Şimdi Ara

DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU) (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.147
Cevap
37
Favori
394.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: felony__17

quote:

Orijinalden alıntı: S@ldırg@n

quote:

Orijinalden alıntı: coni85

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ahkbjk

quote:

quote:

Arkadaşlar son günlerde yine touchpad problemi yaşıyorum.İmleç istediğim yere gitmiyor kendi kendine linklere tıklıyor,sayfayı kafasına göre aşağı yukarı yapıyor.En sonra Alps touchpad programını kaldırdım problemlerim çözüldü.Fakat o program olmadığı içinde touchpad in bazı özelliklerini kullanamıyorum.Sayfa aşağı/yukarı,sağa/sola kaydırma gibi.Bu Alps touchpad programı başka bi programla çakışıyor olabilir mi?

cakisma oldugunu sanmam virusten olabilir belki saga cektigimde sola asagi cektgimde yukari ciktigini bizzat gordum cunku

Nod32 ile tarattım birşey çıkmadı.Benimki o tarz bir sorun değil mesela yukarı çıkarmaya çalışıyorum takılarak gidiyor hızlı hareket etmiyor istediğim noktaya zorla götürüyom.Videodaki gibi.Bzen yapıyor bazen yapmıyor.1-2 haftadır çok iyi çalışıyordu fakat geçenlerde yine aynısını yaptı.Alps programını sildim 2 gündür olması gerektiği gibi çalışıyor touchpad.Biraz programsız deneyeceğim yine yaparsa servis çağırırım.

@S@ldırg@n Aynı sorun bendede dün oldu. Restart ettikten sonra düzeldi. Sanırım yazılımsal bir sorun var touchpad de

Bu arada ben ubuntu üzerinde bunu yaşadım. Windows üzerinde denemedim.

Ben de dün farkettim bu olay pilde kullanınca olmuyor.Şarja takınca oluyordu fakat 2-3 gündür bir problem yaşamadım.

aynısı bendede oluyor nadiren fakat restart yapınca düzeliyor.

Bende de garip olarak devam ediyor.Pilde hiç bir problem yok fakat şarja yapıyor bu sorunu ara sıra.ayrıca şunu da farkettim.Şarjdayken imleci dh de bi konunun üstüne getirince kısa açıklama çıkıyordu fakat o da çıkmıyor.Fotodaki gibi.Pil de her şey sorunsuz.Senin de sadece şarjdayken mi oluyor?

DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar son günlerde yine touchpad problemi yaşıyorum.İmleç istediğim yere gitmiyor kendi kendine linklere tıklıyor,sayfayı kafasına göre aşağı yukarı yapıyor.En sonra Alps touchpad programını kaldırdım problemlerim çözüldü.Fakat o program olmadığı içinde touchpad in bazı özelliklerini kullanamıyorum.Sayfa aşağı/yukarı,sağa/sola kaydırma gibi.Bu Alps touchpad programı başka bi programla çakışıyor olabilir mi?

cakisma oldugunu sanmam virusten olabilir belki saga cektigimde sola asagi cektgimde yukari ciktigini bizzat gordum cunku

Nod32 ile tarattım birşey çıkmadı.Benimki o tarz bir sorun değil mesela yukarı çıkarmaya çalışıyorum takılarak gidiyor hızlı hareket etmiyor istediğim noktaya zorla götürüyom.Videodaki gibi.Bzen yapıyor bazen yapmıyor.1-2 haftadır çok iyi çalışıyordu fakat geçenlerde yine aynısını yaptı.Alps programını sildim 2 gündür olması gerektiği gibi çalışıyor touchpad.Biraz programsız deneyeceğim yine yaparsa servis çağırırım.

@S@ldırg@n Aynı sorun bendede dün oldu. Restart ettikten sonra düzeldi. Sanırım yazılımsal bir sorun var touchpad de

Ben de dün farkettim bu olay pilde kullanınca olmuyor.Şarja takınca oluyordu fakat 2-3 gündür bir problem yaşamadım.

