Şimdi Ara

DELL INSPIRON N5010 (15R) - Kullanıcıları Kulübü (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.888
Cevap
33
Favori
623.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kasadan çok ses geliyor ya.. eğip bükmeye çalışınca hemen çıtırdıyor
    şaka bir yana sessiz ortamda kasa çok çıtırdıyor..
  • nasıl bir çıtırdama ? ama kasasın da eski dell sağlamlığı bulmadım diyebilirim...

bir de ben 64 bit ultimate yükledim fakat bi türlü bu webcam programını bulamadım... onu nasıl bulabilirim bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoingToFree

nasıl bir çıtırdama ? ama kasasın da eski dell sağlamlığı bulmadım diyebilirim...

bir de ben 64 bit ultimate yükledim fakat bi türlü bu webcam programını bulamadım... onu nasıl bulabilirim bilen var mı?

uyku modunda genleşir gibi bir çıtırdama da duydum onun dışında en ufak bir hareketinizde çıt edebiliyor kasa..
  • arkadaşlar bende aranıza katılmak üzereyim, pcdepodan g74f45 i7 li Dell i sipariş ettim, şu an ups kargoda taşıma durumunda gözüküyor. uzun zamandır araştırıyordum, asusla dell arasında çok gidip geldim. f/p olarak dell tercih ettim. inşallah pişman olmam.. kullanım amacım daha çok adobe programları üzerine olacak.. photoshop , after effect, premier, illistrator vs ayrıca autodesk programları 3ds max, maya vs.. oyun olarak tek takıntım var oda Combat Arms, başka oyun çok nadir... ayrıca araştırdığım kadar dell in servisi yurtdışında geçerli değilmiş galiba (tam emin değilim), normalde notebookla pek işim olmaz ama işim gereği 2 ay sonra Brezilyaya gideceğim uzun bir süre (3 yıl kadar), bu süre boyunca türkiyeye gelmeyi düşünmüyorum... brezilyadan alayım dedim ancak i7 li notebook fiyatlarının en ucuzunun 5000 real / 4500 TL den başladığını öğrenince mecburen buradan almaya karar verdim..

neyse gelsin bakalım değerlendirmesini, görüşlerimizi yazarız.. 3 yıl idare eder bizi heralde.. birde win7 yükleycez buna umarım oralarda başıma dert açmaz malum sebeplerden:)

• avanoss dell'le iyi bir tercih yapmışsınız. bende tasarım programlarından dolayı değiştirdim, eski pc im de dell di onda hiç bir sorun çıkmadı uzun yıllarca, bunda da çıkmaz inş. 5010'dan almak isteyenler varsa gözü kapalı hd5650 ekran kartlısını alsın derim.

arkadaşlar bir sorum olucak,

ben recovery diskine windowsu kurdum yanlışıkla. sonra tekrar windows kurdum şuan 2 tane windows var. recovery bölümündekini kaldırmak istiyorum fakat dosyalara zarar vermeden bunu nasıl yapabilirim? veya ben o bölümü komple sildim ve baştan oluşturdum diyelim ordaki dosyaları nasıl temin edebilir ve nasıl o diske tekrar yerleştirebilirim? sistem geri yükleme tarzı bir programla pc yi ilk aldığım günkü gibi yapamam değil mi?

bir de dell webcam programı vardı, siyah ve beyaz falan yapıyorduk o nasıl bulabilirim tekrar?

şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoingToFree -- 14 Aralık 2010; 14:34:47 >

• Arkadaşlar G46H45 modeline soğutucu fan almayı düşünüyorum. Önerileriniz nelerdir ? Hangi marka soğutucu ile daha iyi performans alabilirim ? Ve soğutucu ile kaç derece ısı düşürebilirim ? Teşekkürler Şimdiden.
  • iş yerinde bazı arkadaşlarda ucuz olan soğutuculardan var, kendi test ettiğim kadarı ile varlığı yokluğu belli değil, fazla bir etkiside yok soğutmaya. onları görünce bende kendime markalı güzel soğutan bişey araştırdım, Zalman ın ürünlerine baktım. soğutma konusunda masaüstünde zalman a hep güvenmişimdir, hiçte yarı yolda bırakmadı beni.. Notebook Soğutucusu, Beyaz olan soğutucuyu sipariş ettim eksen bilgisayardan. fiyatı 90 tl civarı.

LİNK : ZALMAN ZM-NC1500 - eksenbilgisayar

DELL INSPIRON N5010 (15R) - Kullanıcıları Kulübü

BURADA ingilizce incelemesi mevcut ...

