ise internet cafe'ye giderek de teknoloji anlamında sahiden de çok bilgili olduğunu hemen anlayıverdim.

"baya bi cihazıda bozmadan "0" şekilde eskitmiş"biriymişsin ama tavsiyem biraz kır dök parçala başka türlü öğrenilmiyor bu işler.

Ben DELL satıcısı vs. değilim, yaşım da ucuz hayranlık peşinde koşacak biri için yüksek sayılır. Notebook almadan önce çok araştırmış ve pekçok kararsızlıklar yaşamıştım. Forum'un bilgi verme anlamında çok faydası oluyor, ancak herkese açık bir platform olduğu için kafa karıştıran bilgiler de yer alabiliyor.

Benim gibi ikilemde kalanlara bu notebook'u neden aldığımı, artılarını ve eksilerini söyledim. Fotoğraflarını çektim, almadan önce görmek isteyenler incelesinler istedim.
    Alanlar içinse Driverlarının linkini, Bilgisayar ile yapabileceklerini yazdım, videoya çektim, yükledim vs. vs. kısacası emek verdim...

Aynı notebook'a sahip kişiler sıkıntılarını paylaşsın ve bir çatı altında sorunlara çözümler üretilsin diye açıldı bu konu.

Özetle İYİ ve BAŞKALARINA FAYDALI OLMAK İSTEYEN BİR İNSAN olmak istediğim için açıldı.Kullanıcılar tarafından da destekendi.

Bana ve bu konuda diğer yazılar gönderen kullanıcılara, yardımcı olan tüm arkadaşlara haksızlık ettiğin ayrıca hakaret(CAHİL,KABADAYI...) ettiğin için özür borçlusun.

-------------------
    Teknik anlamdaki eleştirilerine cevaplar :
    1- "belkide iyi bakmamışımdır" - Evet belki :)

2- Evet kasada parmak izi kalıyor, piyano zeminlerde öyledir, evdeki mutfak dolabında bile kalır, kimileri beğenir, kimileri beğenmez görüntüsünü. Ancak kasa dandik değildir.

3- ekranda sorun yok!

4- alt bölüm ve klavyeyi çok eğip bükme, sen hep "sıfır" gibi kullanıyorsun unutma :)

5- Batarya'yı 2,5 - 3 saate kadar dayanabiliyor, hayır 6 ayda bozulmuyor. bende bozulmadı.

6- DVD ile HDD hızı zaten farklıdır! Nereye PARMAK ATIYORSUN anlayamadım.

7- Fanın sıcak hava üflemesi normal, sen ne bekliyordun?

8- 100-90 santigratlık bir ısı?

ikinci 8 (iki defa yazmışsın 8'i) - 2 tane grafik işlemci elektrik tüketimi, ısı vb. pekçok teknik anlamda faydalıdır. Bu yüzden hemen hemen bütün yeni notebooklarda kullanılır.

9- i5-i7 diye kıyasladığınız işlemcilerin model numarası nedir? bazı i3 işlemciler i7den bile hızlı olabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gesenturk -- 24 Kasım 2011; 16:10:08 >

• arkadaşlar ben internete intel proset özelliğiyle bağlanıyorum ama laptopta bir seçenek daha var my wifi teknolojisi ama denedim onunla bağlanamıyorum çünkü aygıt yüklü değil diyor siz hangisiyle bağlanıyorsunuz? intel my wifi teknolojisiyle bağlanan varmı bağlanıyorsanız nasıl bağlanıyorsunuz? ayarları nedir nasıl yapılıyor? mesela mouse u küçük çubuktan büyük çubuğa uzayan internet işaretinin üzerine getirdiğinizde hem kablolu hem de wirelles le bağlıyken sadece wirellesi gösteriyor intel my wifi yi etkinleştirdiğinizde yuvarlak yeşil ikona mouse u getirdiğinizde hem yerel ağı gösteriyor hemde kablosuz bağlantıyı gösteriyor halbuki intel prosetle bağlandığında sadece kablosuz bağlantıyı gösteriyor yerel ağı göstermiyor yerel ağ bağlı olduğu halde dediğim gibi my wifi ile bağlanan var mı varsa benimle paylaşabilir nasıl yapıldığını şimdiden teşekkürler
  • Gezen Türk denilen Türkçesi zayıf çizgi roman karakteri. İlk önce site benim profili kapattığı için cevap veremedim. Kabarma o yüzden. 2. si o bjk iki parmakta arkamdan yazılar fenan yazmış. Ben direk size hitap ediyorum bak.

