Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 - Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.211
Cevap
66
Favori
206.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 480
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 121
  • Ortalama Mesaj Aralığı 5 saat 20 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 36
  • Favoriye Eklediklerim 68
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • thelordof (494 mesaj) Kevin De Bruyne (258 mesaj) jacktron (250 mesaj) Obersturmbannführer (154 mesaj) cgunay (137 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2550 mesaj) Mobil (2311 mesaj) Tablet (105 mesaj) Mini (73 mesaj) Uygulama (461 mesaj)
  • @
3 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> Dell >> Dell Inspiron 7577 - Ana Konu
Giriş
    484 Mesaj

Dell logosunu BIOS üzerinden çözdüm hocam ancak görev yöneticisi durumunu çözemedim. Acaba sizde de öyle mi kontrol etme şansınız var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    jacktron kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    697 Mesaj

Hocam işlemcide hiç %80-90 görmüyorum ben görev yöneticisinde. Belki yeni formatladığınız için arkada hala bir şeyleri ayarlamakla uğraşıyor olabilir mi cihaz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    siyamas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    39 Mesaj
    Merhaba Arkadaşlar.

Bende aşağıdaki model mevcut. Ram yükseltmek istiyorum. Yükseltme yapan arkadaşlar hangi ramleri taktı acaba? 16gb ram alıp yanına mevcutta olan ram i koysak uyum sorunu yaşar mıyım?

FB70D128F81C modeli: i7-7700HQ, Nvidia GeForce GTX1050Ti (4 Gb GDDR5 128bit), 8 Gb DDR4 2400 Mhz, 1 Tb 5400 + 128 Gb SSD, 15,6" Full HD IPS Mat Ekran, Linux
  • Yarbay
    2589 Mesaj

cl17 2400mhz ddr4 ram aldığınız sürece tam uyumlu şekilde şuanki ramleriniz ile çalışacaktır fakat dual channel özelliğini böylelikle yitirirsiniz. 2x8 veya 2x16 gibi secenekler daha mantıklı olacaktır. Bilgisayarınız daha hızlı çalışacaktır.
    Bu arada cl15 veya 2666mhz gibi secenekleri de kullanabilirsiniz fakat anakart maksimum 2400mhz desteklediği için sadece cebinizden fazla para çıkacaktır. cl15 'de alabilirsiniz fakat eğer üzerinden çıkan ram cl17 ise (mühtemelen cl17'dir) ve üzerinden çıkan ram ile bir arada kullanırsanız yine cebinizden fazla çıkacaktır.
    Tavsiyem biraz yüksek performans isterseniz 2x8gb cl15 2400mhz ddr4 ram olacaktır. Biraz daha ucuz olsun derseniz 2x8gb cl17 2400mhz dd4 ram almanız yönündedir. Markalar ise size kalmış.
    |
    |
    turguttak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    39 Mesaj

ana kartlarda mhz değerinin desteklenmesi gibi cl değerininde desteklenmesi durumu var mı? yani benim ana kartım cl17 yi destekliyor cl15 çalışmaz gibi.

birde dual channell için ramlerin tamamen aynı (cl,mhz,gb değerleri hatta marka) olması mı gerekir?

bilgisayarda 2x4gb ya da 1x8gb mi var bilmiyorum, bakmadım henüz. 1x8gb var ise cl,mhz ve gb olarak aynı değerlerde bir ram alsam toplamda 16gb olsa verimli olur mu?

20 sene önce masa üstü bilgisayarıma ram eklerken çip sayısıda önemliydi diye hatırlıyorum. şu anda da durum aynı mı?

teşekkürler
    |
    |
    Kevin De Bruyne kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    184 Mesaj

Garantisi bitmeden önce servise göndermiştim, soğutma parçaları ve anakart değişip geldi. Fakat o günden beri elimi ne zaman palmrest dedikleri kasanın üst tarafına koysam veya elimi kaydırsam bir statik elektrik varmış gibi veya bir titreşim varmış gibi orada. Bunu yaşayan var mı ? Gönderirsem garantisi bittiği için sorun değil derlerse servis ücreti alırlar ondan korkuyorum. Boş yere para vermiş olmayayım.

