Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 - Ana Konu (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.270
Cevap
62
Favori
221.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: adogs

quote:

arkadaşlar merhaba, bir hafta oldu bende 7577 1050ti 8gb laptop aldım, yanlız dünden beri pcde oyun oynuyormuşum gibi çalışıyor. fanlar full çalışıyor, baya ısınıyor. pc de yaptığım outlook açık excel açık browser açık. özelliklede adaptörü takınca coşuyor, güç yönetiminede baktım çözemedim. fikti olan var mı?

bu konuda sorun hakkında fikriniz yok mu?

adaptörü taktığım anda pc uçuşa geçiyor. sebebini bi türlü çözemedim. ayrıca ağır oyunlarda adaptörün gücü yetmediği için batarya yeme sorunuda pc tam güçte çalıştığı için, buda oluyor ve bataryada tam dolamıyor. resmen bug oluştu sanki.

Çok garip bir durumla karşı karşıyayım, 3 gün önce yaşadığım problemi bugün çözdüm. Koç sistemle dün görüştüm bugünde servise götürecektim. Fakat olayı fark ettim.

Şimdi laptopun adaptörünü taktığım anda herşeyi son ayarda çalıştırıyordu, fanlar deli gibi çalışıyor ve 2 dk içinde cihaz ateş gibi oluyor. Adaptörüde çıkarınca pil yarım saat 45dk ya bitiyordu. İçindeki 1tb hdd yi yeni birim diyip tanıtınca olduğunu çözdüm. bugün hdd yi sildim birim olarak görünmüyordu ve laptop normale döndü. Az önce hdd yi tekrar tanıttım yeni birim olarak ve cihaz yine sapıttı.

Sizce HDD mi arızalı yoksa başka bir nedeni mi var? Fikri olan var mı?

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar merhaba, bir hafta oldu bende 7577 1050ti 8gb laptop aldım, yanlız dünden beri pcde oyun oynuyormuşum gibi çalışıyor. fanlar full çalışıyor, baya ısınıyor. pc de yaptığım outlook açık excel açık browser açık. özelliklede adaptörü takınca coşuyor, güç yönetiminede baktım çözemedim. fikti olan var mı?

bu konuda sorun hakkında fikriniz yok mu?

adaptörü taktığım anda pc uçuşa geçiyor. sebebini bi türlü çözemedim. ayrıca ağır oyunlarda adaptörün gücü yetmediği için batarya yeme sorunuda pc tam güçte çalıştığı için, buda oluyor ve bataryada tam dolamıyor. resmen bug oluştu sanki.

Çok garip bir durumla karşı karşıyayım, 3 gün önce yaşadığım problemi bugün çözdüm. Koç sistemle dün görüştüm bugünde servise götürecektim. Fakat olayı fark ettim.

Şimdi laptopun adaptörünü taktığım anda herşeyi son ayarda çalıştırıyordu, fanlar deli gibi çalışıyor ve 2 dk içinde cihaz ateş gibi oluyor. Adaptörüde çıkarınca pil yarım saat 45dk ya bitiyordu. İçindeki 1tb hdd yi yeni birim diyip tanıtınca olduğunu çözdüm. bugün hdd yi sildim birim olarak görünmüyordu ve laptop normale döndü. Az önce hdd yi tekrar tanıttım yeni birim olarak ve cihaz yine sapıttı.

Sizce HDD mi arızalı yoksa başka bir nedeni mi var? Fikri olan var mı?

Bos verin hocam ugrasmayin yeni almissiniz goturun servise baksinlar.Bi sorun var belli yani.

Yada yeniden format atin hala ayni ise oyle servise goturun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konuyu uzun zamandır takip ediyorum bu laptopu almayı planlıyodum ama Dell in 7567 versiyonundan sonra bu 7577 tam bir fiyasko olmuş gözüküyor bu kadar sorunu barındırması ve bir çok kişinin şikayet etmesinden sonra 7577 den şuanlık vazgeçtim. Yazın laptop almayı düşünüyorum umarım o zamana bu sorunlar çözüme kavuşur. 7577 nin 7567den ucuz olması sizce bu sorunlardan dolayı mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brave7 -- 16 Şubat 2018; 0:14:32 >
  • Bu bilgisayar yarın elime ulaşacak. Ne gibi şeylere dikkat etmeliyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apaxxes

Bu bilgisayar yarın elime ulaşacak. Ne gibi şeylere dikkat etmeliyim?

Isik sizmasi,ölü piksel,hdmi-usb grisler falan.

