Şimdi Ara

DELL INSPIRON N5010 (15R) - Kullanıcıları Kulübü (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.889
Cevap
33
Favori
623.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lparasidl

quote:

Orijinalden alıntı: amasseia

Ekran üstündeki simgeler demekle 'dell dock' u kastediyorsun demi arkadaşım.

O simgelerin olduğu bölüm Dell Dock diye adlandırılmış. Başlat simgesine tıkla, tıkladıktan sonra o arama yeri çıkıyo ya oraya dell dock yaz. Yazdıktan sonra dell dock simgesi belirir. Buradan ne yapmak istiyorsan ona göre ayarlarsın zaten kendin. İyi geleler...

dostum calıstıra tıklayınca dell dock yazıyorum cıkmıyor assagıda bır arkadas lınk vermıs onu ındırdım kuruyum dedım onuda kurmadı hata verdı :(

bu olabilirmi dock

http://support.dell.com/support/downloads/download.aspx?c=us&l=en&s=gen&releaseid=R186613&SystemID=XPS_M1530&servicetag=&os=WLH&osl=en&deviceid=17533&devlib=0&typecnt=0&vercnt=1&catid=-1&impid=-1&formatcnt=1&libid=25&fileid=262915

• DELL g74f45 modeli dün elime geçti. pcdepodan havale ile ödeme ile satın aldım, 1650 tl ye.. kutu içeriğinden hediye olarak notebook çantası ve piranha marka büyük fanlı soğutucu çıktı. driver cd si çıkmıyor, zaten kutuda tek cd var o da free dos işletim sistemi. win7 ultimate yükledim, 15-20 dakika kadar sürdü. sürücü program sıkıntısı çekmedim, dellin sitesinden tüm sürücüleri indirdim. kamera için ilk sayfadaki programı kurdum ve gayet güzel çalışıyor. ilk olarak bios A09 sürümü idi onu A10 sürümüne güncelledim. windows derecelendirme puanlarında işlemci 7.1 iken 7.2 ye yükseldi, fan daha tutarlı ve daha sessiz çalışmaya başladı (dönüş hızı eskiye göre daha çabuk aşağı iniyor)... en düşük puan 5,9 ile hard disk ve ram performansları.. ramlar 1333 ile çalışıyor bana biraz az gibi geldi ama neyse.. şuan masaüstünden yazdığım için resim koyamıyorum. turbo boost için driver kurmanıza gerek yok, sadece torbo boost software isimli yazılımı kurmanız yeterli, bununla anlık işlemci hızınızı görebilirsiniz.

genel olarak bakacak olursak ; görünüm olarak gayet şık, gri model nasıl olur diye tereddütlerim vardı ama görünce pişman olmadım. ancak malzeme kalitesi olarak çok üst seviyede değil olarak geldi bana, klavye takımı çok yumuşak, dış aliminyum kasası biraz daha kalın olabilirdi, ama genede ortanın üzerinde diyebiliriz. arkadaşların bahsettiği çıtırdama vs duymadım, ses kalitesi premium vs yazsa da bana vasat geldi, zaten sesten çokta bişey beklemiyordum. casper in 10 liraya satılan hoparlörleri bile çok daha iyi ses veriyor.. kendimin creative ses sistemim var onu bağladım gayet güzel, kulaklıkla kullanıncada orta seviyede diyebilirim.. wireless çekim gücü gayet iyi gibi geldi bana, bende kablosuz modem yok!! ancak 3 tane bağlantı buldu ve hepside 3 çekiyor, büyük ihtimal yan binada oturanların hatları, zira bizim ev 2 katlı ve kablosuz modem yok, üstelik 4 tarafıda bahçe.. yani arada en azından 20 - 30 metre vardır diyorum..

yanına ekstradan soğutucu olarak zalman 1500 modelini aldım, gayet şık bir soğutucu ve 2 usb girişi mevcut, kapama açma düğmesi ve kontrol düğmesi mevcut.. yanında hediye gelen piranha sadece kuru hava üflerken, zalman adeta çalışınca buz kalıbı gibi oluyor.. her tarafından soğukluğu hissedebiliyorsunuz. kesinlikle piranhadan çok çok üstün.. benim kendi görüşüm faydası olacağı kesin,derece olarak ölçme fırsatım olmadı ama notebook un altının buz gibi olduğunu elinizle hissedebiliyorsunuz. işlemci ekran kartı vs direk 10 derece olmasa bile notebook içerisini 10 derece kadar soğutacağı kesin. artık işlemciye vs kaç derece etki eder ilerleyen günlerde onuda ölçerim. ama psikolojik olarak alt tarafın soğuk olması insanı rahatlatıyor:) zalmanıda kesinlikle tavsiye ederim..

