Şimdi Ara

DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU) (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.147
Cevap
37
Favori
394.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

filmleri açarken media player clasık de mause donuyomu
    mause bir süre donuyo film açılıyo ama geç açılıyo daha önceki bilgisayarlarım çok kötü olmasına rağmen filmler şırak diye açılıyodu buna koca bi para ödedim filmleri açarken uçması lazzıım ama hikaye

sistem 32 bit
    model b31f35

bütün sitemi deneme yanılma ile çok stabil kurdum
    her seferinde media playır kılasıkle film açarken masue bir süre takılıyo yani leptop kasıyo
    remleri yerinden soktum başka rem taktım yıne aynı
    64 bit kurdum yıne aynı

sorunuçözen varmı
    yada başına gelen
  • elgodu söylediğini medya playeri deniycem...yalnız birsürü driver indirdim bilgisayarın altındaki kodu girince...hangileri hangisinin anlamak güç adamlar numara yazmış isim yazsa anlasak...içinden çıkan cd ne ben onu anlamadım hiçbir işe yaramıyor...
  • hazarbey hocam bende dün aldım aynı modeli. burdaki dell hakkındaki yorumları okuyunca moralim bozuldu biraz. aslında söylenen sorunlar benim pc dede var. yani sol köşenin fazla ısınması ve fandan gelen ses. üstelik canımı sıkan bir şey daha oldu. sanırım hard disktende ses gelıyor sureklı benımkınde. böyle sanki fare bir şeyi kemiriyormuş gibi, ince rahatsız edici bir ses. aynı sorun sizde de var mı merak edıyorum. yazarsanız sevınırım.
  • bende de var o cızırtı gibi ses...ama çalışma sesi o sanki kulağımı yaklaştırınca anca duyuyorum...fandan çok ses gelmiyor ayrıca...çevrendeki başka leptoplarla karşılaştırman daha sağlıklı olur... sol taraf fena ısınıyor...yani 5 dakika içinde ısınıyor hard disk orda olduğuından...:)
  • evet murat hocam dediğiniz gibi. ilerde başımızı ağrıtmaz demi bu saydıklarınız. ya ben cok severek aldım aslında .sonucta dell dedik sorun yasatmaz dedık bıze ama gercekten bıraz tereddutteyım sımdı. bendekı o ses barız duyuluyor cok ınce kucuk bı ses aama devamlı gelıyor ya. hocam dıger leptoplarla karsılastırdım barız cok sesi ve ısınması cok. evde samsung ve toshıba var. hele samsugun sankı fanı yok. onun kadar soğuk bır pc görmedım ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cellofa

hazarbey hocam bende dün aldım aynı modeli. burdaki dell hakkındaki yorumları okuyunca moralim bozuldu biraz. aslında söylenen sorunlar benim pc dede var. yani sol köşenin fazla ısınması ve fandan gelen ses. üstelik canımı sıkan bir şey daha oldu. sanırım hard disktende ses gelıyor sureklı benımkınde. böyle sanki fare bir şeyi kemiriyormuş gibi, ince rahatsız edici bir ses. aynı sorun sizde de var mı merak edıyorum. yazarsanız sevınırım.

benimde kafam karışmadı desem yalan olur ancak işin içine görsellikte girince vaio,dell,asus sv,samsung arasında kalmıştım bimeksteki görevli beni direk buna yönlendirdi hdd ve fan sesi rahatsız edici değil bence yukarıdaki makinalar arasında en hesaplısı buydu bunu aldım ayrıca toshibaların bitmek bilmeyen fan arızaları ve diğer markaların ekranındaki dalga (çapraz bakıldığında bariz görünüyor) beni bu makinaya yönlendirdi ayrıca bende internet çok yavaş oda sanıyorum mcafee nin marifeti sesi çıkmayan bir makina almaktansa bunu almayı tercih ederdim
    yorum konusunda diğer makinalarıda kullanmış arkadaşların yorumları değerli tabi ancak bazı yorumlarda yanlış gibi geliyor bana sonuçta kalitesi ile hemen farkedilen birkaç seçenekten biri gibi duruyor hele benq r55 ten sonra fena değil kimse beğenmez ama 6 sene tek format yemeden hizmet etti bana mesela r55 in ekranından sonra vaio hariç hiçbir ekran zevk vermedi bana bununkide r55 ten aşağı kalmıyor diğerlerine bak mağazalarda ne demek istediğimi anlarsın

