Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 - Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.211
Cevap
66
Favori
206.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 480
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 121
  • Ortalama Mesaj Aralığı 5 saat 20 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 36
  • Favoriye Eklediklerim 68
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • thelordof (494 mesaj) Kevin De Bruyne (258 mesaj) jacktron (250 mesaj) Obersturmbannführer (154 mesaj) cgunay (137 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2550 mesaj) Mobil (2311 mesaj) Tablet (105 mesaj) Mini (73 mesaj) Uygulama (461 mesaj)
  • @
3 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> Dell >> Dell Inspiron 7577 - Ana Konu
Giriş
    2589 Mesaj

Ramde hata olabilir. Üretim konusu ramlerin problemli.

Ben 5-6 ay önce 8+8 alıp ram yükseltmeye kalkmıştım fakat bilgisayar durduk yere mavi ekran vermeye başlamıştı. Meğersem ramlerden biri hatalıymış. Onu tek takınca bilgisayar mavi ekran vermekten açılmıyordu. Onu çıkarıp sağlam 8 ve eski 4 ile yola devam ediyorum.

Temizlik konusunda kendi girişen oldu mu hiç? Thermal macun değiştirmek ve içerdeki tozları temizlemek istiyorum. Gerçekten fanlar durduk yere çalışır oldu. Bir de ses yapmaya başladılar. Bilgisayarcıye vereceğinize kesinlikle kendiniz temizleyin bu arada. Onlar daha cahil bu konuda emin olun.

|
    |
    MeTeN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1038 Mesaj
    Bir kaç temizlik videosu izledim. Termal macunu yenilerim diye ama tabiri caiz ise kılçığına kadar söküyorsun o işlemciye ulaşmak için. Gözüm korktu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    170 Mesaj
    Geçen gün fan temizliği ve termal macun sürümü için bilgisayarı verdim bir yere. 100tl aldı. Macunu da ben kendim aldım. Eve gelip kontrol ettiğimde, daha önce Ram Dimm A’da gözükürken, şu an Dimm B’de gözüküyor. Neden böyle olmuş olabilir? Rami çıkarmamıştır diye düşünüyorum ama bir şeyi ters mi taktı, bir sıkıntı çıkarır mı?

Ek olarak beni whatsapp gruptan çıkarmışlar nedenini anlamadım, tekrar alabilirlerse güzel olur.

|
    |

• Çavuş
    42 Mesaj

İlk defa aldığım bir laptoptan memnun kalmadım. 3 seneden fazladır kullanıyorum ama en baştan beri performansı beni çok tatmin etmedi. Şöyleki, fan çok sesli çalışıyor, heran bilgisayar patladı patlyacak gibi hissediyorsun. 1 sene kullandıktan sonra oyunlarda takılmalar (muhtemelen sıcaklık kaynaklı) başladı. Oyun performansını çok etkilediği için görüntü ayarlarını low yapmama rağmen PUBG oynayamadım mesela. Sıcaklık artık öyle bir abartı hale geldiki , qwe tuşlarına 2 saniyeden fazla dokunamıyorsun. Artık bu model muhtemelen satılmıyordur, yazmamın sebebi Dell alırken (oyun için) tekrar düşünmeniz. Daha önce 2007 yılınca aldığım Acer İnspire vardı, 14 sene oldu, hala Valoran LOL gibi oyunları oynatıyor. Ekran kartını çok zorlayan oyunlar değil ama 3 senelik (1. senesinden itibaren) Bir PUBG bir WOW oynayamamak pek hoş olmadı. Oyun bilgisayarı olması dolayısı ile uzun seneler çıkacak oyunları , en azından 3-4 sene rahatlıkla çalıştırmasını bekliyor insan.

Bu yazdığım problemleri yaşayan ve çözüm bulan arkadaşlar varsa , nasıl çözdüklerini yazarsalar sevinirim.

• Teğmen
    212 Mesaj

Merhaba, hangi özelliklere sahip model sahibisiniz? ekran kartınız hangisi? ram kapasiteniz nedir?

|
    |
    hotgojo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    42 Mesaj

NVIDIA GE-FORCE 1060 Max-Q

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/90/24/5f/90245f93b930926af085832bd5d4a9ad.jpeg&t=0&width=480&text=1
  • Teğmen
    212 Mesaj

tekrar merhaba. Çok üzüldüm yazdıklarınıza :( Ben sizinle aynı sistemi kullanıyorum ikinci bilgisayar olarak. rami 32 ye çıkardım ama istisnasız her oyunu oynayabiliyorum, hiçbir tıkanıklık yaşamıyorum, 3. seneye gireceğim. Bir uzmana danışmakta fayda var, sizin bilgisayarın farklı bir durumu olduğuna inanmak istiyorum, açıkçası. Bahsettiğiniz problemlerin hiçbirisini yaşamıyorum çünkü.

|
    |
    hotgojo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    98 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: marju

tekrar merhaba. Çok üzüldüm yazdıklarınıza :( Ben sizinle aynı sistemi kullanıyorum ikinci bilgisayar olarak. rami 32 ye çıkardım ama istisnasız her oyunu oynayabiliyorum, hiçbir tıkanıklık yaşamıyorum, 3. seneye gireceğim. Bir uzmana danışmakta fayda var, sizin bilgisayarın farklı bir durumu olduğuna inanmak istiyorum, açıkçası. Bahsettiğiniz problemlerin hiçbirisini yaşamıyorum çünkü.

