Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 - Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.211
Cevap
66
Favori
206.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 480
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 121
  • Ortalama Mesaj Aralığı 5 saat 20 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 36
  • Favoriye Eklediklerim 68
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • thelordof (494 mesaj) Kevin De Bruyne (258 mesaj) jacktron (250 mesaj) Obersturmbannführer (154 mesaj) cgunay (137 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2550 mesaj) Mobil (2311 mesaj) Tablet (105 mesaj) Mini (73 mesaj) Uygulama (461 mesaj)
  • @
3 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> Dell >> Dell Inspiron 7577 - Ana Konu
Giriş
    2589 Mesaj

@WSniper10 @emsalsszz

Hocam naptınız fan değiştirdiniz mi? Değiştirdiyseniz hangi satıcıdan aldınız?

|
    |
    Bahsedilenler: emsalsszz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör WSniper10
  • Yüzbaşı
    835 Mesaj

Hayir boyle idare ediyorum su anlık. Virüsten dolayi gidesim yok bilgisayarciya falan. Sizinde mi bozuldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Kevin De Bruyne kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2589 Mesaj

Fan en düşük seviyesinde çalışırsa sıkıntı yok da hafif seviyede çalışmaya başlarsa trrrrrr diye tiz bir ses geliyor. Ilk başta aldırış etmedim de 1 hafta sonra kafam ağrımaya başladı.
    N11den alacam birinden sanırım. En düşük seviyede sadece pildeyken çalışıyor. Sürekli pilde kullanmak da pile zarar veriyor.
    |
    |
    WSniper10 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    688 Mesaj

Pc yi çok fazla oynatmayınca fandan ses çıkmadığından almadım daha hocam

|
    |
  • DH Yönetici
    7645 Mesaj

selamlar,

7577 yi 2.el olarak aldım, garantisi dolmuş tabii ki,

batarya da artık son zamanlarında, 1 saat falan çalışıyor yüksüz durumda.

adaptörü 130luk, bu saatten sonra adaptör değişimi yapılmasına gerek var mı?

heralde servis adaptör değişimi işlemlerini sonlandırmıştır sanırım.

batarya değiştirmek için baktım ama 1000tl ye satıyor ve koca ülkede bir satıcı var.

ben genelde evde kullanıyorum ve prize takılı oluyor genelde. bu şekilde kullanmaya devam mı edeyim? farklı bir önerisi olan var mı?

128lik de ssd var onu da 500lük ile değiştirmeyi düşünüyorum yakın zamanda..

• Yarbay
    2589 Mesaj

Hocam adaptör için yine de bir kocsistemi arayıp soruşturun. Pil için aliexpress üzerinden uygun fiyatlı bulmayı deyebilirsiniz fakat 3-4 yıllık mazisi olan bir alete uygun bir pil bulmakta zorluk çekebilirsiniz.

Alet hala iyi fakat ufak tefek bakım istiyor. Ben macun değiştirmeyi planlıyorum fakat acayip kompakt yapısı sebebiyle işlemci ve ekran kartına ulaşma zorluğu biraz bunu aksatıyor.

Ssd yetmiyorsa kesinlikle yükseltin hocam. Değer. Yeni bilgisayar alırsanız ona takarsınız veya satarsınız.

|
    |
    kocaballi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • DH Yönetici
    7645 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kevin De Bruyne

Hocam adaptör için yine de bir kocsistemi arayıp soruşturun. Pil için aliexpress üzerinden uygun fiyatlı bulmayı deyebilirsiniz fakat 3-4 yıllık mazisi olan bir alete uygun bir pil bulmakta zorluk çekebilirsiniz.

Alet hala iyi fakat ufak tefek bakım istiyor. Ben macun değiştirmeyi planlıyorum fakat acayip kompakt yapısı sebebiyle işlemci ve ekran kartına ulaşma zorluğu biraz bunu aksatıyor.

Ssd yetmiyorsa kesinlikle yükseltin hocam. Değer. Yeni bilgisayar alırsanız ona takarsınız veya satarsınız.

ali de pil var (40$) ama Türkiyeye göndermiyorlar ne yazık ki.

koçsistem normal zamanda bile uğraştırırken garantisi bitmiş cihaz için boşa uğraş gibi duruyor bilemedim.

ben öyle ağır oyun oynama derdim olmadığı için bu şekilde kullanırım diye de düşünüyorum,

cihaz kozmetik olarak 9/10 hatta orjinal kutusu ile aldım eski sahibi çok temiz bakmış ;)