Cevap yollamışsın ancak o cevabın bana ilkokul çocuklarını hatırlatıyor.
    Tüm cevapları ilk mesajımın içinde var zaten.

lan ben demişimki o tip yazılar kadar sinir etti ve hala ediyosunuz. bu siz öylesiniz demek değil. ( pkk )

internet cafeye gitmek suçsa idamımı rica ediyorum. + ben cep telefonumdan internet kullanıyorum ama o yazı içinde kendimi yoramazdım aynı bu yazıda olduğu gibi.

senin yaşın kadar ben donanım pc mac dağıttım topladım .... attım..

aslında okuma yazman olsaydı bu sorularının ve yargılarının cevabı içindeydi yazımın.

ben kendimi övmek için yazmadım birader. bana sende kimsin , höd möd etmeyin die önceden yazdım.

cevabın hala kabadayı ve saçma. ben bjk o iki parmaktan özür diledim. onada önyargılı davranmıştım. kendiside bunu yalanlıyamaz herhalde.

ama sana sadece dell manyağı bir kullanıcı gibi cihazın eksiklerini bile övmüşsün dedim. asıl bu bana cevap verenler özür dilesinler.

-------------------
    Teknik anlamdaki eleştirilerine cevaplar :

1- "belkide iyi bakmamışımdır" - Evet belki :) ---> sana önceki araştırmamda inceleme fırsatı bulamadığımı yazmıştım. Oku oku..

2- Evet kasada parmak izi kalıyor, piyano zeminlerde öyledir, evdeki mutfak dolabında bile kalır, kimileri beğenir, kimileri beğenmez görüntüsünü. Ancak kasa dandik değildir. ---> kasa dandik ve adi plastik malzeme kullanılmıştır. tercih meselesidir.

3- ekranda sorun yok! ---> yuuuuuh bundan bahsetmedim bile !!! sadece driver kurulumundan söz ettim..

4- alt bölüm ve klavyeyi çok eğip bükme, sen hep "sıfır" gibi kullanıyorsun unutma :) ---> eğiliyor. Yukarda Allah var. Ama tam ne demek istediğini yeminle anlamadım. Açık yaz.

5- Batarya'yı 2,5 - 3 saate kadar dayanabiliyor, hayır 6 ayda bozulmuyor. bende bozulmadı. ---> pirizde devamlı tutma bi. bide ya harbiden yalan söylemeyin çırpınmayın. BBişi kaybetmezsiniz yaaa.. alışta zaten 2 3 saat dio. bunu kullanmazsan 2 yıl böyle gider. benim gibi pc hep açıksa 6 ay ömür tanınır ona..

6- DVD ile HDD hızı zaten farklıdır! Nereye PARMAK ATIYORSUN anlayamadım. ---> ya tamam boşver. Alın millet alında görün anyayı konyayı. bende salaklıkki yaşayabileceğiniz şeyleri yazmışım..

7- Fanın sıcak hava üflemesi normal, sen ne bekliyordun? 8- 100-90 santigratlık bir ısı? ---> çocuksun sen. yada zihnen büyümemişsin. bir normal çıkış ısısı vardır. bide anormal. ayrıca ben soldaki fanın önüne kağıt koymayın masadan uçacak kadar vınlıyo demişim. pes walla.. ISINMA BENDE 50 60 DERECELERDE TÜMÜNDE. BEN BAŞLIKTA BU 90 DERECE YAZAN ARKADAŞLAR İÇİN YAZDIYDIM. AH ULAN AH. ÖNCE OKUDUĞUNU ANLA..

ikinci 8 (iki defa yazmışsın 8'i) - 2 tane grafik işlemci elektrik tüketimi, ısı vb. pekçok teknik anlamda faydalıdır. Bu yüzden hemen hemen bütün yeni notebooklarda kullanılır. ---> bu senin doğrun ama benim gibi düşünen bu cihazı almak isteyenlere göre değişir.

9- i5-i7 diye kıyasladığınız işlemcilerin model numarası nedir? bazı i3 işlemciler i7den bile hızlı olabiliyor. ---> i7 ile ben bişi kıyaslamadım. Ve alacaksanız kullanışta pek birşey hissetmiyeceğiniz İ5 Hp alın demişim sadece. kıyaslamadım.

