Şimdi Ara

DELL INSPIRON N5010 (15R) - Kullanıcıları Kulübü (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.889
Cevap
33
Favori
623.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar format sonrası bluetooth webcam kullanamıyorum. bu uygulamaları nasıl düzeltebilirm. driverları varsa nerden bulabilirm yardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: notonman

quote:

Orijinalden alıntı: oryuken

sizce bu laptop alınası mı?özellikleri iyi gibi duruyor?tavsiye eder misiniz f/p açısından değerlendirirseniz sevinirim

http://www.pcdepo.com/asp/product/77943/DELL-Inspiron-N5010-G74F45-CI7-740M-4G-500G-15-6-1-GB-VGA-FDOS

fiatı biraz fazla geldi buradakinin biraz adaha araştır.

fiyat fazlamı...???,,

daha ucuzunu casper hariç bul hemen alayım..
    bence eğer stokta varsa sıcak fırsattır.. 1600 liraya ben rastlamadım i7 işlemci ve 5650 ekrankartlı bi model.. en dandiği 2000 den başlıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: avanoss

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oryuken

sizce bu laptop alınası mı?özellikleri iyi gibi duruyor?tavsiye eder misiniz f/p açısından değerlendirirseniz sevinirim

http://www.pcdepo.com/asp/product/77943/DELL-Inspiron-N5010-G74F45-CI7-740M-4G-500G-15-6-1-GB-VGA-FDOS

fiatı biraz fazla geldi buradakinin biraz adaha araştır.

fiyat fazlamı...???,,

daha ucuzunu casper hariç bul hemen alayım..
    bence eğer stokta varsa sıcak fırsattır.. 1600 liraya ben rastlamadım i7 işlemci ve 5650 ekrankartlı bi model.. en dandiği 2000 den başlıyor..

avanoss arkadasıma katılıyorum..

Ya bi düşünün hem laptop alıyorsunuz hem DELL alıp 2 Yıl Yerinde Servis Hizmetinden yararlanıyorsunuz (ki bu müthiş bi sistem ve tıkır tıkır işliyo) hem i7 işlemciye sahip olup yetmezmiş gibi bir de 5650 ile eğlencenin sınırlarını zorluyorsunuz daha ne olsun....

Tamam fiyat ne kadar düşükse o kadar ii olr tabii ama her ürünün bi hakkı vardır bi de ''bana pahalı gibi geldi'' demnişsin oldu mu şimdi el insaf yahu

Arkadsım fiyat oldukça iyi hatta ben de düşünüyorum senn sayende gördum ürünü saol

• arkadaslar virüsmü girdi acaba?? interneti herzamanki gıbı 3 mgbt hızla kullanıyorum ama google bazen 1 sanıyede bazende neredeyse 6-7 sanıyede acılıyor..internetten canlı ızledıgm seyler az donuyodu sımdı baya donuyo..internet mı yavaşladı bılgısayardanmı?..birde internet explorer ı kapattıktan sonra hani program acılması ıcın beklerken fare işaretçisinin ucunda mavi yuvarlak bir şey çıkarya o oluyo..mozillayı kapatırken olmuyo internet explorer x86 veya x64 farketmıyo ıkısındede yapıyo bunu..bazı internet sitelerine hepten geç giriyo..facebooka 4 snde giriyossa fizy e 45 snde felan gırıyo formatmı gerekir?avast kullanıyorum bi uyarı vermedi..değiştirip lisanlı mcafee mi alsam 40 tl? baska bir sorun ise synaptic driver ı ındırdım..fakat touchpadden sayfayı kaydırırken yuvarlak bı ısaretçi çıkıyo onu nerden düzeltebilirm..önceden kaydırma ısaretı cıkardı sımdı yuvarlak cıkıyo:S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhibbi10 -- 4 Aralık 2010; 13:58:45 >

• Konuyu biraz okudum ama göremedim.Hoparlörlerin performansı nasıl arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 4 Aralık 2010; 14:26:00 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: efesdarkjeday

quote:

şu cep telefonunun hoparlör ve mikrofon görevini yapması çook hoşuma gitti:))

bu özellik nedir ? nereden açarız ?