ekranda çizgilerden bahsedilmişti geçmiş yorumlarda, öyle bişeye rastlamadım. hatta bana çok net ve canlı geldi. ekranından memunum, ölü piksel şimdilik yok inşallah ta olmaz:)

kısacası, bu fiyata alınabilecek en uygun ve kaliteli notebook bana göre. en ufak bi pişmanlığım yok şimdilik...

birde sorum olacak ; yedek batarya almak istesek nereden ve kaça alırız bilgisi olan, alan vs varmı???

• arkadaşlar ben bilgisayarı ttnet kampanyasından aldım, ancak kutu içinden cd adına hiç bir şey çıkmadı. forumlarda görüyorum ki başka yerlerden alınan dell lerde cd çıkmış ama bende çıkmadı ayrıca format attım hepsini sildim mecbur kaldım sitesinden indirdiğim driverları yükledim. acaba sorun sadece benimkinde mi yoksa tüm ttnet ten alınan dell lerde mi cd çıkmadı???
  • Merhaba arkadaşlar :D 1 tane sorum olucak g73h45 modeli freedos olarak geliyor ya aldıktan sonra ne yapmanız gerekiyor kendi win7 cd'niz falan mı olması gerekiyor ? ki bende yok :D
    Ayriyetten cihaz cokmu kalın yoksa bana mı öyle geliyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ImJuNNy -- 16 Aralık 2010; 22:33:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KeendyTR

Merhaba arkadaşlar :D 1 tane sorum olucak g73h45 modeli freedos olarak geliyor ya aldıktan sonra ne yapmanız gerekiyor kendi win7 cd'niz falan mı olması gerekiyor ? ki bende yok :D

freedos olunca windows kurulumunu siz yapıyorsunuz (: halledersiniz bir şekilde.
  • --------[ EVEREST Ultimate Edition ]------------------------------------------------------------------------------------

Sürüm EVEREST v5.50.2100/tr
    Karşılaştırmalı Test Birimi 2.5.292.0
    Anasayfa http://www.lavalys.com/
    Rapor Türü Rapor Sihirbazı
    Bilgisayar FILIZ2011
    Oluşturan Filiz
    İşletim Sistemi Microsoft Windows 7 Ultimate 6.1.7600 (Win7 RTM)
    Tarih 2010-12-16
    Saat 22:48

--------[ Özet ]--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bilgisayar:
    Bilgisayar Türü ACPI x64-based PC (Mobile)
    İşletim Sistemi Microsoft Windows 7 Ultimate
    OS Servis Paketi -
    Internet Explorer 8.0.7600.16385
    DirectX DirectX 11.0
    Bilgisayar Adı FILIZ2011
    Kullanıcı Adı Filiz
    Oturum Etki Alanı Filiz2011
    Tarih / Saat 2010-12-16 / 22:48

Anakart:
    CPU Türü QuadCore Intel Core i7, 1866 MHz (14 x 133)
    Anakart Adı Bilinmiyor
    Anakart Çipseti Intel Ibex Peak-M HM57, Intel Lynnfield
    Sistem Belleği 4032 MB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)
    DIMM1: Samsung M471B5773CHS-CH9 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz) (5-5-5-14 @ 380 MHz)
    DIMM3: Samsung M471B5773CHS-CH9 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz) (5-5-5-14 @ 380 MHz)
    BIOS Türü AMI (01/09/10)

Görüntü Birimi:
    Görüntü Bağdaştırıcısı ATI Mobility Radeon HD 5650 (1024 MB)
    Görüntü Bağdaştırıcısı ATI Mobility Radeon HD 5650 (1024 MB)
    3D-Hızlandırıcı ATI Mobility Radeon HD 5650 (Madison)
    Monitör LG Philips LP156WH2 [15.6" LCD]
    Çokluortam:
    Ses Bağdaştırıcı ATI Radeon HDMI @ ATI Redwood/Madison - High Definition Audio Controller
    Ses Bağdaştırıcı IDT 92HD81B1X @ Intel Ibex Peak PCH - High Definition Audio Controller