• Yüzbaşı
    697 Mesaj
    Dostlar, garantisi bitik i7 7700, 1050ti, 8gb ram ama ssd olarak 512 nvme upgrade edilmiş cihazın ederi tahmini ne olur? Bilen birisi var mıdır? İlanlara bakıyorum, 5000 diyen de var 7000 diyen de. 7000likler tabi neredeyse 1 yıldır ilandaymış. Abartı onlar. Fikir sahibi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

• Yarbay
    15044 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Cylx

ana kartlarda mhz değerinin desteklenmesi gibi cl değerininde desteklenmesi durumu var mı? yani benim ana kartım cl17 yi destekliyor cl15 çalışmaz gibi.

birde dual channell için ramlerin tamamen aynı (cl,mhz,gb değerleri hatta marka) olması mı gerekir?

bilgisayarda 2x4gb ya da 1x8gb mi var bilmiyorum, bakmadım henüz. 1x8gb var ise cl,mhz ve gb olarak aynı değerlerde bir ram alsam toplamda 16gb olsa verimli olur mu?

20 sene önce masa üstü bilgisayarıma ram eklerken çip sayısıda önemliydi diye hatırlıyorum. şu anda da durum aynı mı?

teşekkürler

CL desteklememesi gibi bir durum yok. Herhangi bir CL değerine sahip belleği kullanabilirsiniz.

Dual channel için sadece bellek boyutlarının aynı olması yeterli.

Bilgisayarınızda muhtemelen 1x8GB vardır. Herhangi bir ek 8 GB RAM almanız yeterli olacaktır. 2400 MHz (veya üstü) alırsanız tam performansından yararlanabilirsiniz.

Çip sayısı önemli değil.

|
    |

• Yüzbaşı
    990 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: zwe01

Garantisi bitmeden önce servise göndermiştim, soğutma parçaları ve anakart değişip geldi. Fakat o günden beri elimi ne zaman palmrest dedikleri kasanın üst tarafına koysam veya elimi kaydırsam bir statik elektrik varmış gibi veya bir titreşim varmış gibi orada. Bunu yaşayan var mı ? Gönderirsem garantisi bittiği için sorun değil derlerse servis ücreti alırlar ondan korkuyorum. Boş yere para vermiş olmayayım.

Bu sorun kullandığım tüm laptoplarda var. Sebebi prizlerdeki topraklamanın yetersizliği sanıyorum. Uzatma kabloları kalitesiz olunca böyle oluyor

|
    |
  • Yarbay
    5656 Mesaj

5500-6000 tl civarı dır bence değeri

|
    |
  • Yüzbaşı
    697 Mesaj

Ben de 6000 civarı istiyordum ancak teklifler hep 5250 civarı gelince ben de ilanı değiştirip 128lik orijinal ssd ile 5000tlye sattım hocam. 800 liralık ssd de bende kaldı, bir kasa alıp taşınabilir disk yaptım, mis gibi oldu o da. Fiyat olarak da 512 ssd ile 5250 vereceğime 128 ssd ile 5000 daha uygun geldi bana.

|
    |
    thelordof kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5656 Mesaj

Öyle yapmanız çok iyi olmuş.

|
    |
  • Yüzbaşı
    688 Mesaj

Merhabalar Soldaki fan (CPU fanı) kafayı yedi akvaryum motoru gibi ötüyor tam çıldırmalık bir ses

kafasına göre 1-2 gün ötmüyor geri kalan 3 gün ötüyor laptobu hareket ettirmem veya masanın sallanması yetiyor ötmeye başlaması için

ama bu aralar daha sık olmaya başladı

fan almak istiyorum n11 de buldum bir tane https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/dell-inspiron-7577-icin-yeni-laptop-cpu-sogutma-fani-7588-g7-758-P446818541

birde üst modelin fanı var https://urun.n11.com/diger-bilgisayar-yedek-parcalari/dell-inspirion-game-g3-3579-fan-cpu-islemci-fani-P433166839

fakat uyumlu değil sanırım bizimkinin şekli biraz daha farklı

başka bir alternatifim var mı sizce veya daha kaliteli bir şey alınabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emsalsszz -- 5 Kasım 2020; 17:39:32 >

