Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 - Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.227
Cevap
65
Favori
207.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 484
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 121
  • Ortalama Mesaj Aralığı 5 saat 34 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 36
  • Favoriye Eklediklerim 67
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • thelordof (494 mesaj) Kevin De Bruyne (258 mesaj) jacktron (250 mesaj) Obersturmbannführer (154 mesaj) cgunay (137 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2566 mesaj) Mobil (2314 mesaj) Tablet (105 mesaj) Mini (73 mesaj) Uygulama (461 mesaj)
  • @
4 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> Dell >> Dell Inspiron 7577 - Ana Konu
Giriş
    928 Mesaj
    |
    |
  • Teğmen
    127 Mesaj
    Selam arkadaşlar. Bugün 1060'lı 7577'mi 144 hz 1 ms G-SYNC monitöre bağlamak istedim ancak hüsranla sonuçlandı. Type-c to DP kablosu ile denedim, meğer intel display'i imiş o ve 144 hz (Intel Graphics Setting ile yükselterek) alabiliyorsunuz maksimum ama G-SYNC açılmıyor doğal olarak. NVIDIA kontrol panelinde ekran kartı sadece HDMI ile çıkış destekliyor. HDMI ile en fazla 120 hz veriyor ve zaten sync'i de aktif edemiyoruz. Monitör de defolu çıktı, onu geri göndereceğim. Ekstra aldığım type-c to dp kablosuna ise boşu boşuna para vermiş oldum. Halledebilen varsa söylesin mutlaka, çok araştırdım ancak sonuç bulamadım. Aynı hataya düşmeyin diye yazdım bunları.

Google'dan gelenler için de etiket yapayım. Konunun devamını da buradan takip edebilirsiniz.
    dell gsync, 7577 gsync aktif, dell 7577 freesync, dell 7577 activesync

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BATMESS -- 2 Haziran 2020; 22:17:35 >
  • Yarbay
    15051 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BATMESS

Selam arkadaşlar. Bugün 1060'lı 7577'mi 144 hz 1 ms G-SYNC monitöre bağlamak istedim ancak hüsranla sonuçlandı. Type-c to DP kablosu ile denedim, meğer intel display'i imiş o ve 144 hz (Intel Graphics Setting ile yükselterek) alabiliyorsunuz maksimum ama G-SYNC açılmıyor doğal olarak. NVIDIA kontrol panelinde ekran kartı sadece HDMI ile çıkış destekliyor. HDMI ile en fazla 120 hz veriyor ve zaten sync'i de aktif edemiyoruz. Monitör de defolu çıktı, onu geri göndereceğim. Ekstra aldığım type-c to dp kablosuna ise boşu boşuna para vermiş oldum. Halledebilen varsa söylesin mutlaka, çok araştırdım ancak sonuç bulamadım. Aynı hataya düşmeyin diye yazdım bunları.

Google'dan gelenler için de etiket yapayım. Konunun devamını da buradan takip edebilirsiniz.
    dell gsync, 7577 gsync aktif, dell 7577 freesync, dell 7577 activesync
    HDMI üzerinden 144 Hz alabilirdiniz;

Monitördeki HDMI girişlerinde iki mod bulunuyor, biri TV diğeri de PC. TV modu, bilgisayar hariç aklınıza gelen hemen hemen her cihazın monitörle konuşabilmesi için mevcut. Televizyonlarda da 144 Hz standart yenileme hızı olmadığı için 120 Hz'i seçebiliyordunuz.

Ayrıca, çoğu monitörde görüntü modunu TV'den PC'ye çekince monitörün renkleri daha canlanıyor nedense.

CRU ile aşağıdaki işlemleri sırasıyla yapıp bilgisayarı yeniden başlatırsanız 144 Hz'i sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu şekilde GTA San Andreas gibi eski veya sıkıntılı oyunlarda da 144 Hz PC modunu kullanabilirsiniz;

• Teğmen
    127 Mesaj

Display port ile intel'den 144hz almayı başardım ama G-SYNC açamadım hiç bi şekilde. HDMI ile de kesinlikle açılamayacağı yazıyor. Şimdi dediğiniz ayarları yapayım, sync olmayan ucuz 144hz monitör alırım, onda kullanırım en azından. Tavsiyeniz var mı G-SYNC ile ilgili acaba? Kesin bi şekilde olmuyor mu bu modellerde?
    Şu görseli de ekleyeyim:

Edit: Ayarları tam görseldeki gibi yaptım ancak bu sefer sadece 60 hz seçeneği kalmış. Görüntü daha canlı oldu ama hz düştü.