• Yarbay
    2589 Mesaj

Hocam ben garanti bitimine 1 ay kala izmirden istanbula koçsistem'e yolladım. İzmirdeki yetkili servis diye adlandırılan elektronikçiden bozma merdiven altı dükkan (firma vs demeye dilim varmıyor) ters yapmıştı. Sağolsunlar izmirdeki asıl yetkili servis aracı olarak yardım etti. Gayet güzel şekilde kargolayıp gönderdim. Pili değiştiler. Genel temizlik yapıp yolladılar. Hiçbir ücret talep etmediler. Üst kapakta kılcal bir çizik oluşturdular ama ücretsiz pil değişimine karşılık görmezden geldim (:

Bence bir şansınızı deneyin. Ben memnun kaldım. En azından fiyat alın. Bir de başka uluslararası satış kanallarına da bakın.

|
    |
  • Teğmen
    184 Mesaj

Sıcaklıklar ideal durumda bir sorun olacağını sanmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    emsalsszz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    679 Mesaj

bende 2 adaptör de var düşük olanını kullanıyorum batarya değişiminden sonra. Yüksek olanını kullanmak pili daha çok yıpratıyor bence

|
    |
  • DH Yönetici
    7645 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Gökbörüü

bende 2 adaptör de var düşük olanını kullanıyorum batarya değişiminden sonra. Yüksek olanını kullanmak pili daha çok yıpratıyor bence

teşekkürler,

ali de batarya buldum ama alıp almamakta kararsız kaldım. Şimdilik beklemedeyim bu şekilde kullanmakta bir sorunum yok.

sadece 128lik ssd yi, 512ye çıkaracağım ilk etapta, sonrasında 8gb rami 16ya çıkaracağım.

sonrasında batarya konusuna bakacağım...

• Yüzbaşı
    679 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

teşekkürler,

ali de batarya buldum ama alıp almamakta kararsız kaldım. Şimdilik beklemedeyim bu şekilde kullanmakta bir sorunum yok.

sadece 128lik ssd yi, 512ye çıkaracağım ilk etapta, sonrasında 8gb rami 16ya çıkaracağım.

sonrasında batarya konusuna bakacağım...

Alıntıları Göster

ssdyi ben de yükselteceğim, alacağınız bir ssd olursa bana da söyler misiniz fikir oluşur kafamda

• DH Yönetici
    7645 Mesaj
    quote:

ssdyi ben de yükselteceğim, alacağınız bir ssd olursa bana da söyler misiniz fikir oluşur kafamda

Alıntıları Göster

Kingston A2000 500gb

Wd Blue Sn550 500g

Sandisk Ultra 3D 500GB

• Yüzbaşı
    679 Mesaj

teşekkürler hocam.

|
    |
  • DH Yönetici
    7645 Mesaj
    quote:

teşekkürler hocam.

|
    |
  • Yarbay
    2589 Mesaj

Fanlardan biri ne yazık ki en ufak harekette ses yapıyor. Milinde sıkıntı var sanırım. Eğik durmaya gelemiyor.

https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/dell-inspiron-7577-icin-yeni-laptop-cpu-sogutma-fani-7588-g7-758-P446818541?returnCart=1

Şundan alacağım sanırım. Fan yönlerine dikkat edin. 2 taraf için farklı farklı fan yönü var. Yanlışı almayın. Hazır fan değişirken macun da yenileyeceğim. Umarım bilgisayar tekrar açılır  

• Yüzbaşı
    688 Mesaj

Arkadaşlar Benim SSD sanırım arızalandı sürekli mavi ekran alıyorum ssd yi okumuyor 1 saat boyunca pc sonrasında açılsada 5 dakikaya tekrar mavi ekran

bende ssd yi çıkartıp HDD ye kurdum windowsu sorunsuz şekilde çalışıyor şuan pc

bu Samsung PM961 256gb ssd nin garantisi varmıdır acaba çünkü laptopun ki bitti

ve M2 slotumun arızalanıp arızalanmadığını başka ssd takmadan anlamanın yolu var mı

|
    |
  • Yüzbaşı
    688 Mesaj

Hocam fanı kendiniz söküp makine yağıyla yağlamayı da deneyebilirsiniz

ben de fan almadan önce yağlamayı deneyeceğim

|
    |
  • Yüzbaşı
    688 Mesaj

kingston A2000 tavsiyemdir listenin içinde DRAM ı olan tek ssd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emsalsszz -- 5 Ocak 2021; 23:59:55 >
    |
    |
  • Yarbay
    5656 Mesaj

Dram, Samsung 970 evo Nvme ssd'de de var mıydı?

|
    |
    emsalsszz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Cancer Clinical Trials
backlink paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,828
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.