• 2. SORUŞUM OLACAK UMARIM CEVAP ALABİLİRİM

Arkadaşlar merhabalar benımde sızlere bır sorum olacak ben bu dell ı ttnetden alalı baya oldu ılk aldıgımda ses acma kapama gıbı tuslara basınca ekran uzerınde sımgeler fılan cıkıyordu fkt hard dıskı bolmek ıcın format fılan attım bısıler yaptım sımgeler yok oldu sımdı benım bu sımgelerı yenıden acmam ıcın ne yapmam lazım bırde bunun drıver menusu cok ıgrenc hangılerını yuklucem hangılerını yuklemıcem anlamadım gıttı . gercı drıverlerın yanına tik atmıs sanırım tik atılı olanlar yuklenecek ama dıgerlerı ne ıse yarıyor onlar yuklenmemesı lazımsa neden o cd nın ıcınde mevcut bır turlu anlam veremedım bana bu konuda yardımcı olursanız cok sevınırım saygılarımla
    Eren AKBAŞ
  • quote:

Orijinalden alıntı: lparasidl

2. SORUŞUM OLACAK UMARIM CEVAP ALABİLİRİM

Arkadaşlar merhabalar benımde sızlere bır sorum olacak ben bu dell ı ttnetden alalı baya oldu ılk aldıgımda ses acma kapama gıbı tuslara basınca ekran uzerınde sımgeler fılan cıkıyordu fkt hard dıskı bolmek ıcın format fılan attım bısıler yaptım sımgeler yok oldu sımdı benım bu sımgelerı yenıden acmam ıcın ne yapmam lazım bırde bunun drıver menusu cok ıgrenc hangılerını yuklucem hangılerını yuklemıcem anlamadım gıttı . gercı drıverlerın yanına tik atmıs sanırım tik atılı olanlar yuklenecek ama dıgerlerı ne ıse yarıyor onlar yuklenmemesı lazımsa neden o cd nın ıcınde mevcut bır turlu anlam veremedım bana bu konuda yardımcı olursanız cok sevınırım saygılarımla
    Eren AKBAŞ

şuana kadarki 9 sayfa içerisinde sorduğunuz biçok sorunun cevabı verilmiş. örneğin simgeleri yeniden açmak için gerekli program vardı geçmiş sayfalarda. cd içeriği nasıl bilmiyorum ama Dell in sitesinde güncel driverleri bulabilirsin. CD deki driverler doğal olarak yeni sürüm çıktığında güncelliğini yitiriyor. Dell in sitesinden indiriken opsional (opsiyonel) olanlar dışındakileri kurman tavsiye edilir, bunlarda recommended ve urgent olarak geçer. CD nin içerisinde gereksiz birşey yoktur, örneğin dell in TV kartı var piyasada ve ayrıca satın almak gerekir, sende böyle bir donanım olmadığı için bu driveri yüklemene gerekte yoktur, ancak o TV kartını alırsan o zaman yüklemek zorunda olursun.

• Selam arkadaş az önce dell 15 R satın aldım

win7 64bit tr i3

pc açtım win başladı vs derken sürekli kurtarma medyası oluştur simgesi çıkıyor ekranda

daha sonra anımsat diyorum 1 dk geçmeden gene uyarı veriyor kapatamıyorum.

yedekle dediğimde en az 6gb lik usb takın diyor oda bende yok

ne yapabilirim sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozel_uretim

Selam arkadaş az önce dell 15 R satın aldım

win7 64bit tr i3

pc açtım win başladı vs derken sürekli kurtarma medyası oluştur simgesi çıkıyor ekranda

ne yapabilirim sizce

2 tane boş dvd bul talimatlara harfiyen uy 15-20 dakika içinde işlem tamam
  • quote:

Orijinalden alıntı: aragorn20

quote:

win7 64bit tr i3

ne yapabilirim sizce

2 tane boş dvd bul talimatlara harfiyen uy 15-20 dakika içinde işlem tamam

eyvallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: avanoss

iş yerinde bazı arkadaşlarda ucuz olan soğutuculardan var, kendi test ettiğim kadarı ile varlığı yokluğu belli değil, fazla bir etkiside yok soğutmaya. onları görünce bende kendime markalı güzel soğutan bişey araştırdım, Zalman ın ürünlerine baktım. soğutma konusunda masaüstünde zalman a hep güvenmişimdir, hiçte yarı yolda bırakmadı beni.. Notebook Soğutucusu, Beyaz olan soğutucuyu sipariş ettim eksen bilgisayardan. fiyatı 90 tl civarı.