Edit 2: Manuel olarak 144 hz ekledim. Monitör ayarlarından da kontrol ettiğimde 1920x1080 144hz alabildim.

Edit 3: DP ile bağladığımda ekran soldaki şekilde. Hiç bi ayarı değiştirmedim. Şu an hem hdmi hem dp bağlı. NVIDIA denetim masasında G-SYNC'i ortaya çıkarmaya çalışıyorum hâlâ. Saatlerdir yabancı forumları dolaşıyorum, herkes olmaz diyo ama inat ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BATMESS -- 2 Haziran 2020; 23:31:42 >
    |
    |
    -forumber- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    928 Mesaj
    İsterseniz bir dell support ile görüşün twitterdan(türk support ile değil) onlar daha yardımcı olabilirler. Belki port limitasyonları vardır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Onbaşı
    23 Mesaj
    İşlemci Hizi : Intel Core i5 4200U - 1.6 GHz (Turbo Boost Teknolojisi ile Max 2.6 GHz) 3 MB Önbellek
    Ram : 8 GB DDR3 1600 MHz
    Harddisk Kapasitesi : 1 TB SATA (5400 Rpm) HDD
    İşletim Sistemi : LINUX-UBUNTU
    Ekran Karti : AMD Redeon HD 8670M 2 GB Paylaşımsız

Arkadaşlar merhaba yukarıda yazmış olduğum laptop özellikli cıhazı evimde kullanmış olduğum bir laptop var dell 5547 bundan 7 yıl once almıştım evde ve ofisde kullanıyorum çok nadiren de olsa oyun oynuyorum.ama sanırım artık değişim zamanı geldi forumdaki arkadaşlar bana yardımcı olursa bir konuda fikrinize ihtiyacım var, kullanmış olduğum laptopun pili öldü yeni pil alıcam ve ssd alıcam yaklaşık 800 tl masraf yapıcam yada cıhazı 2000 e satıp doların biraz daha düşmesini bekleyip 4000 bandında bir cıhaz mı alsam vereceğiniz fikirler benim için çok önemli
    |
    |
  • Yüzbaşı
    496 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba. Termal macun sürmek için açtım fakat kapatırken işlemci faninin oturduğu, anakarta sabit olan 4 pinli soketin içindeki pinlerden birini kırdım. İnternette bulamıyorum, yada ne diye aratacagimi bilemiyorum. Yardımcı olabilecek varmı? Lehim işi elimden gelir bana sadece o 4 pinli plastik malzeme lazım, öylece kalakaldım bilgisayarsız

• Yüzbaşı
    928 Mesaj

Masaüstü olsa bulmak kolay olurdu fakat anakartın parçasına lehimli olduğu için bulmak zor. Ölçülerine göre başka bir parça bulabilme şansınız daha yüksek olur. Aynı parçayı bulmak imkansız gibi bir şey. Donör bir anakart ta kullanabilirsiniz eski laptoplardan. Belki aradığınız parça çıkar.

|
    |
    HerGiyotineBurnunuSokma kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    496 Mesaj

Elinden iş gelen arkadaşın yardımıyla kırık ayak yerine yeni parça lehimledik. Fakat fan kablosunu ters takmayı denediğim için fanlar kısa devre yapıp çalışmaz oldu

|
    |
    Obersturmbannführer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    7 Mesaj
    Arkadaşlar malum yaz aylarında olmamız ve benim de Diyarbakır'da olmam sebebiyle laptopum çok ısınıyor. Ekstra soğutucu aldım soğutucumdan memnunum ancak alt taraf hiç ısınmazken tuşların ve üst kasanın olduğu bölüm fazla ısınıyor ve oyunda fbs kaybı yaşıyorum. Termal macun değiştirsem düzelir mi açıkcası fanlarını da kontrol etmedim o yüzden de olabilir mi ? teşekkürler

|
    |
  • Binbaşı
    1518 Mesaj
    Yazla beraber sıcaklıklar +10-20 derece arttı. Bir daha gaming laptop alanın..