telefononunuzu noteboka bluetoothla eşleştirdiğinizde şeçenekler çıkıyo telefondaki müzikleri dinlemek,rehberi yedeklemek.notebooku telefon gibi kullanmak çalışırken telefona dokunmadan gelen görüşmeleri notebook üzerinden yapabiliyorsunuz.yani notebook bir nevi bluetooht kulaklık vazifesi yapabiliyor ayrıca telefonunuzu uzaktan kumanda edebiliyor.pil şarjından yakınan arkadaşlara tavsiyem 10-15 gün kullandıktan sonra pil ömrü uzayacaktır sabredin.

bizim ki ttnet kampanyasından bluetooth ciyazı dahili değil takılı olan ciyazın marka ve modelini yazabilirmisin birde telefonun işletim sistemi nedir ?

• arkadaslar virüsmü girdi acaba?? interneti herzamanki gıbı 3 mgbt hızla kullanıyorum ama google bazen 1 sanıyede bazende neredeyse 6-7 sanıyede acılıyor..internetten canlı ızledıgm seyler az donuyodu sımdı baya donuyo..internet mı yavaşladı bılgısayardanmı?..birde internet explorer ı kapattıktan sonra hani program acılması ıcın beklerken fare işaretçisinin ucunda mavi yuvarlak bir şey çıkarya o oluyo..mozillayı kapatırken olmuyo internet explorer x86 veya x64 farketmıyo ıkısındede yapıyo bunu..bazı internet sitelerine hepten geç giriyo..facebooka 4 snde giriyossa fizy e 45 snde felan gırıyo formatmı gerekir?avast kullanıyorum bi uyarı vermedi..değiştirip lisanlı mcafee mi alsam 40 tl? baska bir sorun ise synaptic driver ı ındırdım..fakat touchpadden sayfayı kaydırırken yuvarlak bı ısaretçi çıkıyo onu nerden düzeltebilirm..önceden kaydırma ısaretı cıkardı sımdı yuvarlak cıkıyo:S
  • arkadaşlar merhaba..
    uzun zamandır notebook almak için araştırıyorum son olarak 2 bilgisayar arasında kaldım.

1. pcdepo.com DELL-Inspiron-N5010-G74F45

2. hepsiburada.com HP Pavilion DV6-3100ET

Pcdepo.com da dell i7 işlemcili fiyatı 1643 lira..
    Fiyatının bu kadar ucuz olması düşündürüyor açıkçası, freedos olması fiyatı bu kadar etkiler mi?
    Daha önce bu siteden hiç alışveriş yapmadım güvenilirliği konusunda da teredütlüyüm..

Diğeri ise hepsiburada.com daki hp dv6-3100et onunda sadece ısınma olayı düşündüyor.

Sizce hangisini almalıyım? Yada bu özellik ve fiyat aralığında başka bir tavsiyeniz var mı?
  • freedos olması fiyatı 100$ kadar düşürür sanırım. ancak i7 işlemcili notebooklarda ısınmadan çok şikayet ediliyor bildiğim kadarıyla. isterseniz önce bir araştırın bu konuyu.

sonuçta ısındığı için performansı düşen bir i7 işlemciden bir i3 kadar performans alırsanız verdiğiniz paranın kıymeti kalmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

freedos olması fiyatı 100$ kadar düşürür sanırım. ancak i7 işlemcili notebooklarda ısınmadan çok şikayet ediliyor bildiğim kadarıyla. isterseniz önce bir araştırın bu konuyu.

sonuçta ısındığı için performansı düşen bir i7 işlemciden bir i3 kadar performans alırsanız verdiğiniz paranın kıymeti kalmaz.

ısınma sorunu hp'lerde var diye biliyorum dell'de ısınma sorunu var mıdır kullanan arkadaşlar yorum yaparlarsa sevinirim
  • hayır ben o ısınmadan bahsetmiyorum:) i7 işlemciler, çalışma frekansları yüksek olduğu için kendileri ısınıyorlar. makinayla alakası yok. forumda i7 işlemcilerinden çok ısındığı için yeterli performans alamayıp i5'e dönen arkadaşlar okudum. o bakımdan diyorum size :)
  • 5010 g46h45 modelini aldım. bu klavyenin numerik tarafına hafif bastırınca çöküyor ya, acaba sizdede mi öyle? birde ekran kısmının korunağını pek sağlam bulmadım. ne bileyim 6400 ün hayvani sağlamlığı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoingToFree -- 5 Aralık 2010; 2:06:47 >
  • merhaba höporlerden sanki cızırtı geliyor daha yeni aldım laptopu g37h33 modeli neden olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waybe -- 5 Aralık 2010; 12:55:24 >
  • Selamlar, 2 gündür ben de bir G37H33 ile bu kulübün üyesi olmaya hak kazandım :D bendeki gümüş kasa