• arkadaşlar bu 5110 serisi için ekranın arkasındaki kapağın değişebileceği söyleniyor.Daha önce bunu deneyen ya da bu kapakları nerden temin edebileceğimi söyleyebilecek birisi var mı?
  • Ya Beyler Bende 95 dereceyi gordum ama el deymez kadarda değil ya abartmaın 1 saat sonra gordum oda normaldır 3 tane oyun actım ram performans olarak %85 %60 işlemci yıyordu asagı yukarı hdd ses gelıyor tmm bende ufaktan alıyom sıdmı arkadasın hp laptobu var acılır acılmaz 65 dereceyı koyuyor oyun oynamak ımkansız el koyamıyom 5dk sonra pc ye fanın sesıde rahatsız edıcı degıl turbo fan war okadar da olsun laptobumun sıcaktan yansın dıyorsan gıt ucuz maltaktır ses yapmasın pc de calısmasın cok detayda ınmeyın lutfen ya mılletın kafasını karıstırıyorsunuz oyun ıcın alıyorsanız keşke biraz daha ıyı bır ekran kartı olaymıs sorun yaşadım mı yok ama gelecegı dusunmek lazım en fazla 3 sene goturur bu laptop ıcın normal ama olsn işlemcı performans olarak benım bır sıkıntım yok o dandık ekran kartıyla bıle bad company 2 ıntelınkıyle low da cok rahat oynadım neden dıye sorarsanız ıntelle oynadın oyun da directx sorunu vardı patch gerekıyordu sonucda para vermek gerekıyordu zorumlu crackdan dolayı kaynaklanan bır sorun nvıdıa alakası yok başkada bir sıkıntım yok Allaha şükür sıkıntı dedıgınız şey onu bıle anlamıyom ben bugune kadar fanın sesı bıle dıkkatımı cekmedı alalı 2 ay oldu halde hdd sesı dıkkatımı cektı tmm ama oda normal be elının dıbınde hdd koymuslar bıraz sacma olmus ama ses yapıyordur belkı baskıdan dolayı sonucda

• Performansdan şikayetci olan arkadaşlar ultimate i kursunlar aradaki performans farkı inanılmaz.Driver konusunda sıkıntı yaşamazlar yanında gelen driver CD'si gerçekten

basit hazırlanmış liste şeklinde seçiyorsun kendi oto kuruyor.Herneyse,1 buçuk ay önce yazmıştım buraya.Isınma konusunda oyun oynuyanlarla altına fan almalarını

öneriyorum yada altına kitap koyabilirler gerçekten farkı oluyor.Şu anormal sıcaklardada bu cihazların ısınması çok norm
    al.
  • yanında gelen driver cd si otomatik başlamıyor zaten sornda o...hiçbrişeyi yükleyemedim...tek tek siteden indirdim kurdum...bluetut çalışmıyor...diğer kurulu olanı kaldırmıyor...ben performansını beğendim...açılış film vs...ama tam elin koyulduğu yere hdd konması ısıyı direk almamıza neden oluyor...hdd den ses ilk başlarda geliyor sonrada kesiliyor...
  • hazarbey hocam bişeyı daha merak ettım. normal wındows klasöru actıgında ekranda sanki ızgara görüntüsü gibi çizgiler bellı oluyor bende. ekranını beğenmişsiniz.aslında samsung ve toshıbayla yanyana koydum en canlı renkler en ıyı doygunlk gercekten bundaydı. sanırım pc nın en buyuk yalışı hard diski klavyeye cok yakın koymuş olmaları. buda halıyle fazla ısı yaıyor ve ses yapıyor. pc satan arkadasa danıstım normal dedi. s.zde oyle dıyorsanız bu pc nın benı 3 bucuk yıl ıdare etmesı şimdilik tek dileğim.
  • 1 aydır I7 2630QM 5110 kullanucısı olarak 2 tane ana sorunum var:
    1) Masaüstündeyken nvidiaya geçmemesi Digital Vibrance kullanamıyorum çok canımı sıkıyor teknik servisi aradım yapamazsın onu dedi programlara ayar yaparsın ama masaüstündeyken illaki intel kullanır dedi.
    2) Bilgisayarı fişten çıkardığımda Pes2011 Fifa11 gibi oyunlar takılıyor zzzzzzz diye ses çıkarıp beyaz bir ekran geliyor tuşlara basılı tutunca. Yine teknik servisteki elamanın verdiği cevap şu: tabiki öyle yapar çünkü gücü yetmiyor 6 celllik bataryası var Quad i7 işlemciyi nasıl kaldırsın enerjiye gereksinim duyuyor dedi. Ben mal gibi kaldım ee core duo işlemci bile capcanlı ekran kalitesiyle donmadan oyun oynuyorum dedim teknoloji geliştikçe daha mı kısıtlama geliyo dedim bilemiycem efendim core duo ile i7 aynı değil çok güçlü işlemciniz var dedi bana :s
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat8550

yanında gelen driver cd si otomatik başlamıyor zaten sornda o...hiçbrişeyi yükleyemedim...tek tek siteden indirdim kurdum...bluetut çalışmıyor...diğer kurulu olanı kaldırmıyor...ben performansını beğendim...açılış film vs...ama tam elin koyulduğu yere hdd konması ısıyı direk almamıza neden oluyor...hdd den ses ilk başlarda geliyor sonrada kesiliyor...