Bende de garip olarak devam ediyor.Pilde hiç bir problem yok fakat şarja yapıyor bu sorunu ara sıra.ayrıca şunu da farkettim.Şarjdayken imleci dh de bi konunun üstüne getirince kısa açıklama çıkıyordu fakat o da çıkmıyor.Fotodaki gibi.Pil de her şey sorunsuz.Senin de sadece şarjdayken mi oluyor?

mouse çılgınlığı tamamda açıklama için bahsettiğin olayla karşılaşmadım hiç.onun tarayıcı ayarlarıyla bi ilgisi olabilir

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

mouse çılgınlığı tamamda açıklama için bahsettiğin olayla karşılaşmadım hiç.onun tarayıcı ayarlarıyla bi ilgisi olabilir

Ayarlar da bir problem olsa şarjdayken de yapması lazım.Senin touchpad takılması sadece şarjda mı oluyor.Nette araştırdım 1-2 kişi şarj aletinden kaynaklanabileceğini söylemişler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tecrübeli

arkadaşlar sesi veya parlaklığı kıstığımda açtığımda ekranda görünüyordu şimdi görünmüyor ne yapabilirim?

driver cd sin de quickset diye bi driver var sanırım onunla alakalı hocam('application' alt menüsünde)

evet serviste öyle yaptırdı driverler güncellendi oldu
  • şimdi gördüm aygıt yöneticisinde insan arabirim aygıtlarında HID Non-User Input Data Filter de sarı ! ünlem işareti var nedir ne değildir nasıl giderilir sürücü güncellemesi yapacaktım zaten en son sürüm diyor bana bir zararrı yok ama nedir?
  • arkadaşlar klavyenin üzerine çay döktüm. tuşlar yapış yapış oldu. içine çay kaçmadı makina çalışıyor. ama tuşlar yapış yapış olduğu için çok sorun oluyor. acaba klavyeyi söküp üzerine su tutup şekerli çayı akıtsam bir sorun olur mu?
  • arkadaşlar bende dell n5110 var i3 olan format attım ve driverlerinde sorun yasayorum özellikle blutut ve ekran kartı bagdaçtırıcısında biri yardımcı olabilirmi bildigim kadarı ile driverş olan birş dpolama falan yapıp yollayabiliomus
  • sakın yapma benim klavye değişti oksitlenmiş su falan dökmediğm halde elini değsen bile o bağlantı yerine gider klavyen
  • Arkadaslar benim bluetooth pasif duruyor telefonla baglanmaya calisiyorum 1-2 defa es kaza baglandim simdi olmuyor yuklemedigim driver kalmadi bana bir yardim edin sizdeki driverlarida gonderebilirseniz bu sorun belki ortadan kalkar. cunku driveri yukledim ancak aygit yoneticisinde bir hata isareti var sanirim ondan. bi el atin bu ise ya
  • Merhabalar;

Bende ürünü alalı daha 1 hafta olmadı. Touchpad sorunu bendede oldu, oynatırken takılmalar oluyordu Driver'ını sildim düzeldi. Denemekte fayda var.

Bu arada merak ettiğim bir şey var.
    Bu touchpad'in üst kısmında ortada space tuşu ile arasında ki alanda led gibi bir şey var bu nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuzeysahili

Merhabalar;

Bende ürünü alalı daha 1 hafta olmadı. Touchpad sorunu bendede oldu, oynatırken takılmalar oluyordu Driver'ını sildim düzeldi. Denemekte fayda var.

Bu arada merak ettiğim bir şey var.
    Bu touchpad'in üst kısmında ortada space tuşu ile arasında ki alanda led gibi bir şey var bu nedir acaba?

driver yüklü iken mausepad i devre dışı bıraktığınızda ışık yanıyor
  • Anlaşıldı, teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tecrübeli

şimdi gördüm aygıt yöneticisinde insan arabirim aygıtlarında HID Non-User Input Data Filter de sarı ! ünlem işareti var nedir ne değildir nasıl giderilir sürücü güncellemesi yapacaktım zaten en son sürüm diyor bana bir zararrı yok ama nedir?