Aynen bende 3 sene kullandim, hala da kullaniyorum, en memnun kaldigim laptop, her oyunu isinma, takilma, fan sesi vs bir problem olmadan oynatti bana, simdi 10.nesil i7 rtx 2070 li yeni laptop var onu kullaniyorum, biraz slim design velhasil isiniyor, fanlar da dellden daha cok ses yapiyor...

|
    |
  • Onbaşı
    21 Mesaj

Arkadaşlar merhabalar,

Aranızda hiç SSD değiştiren oldu mu?

Ben şimdi 120gb yetmediği için 500gb WD Blue aldım ve kendim değiştirmeyi planlıyorum. Ancak ilk defa bir laptopta donanım değiştireceğim o yüzden işletim sistemini sıfırdan kurarken herhangi bir driver vs. problemi çıkar mı diye korkmadım değil.

Aynı masaüstü kasada yaptığımız gibi dümdüz sıfır diske windows kursam bir problem olur mu? Bir de bu OEM windows lisanslarında böyle bir işlem sonrasında problem yaşanıyor mu?

• Yüzbaşı
    550 Mesaj

Yeni SSD'ye Windows kurabilirsiniz tabii. Lisans mevzusunda ise bildiğim kadarıyla OEM Windows lisanslar etkinleştirildiği bir bilgisayardan başka bir bilgisayara aktarılamıyor, yani etkinleştirildiği bilgisayarın anakart kimliğine bağlanıyor. Bilgisayara format attıktan sonra Windows'un yeniden lisans sormaması da buradan kaynaklanıyor. Sorunuza dönecek olursam, SSD değişikliğinden sonra mevcut Windows lisansınızı kullanmaya devam edebilirsiniz diye tahmin ediyorum. Keza sürücü uyumluluğu bakımından da bir sorun çıkacağını sanmıyorum.
    |
    |
    westekes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1300 Mesaj

Ben laptoopu free dos olarak almıştım. 20₺ ye oem lisans aldım ve laptoopta 2 kere ssd değiştirdim aynen lisans ile devam ettim hiç bir sıkıntım olmadı. Hatta yeni pc topladım orada oem lisans aldım 14₺ ye onunlada kullanıyorum tek bir sıkıntı yaşamadım. Buradaki en önemli şey alınan oem lisansı ilk kurduğunuz makineye adreslenmesi ondan sonra yeni bir ssd ye aynı pc için kursanizda en kötü aldığınız lisans keyi tekrar ister ve yazıp devam edebilirsiniz (format attığımda istemişti)

|
    |
    westekes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    72 Mesaj

Batarya yıpranma yüzdesi 40 olmuş sizce daha idare eder mi bu?

|
    |
  • Yüzbaşı
    688 Mesaj

haftada 1-2 kere mavi ekran almaya başladım sonrasında pc ssd yi görmüyor system diagnostics açılıyor esc ye basıp biosa giriyorum ve ssd 3 4 dakika gözükmüyor sonrasında kendi kendine geliyor res atarken bu sorunu yaşayan oldu mu

• Er
    9 Mesaj
    fps drop yiyorum beyler çözemedim hiç bir türlü lolde bile drop yiyyorum grafik ayarları düşükde olmasına rağmen. Uzun zamandır vardı bu problem. 150 200 fpsden bi anda 90 na 100 e düşüyor
  • Er
    9 Mesaj
    Dell 7577 1050ti 8gb ram i7-7700hq 128gb ssd modeli
    |
    |
  • Teğmen
    184 Mesaj

SSD ile alakalı bir durum olabilir. SSD modelinizi belirtebilir misiniz, belki kronik bir modeldir.

|
    |
    emsalsszz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    184 Mesaj

Oyun SSD içine mi sabit disk üzerine mi kurulu? Csde sorun yaratıyordu mesela harddiske yüklemek.

|
    |
    mcs7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    9 Mesaj

Her ikiaindede denedim devam ediyor
    |
    |
    zwe01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    688 Mesaj

PM961 NVMe SAMSUNG 256GB (S364NX0JC36064) sıcaklık ile ilgili bir durum olabilir mi acaba diye düşünüyorum bazen

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/34/86/cc/3486cc7740dec71bfc17a19719799ecb.png&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emsalsszz -- 10 Aralık 2020; 11:28:7 >
    |
    |
    zwe01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1451 Mesaj

Notebookun SSD değiştiren oldu mu. Piyasa da bir sürü farklı arabirim var. NVMe bağlantı arabirimli SSD'leri takabilirmiyiz. Değiştiripte memnun olan varsa hangi SSD aldığını yazabilir mi. Teşekkürler.

|
    |
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
En ucuz kedi maması fiyatları
konkasör
anzer balı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,906
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.