Şimdi Ara

DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU) (198. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.147
Cevap
37
Favori
394.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fanın durması temizlikle alakalı değil ama. Termal macunu çekerken kurumasini bekledin mi hocam? Yoksa macunu surunce topladin mi hemen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fan ses yapıyor demiştiniz o yüzden açıkladım , termal macunu sürdüm ve topladım kurumasını beklemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataytr

Merhabalar ,

Arkadaşların da bahsettiği gibi SSD + Ram takviyesi ile pc şaha kalkıyor.

Bende yaklaşık 4 yıldır. 4+4 Ram + 250gb SSD ile kullanıyorum ve çoğu arkadaşım hızına hayret ediyor.

Şimdi de klavye ye bir şeyler oldu 2-3 gündür ara ara tuşlar anlamsız bir şekilde kendiliğinden basıyor ve bilgisayarı kapatıyor.
    Sanırım klavye değişim vakti geldi.

şuan harici bir klavye takarak idare ediyorum

Elinde laptopu emektara ayırıp klavye si sorunsuz çalışan arkadaşlar iletişime geçerse sevinirim.(istanbul içi elden alabilirim.)
    Hocam bu laptop için hangi ssd boyutu gerekiyor 2.5 inç sata 3 destekli mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herakles_Kratos kullanıcısına yanıt
    evet , benim kullandığım model : Samsung 250GB 750 EVO SATA 3.0
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataytr

evet , benim kullandığım model : Samsung 250GB 750 EVO SATA 3.0
    Teşekkürler hocam bende evo 860 kullanacağım bakalım fark nasıl olacak

Benimkisi Kingston SH103S3/120G HyperX 3K sata 3.0

Rica ederim , hızından memnun kalacağınızı düşünüyorum
  • Merhabalar bende i7 işlemci versiyonunu 6.5 yıldır kullanmaktayım. Eskisi gibi olmasa da yinede işimi görüyor. Yalnız şöyle bir sorunum oluştu normalde her 6 ayda bir temizliğini yaptırırdım ancak son 6 aydır fandan inanılmaz bir ses geliyor bilgisayar boştayken bile fan son sürat çalışmaya devam ediyor. Format attım, bilgisayarı açtım ızgaralar fan temiz kirlenmemiş, macun değiştireyim dedim macunda sağlam duruyor. Acaba fan kökten mi bozuldu?

Edit: Diagnostic test yaptığımda ProcessorFan hata vermekte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psikopatpilot -- 16 Aralık 2018; 14:22:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psikopatpilot

Merhabalar bende i7 işlemci versiyonunu 6.5 yıldır kullanmaktayım. Eskisi gibi olmasa da yinede işimi görüyor. Yalnız şöyle bir sorunum oluştu normalde her 6 ayda bir temizliğini yaptırırdım ancak son 6 aydır fandan inanılmaz bir ses geliyor bilgisayar boştayken bile fan son sürat çalışmaya devam ediyor. Format attım, bilgisayarı açtım ızgaralar fan temiz kirlenmemiş, macun değiştireyim dedim macunda sağlam duruyor. Acaba fan kökten mi bozuldu?

Edit: Diagnostic test yaptığımda ProcessorFan hata vermekte
    Hocam değiştir gitsin fanı i7 işlemci i5 işlemciye oranla daha güçlü olduğundan fan daha çabuk yıpranıyor hazır içi açılmışken bir göz gezdir genel bir bakım yap/yaptır...
    Zaman ne çabuk geçiyor daha dün gibi hatırlıyorum bu makineyi aldığım günü 7 sene 4 ay olmuş alalı...2013 yılı ilk çeyrekte i5 işlemci fanını garanti kapsamında servis gelip ücretsiz değiştirmişti...2016 yılı son çeyrekte 320 gb lık harddisk rahmetli olmuştu ben de 250 gb samsung ssd 750 evo taktırdım bir de 4 gb ram eklettim etti 8 gb ram sıfırından daha iyi oldu makine adeta uçuyor o günden beri :)

• serhanxxx5 kullanıcısına yanıt
    kardeşim benim batarya gitti servis dışında bir önerin var mi

• beyler insprion 5110 kullanıcısıyım. 4 gb ram i5 versiyon. samsumg evo ssd var. her türlü hızlandırma yöntemini uyguladım.
    şöyle bir sıkıntı var. bilgisayar her şeye geç tepki veriyor. inanılmaz yavasladı. fan temizliği yapıldı yeni. termal macunlar sürüldü. laptop fanı bir süre çalısıyor sonra duruyor. sonra tekrar çalısıyor. kafasına göre takılıyor. bilgisayarcı chipsette sıkıntı olabileceğini söyledi ve chipsete ısı vurdu. ve gerçekten de bilgisayar jet gibi oldu. neyse o gazla cs go falan oynaayım dedim. ne olduysa ondan sonra oldu. tekrar yavasladı bilgisayar ve çözüm bulamıyorum. açılıs ekranında f12 ile test yaptım. fan taramasında hata verdi. görseli ekliyorum aşağıya. sizce bunun sorunu nedir? nasıl çözebilirim?

• Usescrt777 U kullanıcısına yanıt
    Anakart probleminiz tekrarlamis görünüyor. Isı geçici çözüm..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • son bir kaç gündür bu hatayı alıyorum, daha önce karşılaşan oldumu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataytr -- 19 Şubat 2019; 16:54:38 >
  • bu notebooka winds 8 kuran var mı? kurmayı düşünüyorum fakat driver vs sorun olur mu?
  • murat8550 kullanıcısına yanıt
    10 kullanıyorum ben sorun yok, 8 de kurulur 8.1 de

• Bu laptobu kullanıyorum. Ve ssd takmadim. Windows 10 kullanıyorum ve kasıyor. Windows 7 yuklesem gene kasar mi. Ayrıca cihazda 8gb. Ram var

• zafermahmut86 kullanıcısına yanıt
    Kasılma normal kullanımda da oluyor mu hocam. Yoksa yük altında mı oluyor. En basitinden be yaparken kasılıyor cihaz?

• __kadıköyRAP__ kullanıcısına yanıt
    ses sanki boğuk gibi geliyor. 1092 yaptım yine kar etmedi sanki realtek yok gibi. kendi driver bölümünde de win 10 için yok driver.
  • murat8550 kullanıcısına yanıt
    ben bir sorun görmediğim için bir şey diyemeyeceğim hocam

• Dostlar i5 4Gb modelini uzun yıllardır kullanıyorum. Merak ettiğim 1333mhz 4gb ram belleğe 4gb 1066mhz taksak sorun yaşar mıyız? Varolandan daha düşük frekans değerli ram çalışır mı? Burada frekans değeri çok önemli mi?

Edit: dvd rw olduğu yere hdd aparatı caddy almak istediğimde hangisini tercih etmeliyim? 12.7mm ve 9.5mm olmak üzere iki çeşidi satılıyor. Hdd yuvasına da Kingston A400 120gb ssd takmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi system_25 -- 27 Şubat 2019; 2:3:24 >
  • 
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.