Şimdi Ara

Dell Marka Laptop Ram Yükseltme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
2
Favori
12.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arakdaşlar ben dell inspiron n5110 15r marka laptpumun ramini 4gb den 8gbye çıkarabiirmiyim desteklermi ve kaç mhz ve nasıl bir ram almalıyım ayrıyetten rami kendim takabilirmiyim sistemim aşağıda ağabeylerimiz yardımcı olabilirlermi
     Dell Marka Laptop Ram Yükseltme
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• anakart modelini doğru yazmamış sanırım program. Labtop marka ve modeline bakarak anakart ın marka ve modelini öğrenebilir ondan sonra da maximum kaç gb ram destekliyo bulabilirsin. Birde kendi ramin ile aynı mhz olmalı alacağın ram. 2si de aynı mhz de çalışacaktır aralarında dağlar da olsa..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ferco1

anakart modelini doğru yazmamış sanırım program. Labtop marka ve modeline bakarak anakart ın marka ve modelini öğrenebilir ondan sonra da maximum kaç gb ram destekliyo bulabilirsin. Birde kendi ramin ile aynı mhz olmalı alacağın ram. 2si de aynı mhz de çalışacaktır aralarında dağlar da olsa..

hocam aralarında dağlarda olsa derken bunu anlamdım birde kaç mhzlik ram alacağım ben şimdi 665 mhzlik ram aradam sahibindenede falan bulamadım
  • hocam bu özellikleri ben şimdi 1330 mhz rammmi alıcam yoksa 665mhzmi anlamadım kafam karıştı maks 8gb yazıyor yani taksam sorun olmaz değilmi

* İşlemci Tipi: Intel Core i5
    * İşlemci: 2450 M
    * İşlemci Hızı: 2.50 GHz Turbo Boost 3.10 GHz
    * İşlemci Fsb: Yeni İşlemcilerde Yoktur
    * İşlemci Cache: 3MB L3
    * Bellek (Ram): 4 Gb
    * Bellek Tipi: DDR3
    * Maksimum Bellek: 8 Gb
    * Bellek Hızı: 1333 MHz
    * Ekran Boyutu: 15.6
    * Ekran Kartı: Nvidia GeForce GT 525M
    * Ekran Kartı Hafızası: 1 GB Harici
    * Ekran Çözünürlüğü Maksimum: 1366 x 768
    * Disk Kapasitesi: 500 Gb
    * Disk Kapasitesi Aralığı: 400 GB ve 500 GB Arası
    * Sabit Disk Hızı: 5400 Rpm
    * İşletim Sistemi: Windows 7 Home Basic
    * Bluetooth: Var
    * HDMI: Var
    * Dahili Kamera: Var
    * Numerik Klavye: Var
    * Optik Sürücü: DVD Super Multi Sürücü
    * Wireless: Wireless 802.11b/g/n
    * Usb Sayısı: 2 Adet USB 3.0 + 1 Adet USB 2.0
    * Ethernet: 10/100/1000 Gigabit Ethernet Lan
    * Ekran Boyutu Aralığı (inç): 15 Civarı
    * Parmak İzi Okuyucu: Yok
    * Yüz Tanıma: Yok
    * Pil Süresi: 6 Hücreli
    * Ağırlık: 2.70 Kg
    * Garanti: 24 Ay Dell Yerinde Servis
    İşlemci Hızı Aralığı (GHz): 2.50 ve Daha Yüksek
    * Ekran Kartı: 1 GB Harici

• ddr3 ramler minimum 1066 mhz ile başlar bilgisayarının kendi rami yazdığına göre 1333 mhz 4 gb maximum 8 olduuna göre 4 gb lık 1333 mhz bir ram daha taka bilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ferco1

ddr3 ramler minimum 1066 mhz ile başlar bilgisayarının kendi rami yazdığına göre 1333 mhz 4 gb maximum 8 olduuna göre 4 gb lık 1333 mhz bir ram daha taka bilirsin.

hocam bu işlerden anlıyorsunuz değilmi birde ramin markası farkedermi şimdi ben 1330 mhzlik tek modül 4gb ram alcağım değilmi aşağıdaki ilandaki ram olurmu

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-notebook-dizustu-bu-paraya-zor-bulunur-165385524/detay

• ama hocam bu gösterdiğim resimde 665 mhz yazıyor nalsıl oluyor
  • Tek slotunuz boş görünüyor. Fazla kafa patlatmanıza lüzum yok, 4Gb 10600S(1333Mhz) DDR3 takın gitsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sintai

Tek slotunuz boş görünüyor. Fazla kafa patlatmanıza lüzum yok, 4Gb 10600S(1333Mhz) DDR3 takın gitsin...

Hocam yalniz 10600 s ne oluyor birde konuyu incelediyseniz benim koydugum resimlerde 665mhz yaziyor ama interenette 1333mhz yaziyor bunu anlayamadim bi sorun olurmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 8 Şubat 2023; 22:47:45 >
  • Saolun

• MEMORY
    Max RAM Supported 8 GB
    Form Factor SO DIMM 204-pin
    Slots Qty 2

RAM lerle ilgili bulabildiğim bilgi bu. Arkadaşların dediği gibi 4Gb lık RAM takman en uygunu, ancak desteklenen frekans değerleriyle ilgili bilgi bulamadım.
  • Bendede aynı laptop var 4 ten 8 yaptım bide ssd taktım şuan durumu çok güzel . Fan temizliğinede dikkat edin çok önemli ekran kartları yanıyor sonra

• Hocam cok saolun bilgileriniz icin ikinci el mi alsam acaba rami

• Şahsi kanaatim, bilgisayar parçalarını mümkün mertebe sıfır almak daha iyidir. Aradığınız parçanın fiyatlarının uçuk olduğunu zannetmiyorum, ama yine de güvendiğiniz kişi ya da yerlerden alabilirsiniz.

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meraklı_gözlük

Şahsi kanaatim, bilgisayar parçalarını mümkün mertebe sıfır almak daha iyidir. Aradığınız parçanın fiyatlarının uçuk olduğunu zannetmiyorum, ama yine de güvendiğiniz kişi ya da yerlerden alabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Tesekkurler

• bende de benzer model var. Dell İnspiron n5110 i7 2630QM modeli. 4+4 ramim var, ama 8+8 yapmak istiyorum. Tek modül 8gb ram desktekler mi acaba cihazım?biraz araştırdım hem anakart hem işlemci bu desteği veriyor ama cihazın desteğini 4+4 diye söylemişler. yardımcı olur musunuz bu konuda bana ?
  • Ram arttirna fan acmayi oteler mi? Yoksa sadece sicaklikla alakali mi? Eger sicakliksa acildigi andan baslayan ugultulu fan neden

• Ferco1 kullanıcısına yanıt
    benimde dell Inspiron N5010 Intel(R) Core(TM) i5 CPU M 480 @ 2.67GHz bir bilgisayarım var maks kaç gb ve kaç gb ram takabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert Karagönlü

benimde dell Inspiron N5010 Intel(R) Core(TM) i5 CPU M 480 @ 2.67GHz bir bilgisayarım var maks kaç gb ve kaç gb ram takabilirim
    Merhaba, farklı bir kullanıcıya sormuşsunuz ama cevap vermek istedim.

Bilgisayarınızda toplam 2 adet bellek slotu var. ve her birine 1333mhz frekansında en fazla 4gb bellek takabilirsiniz. Bellek kapasitesi toplam 8gb geçemez.

İyi günler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.