Depolama :
    IDE denetleyici Intel(R) 5 Series/3400 Series Chipset Family 6 Port SATA AHCI Controller - 3B2F
    Disk Sürücüsü WDC WD5000BEVT-75A0RT0 ATA Device (465 GB, IDE)
    Optik Sürücü PLDS DVD+-RW DS-8A5SH ATA Device
    SMART Sabit Disk Durumu OK

Bölümler:
    C: (NTFS) 76278 MB (56587 MB boş)
    D: (NTFS) 391.2 GB (391.1 GB boş)
    Toplam Boyut 465.7 GB (446.4 GB boş)
    ,
    Ağ:
    Birincil IP Adresi 192.168.1.**
    Birincil MAC Adresi ****************
    Ağ Bağdaştırıcısı Broadcom Virtual Wireless Adapter
    Ağ Bağdaştırıcısı DW1501 Kablosuz-N WLAN Half-Mini Kartı
    Ağ Bağdaştırıcısı Realtek PCIe FE Family Controller (192.168.1**)

DMI:
    DMI BIOS Sağlayıcısı Dell Inc.
    DMI BIOS Sürümü A10
    DMI Sistem Üreticisi Dell Inc.
    DMI Sistem Ürün Adı Inspiron N5010
    DMI Sistem Sürümü A10
    DMI Sistem Seri Numarası *************
    DMI Sistem UUID **************
    DMI Anakart Üreticisi Dell Inc.
    DMI Anakart Ürün Adı 0WK2G6
    DMI Anakart Sürümü A10
    DMI Anakart Seri Numarası ****************
    DMI Kasa Üretiçisi Dell Inc.
    DMI Kasa Sürümü A10
    DMI Kasa Seri Numarası ****************
    DMI Kasa Fiyat Etiketi
    DMI Kasa Türü Portable

--------------

monitörün LG Philips marka olması dikkatimi çekti.. sizdede aynımı.

Edit ; LG Philips LP156WH2 [15.6" LCD] paneli notebook markalarının %70 civarında kullandığı bir LCD panelmiş. Dell HP Lenovo Acer Asus LG PackardBell MSI çok üst seviye notebookları hariç bu panelleri kullanıyorlarmış. ayrıca piyasasınıda araştırdım 200 - 250 tl ye sıfırı bulunabiliyor. monitöründe arıza olanlar garantiden yaralanamayanlar vs panel getirtecekse bu modeli getirtebilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avanoss -- 17 Aralık 2010; 9:18:38 >

• Siz olsaydınız fiyatları üç aşşağı beş yukarı bir birine yakın olan.
    İ5 İşlemcili 550v Ekran kartlı modelimi
    http://www.pcdepo.com/asp/product/77935/Dell-INS-5010-B46F43-i5-460-4GB-320GB-15-6-Siyah

Yoksa İ3 işlemcili 5650 Ekrantlı modelimi seçerdiniz.
    http://www.pcdepo.com/asp/product/77397/DELL-INSPIRON-5010-G37H33-i3-370-3GB-320GB-15-6-Gumus-Renkli-NOTEBOOK

5650 directx 11 destekli 128 bitlik bir kart... (directx11 destekleyen oyunlar henüz yok ama zamanda yerinde saymıyor...
    550v directx 10.1 destekli ve yine 128 bitlik bir kart..

İ5 olupta 5650 ekran kartlı bir model almak mı? (bütçemde sarsıntıya zaten giriyorum...
    1350-60 lardan sonrasını şu aralar yapamam...

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html bu sayfayı didikdidik inceledim.... Kullanıcı yorumları benim için daha önemli...

DELL 5010 alıpta Ati 550v 128 bitlik ekran kartı kullanan arkadaşlar yorumlarınızı alabilirmiyim lütfen...

• quote:

Orijinalden alıntı: macserver
    Siz olsaydınız fiyatları üç aşşağı beş yukarı bir birine yakın olan.
    http://www.pcdepo.com/asp/product/77935/Dell-INS-5010-B46F43-i5-460-4GB-320GB-15-6-Siyah

http://www.pcdepo.com/asp/product/77397/DELL-INSPIRON-5010-G37H33-i3-370-3GB-320GB-15-6-Gumus-Renkli-NOTEBOOK

5650 directx 11 destekli 128 bitlik bir kart... (directx11 destekleyen oyunlar henüz yok ama zamanda yerinde saymıyor...