• Yüzbaşı
    690 Mesaj

Kesinlinkle katılıyorum ilk ve son oldu benim de hocam
    |
    |
    Oğuzhaan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    77 Mesaj

Gaming notebookların soğutma performansı daha iyi olmaz mı hocam neden öyle dedin? Benim notebookta yanıyor ama oyun oynadığım için diye düşünüyorum.
    |
    |
    Oğuzhaan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1518 Mesaj

Hocam mesela dell hp asus gibi markaların gaming laptoplarının soğutma performansı iyi değil, o bakır boru tasarımları vs dandik. Ama msi zaten tek işi yahut major işi gaming laptop üretmek olduğu için bu tasarımlar üzerinde özel çalışmış adamlar diğerlerine göre soğutması daha başarılı. Ancak artık yeni çıkan işlemciler o kadar sıcak çalışiyor ki hangisi olursa olsa fark etmez, yanıyor hepsi.

|
    |
    vlad the impaler kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    61 Mesaj
    Selamlar. Bende 1050 ti 8 gb ram olan model var. 8 gb rami yükselme kararı aldım. Ramleri 4-4,8-8,16-16 kullanmak daha iyi oldugun duydum. Bu laptopta ram yükseltmesi yapan veya anlayan birisi varsa yardımcı olursa sevinirim. 2 tane 8 gb almak istiyorum. Bir kaç sorun olacak. Öncelikler mhz değerleri şimdi takılı olan 4gb ların 2400 olduğu için yeni alacaklarımın da böyle olması zorunlu mu veya çok ta gerekli bir şey mi? Bu ramlarin bir de cl değeri oluyomuş onları anakartın modeline göre mi belirliyoruz yoksa alacağım 2 ram de aynı cl değerine sahip olduğu sürece bir sıkıntı çıkmaz mı? Son olarak yeni ramler geldikten sonra elimde kalan 4+4 gb olan ramlarin satmayı düşünüyorum ortalama ne kadar fiyata satabilirim? Laptopu alalı 2 yıl oldu bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soulfly78 -- 3 Temmuz 2020; 15:49:19 >
  • Yüzbaşı
    928 Mesaj
    Yapın kendinize bi sıvı soğutma benim gibi keyfinize bakın

• Yüzbaşı
    990 Mesaj
    Isınma ve batarya şikayetiyle servise verdiğim laptopuma anakart, soğutucu, batarya, adaptör değişimi yapıldı. Boş halde bile fan çalıştıran laptop şuan çalıştırmıyor. Pil ömrünün uzaması için "Öncelikli AC kullanımı" modunu seçmiştim ancak pil çok çabuk yıprandı. Ayda %5 yedi resmen. Şimdi Şarj Başlatmayı %50 ye Şarj Durdurmayı %90a ayarladım. Pil konusunda tecrübeli arkadaşlar varsa önerilerini bekliyorum.
  • Yüzbaşı
    351 Mesaj
    İyi günler arkadaşlar,

Dell 7577 1060 qmax modelli laptopumu bataryada kullanmak istediğimde bilgisayar çok ağırlaşıyor. Büyük ihtimal işlemci gücü kısılıyor ancak bunu Windows güç ayarlarından kontrol ettim. Tüm güç ayarları prize takılıymış gibi göstermekte ancak bilgisayarı bataryada kullandığımda çok ağırlaşıyor. Sizce bu durumun sebebi nedir? Nasıl düzeltebilirim?

Çok teşekkür ederim.

• Çavuş
    72 Mesaj

Batarya da kullandıgınızda yarı yarıya performans düşüşü olabilir bu gayet normal bişey haa demek istediginiz şu ise eger ben denetim masası üzerinden nasıl ayarlıcam derseniz güç seçenekleri üzerinden dengeliyi yüksek sonra sağ alttaki bataryaya iki defa tıklayın en yüksek performansa alın bunları yaptıgınızdan eminseniz eğer nvidia driverı üzerinden batarya boost denen eklentiyi kapatalım

|
    |
    Hakan00133 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    72 Mesaj

|
    |
    Obersturmbannführer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
backlink paketleri
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.