DELL INSPIRON N5010 (15R) - Kullanıcıları Kulübü

pcdepo'dan aldım, Çarşamba akşamı onaylanan ödememden sonra akşamüstü 17 gibi ürünüm kargoya verilmek üzere hazırlandı, Cuma günü 18'de de UPS kargo tarafından bana ulaştırıldı. Elime ulaşan paket şu şekildeydi, laptopun kutusu, üzerinde pcdepo'nun hediye ettiği -üzülerek söylüyorum- dandik bir laptop çantası, bu ikili kalın bir naylon poşet içerisinde sıkıcı bantlanmış şekildeydi. Laptop kutusunun içeriği ise şöyleydi;

Kutuyu açtığımda sol tarafta (şarj aletinin bulunduğu bölmede) ilk olarak Armada bilgisayar'ın sağladığı garanti belgesi'ni gördüm ve hemen ayırdım bir kenara. Bazı arkadaşlar belgeyi göremediklerini söylemişler, belki bu şekilde kutunun diplerine gitmiş olabilir, küçük de bir kağıt iyice bakmalarını öneririm ama sonuçta aslolan fatura olduğu için sorun yok.

Laptop kutusunun içerisinde solda bir bölmede şarj aleti sağda ise laptopun kendisi bulunuyor. 3 başlıkta, şarj aleti, laptopumuz ve kurulum cdleri/broşürler olarak toparlayabiliriz. Yeni laptoplarda Windows kurulum cdsi verilmiyor artık diye biliyordum ben ama kutudan bir driver cd'si ve windows 7 home basic 64bit yeniden kurulum cd'si çıktı. Bilgisayarı açtığımızda sistem otomatik olarak kuruluma geçiyor, size sadece bölge/dil ayarları, kullanıcı adı vb. gibi kişisel detayların sorulması dışında her şey otomatik olarak 10-15 dk içinde kuruluyor ve kullanıma hazır hale geliyor. İlk yüklemede tüm driver ve programlar kurulu geliyor fakat verilen yeniden kurulum cd'si sadece windows 7 home basic 64bit kurulumu unutmayın. Bir zaman sonra eğer bu cd'yi kullanarak bilgisayarınızı yeniden kurmaya kalkarsanız ilk günkü kurulumdan bir hayli farklı olacak, driverları kendiniz kurmak zorunda kalacaksınız. Yani verilen yeniden kurulum cd'si, sistem yedeği değil bu hataya düşmeyin. Bilgisayarın ilk halinin yedeğini almak isterseniz Acronis True Image ya da sisteminizde kurulu olarak gelen Dell Datasafe backup yazılımını kullanmanızı tavsiye edebilirim.

Ben gerekli olan bazı programlar sebebiyle 64bit kullanamayacağım için tabii ki sistemin ilk halinin yedeğini aldıktan sonra Windows 7 32bit kurmak istedim. Kutudan driver cd'si çıktığı için içim rahattı, şimdiden söylüyorum siz bu hataya düşmeyin, çünkü cd'deki bir çok driver sadece Windows 7 64bit için kullanılabiliyor. Windows 7 driver bulmada evet çok başarılı ama benim kurulumumda wireless driverını kurulumda bulamadı, aynı şekilde bluetooth driverı da kurulamayan bir başka önemli driver. Hemen kurulumdan sonra mutlak ihtiacım olan driver ve programları yazayım, sizin de format atmaya ihtiyacınız olursa mutlaka bu driver/programları elinizde bulundurmanızı tavsiye ederim;

- Wireless Driver'ı

Driver cd'si içerisinde cihazın wireless kartı Intel olarak gözüküyor ama kurmaya kalktığınızda hata alıyorsunuz, çünkü Dell forumlarından öğrendiğim üzere bu cihazda Broadcom kart var ve aygıtın ismi Broadcom 4313 802,11b/g/n