İ5 olupta 5650 ekran kartlı bir model almak mı? (bütçemde sarsıntıya zaten giriyorum...

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html bu sayfayı didikdidik inceledim.... Kullanıcı yorumları benim için daha önemli...

DELL 5010 alıpta Ati 550v 128 bitlik ekran kartı kullanan arkadaşlar yorumlarınızı alabilirmiyim lütfen...

İ3 lu olan model yeni açılan torium electroworld de 1.170 lira haberin olsun.

benim de öğrenmek istediğim,i3 370m güncel oyunlarda sıkıntılı olur mu, i5 lerle onemli farki var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: FBcoskunFB

quote:

Orijinalden alıntı: macserver
    Siz olsaydınız fiyatları üç aşşağı beş yukarı bir birine yakın olan.

İ3 lu olan model yeni açılan torium electroworld de 1.170 lira haberin olsun.

benim de öğrenmek istediğim,i3 370m güncel oyunlarda sıkıntılı olur mu, i5 lerle onemli farki var mıdır?

hiçbir zararı olmaz i3 370m gayet stabil ve hızlı bir işlemci ekran kartıyla da birleştiğinde oyunlarda sıkıntı yaratacağını sanmam.

• ATİ 550v kullanıcıları, yorum bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

quote:

Orijinalden alıntı: KeendyTR

Merhaba arkadaşlar :D 1 tane sorum olucak g73h45 modeli freedos olarak geliyor ya aldıktan sonra ne yapmanız gerekiyor kendi win7 cd'niz falan mı olması gerekiyor ? ki bende yok :D

freedos olunca windows kurulumunu siz yapıyorsunuz (: halledersiniz bir şekilde.

Peki cihazın kalınlığı nasıl sizce ? :D fotoğraflarda çok kalın ayrıca g46h45 ' in siyah versiyonu varmı ?
  • avanoss arkadaşım win 7 ultimate 64 bit mi yoksa 32 bit mi yükledin öğrenebilirmiyiz
  • takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: frozen74

avanoss arkadaşım win 7 ultimate 64 bit mi yoksa 32 bit mi yükledin öğrenebilirmiyiz

64 Bit yükledim.. gayet memmunum. ramdan daha fazla yararlanırsın 64 bitte.. ayrıca program driver vs sıkıntısıda yok... ben bugüne kadar 32 bitle boşa zaman harcamışım diye düşünüyorum.. hele ki adobe 64 bit after yükledikten sonra.. :)
  • http://www.pcdepo.com/asp/product/77943/DELL-Inspiron-N5010-G74F45-CI7-740M-4G-500G-15-6-1-GB-VGA-FDOS

http://www.casperci.com/?urun-5626-Casper-NIRVANA-15-6

İkisi arasında kararsız kaldım Casper'ı almak üzereydim Dell i gördüm kafam karıştı yine. Benimki sadece marka takıntısı aı casper olduğu için bir türlü alamıyorum yaa

Şimdi dell deki bu işlemci i7-740qm, i7-620m den daha iyi mi? Isınma sorunu var mı? Casper daki onboar ekran kartıyla harici ekran kartını dönüşümlü kullanabilme avantaj mıdır?

Birisi bana yardımcı olsun kafayı yiyecem az kaldı

• bende dün aldım en babasını. g74f45.makineyle henüz fazla tanışamadım ama görselliği ve tasarımı oldukça hoş.performansı bu güne kadar görmediğim kadar iyi. İ7 işlemci 4 gb ddr3 1333 çift çekirdek hd ekran kartı hd5650 1 gb paylaşımsız. süper bunlar ekranda hd led ekran. fiyatı uygun olsun die freedos aldım.kutunun içindende driver cd si çıkmadı.bu konudaki tüm sayfaları gezdim.herkez aynı şeyden şikayetçi.dell in sitesi driver yönünden çok karışık.dün gece 4 5 saat uğraştım uykusuzluktan kafam şişti.ne yaptım ne kurdum ne kurmadım bilmiyorum.ortalık çorba oldu.şu şarz olayını hallettikten sonra temiz bi yüklemede bu akşam atayım.umarım bi sorunla karşılaşmam.avanoss yüzbaşım sanada ihtiyacım olabilir pm attım teşekkürler...
  • merhaba arkadaşlar
    ben de inspron 5010 i5 işlemci ürünü ile aranıza katıldım.
    yaklaşık 10 gündür kullanıyordum. dün gece bilgisayarı kapatamadım ve resetlemek zorunda kaldım. şimdi ise bilgisayarı açamıyorum. görev yöneticisini açabiliyorum ve işlem sekmesinde sürülerce userinit.exe dolmaya bşlıyor. ve bir türlü açılmıyor.
    sizce bunun sebebi nedendir. neden açılmıyor bu bilgisayar?
    lütfn yardım!
  • quote:

Orijinalden alıntı: dellg74f45

bende dün aldım en babasını. g74f45.makineyle henüz fazla tanışamadım ama görselliği ve tasarımı oldukça hoş.performansı bu güne kadar görmediğim kadar iyi. İ7 işlemci 4 gb ddr3 1333 çift çekirdek hd ekran kartı hd5650 1 gb paylaşımsız. süper bunlar ekranda hd led ekran. fiyatı uygun olsun die freedos aldım.kutunun içindende driver cd si çıkmadı.bu konudaki tüm sayfaları gezdim.herkez aynı şeyden şikayetçi.dell in sitesi driver yönünden çok karışık.dün gece 4 5 saat uğraştım uykusuzluktan kafam şişti.ne yaptım ne kurdum ne kurmadım bilmiyorum.ortalık çorba oldu.şu şarz olayını hallettikten sonra temiz bi yüklemede bu akşam atayım.umarım bi sorunla karşılaşmam.avanoss yüzbaşım sanada ihtiyacım olabilir pm attım teşekkürler...

elimden geldiğince yardımcı olurum. ben bi sıkıntı yaşamadım win7 kurulumda, zaten driverleri önceden indirmiştim. ilk olarak bios güncellemesi yapmanı sonrasında chipsetten başlamanı tavsiye ederim, daha sonrası farketmez.. bikaç gündür kullanıyorum, ısınma kesinlikle yaşamadım, ses olayı gayet kabul edilebilir düzeyde, daha aşağısını istiyorsanız 2-3 katı fiyat ödemek zorundasınız. adobe master collection cs5 yüklü, 64 bit olarak, bana çok hızlı ve stabil geldi... masaüstü performansını aratmıyor..

• Arkadaşlar TTnet yeni kampanyasında faklı bilgisayarlar veriyor.
    dell N5010 u mu tavsiye edersiniz yoksa aşağıdakini mi?

Marka & Model HP G62 Dizüstü Bilgisayar
    İşletim türü Intel® Core™ i3-370M İşlemci (3M cache, 2.40 GHz)
    İşlemci Sistemi Orijinal Windows® 7 Home Basic
    Dahili bellek 320 GB HDD
    Bellek kartı aygıtı 3 GB DDR3
    Ekran boyutu 15.6"
    Grafik kartı ATI Mobility Radeon™ HD 5470 Grafik Kartı (1GB DDR3)

Ekran çözünürlüğü 1366 x 768
    Dahili sürücü DVD±R/RW

Harici G/Ç bağlantı noktaları 3xUSB, 1xVGA,1XHDMI, RJ45,stereo kulaklık çıkışı,1 mikrofon girişi

Web kamerası Tümleşik Mikrofonlu web kamerası (VGA)
    Hoparlörler ve mikrofon Altec Lansing hoparlörler
    Ağ arabirimi Tümleşik 10/100BASE-T Ethernet LAN
    Geniş bant kablosuz 802.11 b/g/n
    Güç kaynağı türü 90 W
    Pil türü 6 Cell
    Garanti 2 Yıl
    Ürün rengi Prizma desenli Biscotti

• Bütün başlığı okudum bundan önce. Bende haftaiçinde bimeksten G46H45 modelini ( i5 460M, 4 gb ram, 5650 1 gb....) alacağım yüksek ihtimal.

Aklımı şu kurcaladı. Wireless ın iyi olmadığında bir arkadaş bahsetmişti, DELL 5010 kullanan arkadaşlarımın bu konuda yorumu nedir ? Çünkü artık günümüzde avmlerde, evde, iş yerlerinde wireless mevcut. Şahsen benim içinde wireless büyük önem taşıyor. Yardımcı olabilecek arkadaşlar teşekkkürler..
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.