Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 GTX 1060 Max-Q (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
721
Cevap
11
Favori
38.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amazon şu anda 1060 olan bir varyansını vergi ve kargo dahil 4200 civarına gönderiyor.
    https://www.amazon.com/gp/product/B0764HW117/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A245GMXHBSBS5M&psc=1

Almak isteyenler kaçırmasın bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi incubus -- 5 Ocak 2018; 22:8:38 >
  • incubus İ kullanıcısına yanıt
    Amazon'dan alınan ürünlerin garantisi nasıl oluyor hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alperen.md kullanıcısına yanıt
    O konuda dell ile görüşmek gerekebilir. Ben 1 sene diye biliyorum. Ama değişiyor duruma göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hisar18

arkadaşlar sonuç nedir tavsiye ediyorsanız alacam 3 haftadfır laptop araştıerıyporum

Bunu almazsanız diğer laptop modelleri nedir hocam ona göre yorum yapmak daha uygun olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

quote:

Orijinalden alıntı: Hisar18

arkadaşlar sonuç nedir tavsiye ediyorsanız alacam 3 haftadfır laptop araştıerıyporum

Bunu almazsanız diğer laptop modelleri nedir hocam ona göre yorum yapmak daha uygun olur.

hocam fiyat olarak fiyat performans dell bence şuamn msi 1060 modeli 8 bin tl civarında 4 bin bandında gezilenler görseniz o fiyata verip ne oyun oynanır nede video adamlar 4 bin tl ye ssdsiz satıyor makina mesela 1050 ekran kartı veriyor 2 gb lı onuda 4500 5000 civarına veriyor hani anlam veremiyorum msi konusuna buna biri açıklık getirebilir mi msi neden farklı ve 1060 modelli bakmanızı öneririm fiyat ateş pahası macbook ile yarışıyor resmen diğer modeller tercih etmememin sebebi ips panel olmaması hp güzel ama ısınma sorunu vs. monster hiç aklımda değil nedeni tofaşa bmw motoru takmış gibi cs go oynadım arkadaşın 5500 tl aldığı laptop fırın yanıyor ve fan kafa şişirdi benim dell arkadaşımızın sorunu çözdü sanırım harici ekran sorun kalmamış gibi bence şarj da olması doğal çünkü güç tüketiyor gibi buda performans etkiler gibi tam net çözülse şu harici ekran yansıtma hdmi ile tunder çıkışı ile deneyin dedi arkadaşımız denediniz mi? ben vatan yada gittigidior kampanya bekliyorum benim kullanma amacım video editlemek render oyun photoshop canlı yayın vs kullanacağım . ben model arayışındayım hocam aslına bakarsanız

• Hisar18 kullanıcısına yanıt
    vatan bu ay kdv indirimi yapsa fena olmaz. Dell i harbi bende çok beğendim. Gidip canlı olarakta gördüm gayet iyiydi
  • Bir süredir rutin kullanıyorum (28.12 den beri) ilk başta sıkıntılar vardı ama hallolunca, bu haftasonu da oyun oynama fırsatım olunca almayı düşünenlere yaziyim dedim.

1. Dış monitöre bağlandığında gtx 1060 devrede oluyor ilk baştaki sıkıntım windows animasyonlarının takılıyor olduğuydu ancak nvidia experience üzerinden güç korumayı kapatınca veya nvidia denetim masası-3d ayarlarından güç kızmını optimum yapınca bu sorun kalkıyor. İşin ilginci başta endişelendiğim gtx 1060 daha çok tüketecek endişemin yersiz çıkmış olması, dış monitöre bağlı iken kendi ekranını kapattığımdan güç harcamasında farklılık olmadı. Normal ofis kullanımında 4,5-5 saat kadar pil ömrü veriyor.

2. Windows creators update bende sıkıntı yaratmadı, çift ekran kartı üzerinde masaüstünde sağ tıkladığımda en azından benim farkedebileceğim bir gecikme yok.

3. Bu haftasonu baya oyun oynadım (Witcher, Tomb Raider, Elite Dangerous Horizons), soğutucu kullanmıyorum, ısı hiç 62 derece üzerine çıkmadı. Frame rate oranları 42 altına inmedi (ultra-tomb raider)60 üzerine çıkmadı zira frame lock var 60 üstüne zaten ihtiyacım yok, ona uygun monitçrüm de yok. Oyundan çıktıktan en fazla 2-3 dakika sonra gpu sıcaklık etkin şekilde 40-45 aralığına iniyor. Normal çalışma arada video, youtube falan 41 derece altı görmedim.

Sonuç olarak başta sıkıntı yaptığım şeylerle ilgili sorunlarım hallolmuş gözüküyor, ekran renkleri dahil kendi zevkime göre ayarladım şu an bana keyif veriyor. GTA veya PUBG oynamadım ama en azından tomb raider oyununda kendi monitörü+klavye ışıkları açık şarj azalması yaşamadım hatta aksine %95 iken adaptörü takıp oynadım 2-3 saat sonra oynamayı kestiğimde şarj %100'dü ama ne ne kadarda 95-100 arası geldi onu bilmiyorum, herhalde daha yavaş şarj ediyordur.

Baştaki şikayetlerime rağmen şu an memnunum, inşallah daha iyileri sizlerin olur.

• Gtx 1060 lı modeli vatandan mı aldınız alanlar?

• Sinerjiden alan var mı 1060lık

• thelordof kullanıcısına yanıt
    Ben ebrar'dan almıştm.
  • ptahba kullanıcısına yanıt
    Sağ tıklama sorunu, technopattaki rehberle çözülüyor ama animasyonların sıkıntısı devam ediyor bende. Geforce experience'taki güç ayarını kapattım ama denetim masası zaten optimumdaymış. Bir de böyle deneyeyim bakalım. Bence bu konudaki kesin çözüm Microsoft'tan gelecek.

GTA ve PUBG oynamadım demişsiniz, onları da ben yazayım :)

GTA V'te neredeyse varolan tüm ayarları en yüksekte oynamak mümkün.
    PUBG'de -yanlış hatırlamıyorsam- very high ayarlarda 60 FPS'ye kilitli oynanabiliyor. Oyun biraz sorunlu olduğundan arada FPS düşüşleri oluyor tabii.

Genel olarak ben de çok memnunum, özellikle ekranını çok beğendim. Isınma sıkıntısı dediğiniz gibi yok ama fan sağlam gürültü yapıyor buna karşılık. Kulaklıkla oynanıyor genelde ama, yanınızdakiler için sıkıntı olabilir fan sesi :)
  • Ekranda sorun var mıydı denk geldi mi

• Ekran kartı bayağı iyi desenize

• quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

Ekranda sorun var mıydı denk geldi mi

Ölü piksel gibi bir şey mi kastettiniz? Bana denk gelmedi çok şükür. Herhangi bir sıkıntı yok.
  • Aynen

• Bu oyunlarda pil azalması yaşadınız mı bu arada?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ptahba

Bu oyunlarda pil azalması yaşadınız mı bu arada?

Hiç dikkat etmedim, olsa da sorun olacağını zannetmiyorum
  • sarj sorunu yaşamamışsınız cok sevindim urununuz 1050ti mi 1060 mi acaba .

• quote:

Orijinalden alıntı: BardFortuna

sarj sorunu yaşamamışsınız cok sevindim urununuz 1050ti mi 1060 mi acaba .

1060 olanı
  • ÜRÜNÜ Kac tl ye almistiniz acaba birde nereden aldınız?

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.