• Yüzbaşı
    484 Mesaj

Arkadaşlar 2.5 yıllık bilgisayarımdan son zamanlarda eski verimi alamıyorum. Yani önceden hiç kasmayan etmeyen yerlerde format sonrası verim alamaz oldum. Üstüne çok fazla sıfırlama işlemi ve temizle işlemleri vs. yaptım ama nafile. Artık donanımsal değişiklik yapmak zorunda olduğumu düşünüyorum. 8GB ram sahibi olduğumuz için (4+4) ilk olarak RAM Upgrade aklıma geldi. Ne dersiniz? 16'ya geçince bir değişiklik hisseden oldu mu burada? Ya da RAM öneriniz olur mu? Teşekkür ederim...

• Yüzbaşı
    284 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: siyamas

Arkadaşlar 2.5 yıllık bilgisayarımdan son zamanlarda eski verimi alamıyorum. Yani önceden hiç kasmayan etmeyen yerlerde format sonrası verim alamaz oldum. Üstüne çok fazla sıfırlama işlemi ve temizle işlemleri vs. yaptım ama nafile. Artık donanımsal değişiklik yapmak zorunda olduğumu düşünüyorum. 8GB ram sahibi olduğumuz için (4+4) ilk olarak RAM Upgrade aklıma geldi. Ne dersiniz? 16'ya geçince bir değişiklik hisseden oldu mu burada? Ya da RAM öneriniz olur mu? Teşekkür ederim...

Takip...

UP

|
    |
  • Yüzbaşı
    284 Mesaj

Merhabalar, dün gece ekranda bir anda çizgiler oluştu. Sonrasında aç kapa yaparak durumu kurtardım.

Yaklaşık 10 dakika önce tekrar aynı şeyi yaşadım.

Bu durumu yaşayan oldu mu? Ne yapabilirim? Şimdiden çok teşekkür ediyorum herkese...

• Yüzbaşı
    284 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: PentiumR

Merhabalar, dün gece ekranda bir anda çizgiler oluştu. Sonrasında aç kapa yaparak durumu kurtardım.

Yaklaşık 10 dakika önce tekrar aynı şeyi yaşadım.

Bu durumu yaşayan oldu mu? Ne yapabilirim? Şimdiden çok teşekkür ediyorum herkese...

Bu arada, çözülür diye bugün dell uygulaması üzerinden bütün güncellemeleri yaptım bios dahil. Ek olarak nvidia güncellemesi de yapıldı. Sonuç aynı maalesef :(

@jacktron

@Antares

@-forumber-

Üstadlarım rahatsız ediyorum ama bilginiz var mı?

• Yüzbaşı
    990 Mesaj
    quote:

Bu arada, çözülür diye bugün dell uygulaması üzerinden bütün güncellemeleri yaptım bios dahil. Ek olarak nvidia güncellemesi de yapıldı. Sonuç aynı maalesef :(

@jacktron

@Antares

@-forumber-

Alıntıları Göster
    Hocam bana sorun donanımsal gibi geldi soketlerle ilgili bir problem olabilir. Eliniz yakınsa içini açsanız çözebilirsiniz belki.

Youtube'a laptop screen horizontal lines problem yazarsanız cok video çıkacak. İlerlerse komple erken görünmeyebilir.

• Yüzbaşı
    697 Mesaj

Hocam, ben böyle bir sorunla karşılaşmadığım için çözümünü bilemiyorum ama bana da donanımsal bir sorun gibi geldi. Sanki bağlantıda sorun varmış gibi. Eski televizyonlarda da bağlantı tam olmayınca renkler böyle garipleşiyordu. Belki bağlantıyı kontrol etmek çözebilir sorunu.

|
    |
    PentiumR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    15044 Mesaj
    quote:

@jacktron

@Antares

@-forumber-

Alıntıları Göster

Hocam diğer arkadaşlar da belirtmişler gerçi, bana da donanımsal gibi geliyor. Ama sorun herhangi bir yerden olabilir; panelin kendisinden, panelin kontrolcüsünden, ekran bağlantı flexinden, anakarttan vs.

|
    |

Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
konkasör
kripto para haberleri
Ko Cuce
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,109
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.