Kısayolu buradan, bu dosya otomatik kurulum;
    Broadcom BCM4313 / BCM43225 Wlan driver Windows 7 32bit,Windows 7 64bit pci code [14e4:4727],

http://consumersupport.lenovo.com/us/en/DriversDownloads/drivers_show_2496.html#

İndirme linki olarak;

Supported Devices and Features
    Broadcom 802.11g Broadcom 802.11a-g Broadcom 802.11a-g Broadcom 802.11g Broadcom 802.11a/b/g/draft-n Broadcom 802.11g Broadcom 802.11a/b/g/n Broadcom 802.11a/b/g/n Broadcom 43225 802.11b/g/n Broadcom 4313 802.11b/g/n

HP sitesinden windows 7 uyumlu driver;http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-81598-1&cc=us&lc=en&dlc=en

HP sitesinden xp uyumlu driver;http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-81551-1&cc=us&lc=en&dlc=en

HP sitesinden vista uyumlu driver;http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-81554-1&cc=us&lc=en&dlc=en

- Bluetooth

Bluetooth driver'ını da biraz zor buldum, yine cd'deki 64bit driver uymadı, ben de araştırıp kartın "Dell Wireless 365 Bluetooth module" olduğunu öğrendim ve sürücüyü Dell'in sunucularında buldum, linki de budur;

http://ftp.us.dell.com/network/R235168.exe (62,15 mb)

Kurulumunu şöyle yapıyorsunuz, indirdiğiniz dosyayı çalıştırın ve "C:\dell\drivers\R235168" dizinine açılmasını sağlayın. Daha sonra bu klasöre gidin ve setup dosyasını çalıştırın, burada başka detay yok, kurulum tamamlanırken Windows 7'nin de yüklenen sürücülerin yardımcı programlarını windows update'den bulup indirdiğini göreceksiniz, yani internet bağlantınız olursa o anda daha iyi olur. Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Sağda sistem tepsisinde Bluetooth ikonunu göreceksiniz. Öncelikle sağ tıklayıp ayarları aç deyin. Seçeneklerden, Algılama özelliğini diğer aygıtların bilgisayarınızı görebileceği şekilde izin verin (Algılama başlığındaki kutuyu işaretleyin) ve Tamam'a tıklayın. Artık bluetooth özelliği olan bir cihaz ile bağlantı kurmnaya hazırız. Ben yakınımda olan bir e250 ile deneme yaptım, bağlantı kurmak için öncelikle cihazı tanıtmamız gerekiyor, Ekleyeceğiniz cihazınızın bluetooth özelliği aktif ve gizlilik ayarları "diğer aygıtlar tarafından görülebilir" şeklinde ise, Bluetooth simgesine sağ tıklayıp "Aygıt ekle" dediğimizde kullanılabilir bir cihaz olarak ekrana gelecektir, (Telefon-Model-İsim şeklinde) ikona çift tıklayıp devam ettikten sonra bir defaya mahsus olarak 8 karakterli rastgele bir şifre oluşturacak bilgisayarınız, bu şifreyi telefonunuzda o anda açılan pencereye girip tamam dediğinizde kullanabileceğiniz özelliklerle alakalı olarak sürücüler otomatik olarak Windows 7 tarafından yüklenecek yine, aynı şekilde internet bağlantınız olursa o anda daha iyi olur.

Kullanmayacağınız zaman bluetooth simgesine sağ tıklayıp "Bağdaştırıcıyı kapat" diyebilirsiniz, aynı şekilde tekrar aktif edebilirsiniz.

Şimdi işin eğlenceli kısmına geliyoruz, "Denetim masası/Aygıtlar ve Yazıcılar"a girdiğiniz anda telefonun "Aygıtlar"a eklendiğini görüyoruz, telefona çift tıkladığımızda ise şöyle bir ekran karşılıyor bizi;

DELL INSPIRON N5010 (15R) - Kullanıcıları Kulübü

Sorulan "bilgisayarı nasıl telefon aramalarını duymak için kullanıyoruz?" sorusunun cevabı 4. seçenek.