cevabınız için teşekkürler. açıkcası 10 derece gibi bi soğutma olacağını düşünmüyordum. Aslında ben daha çok ayaklı soğutucu almak istiyorum fakat bu Dell'in hava çıkış delikleri bildiğiniz üzere ortada 3 adet ve sol üstte 1 adet var. Bunların tam altına denk gelen ve bide ayaklı olan soğutucu öneriniz varsa dinlemekten büyük keyif alırım . tekrardan teşekkürler

• Beyler kasanın sağlamlığı hakkında bazı arkadaslar citirdama çok oluyor dedi kafamda başka sorularda var ama bu öncelik kazandı kasa kalitesi dell in hakkını veriyormu
  • quote:

win7 64bit tr i3

ne yapabilirim sizce

ama daha once mesela ses acıp kapamaya basınca ekran uzerınde sımgeler cıkıyordu su anda cıkmıyor benım sıkıntım orda.

bırde 1. sayfadakı ılk konuda 2. resımdekı wındows ısletım sıstemının resmı var o hangısı bende onun gıbı masa ustunde ust tarafda sımgeler cıkarmak ıstıyorum ama bunları nasıl yapacagım konusunda bır fıkrım ne yazıkkı yok bu konudada yardımcı olmanız mumkunmudur acaba?

• Ekran üstündeki simgeler demekle 'dell dock' u kastediyorsun demi arkadaşım.

O simgelerin olduğu bölüm Dell Dock diye adlandırılmış. Başlat simgesine tıkla, tıkladıktan sonra o arama yeri çıkıyo ya oraya dell dock yaz. Yazdıktan sonra dell dock simgesi belirir. Buradan ne yapmak istiyorsan ona göre ayarlarsın zaten kendin. İyi geleler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amasseia -- 16 Aralık 2010; 1:09:17 >
  • quote:

ama daha once mesela ses acıp kapamaya basınca ekran uzerınde sımgeler cıkıyordu su anda cıkmıyor benım sıkıntım orda.

bırde 1. sayfadakı ılk konuda 2. resımdekı wındows ısletım sıstemının resmı var o hangısı bende onun gıbı masa ustunde ust tarafda sımgeler cıkarmak ıstıyorum ama bunları nasıl yapacagım konusunda bır fıkrım ne yazıkkı yok bu konudada yardımcı olmanız mumkunmudur acaba?

ses açma kapama ikon vs;
    Bu yazılımın adı Dell Quickset .
    http://ftp.us.dell.com/app/Dell_QuickSet_A07_R272666.exe indirin ve kurun.

2. sorduğunuz şey ise Dell Dock Application oluyor, o da buradan;
    http://ftp.us.dell.com/app/DELL_DOCK-APPLICATION_A03_R192718.exe

• quote:

Orijinalden alıntı: dntpnc

quote:

ses açma kapama ikon vs;
    Bu yazılımın adı Dell Quickset .
    http://ftp.us.dell.com/app/Dell_QuickSet_A07_R272666.exe indirin ve kurun.

2. sorduğunuz şey ise Dell Dock Application oluyor, o da buradan;
    http://ftp.us.dell.com/app/DELL_DOCK-APPLICATION_A03_R192718.exe

çok teşekkür ederim dostum ya ınan cok yardımcı oldun

• quote:

Orijinalden alıntı: amasseia

Ekran üstündeki simgeler demekle 'dell dock' u kastediyorsun demi arkadaşım.

O simgelerin olduğu bölüm Dell Dock diye adlandırılmış. Başlat simgesine tıkla, tıkladıktan sonra o arama yeri çıkıyo ya oraya dell dock yaz. Yazdıktan sonra dell dock simgesi belirir. Buradan ne yapmak istiyorsan ona göre ayarlarsın zaten kendin. İyi geleler...

dostum calıstıra tıklayınca dell dock yazıyorum cıkmıyor assagıda bır arkadas lınk vermıs onu ındırdım kuruyum dedım onuda kurmadı hata verdı :(
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: amasseia

Ekran üstündeki simgeler demekle 'dell dock' u kastediyorsun demi arkadaşım.

dostum calıstıra tıklayınca dell dock yazıyorum cıkmıyor assagıda bır arkadas lınk vermıs onu ındırdım kuruyum dedım onuda kurmadı hata verdı :(

ARKADASLAR BU TTNETIN VERDIGI DELL N5010 MODELLERINDE CD DEKI HANGI DRIVERLARI KURUCAZ BILENLER YAZABILIRMI MESELA SU ANDA CAMERA PROGRAMIM CALISMIYOR :( BUNLAR NASIL BIR DRIVER CD SI YAPMISLAR :(

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.