• selamlar dostlar bende bu laptobu yeni aldım fakat ekran parlaklığını en son yapmama rağmen 1366x768 pixsellik 5 yıllık mat ekranlı notebookumdan daha sönük duruyor ekranı. yardımcı olabilecek var mı? sizdede durum böyle mi?
  • Brave7 kullanıcısına yanıt
    Ucuz falan değil. Hatta daha pahalıdır aslında. Vatandan bakarsanız dell 7577 16gb 128ssd 1050ti'li model ile dell 7567 256gb sdd 1050ti'li aynı fiyattadır.
    Dell 7577 aslında gtx1060 için hazırlanmış bir bilgisayardır. Ekstradan 1050 ve 1050ti opsiyonları bulunuyor fakat bunları avrupa ve amerikada görmeniz zordur. Fakat bizim gibi ülkelerde hala 1050 ve 1050ti bile pahalı seviyesinde olunca bizde ağırlıklı olarak 1050 ve 1050ti'li modeller satılıyor.
    Dell 7577 ve dell 7567 arasındaki farklar basittir. Birisi güncellenmiş halidir sadece. Aman aman değişiklik sadece anakartında 3-4 port geliştirilmesidir. Kalıcı ips ekrana gecilmesidir. Subwoofer cıkarılıp pil yeni nesil kullanılıp kücültülmüş fakat hızlı sarj özelliği eklenmiş. Parmak izi gibi yeni teknolojiler eklenmiş vs.

Başka teknomarket veya internet alişveriş sitelerinde pahalı gözükebilir çünkü eskiyen bilgisayarların fiyatları sabitleşmeye başlar. Örnek olarak arkadaşım vatandan aldığı 950m'li bilgisayarı gösterdi. 5800lira yazıyordu. Dell 7577'den daha pahalı diye daha iyi olduğunu iddia ediyordu fakat bilgisayarın tüm özellikleri 7577den geriydi.
    Hala 950m'li bilgisayarlar 3000-4000 bandında satılabiliyor çünkü belli bir üretim maliyeti harcanmıştır. Zararına satacak halleri yok. Haliyle fiyat sabit kalır. Arada bilgisiz-araştırmadan alan alan insanlar çıkabiliyor.

• Beyler ben bilgisayarı vatandan almıştım aldıgımda windows 10 kuruluydu. Ben şimdi buna tekrardan format atmak istiyorum recovery felan yok mu bunda nasıl atıcam. Önceki Lenovo y500 ümde recovery tuşu vardı basıyordum kendisi atıyordu bunda yok heralde öyle bir şey.
  • kurtirigo K kullanıcısına yanıt
    bende de ayniydi servise gonderdim degisim karari cikti hataliymis hemen gonder degistrsinler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eksen bilgisayar da 1060 için fiyat 5.224 TL fiyat epey indi alacak arkadaşların bilgisine..
  • Alampa kullanıcısına yanıt
    garanti belgesi kağıdında yetkili servislerin adresi var. orda izmirdeki yetkili servise gönderin yaparlar değişimi

• Beyler sıfırlama işlemi yüzde 35 te kaldı 1 saat felan oldu ilerlemiyor ne yapmak lazım

• beyler benim cihaz geldi, 1 tane ölü pixel var siyah ekranda sizce garantiye yollamalı mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TrettiofemHalf

beyler benim cihaz geldi, 1 tane ölü pixel var siyah ekranda sizce garantiye yollamalı mıyım?

Cihazı nereden aldınız ? Tabi ki gönderin. Hatalı ürünü niye kullanasınız..
  • ***_AsLaN_*** kullanıcısına yanıt
    N11 den aldımda, çok rahatsız etmiyor. 2 sene içinde yollasam olurmu acaba?

• quote:

Ben şahsen kullanmam ürünü öyle ki yasal iade hakkın 14 gün ve servis değişim vermezse iade edip yenisini alırsın. Fakat 1,5 sene sonra gönderirim dersen servis de müdahale etmezse maduriyetinle kalırsın.

Karar sizin, para sizin, hayat sizin :) Nasıl arzu ederseniz..
  • soruma cevap veren olmadı. bir diğer sorum ise notebook ekranını tvye yansıtabiliyorum ama harici monitöre aktaramıyorum. hairici monitörü görmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***_AsLaN_***

quote:

Ben şahsen kullanmam ürünü öyle ki yasal iade hakkın 14 gün ve servis değişim vermezse iade edip yenisini alırsın. Fakat 1,5 sene sonra gönderirim dersen servis de müdahale etmezse maduriyetinle kalırsın.

ölü pixel değilmiş ya boşa heyecan yaptık, ölü pixele benzeri bişeymiş şu site sayesinde çözdüm;

http://www.jscreenfix.com/fix.html

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ***_AsLaN_***

quote:

ölü pixel değilmiş ya boşa heyecan yaptık, ölü pixele benzeri bişeymiş şu site sayesinde çözdüm;

http://www.jscreenfix.com/fix.html

Bu site ne yapıyor tam olarak?

• ***_AsLaN_*** kullanıcısına yanıt
    Geldi hocam bu sabah daha windows yükleme şansım olmadı ama ekranda titreme gidip gelme gibi bir sıkıntı var galiba diğerlerindede oluyo muydu?

• 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.