Not: ben artık sizin gibi yazarlar nedeni ile foruma girmeyi düşünmüyorum. cevapta vermiyeceğim. O yüzden benden sonra ne derseniz deyin umrumda değil.

OKUYAN KONUKLAR. BU CİHAZLAR SÜPER ALIN ALIN. MANYAK SAĞLAM. EKRAN KARTINDA SORUN HİÇ YOK VE EKONOMİK. SES MES YOK. ISINMA VE SOĞUTMA SORUNU YOK. EKSEN PC DEDE FREDOS LU 1500 TL DEĞİL. GOLD HEPSİ BURADADAN WİNDOSLU ALIN. DRİVER DVD LERİ DE ÖNEMLİ DEĞİL. ALIN ALIN.. SÜPER...

Demek ki milletimiz böyle yazmamızdan hoşlanıyor. ALIN KAÇMAZ.

• Her ne kadar bir daha girmeyeceğim demişsen de gireceğini biliyorum, cevap yazmadan da durabilecek biri olduğunu sanmıyorum.

Konunun amacına aykırı olduğu için ben sana artık cevap verip, uzatmak istemiyorum. Öyle bir vaktim de yok zaten.

Ayrıca artık sen ve ben dışında kimseyi ilgilendirmeyen bir meseleye doğru gidiyor. BOŞUNA kalabalık yapma hakkımız yok burada.
  • teknoloji hastası, bir sürü pc eskitmiş almış satmış ama nete cafeden giriyor

dell'i hiç kullanmadım bi dizüstü alacağım fakat araştırıyorum. dellde seçeneklreden birisi sadece. ben sadece üstteki yazdığına güldüm
  • bosversene dostum onu sen dellin teknik servisi bile tek basına hpyi alt eder :) hp alıp teknik servislerde surunecegine dell alıp en azından adam akıllı pc kullanırsın.
    ayrıca dunyada en iyi pc markalarından biri olan delli alanların hepsimi enayi saf ya da hava atmak için alıyor ? o kadar insan yanılıyor mu ?
  • Arkadaşlar merhaba,
    Laptop almayı düşünüyorsanız piyasayı çok iyi araştırın vereceğiniz parayı en iyi hakeden makineyi alın derim ben...
    Bende o zaman çok fazla araştırdım ve parama göre en iyi makine buydu Dell İnspiron 5110 15R Mükemmel bi laptop computerdir kesinlikle tavsiye ederim.İlk çıktığı günlerde aldım (nisan 2011) Tek bir sorun bile almadım cihazdan. Tek keimeyle çok kullanışlı ve insanı yormayan bir alettir. Şimdi ssd takacağım o derece yani. sizinle deneyimlerimi paylaşayım;
    +'ları: oyunlarda progamer seviyesinde olmasa dahi zevk alarak takılma yapmayarak ve orta ayarlarda full çözünürlükte oynayabilirsiniz.
    -Batarya süresi görece uzun.
    -Otomatik ekran karartma özelliği ile enerji tasarrufu var.
    - Usb portunda e-sata bir arada usb 3.0 desteği..
    -Hdmi çıkışla Full hd tvye bağlayabilirsiniz.
    -Wi-fi çok güçlü.
    -Fan kontrolörü.
    Tabi -- leride var arkadaşlar;
    -klavyede esneklik (sinir bozucu)
    -ekran yastık plastiklerinin çıkması..
    -Stereo hoparlörlerin zayıflığı.
    -Ses işlemcisinin zayıflığı...
    Gibi ama en nihayetinde artıları eksilerini geçen bi alet tabii ki göreceli bi şey bu kişiden kişiye değişkenlik gösteriyor. Fakat gerçekten pratik ve güçlü bir cihaz..
    İyi günler.

• Adet olarak herkes tabi ki kendi kullandigi makineyi ovecektir.Kimse o kadar para bayilipta aldigi urunu cok fazla canina tak etmediyse kotulemek istemez.Kendini enayi gibi gostermekten korkar.

Ancak tum samimiyetimle sunu soylemek istiyorum. i7 islemcili urunu aldim ve yaklasik 3-4 ay oldu kullaniyorum daha hic bir sorunla karsilasmis degilim. Insallah bundan sonrada karsilasmam. Urun olarak gayet kaliteli ve performansli bir makine. Inanin eksileri yok denecek kadar az. Yani gozunuze surekli batip sizi rahatsiz edecek durum soz konusu degil. Iciniz rahat olsun.