Bilgisayarı aramalar için kulaklık/diafon olarak kullan dediğimizde telefonumuzdan bağlantıyı onayladıktan sonra, aynen bir Bluetooth kulaklık nasıl telefon görüşmesini aktarıyorsa, telefondan normal bir aramayı yapıyoruz, karşı tarafın sesi laptopun hoparlörlerinden geliyor ve biz de laptopun mikrofon+hoparlörünü kullanarak konuşabiliyoruz :) diğer seçeneklerde ise telefon üzerinden nete bağlan var, sanıyorum 3g kullanan arkadaşların işine yarayabilir, telefonlarını modem olarak kullanabilirler.

Ses derken şuna da cevap vereyim;
    quote:

Orijinalden alıntı: waybe

merhaba höporlerden sanki cızırtı geliyor daha yeni aldım laptopu g37h33 modeli neden olabilir

Bende bu yönde %0,00001 bile sıkıntı yok. 2x2W hoparlörler "MÜKEMMEL" başka söz bulamıyorum. Şu ana kadar denemeler hariç sistem sesini %50'nin üzerine çıkartma ihtiyacı hiç duymadım :D (belki daha önce kullandığım Asus f3sc'nin sesi normalden azdı bilemiyorum ama) gerçekten yorumlarda söylendiği gibi "sağlamlık ve ses sistemi" yönünden kusursuz görünüyor, nazar değmesin :)

Yani sizin bilgisayarınızda bir sorun olabilir, ya da yazılımsal bir sorunda olabilir, destek hattından yardım almalısınız.

- Bu "pil ölçer" falan nerde, ne yüklemek lazım?

Format attığınızda yokluğunu hissedeceğiniz bazı görsel öğeler varhttp://img366.yukle.tc/images/3130Adsiz.png gibi. Bu öğeler Dell Quickset yazılımı ile alakalı.

3 linkten herhangi birinden İndirin;
    http://ftp.us.dell.com/app/R257296.exe
    Alt1:http://support.dell.com/support/downloads/download.aspx?c=us&cs=19&l=en&s=dhs&releaseid=R257296&SystemID=INSPIRON_N5010&servicetag=&os=W764&osl=en&deviceid=2861&devlib=0&typecnt=0&vercnt=1&catid=-1&impid=-1&formatcnt=0&libid=25&typeid=-1&dateid=-1&formatid=-1&source=-1&fileid=377847
    Alt2:http://drivers.softpedia.com/progDownload/Dell-Inspiron-N5010-Notebook-QuickSet-Application-A00-Download-100826.html

Bunu yükledikten sonra kısayollarla yaptığınız tüm işlemler için animasyon görüntülerini elde edecek, bende f3 tuşunda bulunan pil ölçer kısayolunu kullanarak bu programa erişebileceksiniz.

Bir enteresan şeyde sistem tepsisinde sağda görebileceğiniz büyük "A" ve siyah arka plan üzerinde bir "9". Bunu görürseniz şaşırmayın, sağ sol tıklamakla da zaman kaybetmeyin çünkü bu ikisi Dell Quickset'in sadece "Caps lock" ve "num lock" un açık olup olmadığını göstermek için koyduğu göstergeler :) başka bir fonksiyonları yok.

- Webcam

Yine format sonrasında kurulan webcam driverı tam çalışmıyordu aynı wireless gibi. Integrated camera olarak geçtiği için Dell sitesinde n5010 sayfasında ekstra bir webcam driverı bulunmuyor fakat ben uyumlu driverı buldum.

Sonix Camera Driver ( pci[0c45:6480] )

R286661.exe , 8mb
    http://support.us.dell.com/support/downloads/download.aspx?c=us&cs=19&l=en&s=dhs&releaseid=R286661&formatcnt=0&libid=0&typeid=-1&dateid=-1&formatid=-1&source=-1&fileid=425923

Aygıt yöneticisini açın ve orada driverı görünen "Integrated webcam/usb video camera" yazısına sağ tıklayıp "..Güncelleştir/Update" dedikten sonra "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara" diyoruz, sonraki pencerede "Bilgisayarımdaki aygıt sürücüsü listesinden seçmeme izin ver" dedikten sonra gelen pencerede sağ altta bulunan "Disketi var"a tıkladıktan sonra "Gözat"a tıklayıp "C:\dell\drivers\R286661" dizinindeki "snp2uvc.inf" dosyasını seçiyoruz ve "Disketten yükle" penceresini "Tamam" diyerek kapatıyoruz.