sizin cihaz i7 mi

ben i5 li kullanıyorum açılışta sadece 1-2 saniye bir kendini belli ediyor cihaz ses olarak ondan sonra ses gelmiyor.Bu cihazın hdd si sağ tarafta değilmi anlamadığım bende hiç ısınmada sesde olmuyor.Altında soğutuc varken hdd 37 derece yokken 44 fln ama gene elime ısı gelmiyor
  • bana soğutucu ve yatakta kullanabileceğim tarzda birşey lazım ne önerirsiniz bizim dell için ?
    bu arada ben de kingston 4gb 1333mhz aldım farkını göremedim şuan için ama tv ye bağlayınca bir daha bakcam oyunlarda
  • bende i5 kullanıyorum...sol alt tarafta hd...bariz sıcaklığı hissediyorum...ilk açılışta yapıyor ama sorun olan birşey değil benim için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: digital90

1 aydır I7 2630QM 5110 kullanucısı olarak 2 tane ana sorunum var:
    1) Masaüstündeyken nvidiaya geçmemesi Digital Vibrance kullanamıyorum çok canımı sıkıyor teknik servisi aradım yapamazsın onu dedi programlara ayar yaparsın ama masaüstündeyken illaki intel kullanır dedi.
    2) Bilgisayarı fişten çıkardığımda Pes2011 Fifa11 gibi oyunlar takılıyor zzzzzzz diye ses çıkarıp beyaz bir ekran geliyor tuşlara basılı tutunca. Yine teknik servisteki elamanın verdiği cevap şu: tabiki öyle yapar çünkü gücü yetmiyor 6 celllik bataryası var Quad i7 işlemciyi nasıl kaldırsın enerjiye gereksinim duyuyor dedi. Ben mal gibi kaldım ee core duo işlemci bile capcanlı ekran kalitesiyle donmadan oyun oynuyorum dedim teknoloji geliştikçe daha mı kısıtlama geliyo dedim bilemiycem efendim core duo ile i7 aynı değil çok güçlü işlemciniz var dedi bana :s

benim aklıma geldiydi core duo alsaydım keşke diye
    demekki iyi düşünmüşüm benim leptopta filmleri açarken kasılıyo
    bende anlamadım nasıl core nasıl don nasıl lastik

• quote:

Orijinalden alıntı: cellofa

hazarbey hocam bişeyı daha merak ettım. normal wındows klasöru actıgında ekranda sanki ızgara görüntüsü gibi çizgiler bellı oluyor bende. ekranını beğenmişsiniz.aslında samsung ve toshıbayla yanyana koydum en canlı renkler en ıyı doygunlk gercekten bundaydı. sanırım pc nın en buyuk yalışı hard diski klavyeye cok yakın koymuş olmaları. buda halıyle fazla ısı yaıyor ve ses yapıyor. pc satan arkadasa danıstım normal dedi. s.zde oyle dıyorsanız bu pc nın benı 3 bucuk yıl ıdare etmesı şimdilik tek dileğim.

ızgara görüntüsü gibi birşey?? anlamadım öyle birşey gözüme batmadı.benim ekrandaki kıstasım şu:cihaz kapalı iken ekrana 30 40 derecelik açı ile yandan bakın çoğu cihazda ekran yüzeyinin dalga dalga olduğunu görürsünüz dell,samsung,vaio modellerinin bazılarında dümdüzdür ekran buda görüntüye bariz etki ediyor pürüzlü ekranları direk eliyor diğer özellikleri sonra değerlendiriyorum bu cihazdada öyle yaptım

aslında biraz aceleye geldi yoksa her markanın ısınanıda var ısınmayanıda ama genel olarak karizma bir cihaz ve gayette yeterli ,müzik dinlerken ilave hoparlör arayacaksam gider masa üstü alırım

• ızgara görüntüsü gibi birşey?? anlamadım öyle birşey gözüme batmadı.benim ekrandaki kıstasım şu:cihaz kapalı iken ekrana 30 40 derecelik açı ile yandan bakın çoğu cihazda ekran yüzeyinin dalga dalga olduğunu görürsünüz dell,samsung,vaio modellerinin bazılarında dümdüzdür ekran buda görüntüye bariz etki ediyor pürüzlü ekranları direk eliyor diğer özellikleri sonra değerlendiriyorum bu cihazdada öyle yaptım

aslında biraz aceleye geldi yoksa her markanın ısınanıda var ısınmayanıda ama genel olarak karizma bir cihaz ve gayette yeterli ,müzik dinlerken ilave hoparlör arayacaksam gider masa üstü alırım

hazarbey hocam benım dedıgımden forumda bırkac arkads daha bahsetmiş. yanı çözünürlüklükle ilgili birsey sanırım. ozellıkle klasörleri görüntülerken bellı oluyor. piksel piksel bellı oluyor.kutucuklar gıbı. ne bıleyım eskı pc m de boyle değildi o nedenle soyluyorum. evet sesi görünüşü numlokun oluşu klavyesı falan çok hoşuma gıttı. guzel cıhaz aslında. bıde o uzerınde gelen vırus programını kaldırdım. berbat bıseydi. şimdi daha rahat çalışıyor pc

• Ben vakit bulamadım ama aynı modeme baglı nod32li benq speedtestte 6 gösterirken dell 1.6 da kaldı mcafe nin marıfeti herhalde
  • kurulu bütün bluetooth driverlarını kaldırdım, bluetooth çalıştı. Saçma!
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.