Gelelim asil meseleye.

Elbette herkes bu goruste olmayabilir ama teknolojik aletler birazda sans meselesi diyebiliriz. Gider 5000 tl lik cihazi alirsin beklenmedik bir sekilde dvdsi agriza cikarir birseyler olur. Ama onemli olan asil nokta su ki TEKNIK SERVIS KALITESI. Her urunde oyle yada boyle sorunlar olmasi kacinilmaz. Zaten urune o kadar para bayilmaklada is bitmiyor. Asil hizmet ve kalite sonrasinda basliyor. Emin olun DELL den once HP urunleride inceledim bir cok insan teknik destekten muzdarip. Turkiye de ilk defa yerinde hizmet denen bir uygulamayida DELLin sundugunu soyleyebilirim. Siz arayin adamlar gelsin evinizde sorunu halledip gitsin.

Bu bakimdan onemli olan urune o kadar para bayilmak degil. Verdiginiz paranin hakkini alabilmenizdir. Yani her ne urun olursa olsun teknik servisinide dusunmelisiniz. Sonucta her aldigimiz urunde ariza ihtimali soz konusudur. Butun firmalar %100 sorunsuz mal uretse emin olun garanti denen bir sey olmazdi.

Laptop alacak arkadaslara sunu diyorum piyasayi arastirsinlar ozelliklerine baksinlar fiyat karsilastirmasi yapip sonra HIZMET KALITESINE baksinlar. Urun ariza verdiginde teknik servisin pesinde siz kosacaginiza onlar sizin pesinde kossun. O kadar parayi onlar degil siz saydiniz oyle degilmi

• aynı modelden 3 tane aldım. birin bende biri hanımda biride teyzeoğlunda. anakartı yandı. birebir değişim istedim laptobum b43f45 modeli geldi bu seferde format attıktan sonra kitleniyor:S
    ne yapsam acep
  • Bende yanlış hatırlamıyorsam hazıran ayında 1.300 küsür liraya hb'den almıştım.Ozaman baya araştırmıştım bu fiyata i3 cihazlar vardı ekran kartıda pek iyi değildi.
    Satın aldım ve memnunum.He sorsanız %100 mü memnunsun hayır ama biliyorum bu cihaz fiyat/performans açısından bence bir numara.Bazı sorunları olabilir.
    Yani paranız varsa gidin 3milyara sony vaio alın arkadaşlar burda birbirinizi yiyeceğinize.
  • geçen hafta kardeşyime dell 5110 aldık. kendisi kıbrısta ve pek anlamaz bilgisayar işlerinden.. dün aradı ve fandan tıkırtı şeklinde ses geldiğini söyledi. bende, öncelikle bilgisayardan anlayan bir arkadaşına ses fandan mı yoksa hdd mi geliyor diye sormasını söyledim. şimdi haber bekliyorum. benim size sormak istediğim 5110 larda kronik denebilecek ses sorunu var mı? ya da bu şekilde sorun yaşayan var mı aramızda? ürün B43F45
  • Normalde masaüstünde hiç birşey yapmadan 51-53 derece olan pc, bugün 65 derecenin altına düşmedi.
    1 saat civarı oyun oynadım, 15 dk masaüstünde hiç birşey yapmadan bekledim hala 66 derece pc. Fan hızı 3700 rpm in altına düşmedi.
    Neden kaynaklı olabilir, böyle birşey yaşayan var mı aranızda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: taarruzZ

Normalde masaüstünde hiç birşey yapmadan 51-53 derece olan pc, bugün 65 derecenin altına düşmedi.
    1 saat civarı oyun oynadım, 15 dk masaüstünde hiç birşey yapmadan bekledim hala 66 derece pc. Fan hızı 3700 rpm in altına düşmedi.
    Neden kaynaklı olabilir, böyle birşey yaşayan var mı aranızda?

Açıkta Chrome,Firefox gibi programların sekme sayıları çok fazla ise biraz daha fazla ısınıyor.
    Görev yöneticisinden programların işlemci kullanım yüzdelerine bir bakın derim

Bazen bakıyorum enteresan bir şekilde explorer.exe durup dururken %30'a yakın işlemci yiyior dolayısıyla masaüstü kullanımında 60-65 dereceye kadar çıkıyor.Kapatıp tekrardan yeni görev olarak explorer.exe'yi açtım düzeldi.

• 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.