çözdüm microsoft kablosuz mouse taktığımda ünlem işareti çıkıyor ama mouse çalışıyor takmasam ünlem işareti yok oluyor
  • arkadaslar bana yardim edecek yokmu bluetoothu nasil aktif ederim telefonla arasinda baglanti kuramiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkan_g

arkadaslar bana yardim edecek yokmu bluetoothu nasil aktif ederim telefonla arasinda baglanti kuramiyorum

bu driver büyük ihtimal işinizi görecektir hocam
    intel 6230

• arkadaşlar bende bunu almayı düşünüyorum ama ekran kartı beni düşündürüyor. yani GT520M ne kadar iyidir. ayrıca klavyesinden şikayet eden arkadaşlar var. benim bu ürünü gidip inceleyebileceğim görebilceğim mağaza varmı acaba? ayrıca bu freedos geldiği için içine ben netten indirdiğim win7 ultimate 64bit kurucam garanti dışına girermi böyle acaba bu ? servis konusunda yerinden destek diye bişey duydum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eZioo

arkadaşlar bende bunu almayı düşünüyorum ama ekran kartı beni düşündürüyor. yani GT520M ne kadar iyidir. ayrıca klavyesinden şikayet eden arkadaşlar var. benim bu ürünü gidip inceleyebileceğim görebilceğim mağaza varmı acaba? ayrıca bu freedos geldiği için içine ben netten indirdiğim win7 ultimate 64bit kurucam garanti dışına girermi böyle acaba bu ? servis konusunda yerinden destek diye bişey duydum.

ekran kartı 525m..güzel karttır çoğu oyunu sıkıntı yaşamadan oynarsınız..klavye konusunda abartılacak bi problem yok milletin karalamasına bakmayın bizzat ben kullanıyorum freedos olduğu için işletim sistemi konusunda sıkıntı olmaz..win 7 64 bit dışında işletim sistemi kurmayın driver sorunu yaşarsınız(wireless)..servis konusunda 1 numaradır diyebilirim..bence güzel cihaz ben memnunum..

• quote:

quote:

arkadaşlar bende bunu almayı düşünüyorum ama ekran kartı beni düşündürüyor. yani GT520M ne kadar iyidir. ayrıca klavyesinden şikayet eden arkadaşlar var. benim bu ürünü gidip inceleyebileceğim görebilceğim mağaza varmı acaba? ayrıca bu freedos geldiği için içine ben netten indirdiğim win7 ultimate 64bit kurucam garanti dışına girermi böyle acaba bu ? servis konusunda yerinden destek diye bişey duydum.

ekran kartı 525m..güzel karttır çoğu oyunu sıkıntı yaşamadan oynarsınız..klavye konusunda abartılacak bi problem yok milletin karalamasına bakmayın bizzat ben kullanıyorum freedos olduğu için işletim sistemi konusunda sıkıntı olmaz..win 7 64 bit dışında işletim sistemi kurmayın driver sorunu yaşarsınız(wireless)..servis konusunda 1 numaradır diyebilirim..bence güzel cihaz ben memnunum..

peki bu ürünü nereden almalıyım? hızlıalda kasımda al martta öde var bana orası cazip geldi. ayrıca benim bu ürünü bizzat görmem lazım ilk başta.
    yani gidip görebilecğim bi mağaza varmı bu ürün için ?

• quote:

quote:

quote:

peki bu ürünü nereden almalıyım? hızlıalda kasımda al martta öde var bana orası cazip geldi. ayrıca benim bu ürünü bizzat görmem lazım ilk başta.

n5110 switch modellerinin kasası aynı kardeşim i3 de aynı i7 de aynı.. kasasına bakacaksan 5110 serisini incelemen yeterli olur.. fakat bizzat ürünü incelemek istiyorum dersen stokta nerede var bilmiyorum bu model..

• quote:

quote:

quote:

quote:

n5110 switch modellerinin kasası aynı kardeşim i3 de aynı i7 de aynı.. kasasına bakacaksan 5110 serisini incelemen yeterli olur.. fakat bizzat ürünü incelemek istiyorum dersen stokta nerede var bilmiyorum bu model..

hocam ben hızlıaldan almayı düşünüyorum ama n5110 değil yani Dell'in resmi sitesindede 5110 diye birşey yok sadece m5110 ve n5110 var. acaba hızlıal yanlışmı yazmış. yanlış bi ürün almak istemiyorum.

DELL Inspiron 5110 B43F45 i5-2430M 2.40GHZ 4GB 500GB 1GB GT525M 15.6" Freedos Notebook

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.