Bundan sonra kurulum bize pakette yer alan "Integrated webcam" sürücüsünü listeliyor seçimimizi yaptıktan sonra bir güvenlik uyarısı gelecek ona devam etmek istediğinizi belirtin ve işlem tamamdır. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanıza gerek yok, size kalmış.

- Klavye esnemesi hakkında

Klavyede enter tuşuna gelene kadar hiçbir esneme yok aslında, enter ile 4 tuşunun birleştiği yer en fazla -belki 1mm bile değil- esnemenin görülebileceği yer. Ona da kasten bastırıp bakmanız gerekiyor yoksa yazarken, kullanırken eliniz kasanın içine kaçmıyor rahat olun :) Bu arada a4tech masaüstü klavyesine ve Asus f3sc'nin biraz çıkıntılı klavyesine alışık olan ben, nispeten daha düz olan bu klavyeye alışmakta biraz güçlük çekiyorum şu aralar. Yazım hataların %80 bu sebeptendir :D

Şimdilik bu kadar, daha doğrusu format sonrasında benim ihtiyaç duyup kurduğum/incelediğim şeyler, daha uzun seneler bu g37h33 ile birlikte olacağız kısmetse, o nedenle soru/sorunlar için buralarda olacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dntpnc -- 6 Aralık 2010; 3:18:36 >

• cuma günü aldık, bugün fiyatlar düştü :) yaklaşık 40 tl zarar.

benim g46h45 de 2 tane ölü piksel çıktı. daha ölü mü, sıkışmış mı bunu bile çözemedim. turkuaz,kırmızı,siyah renklerde gözüküyor. bir tanesi siyah renkte gözükmüyor. ölü ve sıkışmış piksel farkını nasıl anlayabiliriz? sıkışmışın çözümü var mı? kenarda olsa neyse diyeceğim de, ikisi de ortalar da. daha sevinemedim bile bilgisayara, moral bozucu fena halde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoingToFree -- 5 Aralık 2010; 15:38:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoingToFree

cuma günü aldık, bugün fiyatlar düştü :) yaklaşık 40 tl zarar.

benim g46h45 de 2 tane ölü piksel çıktı. daha ölü mü, sıkışmış mı bunu bile çözemedim. turkuaz,kırmızı,siyah renklerde gözüküyor. bir tanesi siyah renkte gözükmüyor. ölü ve sıkışmış piksel farkını nasıl anlayabiliriz? sıkışmışın çözümü var mı? kenarda olsa neyse diyeceğim de, ikisi de ortalar da. daha sevinemedim bile bilgisayara, moral bozucu fena halde.

Nereden aldiniz ona gore oradan almayacagim.??
    Vatanda oyle sorunlar olmaz. Ancak pcdepoda daha ucuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: tugay289

quote:

pcdepodan aldım. ama bunun satan firmayla ilgisi ne anlamadım. bu arada sorumu cevaplayabilen olursa çok sevinirim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tugay289

quote:

pcdepodan aldım. ama bunun satan firmayla ilgisi ne anlamadım. bu arada sorumu cevaplayabilen olursa çok sevinirim.

Laptopin ekraninin uretim serisiyle alakasi olacagini dusunuyorum.2 tane ortada olu piksel kotu olmus.
    Birde Vatanda hicbir zaman sorun yasamadim,Eger yasarsam da kesinlikle cozum bulacaklardir.

Bu arada piksel sorununuz icin pcdepoyu yarin arayin bence.
    Olu pikselde normal renklerde belli olmaz.Ancak siyah ekran actiginiz zaman belli oluyor.
    Digerini bilmiyorum google dan aratirsaniz bulursunuz heralde.

• @Chosen (pm gönderemediğim için mail attım bilgine)
  • arkadaşlar dünden beri sürekli araştırıyorum bütçemi biraz zorlasa da şu iki model arasında kesin kararlıyım birini alacağım muhakkak..

1602 lira

http://www.pcdepo.com/asp/product/77636/Dell-INSPIRON-5010-G46H45-i5-460-4GB-500GB-15-6-Gumus
    1507 lira

arada 100 lira gibi bir fiyat farkı var..
    i7 işlemci de tereddütlüyüm biraz ısınıyor, i5 kadar performans alırsın deniyor??
    ve i7 işlemci pil süresini çok etkiler mi?

bu ikisi arasından hangisi alayım evet arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.